CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stars83

[MERGED]Cameron HighLand by Stars83 & Ainnaza

oowwhh..heritage ni bole tahan ye..ingatkan heritage ipoh yg 'keras'

salam sumer...

nak share 1 cite yg aku alami wiken baru ni..tp bukan cite serammmm sgt2 cuma bg aku seriau2 sketla
wiken bebaru ni aku naik cameron highland ni.bestnya umah adik aku kat ctu so xla susah payah nak book hotel ke..
nak carik homestay ke hapa...da ada tempat nak lepak..

aku pi naik sefamily kecik haku je..bawak the newest addition..baby tecik 5++ mths ni pi jln2..
kitaorg naik jumaat ptg...sabtu baru ada can nak round2 kt ctu..tp kuar pun da ptg kul 6 sbb sebelum tu hujan..so ptg2 tu kuar smpai kat area pasar mlm yg meriah tu.igt nak cari jagung..kt brichang kot rasanya pasar mlm tu..tp sbb xde parking,kitaorg teruskan smpai ke area dkt2 ngan equatorial hotel kot..kt ctu cam ada stall2 yg jual sayur segala tu kn...

masa tu da dkt maghrib..beli itu ini lebih kurang..kitaorg balikla..tp sbb ada psr mlm kat brinchang tu..jln da jam..
kira bumper to bumper dah...gerak sikit2 je...kira jam dlm hutan.ms tu xdela seriau ke or pikir yg bukan2 sbb sakan berborak lam keta tu...baby pun ok je duk ngan adik aku kt seat belakang..

redah jam + gitu gini + tapau dinner..kitaorg smpai umah adala kot kul 9lebey camtu...disebabkn baby aku ni penah mraung2 xingat donia ms bawak pi ipoh 2,3 bln lepas...aku ada sikit trauma la..so masa nak masuk umah tu aku baca ayat kursi n a'uzubillah banyak kali n then hembus ubun2 baby aku masa kat muka pintu.siap aku ckp kgn ikut n jgn kacau anak aku..Allah ada.
aku xtau cara yg betul cuma itu yg aku teringat nak buat...

so kat umah adik aku tu...pas mkn..borak..selesaikan apa yg patut..last2 tertidola masing2 dpn tv...da pukul baper ntah..hubby aku kejut masuk bilik..aku pun angkutla baby masuk bilik. time nak lelap kali kedua nila..aku ngigau ada seko antu(aku tau antu walopun dia berbentuk org pompuan btudung)bawak aku pi basement satu bangunan n nak tinggalkan aku kt ctu..dlm mimpi tu aku kejar antu ni sbb nak kuar dr tempat tu..antu tu plak smbil dia lari dia gelakkan aku..siap mengejek2 lagi..masa aku kejar tukan aku baca alfatihah n part ihdina sirotulmustaqim tu aku duk ulang byk2 kali la...smpaila hubby aku kejutkan aku...tanya nape? sebab dia dgr aku cam membebel2 lam tido...

time aku sedar tu aku da smput.penat kejo antu tu n sakit ati sbb kena gelak ngan dia...abisla part ngigau tu...masalahnya skang...aku asek rasa terseriau2 tak tentu pasal...harap2 mainan perasaan saje walopun aku rasa xpenah seriau2 cam gini pas mimpi/ngigau yg bukan2...

baru balik coti2 di CH..dok kat homestay Brinchang Hill..belakang Kem..dekat jer ngan pasau malam Brincang tu..ok jer alhamdulilahh tak de apa2 yg seriau berlaku..wpun umahnye agak besar dan dekat ngan hutan tapi ok lah..mmg sesuai kalu gi dok reramai di situ..kami mmg biasa berjalan ramai2 , 3 famili adik beradik sekali jalan...

memalam mmg gelap gulita lahh area tu..tapi selagi tak de apa2 menganggu ok je kan..

salam sumer...
nak share 1 cite yg aku alami wiken baru ni..tp bukan cite serammmm sgt2 cuma bg a ...
chicmushroom Post at 29-6-2011 17:38

mimipi tu kn mainan tidur he3
best nyer ada family duk ch

baru balik coti2 di CH..dok kat homestay Brinchang Hill..belakang Kem..dekat jer ngan pasau malam Br ...
mak Post at 30-6-2011 14:23

alhamdulillah ,dgn niat naik n jga adab semua ok kn

lama xgi ch,lastime duduk kt  'honeymoon pangsapuri/hotel' rasanyer,duk reramai sbb gi dgn rombongan..dkt jgk dgn pasar mlm

Reply 104# mrjinggozzz

yela kn..mainan tido je..harap2 pun stay sbagai mainan tdo je
aku xkisah sgt mimpi tu..yg xbest ada saki baki rasa seriau yg xhilang2...
xbest tau....{:1_146:}

seronoknye ke cameron highland tapi....

Salam,
ok sebelum ni kalau org citer jalan berhantu mesti jalan kat karak je kan..jalan lain x de ke benda cenggitu?

kat mana2 ade je...cume kite dengar je kan x pasti kesahihan cerita tu..saya sebagai seorang yang dilahirkan dan dibesarkan di Cameron Highland (CH) ade jugak nak cerita pengalaman semua org disekililing saya sepanjang perjalanan naik ke CH.

kejadian yang saya nak cerita ni berlaku kepada kawan ayah saya, dua org pekebun sayur yang nak balik ke CH melalui jalan Tapah-CH

Nama sebenar di rahsiakan..hehehhe..kejadian ini berlaku lewat 80's.

Ah Fatt (bukan nama sebenar) dan Ah long (juga bukan nama sebenar) adalah pekebun sayur. sebagai pekebun sayur, x semua barang yang mereka perlukan untuk berkebun ada dijual di CH (CH ni ssh sikit nak cari barang2 selain sayur2 + buahan2)..kalau ada pn mesti mahal n cekik darah sebab diorg yg jual ni diorg tau benda yg ssh dpt ni nak x nak akan dibeli juga kalau terdesak.

Ah Fatt n Ah long ni mmg la dah biase kalau nak beli barang berkebun diorg akan cari di Tapah or Ipoh(ms ni xde lagi jalan simpang pulai- ipoh). Diorg kiranya dah biase la balik lewat malam kdg2 2 or 3 pagi melalui jalan tapah-CH. Sekarang pn jalan tu kite akan rse keangkeran die, ape tah lagi masa tahun 80's. Time tu jalan ctu sangat2 la sunyi sebab kereta mmg jarang lalu time malam2 smpai ke pagi. Kalau ade pn lori2 je.

Satu hari Ah Fatt & Ah Long turun ke Ipoh untuk membeli barang2 seperti biase, cume masa tu mereka pulang lewat.Semasa melalui jalan tapah-CH, jam dah masuk ke pukul 2 pagi. Jalan memang lengang masa tu. 1 kereta or lori pn xnmpak. Selalu diorg akan nmpak jugak org asli berjalan tengah2 malam untuk mencari kumbang untuk dijual(salah satu pekerjaan org asli untuk mendapat duit lebih). Tapi malam tu sorang pn org asli diorg x nmpak.Tapi diorg still rileks je. Sbb dah biase balik lewat. Cume malam tu diorg rse seram sikit la dari malam2 yg lain.

Masa diorg tgah meredah jalan yang gelap tu, tiba kereta diorg ada masalah. Berhenti tiba2,diorg cuba hidupkan tapi x boleh. Diorg pn tolak la kereta ke tepi jalan takut nanti kalau ada kenderaan lain yang turun naik x perasan kereta diorg nnti x pasal2 plak xcident. Dah tu diorg pn check2 la kereta tu dr minyak, bateri smpai la ke enjin2. Kereta tu xde masalah lgpun kereta tu baru je diservis. Diorg pn ambik keputusan untuk tunggu kalau2 ade lori or kereta yang trun naik, boleh la diorg mintak tolong.

kira2 setengah jam diorg tunggu, ada kereta trun dr CH. Diorg pn berusaha la tahan kereta tu. Tapi kereta tu bagi lampu tinggi n pecut laju. Ah fatt n Ah chong ni bengang la. Dah la bagi lampu tinggi, pastu pecut plak tu. Diorg maki hamun la kereta tu. Lama diorg tunggu, still jugak x de kereta yang naik or turun. So diorg pn ambik keputusan untuk tido dalam kereta sementara tunggu hari siang.

Ah fatt n ah long pn masuk ke dlm kereta dan baringkan kerusi. Masing2 pn dah penat masa tu pn dah dekat pkul 4 pg. So diorg pn tertido la. Setelah setengah jam diorg tido tiba2 Ah fatt terjaga sbb ade bunyi benda jatuh kat atas bumbung. Tp die diam je sbb tgk ah long tido nyenyak. Dalam masa tu ah fatt rse x sedap hati, die dgr ade bunyi tapak kaki pijak atas bumbung kereta die. Tiba2 dengan x semena2 ade kepala dengan rambut yang panjang + gigi taring menjengah dr atas kereta ke cermin depan smbil ketawa x berhenti2. Si Ah fatt yang terkejut+takut ni x tau nak buat ape, die berusaha kejutkan ah long yang tido nyenyak. Tapi x berjaya jugak. Ah fatt yang duduk di seat pemandu sedaya upaya kuatkan semangat untuk menekan hon sekuat mungkin, smpai la benda tu (diorg ckp langsuir) terbang ke atas pokok x jauh dr kereta diorg. Dan terus ketawa mengekek2 selama 2 jam ( x penat ke ketawa lama2). Kirenye dah masuk subuh baru la langsuir tu brenti ketawa n terbang dan selama tu la Ah fatt keras dlm kereta dan ah long still xsedar2...

Bile hr dah cerah, ah fatt n ah long tersedar. Ah fatt tanya pada ah long die x sedar ke mse ah fatt kejut masa kejadian. Ah long ckp yg die dh mmg dah kene kaco time Ah fatt tido.."benda" tu kaco ah long smpai ah long pengsan n x sedar2..diorg try start kereta, n dgn tiba2 kereta tu boleh start x de masalah pn..masa balik Ah long ade bau hancing yg kuat n tanya kat Ah Fatt, Ah fatt ckp mse die kene tu, die x tahan terus terkencing kat seluar..mungkin sebab terlampau takut...

P/S: maaf la kalau mcm kurang paham. x bole paham sila tanya..tp jgn lahar...plizzz

Ade lg cerita psl jalan2 tapah-ch, sila2 jgn segan cerita kat sini...ade lagi cerita ni...nnti sambung..mau lunch...{:1_144:}

Rate

1

Follow Us
baru ingat nak ke cameron...

Menarik. Citer la lg.

takut smpi terkencing. berjam2 plak tu...huuhu

kena tunggu la plak.........
cam drama bersiri la plak.....

perghh...sangat menarik....citer lagi k

x sbr unggu smbgan...

suke! sila cerita...ai sangat suke tapah-CH-tapah!

menarik..
nak lagi..

iols da terkene kt cameron... "dia" siap menyanyi2 lagi..."saya dah datang"
lokasi apartment itu d rahsiakan

xleh tido iols mlm tu....bgn buat air kopi then melantak stoberi 30 bijik sampai pg

erkkk seerammmmmmm

Reply 2# ana_una

pergi je la siang...siang2 xde ape..huhuhuh

Reply 3# enncy

sabar2..bagi saya bernafas sebentar..huhuhu..penat taip..

lokas ...
Sagoo Post at 26-9-2011 14:36

tak terberak ke wei makan stroberi smpi 30 biji? pekena kopi lg...

lokas ...
Sagoo Post at 26-9-2011 14:36

dia tumpang melantak stoberi skali dgn ko