CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stars83

[MERGED]Cameron HighLand by Stars83 & Ainnaza

CNY tahun ni kami 1 family gi CH..ade sorg kakak pearl belum cukup 60 hari lagi pantangnye...tp gigih gak join kitorg...bawak baby die skali...

alhamdulillah..xde la kena kaco ke hape ke...kitorg dok apartmn (xingt nama),tp ade banyak blok..kitorg dpt blok ujung n blakang...belakang apt kami ade kwsn kubur org islam..so dok perati kubur tu sbb nk tau arah kiblat...
pagi2 jalan2 di kawasan sekitar sambil menikmati pemandangan pagi yg cukup indah..hehehe

mmg aktiviti tahunan g cameron nie..
pnh stay kt star regency..so far ok je xde ape2 gangguan..
rosa pasadena pun best..de siap bekpes lg...

nak share jgk story mistik aku kat hotel di CH............
family aku gi CH dgn beberapa family member ayah aku time tu.. kitaorg stay kat hotel Rosa Pasadena 2mlm 3hr. family aku je ambik 2 bilik.. aku stay dgn adik-beradik aku dan 1 bilik lg utk mak & ayah aku. bilik kiorg ni selang 1 bilik je. 1st night ok.. xde ape2 berlaku, 2nd night bilik kitaorg diganggu sepanjang mlm.
jeng...jeng...jeng....
kitaorg start diganggu bkn la tgh mlm tp awal lg time tu rasanye around pkul 10 lebih mlm kot. al-kisahnye mcm ni.. ayah aku klur hang out dgn kwn2 dia, nak minum2 teh tarik mlm2 kat CH la tu so mak aku dtg la kat bilik kitaorg sbb dia takut nak dok sorg2 kat bilik dia.

time tgh syok2 tgk tv pintu kami diketuk dan tombol dipulas2. kami igt ayah aku dah balik nak panggil mak aku, aku pun gi la bukak pintu. dgn xde syak wasangka aku bukak je pintu tu.. aik xde org pun. siap keluar lg tgk kiri kanan kat kaki koridor tu.. aku igt budak2 kot main.. then selang beberapa minit pintu lagi sekali diketuk dan tombol dipulas2 laju.. time tu xde la rasa takut, marah ade la :@ lalu aku gi la tgk kat lubang kat pintu tu, xde org pun. lps tu dah xde ketuk2 pintu lg smpi la ayah aku balik jemput mak aku balik bilik bersama....

bila dah tgh mlm.. dia buat hal lg.. dok ketuk2 pintu bilik kitaorg lagi. kali ni lebih kerap. kakak aku siap kol ayah aku suruh tgk siapa yg dok main ketuk2 dan pulas2 tombol kat luar bilik. ayah aku pun klur kat dpn pintu nak tgk siapa dok buat dajal nih.. ayah aku tgk xde siapa pun kat dpn pintu kitaorg pun padahal time tu pintu bilik kami dok diketuk2... dah kami semua suspen dan takut .. terus je suruh mak & ayah dtg tido kat bilik kami (bilik kami besar berbanding bilik mak & ayah aku, xmuat jika kami berpindah ke bilik meraka). sepanjang mlm mmg kami dikacau nasib baik la main ketuk2 dan pulas2 tombol pintu jek..
ayah aku bercerita la kat kwn opis dia psl kisah ni,, rupe2nye dia pun penah mengalami pengalaman mistik yg sama kat hotel berkenaan........

skrg ni xtau la ada ke tidak gangguan sebegitu.. lps tu bila kami gi CH kami stay kat Equatorial apartment smpi la skrg ni klu gi sana utk bercuti walaupun kat sini pun ada kisah jgk tp aku tak ikut skli.. hantu mat saleh kena bunuh ikut adik aku balik (time tu adik aku xsihat bila gi sana. badan lemah)...

ape2 hal pun amalkan la ayat suci al-quran utk perlindungan dan jaga2 la mulut tu, jgn sedap mulut je nak ckp tanpa berfikir..

Rate

1

Reply 63# tedd

aku dok kat hotel ni last year... tak der plak apa2.... alhamdulillah... mungkin ada certain rooms kut yg jd pot dia... last week aku dok kat country lodge plak.... pun ok gak... atas bukit.. menghadap rosa pasadena ni... aku mmg suka cari hotel area2 brinchang ni sbb nak gi pasar malam dia.... kat tanah rata tu pun ok gak hotelnya tp makan tak best malam2... kat tanah rata dulu aku dok kat cool point dan apartment 3 rooms (pegi ramai2 ngan family).   tp selalu gak balik hari... tapi for those yg nak balik hari melalui jalan Simpang Pulai tu jgn turun lambat sangat sbb ada beberapa spot/corner yg berkabus tebal bila petang... bahaya...

adeh den ingat korang bincang pasal kehilangan Jim thomson (raja sutera) di
Bungalow Moon Light tahun 60an dulu. Siap dalam buku Bercakap dengan jin ada kesah dia mungkin dicolek yeti

Aku baru balik dari Cameron last week. Alhamdulillah Ok je, syok tido sejuk.

Follow Us
Reply  tedd

aku dok kat hotel ni last year... tak der plak apa2.... alhamdulillah... mungk ...
twins Post at 22-10-2010 17:25

Cool point hotel adalah hotel yg mula2 aku & family dok masa 1st time pergi CH
Alhamdulillah tak ada alami perkara yg tak di ingini masa stay kat sini
Yg paling best dok kat hotel ni coz berdekatan dgn kedai2 makan so mlm bila lapar just jalan kaki aje ke kedai mkn berhampiran

pegi sane 1st time taun 2004..stay kat eq..malam tu tngl thafly ngn papa je dlm bilik..mama ade meeting,adik badik dh turun bwh maen games..so siap2 la kn..tgh dok pakai tudung tu ttbe tv tukar chanel..buat xtau je la..lam ati pk papa tukar chanel..so buat xtau pakai tudung..tah cmne mase nk amik kerongsang atas meja br prasan yg remote control ade kat atas meja je,cmne papa nk tukar chanel sdgkn papa dok baring atas katil..diam je,lam ati dh cuak sket..jeling kat cermin, tgk2 papa tgh tido..seram kejap la kn..buat xtau je,pakai tudung cepat2..terus kuar bilik turun bawah g main gamesberani pulak tu nk turun,padahal bilik jauh gak la dr lift..hihi

oh,tv tukar channel tu maybe signal problem kot..mase tu budak2 lg,tu yg cuak lebih..2nd time pegi sane stay eq gak..xde paper pon..huhuhuhu

-double post-

Reply  tedd

aku dok kat hotel ni last year... tak der plak apa2.... alhamdulillah... mungk ...
twins Post at 22-10-2010 17:25

iyer la twin.. rasenye certain bilik kan dia nak kacau dan nasib kiorg tak baik lak sbb terpilih utk di kacau... kitaorg stay kat tingkat 3 time. skrg ni klu gi sana mst stay kat equatorial aprtmt.. ayah suke, ramai2 boleh dok skli.. dah lama tak gi CH. bila nak gi nehh

asal niat kte baik dah r,jgn dpk2 mende y xbaik dh r
insyaAllah xde paper

mbr aku masa family day diaorg stay kat star regency...kena kacau...ank menangis tak henti2...mlm2 d ...
epalpink Post at 21-10-2010 10:47

dalam blog erin tu kan?

kerap gak pegi CH nie...n selalu gak stay kat Rosa Pasadena tu...Strawberry Park pun pernah..Alhamdulilah takde la jadi apa2..
Mb kat Rosa Pasadena tu ade bilik2 tertentu je kot..
Cuma mmg ade kenangan mistik gak la kat CH nie...huhu masa tu shooting documentary ..nnt la citer..sbb panjang citernya...

Ala tedd.. buat aku takut je lah. aku ngan husband nak bawak anak2 tido kat rosa pasadenna (betul ke eja ni) 4hb ni. 5hb fully booked so kitorang gi 4hb. bila baca posting tedd ni tetiba rasa seram lah pulak..

aku selalu acara every year ke CM nih, tapi balik hari. Sebab mak aku suka. Last year teringin nak overnight kat sana..stay rosapasadenna. Stay tripple room..tingkap bukak sebab x de aircond...Mula2 saspen ngak sebab bukak tingkap memalam kan,,...tpi Alhamdulillah okeh jer. Time tu pun hotel tu penuh.

Maaf mencelah....selama bekerja/tinggal di CH tak pernah diganggu. Tapi memang ada la cerita gangguan pengunjung-pengunjung terkena cuma jarang-jarang aje kedengaran.
Ingin nasihat kalau 'berkeliaran' di CH jaga adab sopan sikit bukan saje di hotel tp lelebih lagi di kawasan surau-surau dan masjid.
tapi confirm makhluk-makhlus halus tu berpekan di beberapa kawasan CH. cuma biasanya di kawasan terpencil atau jarang dikunjungi pengunjung. bagi kami yang bekerja di CH apatah lagi di kawasan bukan tourist spots memang dah lali dengan citer mcm ni.

Ala tedd.. buat aku takut je lah. aku ngan husband nak bawak anak2 tido kat rosa pasadenna (betul ke ...
kimimclaren Post at 24-10-2010 01:48

pegi jer lah... tak usah risau... Insya'allah tak der aper2... macam yg aku ckp dan Tedd pun agree ngan aku... mungkin ada certain rooms yg diganggu... aku rasa itu normal di mana2 pun....  doa2 kanlah ko dapat bilik yg elok bersih.... aku setakat ni dah berkali2 tidor kat CH.. alhamdulillah tak der aper2 pun...

Cool point hotel adalah hotel yg mula2 aku & family dok masa 1st time pergi CH
Alhamdu ...
pu3_rania Post at 23-10-2010 13:40

aku first tidor kat cool point ni tersilap tarikh.... masa Christmas Eve... adoiiii.. tak leh tidor.. bisingggg.... ramai tourist mat salleh kat situ.. riuh rendah... balik dari celebrate kutttt...... antu tak kacau.. 'orang' plak yg kacau...!!

aku first tidor kat cool point ni tersilap tarikh.... masa Christmas Eve... adoiiii.. tak  ...
twins Post at 25-10-2010 09:02

Hahaha hantu kepala hitam yg kacau hang ya
Masa peak season memang sesak lah kat CH & aku kalau boleh nak elak pi masa peak season
Aku & family stay kat Cool Point Hotel thn 2004 & itulah 1st time kami pi CH

Ala tedd.. buat aku takut je lah. aku ngan husband nak bawak anak2 tido kat rosa pasadenna (betul ke ...
kimimclaren Post at 24-10-2010 01:48

ala kimim... jgn takut... amalkan la ape2 ayat utk pedinding dan jgn lupa lak jaga2 percakapan tu.. insyallah xde ape2
nasib kitaorg je kurang baik time tu kena kacau.