CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: keraklak

Operate Batin...???

mmmm
aku xberani nak komen

cuma minta ar pendapat ustaz ttg perkara ni

urut batin/oprate batin same ke dgn sangkal potong????penah dgr x?

sangkal potong tuh apebenda pulak... pestime dgr nie...

abg ipar aku penah bt operate batin nih..
die skt jantung..
skrg ni npk cm ok je..
siap leh isap rokok da..

nie dari pusat peubatan islam keraton sentol raya .... ada betoi kaaa... mak sedaara aku penah p ...
schumacher Post at 21-10-2010 07:50 PM

mudah sangat disesatkan oleh penipuan .....

wahai saudaraku sekalian ... bedah batin adalah PALSU belaka ... jangan kalian tertipu dengan perubatan sebegini ....

operate batin, hmmm baru first time dengar..
amir_70014 Post at 21-10-2010 12:26

dh lama dah .. cuma ilmu ni x ramai amal dah skang ni

Follow Us
Reply 45# joe_sniper

kenapa pulakk??? habis zaman2 sebelum munculnya 'perubatan moden' yang dimangkinkan oleh ibnu sina macamana pembedahan dilakukan??? adakah sakit mati gitu jerr??? macamana Jibrail 'operate' jantung Rasulullah tanpa sebarang kesakitan pon untuk membersihkan jantung Rasulullah menggunakan air zam-zam.... kalau citer ngn kafir mmg laa diorang tak percaye kisah jibrail 'operate' jantung Rasulullah tuhh....

mungkin ada yang jawab, kerana ianya Malaikat.... habis, macamana si Samiri pada zaman Nabi Musa boleh belajar 'black magic' dari bekas tapak kaki jibrail hingga boleh menyebabkan patung emas boleh berkata-kata???? semuanya dengan pengaplikasian ILMU KEBATINAN.....

kalau TUJUANNYA tuhh betul maka betul laa, aplikasikan kepada perkara yang betul.... kalau TUJUANNYA dan NIAT nya ke arah kebathilan... jadilah mcm samiri, mengaplikasikan kepada bentuk yang salah.....

fikir-fikirkan...

Reply  edy137

bro edy, nak tanya,  mcm mana nak bezakan perawat tu gunakan NUR atau JIN?
manganini Post at 22-10-2010 00:11

tak pandai pula hamba nak berikan perbezaannya..... tapi biasanya, yang melibatkan JIN nihh, mcm mudah sangat cara 'operate' nya... kadang2 tak keluar setitik darah pon.... pakai sentuh2 dah ok.... tapi kalau yang gunakan NUR... atau ilmu KEBATINAN biasanya, agak sukar juga, mcm doktor bertauliah operate pesakit.... mungkin juga makan masa berjam-jam....

wallahualam....

Reply 46# sibel

Berminat juga ni, huhu.. nanti nak survey on google..

suatu masa dulu TV3 pernah mendedahkan kaedah penipuan bedah batin ni .... satu lagi perubatan yang boleh menyalakan mentol kalimantang pun telah didedahkan penipuanya ..

percayalah tuan2 dan puan2 tidak akan sesat apabila mempercayai posting saya ini .. jauhkanlah diri tuan2 dan puan2 dari kesesatan ....

satu lagi penipuan yang pernah didedahkan ialah rawatan resdung yang keluar ulat hidup juga satu kaedah penipuan ...

urut batin/oprate batin same ke dgn sangkal potong????penah dgr x?
fiqa_sofia Post at 23-10-2010 09:57 AM

sangkal puntong menggunakan jin untuk meletakan semula tulang yang patah bertemu dengan tempat patahnya penyembuhanya masih melalui proses alami iaitu penumbuhan dan percantuman tulang, bukan dilaksanakan oleh jin ... allahu 'alam

yg kat shah alam tu .. satu hari 30 org aje.. makcik aku dha pi..

aku tatau nak ckp..bnda aku mmg pnah tgk dpan mata..ada satu dulu..kat muar..dia wat pakai timun..bila dia potong je timun tu..kuar sgala kotor dlm badan..org kena santau bole npk la kuar kaca..rambut..darah kotor..lendiir2..tp..aku slalu tny mak aku..mcm tak logikkkk je mak..bukan mcm..mmg tak logik..then mak aku ckp..ada la tu..ilmu dia..ada la pembantu batin dia yg kita tak nampak..kot dr segi hukum...aku tatau la nak ckp apa..aku tak brani nak ckpp..mungkin tu kelebihan dia ALLAH bg..atau ntah..ada sesiapa brani nak komen psl hukum??

Reply 50# joe_sniper

hasil kajian kamu adalah dari TV jerr.... adess..... banyak tengok TV nihh....

tah kajian dari misteri nusantara ke?

Aku nak share skit ler.

Aku penah buat operate batin ni, dlm 17thn lepas (aku dah tua hokay), masa zaman muda remaja ler. Masa tu aku discover ada ketulan ditepi tpt sensitip. So aku cite ler dgn mak aku, dia start kelam kabut & tiba2 dia bwk aku jumpa 1 org tua ni, kat kl je pun, org tua tu rugged (dah meninggal, lama dah kan). Dia xray pakai kanta pembesar & torchlight, pastu dia suluh kat dinding, aku  nampak la, 1 dot dikelilingi oleh mcm akar & idup (bergerak2), aku kagum siot coz xde pun kena bukak apa2.

Pastu trus org tua tu arrangekan kena dtg berapa ari ntah pastu kena operate, ngeri wei, aku 1st time ni, spital pun aku xpenah msk lagi (masa tu lar). Sampai masa, operate ler, mak aku takut, takut tgk darah, aku ckp ada darah ke? Org tua tu kata ada. Pastu dia kata kalo takut tutup mata ye, alamak takutnyer. Pastu kakak org tua ni yg temankan dlm bilik operate, mak aku lepak luar. dia selak skit je, aku siap nampak pisau belit lagi, lagi ler ngeri...

Aku tutup mata la, xsampai setgh jam ler dah settle.  Xsempat nak paksa diri tido. Aku bukak mata, org tua tu tunjuk rupa ketul tu, sebijik rupa jantung ayam dgn darah2nye skali, tp xbyk ler. B4 operate, aku dah start sakit dada, ketiak & tgn kiri, pas operate sume tu ok.

Reply  joe_sniper

hasil kajian kamu adalah dari TV jerr.... adess..... banyak tengok TV nihh....
edy137 Post at 24-10-2010 05:40 PM

bukan kajian, itu pendedahan penipuan yang dilakukan oleh ahli perubatan alternatif .... dan mengelakan manusia khususnya umat islam dari kesesatan ... sebagai umat islam aku wajib menyampaikan... nak ikut, ikut... tak mahu ikut, terpulang .... kalau tidak aku berdosa, sebab aku tahu tapi tak memberitahu kepada yang tidak tahu ...

Aku nak share skit ler.

Aku penah buat operate batin ni, dlm 17thn lepas (aku dah tua hokay), mas ...
idaramli Post at 24-10-2010 08:51 PM

saudara, sememangnya ketulan yang menyerupai jantung ayam tu sebenar2nya adalah memang jantung ayam, ia antara yang popular digunakan oleh ahli perubatan alternatif untuk menipu pelangganya ...

Reply 58# joe_sniper

dah clear2 nick aku berbunyi keperempuanan, tetiba jadi saudara plak...xfhm sungguh...

aku tak peduli pun org nak percaya or tak, yg penting perkara dah berlaku 17thn dulu & aku tak bole rewind & yg paling penting aku dah tak sakit dibahagian yg aku mention tu selepas operate. dlm family aku ada ramai yg mati psl kanser, sume tu follow treatment spital la, so mak aku kena buat sesuatu, penah dgr org buat kimo & survive for years? & penah dgr org survive & clear from kanser dgn hanya minum ubat sensei?

masa tu aku terlalu muda utk memikirkan sama ada jin ada share or tak, aku just nak share apa yg aku lalui sementelah tuan tanah kedaung bukak benang

arwah ayah aku pon pernah gak pergi berubat cam ni.. susah nak komen.. tak tahu la betol ke tak.. ke org yg ubatkan tipu ayah aku ke tak..

cumanya da beberapa kali pergi, dia kata kena ada operate ni. dia set satu hari, suruh mak aku ready kat rumah dgn basin, air etc. akan ada dr. datang operate.. lepas tu, ayah aku baring kat bilik.. tiba2 ayah aku jerit, mak aku masuk tanya ada apa. ayah aku cakap nampak ada orang berdiri kat sebelah pass kan (macam alat2 operate) kat orang depan dia..  ayah aku jerit terkejut, terus hilang.. wallahualam.. tapi lepas waktu operate tu, ayah aku tidor sampai pagi..

mak aku tanya orang2 yg ada berubat kat situ.. derang citer, kalau da kerap operate, dr tu akan kenalkan diri dekat keluarga.. tatau ler bunian ker ape ker..