CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stars83

[MERGED]Cameron HighLand by Stars83 & Ainnaza

aku first tidor kat cool point ni tersilap tarikh.... masa Christmas Eve... adoiiii.. tak  ...
twins Post at 25-10-2010 09:02

aku baru teringat - tapi ni dah kira kategori citer lapuk gak lah.. ms ni aku kecik lagi.  family dari spore dtg berholiday dgn kitaorg ke ch.. so book hotel kat tanah rata (nama hotel tak ingat tapi kami mmg gelarkan dia hotel yap ah loy sbb katil, selimut dia pendek - arwah atuk adnil yg tinggi 6'+ bila baring mmg confirm kaki terkeluar nyer), amik 3 bilik kalau tak salah.. so mlm tu lepak ke kat anjung bilik hujung tu sambil borak borak - ye lah bukan jumpa selalu kan.. then kakak sedara adnil gie bilik air, lama gak lah baru dia balik.. muka dia semacam je bila balik tu.. tapi tak de lah tegur ke apa (rasanya seme cautious gak lah - ye lah tempat org kan - plak tu bilik hujung sblah tu cam utan sket, dah tgh malam lak tu). so pas tgk muka dia semacam tu.. so memasing cam on que kata dah ngantuk soh seme masuk tidur lah.. then bila on the way balik tu, singgah makan dulu.. ms makan tu lah keluar citer nya... ms dia gie bilik air tu, mmg confirm seme kat luar bilik borak, termasuklah bebudak yg still bergerak aktif dan cargas lagi.. then ms dia menunaikan hajat dia tu, ada org ketuk pintu bilik air, dia nyahut gak lah.. jap, mah dlm nih.. jap gi ketuk lagi.. dia buka sket lah pintu tu.. tgk tak de org.. pusing belakang, tgh paip air kat sinki terbuka sendiri.. apa lagi member tak tunggu lama - nekad je bersihkan apa patut dgn pintu bilik air terbuka tuh.. terus lari keluar..
then abih je dia citer.. makcik dan mak aku pulak citer - 2-2 kena yg sama.. benda tu main tarik selimut, main main lampu etc...
now hotel tu pun dah refurbished cantik dah... ada gak sekali tu nak gie sana - call lah hotel nih - tak tau hotel baru nih sebenarnya hotel yap ah loy kitaorg tu.. ms call tu tanyalah dak hotel tu - lokasi hotel nih kat mane ek?  dia described lah.. ohhh hotel nih... antu tu still ada lagi ke kat bilik hujung tu.. hangennnn je dak hotel tu.. sajer jer.. sbb tak dpt bilik kan.. ekekek...

Rate

1

duhhhh...bila baca cter2 kowg ni..jd makin penakut plak..huhuhuhu..
aku pnh stay kt equatorial CH..dok sana seminggu lbh sbb ikut bpk de keje..lama da thn brp nth lupa..tp alhamdulillah xde pape perkara mistik...huhu..
tp kalo kt GH..kt apartment ria tu mmg seram..walaopon x pnh kna kaco..siap tdo sensorg dlm blk tu..cuma terasa2 sendiri mcm ada org tgk kte..

salam

aku plan nk ke CH pada 22-24 dec 2010 ni
sape ade idea mana nk stay yg murah n ok :

tq

Post Last Edit by pu3_rania at 20-12-2010 16:57
salam

aku plan nk ke CH pada 22-24 dec 2010 ni
sape ade idea mana nk stay yg murah n ok :

tq
NOKIA_14 Post at 20-12-2010 15:59

Cuba refer kat thread ni Insyaallah boleh membantu ->  http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D2 (Percutian, Perjalanan, Pelancongan, Pengembaraan » CAMERON HIGHLAND, PAHANG (Merged))

ok saya refer
then penuh x masa cuti ni?
apa yg best nk beli sana?

tq

Follow Us
kasi up sket thread ni...! hehe...

gangguan sebenarnya kat mana2 pun ada kan....tak semestinya kat hotel...sesetengah orang kat rumah sendiri pun kena ganggu....so, aku rasa tak payah la nak takut....cuma amik langkah berjaga2 je....orang cakap, sediakan payung sebelum hujan...

meh nak share sket ngan korang….sblm tu sila bersedia…kerana cite ini adalah sangat panjang… hahah…mintak maaf ye…aku tak pandai nak mengolah cerita…kalo tak menarik jangan lahar aku…

kalo kat CH ni...last skali aku pergi 5-6 tahun lepas rasanya...masa tu bapak aku ada meeting kat sana....since staff2 dia pun bawak family masing2, dia pun ajak la mak aku ngan aku pegi...kira macam meeting+family day secara kecil2an la.....

kitorang kat sana 3D2N.....check in kat VD aparment.....sumenye staff kat CH yang arrange, so kitorang ikut je la....takkan nak stay kat tempat lain plak kan...kang susah plak nak attend meeting ke ape ke....

ok, aku cite sket pasal aparment kitorang…geng bapak aku yang bawak family ade 4….termasuk family aku la…so, kitorang dapat 2 aparment….1 aparment ade 3 bilik….disebabkan bapak aku ketua dorang…dorang segan nak share 1 aparment ngan bapak aku…boleh gitu? so, dorang decide nak dok 1 aparment….n lagi 1 family aku je….yang family aku dapat kat level2 kalo x silap aku….besar la jgk aparmentnye…sangat selesa….patot la dorang xkisah nak share 3 family…oh lupa nak bagitau, manager  VD ni cakap dia bagi bilik special utk bapak aku….

1st day…takde pape…ok je sume…malam pon tdo awal…penat…

2nd day…pagi bapak aku ade meeting…aku ngan mak aku lepak kat bilik je la…takde pape gak...petang baru ramai2 kuar g jalan2….malam tu lah bermula segala2nya….jengjengjenggggg! hahaha…mcm la seram sangat…

Malam tu plak seingat aku ada cite hantu cina kat tv3…..aku memang suka tengok cite hantu….so malam tu aku bgtau mak aku, ajak tengok cite tu sama2 la…. bapak aku plak masuk tido awal….penat drive kot….g sana…g sini…

cite hantu tu start pkl10…dalam 10 minit je mak aku teman…then dia cakap tak larat dah…nak masuk tido….mak aku memang jenis tido awal…so,aku pun tengok la sorang2…tapi 5 minit je…pastu tak sedap hati (ke takut?haha)… aku pun masuk la bilik…..nak tido la kononnye…tp mata tak ngantok sbb pagi tadi aku bangun lewat…pastu sambung plak tido tengah hari….amik ko…becinta nak tunggu mata lelap…

tengah try nak lelapkan mata, dalam pkl12 camtu la, aku dengar suara pompuan…tengah nyanyi2…tak pasti plak lagu ape.. aku wat tak tau je la…dalam hati cakap… orang tgh karoke kot… pastu dengar bunyi lif plak….kan ade sesetengah tempat lif kalo terbukak or sampai kat satu2 level bunyi “tingggg!” haaa…camtu la bunyi nye…selang tak sampai 15-30 saat aku rasa, bunyi lagi…banyak kali…takde la plak aku kira…tapi aku tak pikir mende lain pon time ni…

pejam punye pejam…mata taknak tido gak…then dalam pkl1 camtu ade plak bunyi lari2 kat tingkat atas….pastu bunyi orang bukak/tutup pintu…mmg clear gile dengar...macam main kejar2 gitu….lari2…then tutup pintu….then bukak…then lari2 lagi, tutup pintu…hah...korang imagine la sendiri...budak2 kot…adoiiii…lagi la susah nak tido….sampai pkl2++ kot dok main kejar2….aku pun taktau tertido pkl bape…last skali aku tengok jam pkl2.30 pagi…

Esoknye…3rd day…dah siap2 kemas2, g brekpes sume…mak aku tanya aku…sakit perut ke smalam?sbb dia dengar orang flush toilet banyak kali smalam… ade dalam 10x….bapak aku pon dengar…aku cakap la tak…tapi ade la masuk toilet 2x....sejuk kottttttttt tgh2 malam…pastu aku cite sume2 yang aku dengar….bapak aku tanya member dia, budak2 tu (anak2 dorang) tido lewat ke smalam? Dorang cakap takdelah, sume tido awal, penat berjalan…n yang membuatkan kitorang pasti bukan anak2 dorang yang main kejar2 ialah……bilik dorang bkn level atas kitorang…..

Masa kitorang dalam kete nak kuar pagar VD ni, kitorang nampak si manager berlari2 ke arah kete….ingatkan ada nak bagitau pape…rupa2nya nak lambai2 je….so sweeeeeeeeeetttttttt!!cehhhh!!!hahahahahhaha…..aku taktau ape motif die…

Korang nak tau x…member2 bapak aku cakap apartment atas apartment kitorang tu kosong…dorang siap tanya manager VD tu sendiri~…cis….nasib baik dah balik baru tau…

Ntah la…lepas dengar cite mak+bapak aku…n tau apartment atas tu kosong…aku pikir2 balik, ikut logik, takkan la orang naik turun guna lif tu tak putus2… lama plak tu dok bunyi2 “tingggggg2!” tu…ramai sangat ke orang dok kat VD tu…aku tengok sunyi je …lagi satu…budak mane la yang nak main kejar2 pkl2-3 pagi….kalo nyanyi2 tu maybe betol la karoke kan…nasib baik malam tu aku tak terpikir sume ni…kalo tak konpem aku pindah tido bilik makbapak aku…hakhak…

Erm…xseram pon kan?hehe….tapi xpelah…sekadar nak share ngan korang….

Rate

1

so far kalu tido kt cameroon x pernah tjadi apa2.. sbb dh tido bkn sedar apa2..

uiksss..nasib bek star x ikut rombongan cik kiah k CH aritu sbb blum smpt nak ikut,hubby star dpt surat transfer k labuan hujung tahun td:cry::cry:..so,melepaslah nak merasai kesejukan di CH ni...xpe,lain hari pg sana...ekekekkee

setujuk ngan twin p ramai3 dok heritage..rossa pasa dena tu mmg ok p taime super peak season rege le ...
syahoney Post at 21-10-2010 14:43

heritage? aku kje sane dlm 2 thn lebih. technician. nak citer skit pengalaman nih.

yg kena ngn senior aku, dia keje shift petang. 3-11pm. reception suruh g 1 bilik nih kat tingkat 3, tukar bulb. then dia pon g le bilik tuh, kebetulan smp ngam2 ngn akak housekeeping sbb guest tu mintak extra pillow. diorg pon ketuk2 la pintu. tunggu2 x kuar. then, akak h/k ni kan ada kunci, so dia bukak ler. then. dah masuk tu, tgk2 bilik kemas jer. jd sape yg mintak sume nih? huhu.

kedua, senior aku gak kena. still shift ptg, klu low occupancy, h/k block beberapa bilik buat spring cleaning. time nih, maintenance pon akan join repair mane yg patut. mostly keje dlm bilik air, cat siling n such. dia kena kat bilik blkg2. time ni blom ade blok baru. so tpi dia hutan lg. tgh ralit bt keje, pintu kena ketok. dia g tgk. x de org. beberapa kali jd, last2 dia bengang, marah la. x de gak sesape. pstu, last2 x thn. berenti buat keje, turun bwh

yg kena kat aku, siang2 hari nih. aku dari tingkat 3. nak turun la. sorg2. pastu pintu terbukak, aku pon masuk ler. pastuh, elok2 je pintu nak rapat, aku dgr ade suara mcm ckp, "tunggu!" serta merta pintu terbukak balik. aku dlm tu. pastu pintu pon tutup la mcm biase. ms dlm lif tu aku sorg2, goyang la gak. buatnye dia tnye, "dah lame ke keje sini" x ke pengsan aku dlm lift. huh.
pastu siang2 gak nih, aku nmpk troli h/k bergerak ke arah aku pelan2 je. rupe2nye bdk training tgh tolak. hampeh tol. dia dah la kecik je orgnye. hehe.

yg lelain, masa sblm aku masuk kje la byk cite mistikal nih. antaranya, bdk2 h/k cuci muka kat public toilet, angkat2 muka tgk cermin, nmpk muka bkn basah ngn air, tp ngn darah. pakat berenti reramai pastuh.
then masa staff party, diorg buat kat tmn belakang. ada staff h/k dok tgk diorg wat preparation dari balkoni bilik. sedar2 ada sorg lg dok join kat sebelah. cik pon kot. berenti reramai lg pastuh.
ade gak kes yg night shift pny staff kena gangguan telefon. kat fon reception naik nombor spa. mane ade org kat spa tgh2 mlm. dah la fon kat dlm. repot kat maintenance, staff maintenance amik fon tuh. tp still naik gak no spa tgh2 mlm. yg ni aku x tau ending camana.
pastu ade gak kes tgh2 mlm ada bunyi kuat dari arah bilik tangki tgh2 mlm. siasat punya siasat, bkn paranormal tp normal sbb bnd yg mcm bola tu hentam dinding tangki daaaa.

masa chief gardener meninggal, (dia ni kristian indian) dia ni baik orgnye. lps dia meninggal, mmber yg keje guard round la clocking memalam. pastuh, nmpk la kelibat uncle nih merayau kat garden. dia tgk garden lg kot.. huhu..

yg ni aku kena time bulan pose dkt2 nak raya. thn 2008 kot. aku nih dok kat hostel. aptmen yg kat bwh2 tu la. so time hjg2 ramadan ni ade group gomen wat seminar ke ape nth. so chef tu ajak la kitorg join sahur. g la ngn kengkawan. time ni dah ada yg start balik kg. so x de la ramai sgt. pas2 dah mkn sahur tu. perut aku memulas. aku g toilet dulu sblm balik. siap je bisnes, aku pon gerak la. tgk2 kat lobi x de org. diorg tinggal aku. cisss.. pastu aku pon gerak la balik aptmen. masa lalu kat dpn hostel pmpn, aku dengar org menjerit dari arah semak2 blkg skolah convent kat sblh. time ni dah azan subuh. tiap kali org azan tu berenti jap. time tu la dia menjerit, mengerang. aku x tau amende. yg aku sure tu bkn org biasa. mane ade org kat semak2 tuh. dah la subuh2. aku pon.. dengan x melengahkan masa, aku lari la smp aptmen. tgk kwn2 sume dah masuk bilik. aku dok luar sorg2. ngeri plak.

sblm aku berenti g tpt lain, ade budak bellboy ni kena. masa tu dia teman akak f/o (reception) g betulkan card reader utk kunci pintu. ni malam2. dia nampak kat hujung koridor ade benda tgh tgk diorg. dia cuit akak tu, pastu dia lari, ngn akak tu skali cabut. huhuhu.

ni cite pasal hotel je dulu. pasal aptmen pon ade gak.. nak cite ke? kang ade kensel plak coti2 kat C/H.

p/s: smp hati syahoney remove aku dari frenlist fb ye. eheheh.. tahniah atas perkahwinan yer....

Rate

1

cer cite..cer cite..heheh

Reply 90# bridex

gitau la apartment yang mana? den plan nk pegi jenjalan ke cameron highland sabtu ni..overnite sna and bwk baby 2bln lagi..kalo tau kang, leh la avoid tido ctu..

agak2 rmai org tak kat cameron highland weekend ni ek? yela, selasa depan kan wesak day, sure rmai yg apply leave isnin tu kan??

Post Last Edit by bridex at 11-5-2011 13:57

sambung skt pasal hotel tpt aku aku keje tuh..
ni perkara paling paranormal pernah berlaku.. time tu aku x keje. dok membasuh kat umah. tp masa tu ade je benda x kena. smp kan aku basuh seluar, ngn wallet2 skali aku masuk dlm mesin.. ni dlm pkl 8-9 mlm.

dah pkl 10, aku pon g la hotel sbb nak makan supper la. eheh. saving la sgt.
masa tu baru aku tau kat hotel ade kejadian nih. memula skali, (demm, meremang plak bulu roma) ada sorg pmpn omputih nih. dtg naik kete peronda polis. dia masuk hotel dlm keadaan penuh misteri. ckp sorg2, 'cari kwn dia'. masa dia masuk je lobi, BOOM! Distribution board elekrik kat tingkat 1 meletop. lobby blackout. CCTV x dpt rekod ape2 mase nih. yg ikot cite kwn2 yg shift time tu, dia ni jln masuk lobi, tp ckp sorg2, smbil jln x de arah tujuan. pusing kat meja tgh2 lobi, masuk dlm bar, pusing  bar island pastu kuar. lps je meletop tu, bos aku g bilik chargeman, buat ape yg patut. so serentak je ada balik bekalan elektrik, pmpn tu pon dah melangkah keluar lobi. betapa tepatnye dia pnya calculation. dah kuar tu dia naik balik keta polis tu. x tau g maner. lpk ngn kwn aku lps tu, dia kata petang sebelum tu ade org kate sorg pmpn omputih lari2 kat pekan tanah rata dlm keadaan berbogel. betul ke x, x dapat di pastikan. soknye bos aku cek balik board yg meletop tu, mmg x logik. aku x ingat la camana tp lebih kurang mcm ni la. elektrik x leh bergerak klu x de penyambung, tp benda ni x bersambung pon bleh meletop sbb overload. mcm tu la kot.

ok pasal apartment..

klu yg aku pnye pengalaman, x de ape pon. aku dok apartment yg kat bwh heritage tu je, hostel kitorang la kirenye. just memalam time tidor dgr org alih kan perabot. tp time tu x pikir pon misteri.

pastu mmb aku dia keje kat apartment ni gak ngn leisure holidays (thread GH ade citer pasal amber court yg leisure holidays pny). opis mmb aku ni kat blok apartment tu gak. blok A klu x silap. dia kena kacau genap 2 bulan dia keje kat situ. time maghrib, fon dia bunyi. (x sure unit yg call tu xde org dok or xde fon). org tu call, lelaki, melayu. nama x klasik sgt. tp aku x ingat. dia ckp kat kwn aku:
"sy nak towel"
kwn aku jwb "nak buat ape"
"kat dinding ni.. byk darah"
pastu senyap.
kwn aku pon snyp. nsib baik dia x jerit ke mengilai ke. klu x kwn aku gerenti demam. hehe.
unit yg call mintak towel tu blok G if not mistaken. dah byk kali dgr cite kat situ pasal alih2 perabot memalam. n ade gak cite "dinding berdarah".

tu je la kot yg aku tau. tp sume area apartment kat heritage. sbb dulu ni kawasan jepun. skolah convent kat bwh tu asalnye hospital. agaknye tu sbb aku dgr org menjerit kot.
tapak apartment tu plak kubur rasenye. ada 1 tmpt tu diorg kate ade bangkai kpl terbang zaman perang. tp aku  tau kat maner. lama dah aku x g sana. senior aku pon ramai dah x keje sane (bkn sbb gangguan). tmpt lain aku x tau.
ye olde smokehouse pon leh tahan gak. leh tmbus ke kg taman sedia klu lalu situ. senior aku pnah nmpk cik pon atas jmbtan sblm roundabout. masa lalu dia nmpk. dia terus je, pastu tgk kat side mirror kabur je. dia siap pusing balik g kat jmbtan tu. tp x nmpak pape. dah la naik motor kapcai je. berani btol la die. hehe.

jln besar dpn desa anthurium (nama pon dah antu) senior aku ganti driver bwk van anta staff balik lps shift pkl 11 abis. lalu situ, tetibe van jd berat. masa ni otw balik hotel. sorg2 je x kan jd berat. ehehe. kat bwh tu blah kiri (klu hala ke tanah rata) leh nmpk tanah perkuburan yg kat kg taman sedia.

ade lg cite nih. tp malas la plak nak taip. eheh. nnt aku sambung. x byk pon sikit je. insyaALLAH.
(sesape nak sewa aptment, leh la pm aku)

Rate

1

ok, smbung skit. aku rasa sikit sgt kot.
yg nih bukan pengalaman aku yer..

ade sorg mmbr aku nih mase same2 keje ngn hotel tu, dia keje kitchen. (masa ni aku x masuk lg). masa ni dia x de transport lg. so g keje ngn balik keje naik ler van company.. dia ckp, tiap kali dah smp dpn pagar (umah dia betul2 dlm hutan smp jalan nak naik pon dah berlumut) pakcik driver tu mst tunggu dia masuk umah dulu baru la pakcik tu gerak. selalu sgt mcm tu. so 1 hari tu dia tnye la kat pakcik tu. n pakcik tu ckp tiap kali anta dia, pakcik tu mst nmp ada kaki terjulur kat atas dahan pokok kat umah dia. tu yg pakcik tu tunggu dia masuk. huhu.. (umah dia ni banglo atas bukit. banglo nih kire umah rehat utk staff sebuah organisasi, ayah dia jaga) jln nak masuk tu dkt2 ngn jalan tengkolok, jln blkg dari tanah rata nak ke kg org asli ape nth namenye aku x ingat.. dkt2 ngn pdg golf.
ade lg cite kat kwsn umah dia nih. sblm dok situ, dok kat banglo (organisasi tu jgk) kat PD ngn bkt fraser (yg ni angker). sok dia dtg aku korek lg citer yer..

yg lelain.. kat kg taman sedia tu, jln dia sunyi. klu siang x berape sunyi. tp memalam mmg ler kan.. kat sini ade 1 church. dah tntu la zaman british punyer. org penah nmpk makhluk xde kpl kat tangga church tu. mak kawan aku pnah nmpk. pastu ex-boss aku pon org sane. skolah sume sane. dia cite mase kecik2 dia slalu dok kat situ lps rembat tebu org. tp x de pon jmp ape2. dah nakal mmg la kurang gangguan kan

then.. cite psal umah mmber aku td lg nih.. bile dah zaman muda skit, memasing dah ade motor la kan. mst nak RXZ. eheh.. kwn aku sorg lg, dok brinchang. so lpk memalam, pastu anta la mmber aku nih balik kat banglo tuh.. dah anta tu, pusing2 jer turun dari jln tu mmg semak samun. belukar pon bleh di terima pakai kot. dia lalu sorg2 lps anta tu, sorang2, masa lalu tu.. kiri kanan dia, dok dengar bunyi memacam. hiruk pikuk mcm ade kenduri. jelas kedengaran suara budak main2. (tau2 je la camane kalu bebudak himpun reramai kan?).. tp jalan tu gelap je. huhuh..

waaaa.. rindunye aku kat CH. aku klu g xpe, penginapan percuma. eheh.. nnt aku citer sikit je lg pasal jln nak ke cameron..

Rate

1

ok, smbung skit. aku rasa sikit sgt kot.
yg nih bukan pengalaman aku yer..

ade sorg mmbr aku ni ...
bridex Post at 13-5-2011 00:21

teruskan bercerita bridex.... best...

ok.. sambung cite sikit je lg.. kali ni kompom sikit..

pasal laluan masuk ke C/H. yg glemer Simpang Pulai ngn Jalan Tapah. dari Gua Musang ngn Kuala Lipis pon ade tp aku x penah naik ikot sini..
Sebenarnya, aku xpenah pon kena gangguan kat jalan nih. Org lain ade la pengalaman. hehe. aku penah turun ikot dua2 jln ni petang, pastu naik balik mlm and lwt mlm. tp bukan sorang2 la. ade kwn. yg at least turun berdua.
aku penah naik tgh2 mlm sbb tolong kwn aku nak anta duit belanja kawen dia. Alhamdulillah x de ape2 just gangguan lalu lintas je sbb ade lori naik, aku ikot belakang dia. hehe. jln kan sempit?

kwn aku yg dok kat banglo tu punye citer... dia penah naik memalam ngn tunang dia nak balik umah family dia la mana lg kan. (bkn buat jahat, ok?) otw naik, spanjang jalan tapah ni, ada beberapa kg org asli betul2 tpi jalan. dia penah lalu salah sebuah kampung tu, and kampung tu terbakar! kan umah diorg nih dibuat daripada atap rumbia, dinding pon guna sumber alam. very flammable. so dia ngn tunang dia, just past the village tnpa rasa nak berhenti pon. tp dia ingat la spot kat mana kampung tersebut. esoknye, nak balik ke KL (diorg balik sbb ade hal) lps hal dah setel, lalu la jln tu balik. xde pon kg org asli tuh! infact gaung jer. nasib dia x berenti. klu x.. erm...

yg ni best skit. mmb aku sorg lg yg dok brinchang tu plak. korang ingat x kes awal thn aritu klu x silap, yg bas dua tingkat bw pelancong thailand, terbalik, penumpang ramai terkorban. haa.. kat lokasi tu.. klu dari spg pulai.. dia jln lurus naik bukit. klu dari atas, sblm jln lurus tu, ade selekoh ke kiri. bas tu mst laju, smp terhumban sbelah lane 1 lg, lps divider konkrit. kwn aku ni, naik la kete 'gendua' dia memalam dari spg pulai (x lama lps kemalangan tu) sorg2 ni drive. tetibe.. lmpu yg kat atas tu, ala.. yg klu korang bukak pintu dia menyala. ape name die? haa.. lmpu tu la.. tetibe berkelip2. on off on off.. serentak dgn itu, melalui cermin pndang belakang.. kelibat lembaga hitam dok kat seat blakang.. huhu.. dia buat xtau je la.. last2 bnd tu x de..

kes2 lain yg aku dgr.. kat jln tph aku x byk dgr pasal mistik2 ni. tp klu korang naik memalam, ada pokok tumbang melintang jalan.. ade dua sbb.
1- mmg kejadian tanah runtuh, secara semulajadi.
2- bebudak org asli yg letak pokok ni. sbb diorg mintak upah untuk alihkan.. cerdik gak diorg ni. hehe..

klu jln spg pulai, penah ade kes, kain putih ikot terbang atas kete, kat kawasan ape yer.. haa.. kat area jln yg ada signboard "awas kawasan berkabus". situ ler..
pastu yg x mistiknye.. kes rompak gune kete perdana. sape yg turun sebijik kete je, ade dua perdana, 1 akan g dpn kete kite, 1 stay blkg. yg dpn slow, kome pon slow, pastu yg blkg himpit smp korg berenti. pastu ngn kete2 korang dia kebas. yg ni ckp2 ke ape ke aku x sure. tp most pendapat penduduk tempatan, jln tph lg selamat klu memalam sbb ade org asli yg kite bleh mintak tolong.

pengalaman terburuk aku la kan.. hehe.. aku kuar dari umah (kat ipoh) pkl 8. pastu smp pekan ipoh kena detour la.. perarakan thaipusam pastu ngn kecoh2 hal politik dpn istana perak.. aku kena masuk keje pkl 11.. aku naik kancil 660 je lak tuh. nsb baik smpt.. dah slalu turun naik, mmg seronok lyn koner kat sane (jln spg pulai).. tu jer la citernnye. x menaikkan bulu roma pon..

thx sudi baca.. (mods.. kredit tu utk aper? teman idok le tau..)

Rate

1

Reply 90# bridex

bridex.....ade citer lagi join la kat thread citer seram hotel tu.....meh la meh la......jom!!

bridex

bes cite ko  

haku pernah jg duduk kat heritage...
nasib baik tak kena kacau  

haah aku last trip ari tu stay kat apt heritage tu lah.. yg mengadap tanah lapang.. pulak tu ngam ngam parking bebetul dpn topekong... tapi alhamdulillah tiada apa yg mistikal berlaku.