CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stars83

[MERGED]Cameron HighLand by Stars83 & Ainnaza

ok... tq guys...
takper la... sampai sana sabtu ni baru carik otel kot... selalu mcm tu pun... tapi selalu nye pegi berdua ngan wife je... alhamdulillah takder la yg misteri2 lagi...

Reply 234# shima_tsr

dulu saya pun selalu cakap tu bila ada org cite macm2. ye la anak dara turun waktu maghrib, sorang lak 2. jd apa2 sapa tau kan. allah nak uji atas ketakburan sy. dia buka hijab sy sekejap. tapi jalan simpang pulai - ch tu lagi banyak cite saya dengar. tapi bukan pengalaman sendiri, nak cite pun tak pandai. hotel-hotel kat situ setakat ni tak pernak dengar cite yg menyeramkan (version original). kalo ada memang kecoh la kat ch ni. kebanyakkan owner hotel kat ch ni boleh katakan saya kenal. parents saya kalau naik sini dulu memang dok kat cool point. bilik besar dan selesa. murah pula tu. tapi corner kat depan desa anthurium tu memang ada misteri sikit.ofismate saya meninggal eksiden kat area situ la.

lagi satu saya pernah  dengar tentang kisah misteri sebuah hotel kat ch.. area ni kat jalan tanah rata ke brinchang. mengikut rumours kes ni ada kaitan dengan kes bunuh diri pasal frust bercinta. kalau nasib hijab penyewa bilik tu dibuka, dia akan nampak kelibat orang lelaki lari dari pintu ke tingkap (open window) dan terjun. yang peliknya, penyewa tu cakap before dia tido dia dah tutup tingkap, dia terjaga pasal rasa sejuk dan see tingkap terbuka. pasal tu dia boleh nampak kelibat tu lari dan terjun, tapi tak dengar suara. biasanya penyewa bilik tu kalo nampak kejadian ni dia akan cl receptionist. dan kebiasaannya security akan datang buat cek..

pernah satu hari tu ada students dari private university  (chinese) datang wat kajian paranormal kat situ. tiga hari dok situ wat kajian, tapi pulang dengan hampa. ada yang cakap benda tu jadi ikut musim dimana bila musim sejuk, dinding bilik yang merakamkan kejadian tu mainkan balik keadaan masa kejadian. macam filem la... kesimpulannya kat sini kalau kita cari benda ni memang tak jumpa, tp dia akan datang andai kita tak bersedia dan lalai..

Rate

1

Reply  shima_tsr

dulu saya pun selalu cakap tu bila ada org cite macm2. ye la anak dara tu ...
schatz Post at 17-10-2011 08:22

tak igt ke nama hotel tu

saya baru 3 kali ke CH...
first time ke sana balik hari, naik satu kereta pergi 5 orang termasuk saya..
memang first time pergi tu just untuk habiskan masa weekend...student.tak tahu nak buat apa, dapat idea baik punya, terus jalan..yang takbest time naik CH, sorang kawan saya muntah and pening...tak tahan jalan bengkang bengkok and panjat bukit, padahal masa naik kitaorang naik ikut simpang pulai, then turun ikut tapah...so terbantut la keseronokan ke CH sebab konon nak bermalam dalam kereta and balik keesokan harinya...

then 2nd time naik CH sebab ikut kelab rekreasi U hiking ke brinchang-irau..so memang bermalam kat puncak brinchang...pon takder apa2 misteri terjadi sebab lebih fikirkan cuaca sejuk kat atas...berlapis lapis baju pakai...budak lelaki siap tak tidur sebab khemah habis basah kena hujan...and pengalaman paling best turun dari brinchang melalui ladang ladang tea sampai ke tanah rata jalan kaki beramai ramai...sebab syok sangat dah tak pikir misteri misteri ni...sape yang pergi CH leh la naik gunung brichang and naik menara kat atas sana...view sangat cantik, lagi best bila tengok matahari terbit ngan terbenam...tenang....and lagi skali turun dari CH, ada yang pening and muntah dalam bas...dari kitorang yang sihat walafiat terus rasa nak muntah sama...

then, last pergi CH time CNY tahun 2010, pergi honeymoon...ini yang ada misteri sikit...
kami menginap kat heritage hotel. bilik hotel memang best la, besar dan bersih. harga pon best sebab pergi time peak hour...bilik yang kami dapat ni kat wing lama...kiranya heritage hotel ni ada wing baru yang nampak kurang menakutkan dan kelihatan lebih meriah. bilik yang saya dapat ni kira yang ke2 hujung sebab ada satu bilik lagi kira macam penutup koridor. (tak tahu nak describe macam mana, tapi pintu bilik saya ngan bilik sebelah membentuk L shape...paham tak?heheh)...wing lama ni agak sunyi sebab tak ramai orang dan bilik saya dah hujung...husband saya tinggalkan saya kat bilik sebab tertinggal barang dalam kereta...tak tahu kenapa time duduk dalam bilik sorang-sorang, tetiba meremang bulu roma...tak tahu kenapa, saya pon keluar dari bilik and tunggu hubby saya dekat koridor...mungkin perasaan saya jer kot...

malam nak tidur kira time dah dekat 12 la, saya tak sedap hati, jadi tak kasi en hubby tutup lampu...
tetiba kitorang terdengar bising bising kat luar, then dengar orang macam alih alihkan perabot kat bilik hujung tuy...saya tak pasti ada orang tak kat bilik sebelah sebab memang tak nampak orang keluar masuk bilik tu...time tu dah kembang kepala...en hubby plak wat muka cuak gak, lagi la bini dia ni berdebar...tapi nak sedapkan hati cakap pekerja tengah kemas bilik sebelah kot...esok ada orang nak masuk...last last lelap sampai pagi gak sebab penat travel dari KL and pusing2 pasar malam brinchang...tak tahu la itu misteri nusantara or memang pekerja sedang kemas bilik...

kalau ada peluang memang nak pergi lagi ke CH sebab suka gunung brinchang...masa honeymoon tuy sempat gak naik puncak brinchang tapi naik ngan kereta la...

Rate

1

Reply 243# syahoney

hotel kat area jalan tanah rata-brinchang memang banyak. sy pun dengar cite ni dari ofismate. time dia bercerita tu saya just pasang telinga tak berminat pun nak tanya lebih lanjut. tp setiap kali lalu jalan tu, mata mesti melilau nak kenal pasti mana hotel yang dikatakan.

kalu ikut kan kata member yg penah p CH ni, otel heritage ni mmg keras...x silap ada 2 bilik kt c2 yg agak scary....

Follow Us
just nak share... last week bercuti dgn family.. check out dr langkawi then terus ke padang besar tp xstay.. pastu terus gerak ke cameron..  berhenti makan jap kat ipoh.. sampai kat simpang pulai dah jam 1130mlm... anak2 dah tido.. wife pun temankan jap pastu dia tido.. so far xde apa yg mengganggu or nampak bukan2.. cuma pelik coz perjalanan dr simpang pulai ke brinchang dengan jalan yg lengang dan kelajuan nak sampai cepat ambil masa dekat 4 jam... mmg perasan rasa lama tp wat xtau je la... dah check in kat hotel baru story kat wife... masa tgh drive tu wife bape kali terjaga tanya dah nak sampai ke.. so nak sedapkan ht dia.. kata jek dah nak sampai.. any comment

cuti raya cina 2012 yg  lepas kami sekelurga  ( anak dara beso 2 org, anak dara sunti 2) ada pegi CH...naik dlm pukul 4 pm...jem dr ringlet ke tanah rata aje dah dekat 1 jam lebih...so...oleh kerana tak booking dulu homestay @ otel...maka kami terpaksa redah mencari bilik ...nak yg budget punya la konon...pasal duk igt kalau otel 2-5 star ni mesti dah letak peak rate yg melampau2 time public oliday ni...
so...kami pusing je pekan tanah rata...at last kami ambik keputusn utk stay kat otel yg budget ....berhampiran dgn maybank..(budget la konon...)tapi hampeh..wifi pun tak dak dapat ...pasai bilik kami di tgkat 3...parking keta pulak , mak aih...dgn public oliday ni...semua full..terpaksa parking di depan sungai yg ada bangunan apa tu atas bukit...majlis daerah ke jkr ke..tak igt ler..
pada mlm tu, aku dgn hubby dah plan nak turun pekena teh tarik kat nasi kandar mutiara..dah lepak sampai dlm bilik sampai pukul 11 mlm...aku dgn laki aku dah paksa 2 anak dara sunti aku tido...tak mau bawa depa pasai sat lagi mula lah bebai..pasai tak larat ,mengantuk la..mcm2 kerenah...dan plan suh kakak2 depa tinggal dlm bilik tunggu adik2...tera nak tggu kakak2 mereka tidor...jam pun dah dekat 1 suku...
apa lagi kami laki bini pun terjingkit jingkit nak kluaq dr bilik...dah terbangun pulak 2 org anak dara ku...nak ngikut juga...tak pa la...so..kami tinggalkan 2 org girl tu...hope tak der apa yg jadi ler(dlm ati)...
maka,laki aku ckp,dia nak g ambik keta dulu yg dipaking di tepi sungai tu...kami pula tunggu paking kosong...tak igt pulak nak temankan dia...so...dia dah ubah keta ke depan maybank, kami pun bergerak ke Mutiara nasi kandar...lepak dekat sejam..kami balik semula ke bilik...aku pun terus kedebum atas katil...tak gat apa dah....pastu aku rasa laki aku tarik tangan aku letak atas dada dia...betis dia pulak dia sorok bwh betis aku...tapi dek kerana nak tido malas la aku nak layan dia...aku tido je...
tapi aku rasa mcm aliran darah dlm urat betis dia laju jer  turun ke hujung kaki...( mcm kita picit getah paip ...pas tu kita lepas kan)..mencerut- cerut rasanya...
pagi tu dlm pukul 7 pagi dia kejutkan semua ajak blah...aku igt nak lepak2 dulu..tak der nya..terus packing2 barang ..dia kelam kabut ajak balik..rupanya dlm keta dia kata ada lembaga itam setinggi siling berdiri dihujung katil dan menarik narik  jari  kaki dia...

aku tanya napa tak kejutkan aku..dia kata takut aku pulak terkejut kang heart attack pulak..hehehe..
sekian ceritera dr aku...

Rate

1

g CH masa CNY hari tu....takat aku ke sana xde la pelik2 yg berlaku...best ngan suasana ala2 kat london gituu kan...sgt sejuk...bestnya....tp nk kata gi lg tu x la kan....dh la jauh jln bengkang bengkok....biol aku japp....

masa bulan Dec arituh gi CH, sewa apartment sbb pegi ngn family sis sekali. apaertment nie kitaorg pernah duduk last year tp mcm ok jer. Peliknya masa bulan Dec 2011 tuh, apartment tuh cam malap sgt pastu kat dlm tuh lebih sejuk daripada kat luar apt. pelik2..nasib baiklah tak nampak apa2..

baru je balik dr CH. Stay kat cool point.
Alhamdulillah, takde apa2..
cuma water heater x brape function...hampeh..

baru balik dari CH...stay kt villa dahlia..

Reply 231# schatz

Nampak muke tak masa lembaga tu atas cermin keter?

Reply 153# Sagoo

apartment same yg aku terkena...

[MERGED]Cameron HighLand by Stars83 & Ainnaza

Reply 153#  ...
kinakoyuki Post at 2-5-2012 18:30

tkena mcm mana?? ceciter2...

(posted by mobile)

CH so far ok je. Buat benda baik, mulut jgn capoi, niat betul Insya-Allah ok. Kitorang stay kat Rumah Persekutuan kami kami je. Parents n adik2 lain kat Apartment bawah semua, sy laki bini dgn anak2 apartment atas. Malam x sedo tido lena sampai pg sbb sejuk gile kan.. Apartment lain x de org pun.

Lain hotel kat pasar mlm tu penah tido. Ok gak wLaupun buruk, janji dpt tido CH hehe janji dpt suping sayur fresh. Penah gak tido kat apartment murah murah tu sbb g last minit gamble je cari bilik. Belasah je janji dpt g.. Alhamdulillah x de apa..

Paling seram balik cuti nak lawat parents tahun 2010 kut. Terlambat bertolak dr kota bharu nak balik Sungkai Perak. Ikut jalan Ch-spg pulai kan.. Tiba gua musang je dah jam 6. Benti rehat mKan kat r&r tu. Seram situ kLau dan maghrib x berani toleh kiri kanan belakang. Mujur ada lori je. Kereta sehala dgn kite tak de. Apatah lagi jln bertentangan. Tiba highway CH tu hazab gile gelap gulita!!! Sy yg biasa tido pun takut nk tido. Naik lampu tinggi pun x nampak jln gak. Laki sy tekan minyak habis. Kecut perut! Sampai puncak sayup sayup nampak neon kaler oren (mentol) indah pemandangan kebun sayur. Mcm hotel 5stars layaknya. Tp mmg cantikkk sgt. Memula anak ku la tegor, apa tu? Huuu seb baik betul kebun sayur. Kalau lain???

Turun puncak tu gelap balik.. Macam laki sy x tekan break pun punya pecut. Mana tak, kereta kami je kat ats jln walaupun jam pukul 8 mlm. Mujur ada lori, follow belakang lori je. Tu pun rapat sangat. Lagi kecut perut.. Alhamdulillah selamat sampai Ipoh. Kuar highway, masuk Bidor makan KFC punya la lapar rasa gigil lutut. Itu last kami ikut jalan tu. Now kalau balik perak, ikut Jeli je. Tu pun siang x penah lalu malam. Situ pun horor gak...

Pernah sekali ms anak baby lagi kena kacau tP benda tu x ikut balik. Setakat dari turun puncak titiwangsa sampai jeli je. Now dorang semua dh besar panjang. Dh lali sangat ikut jeli- grik tu. Mana tak, sebulan sekali kami gi Kedah ikut suami OST. sy pun selalu drive situ dh biasa. Kalau siang kereta mmg byk. Lagi kalau cuti. Tak mcm dulu2 lah.. Cuma x penah lalu mlm.. Sorry!!! Ku sanggup tido hotel kat Jeli ke atau Grik.

Rate

1

rindunya cameron highland...minum teh kat kaki bukit...bestnyaaaaaa...rindu betui

Nak g cameron bulan 7 nt.. nk tenangkan fikiran dr stress kerja. Harap2 takde pape la.. Hujung bulan nie nak g Fraser's Hill, memenuhi jemputan ex-schoolmates. Kome ada cite pape  tak pasal Fraser's Hill?? Pape yg misteri lagi menyeramkan ke?? So bole la berjaga2..hehehe

sy memang tinggal di cameron highlands ni....stakat ni xde pape pn...biasa la tempat2 yg begunung ganang ni ade gangguan cket...seronok duduk cni cejuk je..

itu hari pi cameron lalu jalan sg koyan, tiba di simpang sg koyan sudah kul 7ptg dan melalui 1 jam lebih untk sampai tanah rata, pertengahan jalan sudah gelap gelap dan byk kabus, nasib baik jalan elok, x byk kenderaan dan x ada apa2 misteri,