CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15584|Reply: 87

Canon 60D Review...haku frust separuh menonggeng...

Mungkin thread ni dah ada,....cari x jupe...klu momod jupa sila stickkan yea heheheh....haku nak tanya pendapat org yang dah test canon 60D...

Apa pendapat korang???...review pasal kamera tuh haku x nak cakap le...tapi pada haku kamera tuh memang hebat...macam2 adaaaaa......memang haku dah plan nak beli....dah buat iklan pon nak jual 50D haku....ada kawan dari sabah dah ckp ada org nak tgk..klu ok dia nak beli....wahhh ini dah bagus....leh haku tukar 60D...

Minggu lepas haku ke loyat...then ada satu kedai bagi test view kamera tuh,....memula haku tgk...bodi dia memang kecik sket dari siri sebelumnya ...tetapi besar sket dari siri 100D-550D...tp tu bukan masalah...

Bila haku angkat...terasa ringan...itu pon bukan masalah pada haku...maybe teknoolgi dah makin cangih maka kamera semakin ringan....

kemudian haku pegang kemas ala nak amik gambar dan....... alahaiii ni yang buat spoil.....masa dah pegang elok2 tuh haku rasa....."feel" pada kamera tuh kurang....jari kelingking haku terkeluar sama macam haku pegang 400D dulu...x boleh nak pegang kemas....

so pada haku...bagi pengguna 1000D atau siri ratus (100-550D) x de masalah klu nak pakai 60D...tapi bagi yang dah biasa dengan bodi yang besar...cam 50D (1D-7D tak mungkin nak tukar amik 60D kan heheheh) mungkin rasa cam yang haku rasa.... atau mungkin tangan haku yang besar....

satu2nya cara nak selesaikan masalah ni beli battery grip... tapi dengan bodi baru lain dari yang lain nih...dah ada ke bateri grip???.... ini yang membantutkan niat haku....rasanya haku akan terus dengan 50D haku....nak sambar 5D mahal...lens pon nak yg mahal....klu nak tukar pon sambar 7D je lah huhuhuhuhu.....

ini sekadar pendapat haku....

apa pula pendapat korang yang dah pernah gosok2 raba2 picit2 60D kat kedai sana???? heheheh

sue de taruk review dia kat satu thread...hahaha...salah thread plak tuh...tapi bley jew nk review...

Klik di siniuntuk review Canon EOS 60D

Luper plak....sue mmg bley kompemkan yang EOS 60D nie de masalah ngan HANDLING issue...samer jer cam model 550D atau 500D sebab size dia lebih kecil...but kelebihan dia adalah lebih ringan compare ngan model lain...

Tapi, dari segi functionality...pergghhh...mmg superb laa...susah nak lawan laa kan....video pon FULL HD taw...bukan takat HD ajew...

heheheh...tepek le sini plak sue...tp tu review 60D je,...daripada review tuh memang boleh buat orgteracun huhuhuhu....

aku pon dh test 60D. mbr aku terpilih utk buat review utk canon. depa bg pakai 2mgu kalo x silap. mmg kecik sket. aku yg bertgn beso ni x selesa sgt sbb dh biasa pegang 40D dgn batt grip. (40D xde batt grip pon jari kelingking aku asyik tkluar je. huhuhu).
1 yg aku suka die pny control dial ngn joystick sbb kt 1 tmpt. so xyah la cari lain2 tmpt.

aku pon dh test 60D. mbr aku terpilih utk buat review utk canon. depa bg pakai 2mgu kalo x silap. mm ...
adiegani Post at 22-10-2010 15:32

Saya sokong....kekekeke....body dia lebih kurang geng2 Canon EOS 450D~500D~550D~1000D or Nikon D3000~D3100 bersaiz agak kecik...tangan sue yg kecik nie pon raser tak selesa ngan gripping / handling D-SLR tuh...sue sonok gie grip Nikon D90..

Follow Us
Reply 5# adiegani

ha'ah...haku pon sama...setujup pasal joystick atau dlm base melayu batanggembira dia tuh setempat....senang nak kontrol...kekekekek

Reply  adiegani

ha'ah...haku pon sama...setujup pasal joystick atau dlm base melayu batang ...
dewamafia Post at 22-10-2010 16:11

Hahaha...'Batang Gembira'...cam lain plak bunyik nyew....aper pon mmg kedudukan dia sue suka gak...

errrr haku translet je supaya mudah paham...kekekek

aku phm ke lain plak..lalalalaaa

dewamafia,

jangan frust menonggeng.. mmg kot2 klu ko upgrade pun hanya ditakdirkan ngan canon satu nombor jer..

dewamafia,

jangan frust menonggeng.. mmg kot2 klu ko upgrade pun hanya ditakdirkan ngan canon sat ...
ckucin Post at 22-10-2010 22:43

Haaa...tul tuh...amik laa terus upgrade ke EOS 7D kew...haper ker...

alaah...kalau rasa 60d tu kecik amik je 1d mkIV, baru gedabak body dia

ckucing...doakan le rezki haku melimpah ruah....baru haku leh sambar canon 1 nombor tuh hehehe....

ishhh sue stakat ni haku mampu tgk je 7D kat kedai tuh...rege dia jauh sgt dari budget....lagi pun haku rasa canon 2 nombor agak ngam ngan budget haku....

bulat....1D tu tak pernah haku impikan....tu tarap pro gaban punya gajet ooooo....adie bole le sambar 1D tuh..haku yg stakat amik gambar main2 nih x terjangkau le 1D tuh heheheh....

Reply 10# adiegani

oit oittt heepppppp adie...kang haku plak kene ban kat sini heheheheh

Reply 14# dewamafia

Amin.. amin.. dah dpt nnt boleh tak aku pinjam??.... hahahahahha .. musti dewa terkedu-kedu nak jawab ni..

Reply 16# ckucin

bolehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.....(x terkedu pong)....klu dah rezeki melimpah ruah tuh wat apa nak sayang rete...rosak je beli je yg baru kan kan kan......kalu rezeki melimpah ruah leeee hahahahah

dewa.... ko x nak try NIKON ke....

nikon???...ermmmm haku dah try masa memula dulu sebelum wat keputusan amik canon...nape ketam...ko nak jual nikon ke ??? ank upgrade???

alaah...kalau rasa 60d tu kecik amik je 1d mkIV, baru gedabak body dia
bulat Post at 23-10-2010 08:44

Hahaha...teringat plak mbr punya citer td...maser dia wat wed's job...ader laa mamat nie pakai Mk II...wat2 poyo mek gambar pengantin, sedangkn mbr sue nie OP...so, dia nie pon pie laa sound mamat tuh...ye laa kan, dah la block org nya view...ruper2nya mamat tuh pakai jew Mk II tapi tak taw function sgt...wakaka...