CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: attyra

All about Pangkor Island II....

heheh tenkiu tenkiuu.. ni sat gi nak gi sarap. aku cari kedai abang ko eh.

kedai E mat isa tak ner lak tu?

kat area kedai hasan gak..tapi dia bukak mlm...dinner kat situ try

wah arini memang gile babeng nye seronok!!

separuh hari dok main air, separuh hari merayap pusing pulau. aku join grup dr pangkor village gi boat ride n snorkeling. sorang rm25 termasuk snorkeling gear. masa dari kul 10am - 1pm.mula2 diorang bawak gi teluk man. adoiiyaiii lawa nyeeeeerrrr.. air jernih gilak! best gila mandi kat situ. pastu gi snorkeling. orang ramai sangat so macam crowded gila. ikan pun malas nak timbul. but anyway i had fun. pastu gi lepak kat coral island tu untuk makan. since aku n kwn aku tak masuk pakej makan2 so kitorang tgk je la diorang ni makan (seb bek bawak beskut huhu). tapi ada la sorang brader ni, owner dr sunset view chalet, en nordin, ajak kitorang makan sekali. wah dengan muka x malu nye kami join sama hahaha.. anyway, kat coral island ni mandi x best sebab pasir dia kasar2 n byk cengkerang. cuma aku dapat tengok en nordin ni tangkap gamat kat situ.

then bertolak balik sambil tu kitorang nye drebar bot (man nama dia) bawak kitorang gi tengok tempat2 menarik kat pangkor ni, di antaranya batu buaya, batu kepala penyu, batu ikan paus, batu kaki, monkey bay, turtle bay, pokok cinta, pantai teluk nipah n jeti apa ntah namanye (dulu tempat ni orang scuba). memang syiok la dapat ronda2 naik bot ni..

petang tu lepas rehat kejap, kitorang gi jenjalan gi pusing pulau. dapat la tgk kota belanda, batu bersurat, kilang satay, tempat buat bot, foo ling kung temple n mini great wall. tapi perjalanan naik turun bukit kat area telok dalam tu pasti takkan dilupakan. adventurous gillerr!! macam nak tercabut nyawa aku tengok jalan dia mencabar sungguh. dah la motor kitorang tu dah tahap besi buruk. alhamdulillah selamat kitorang (walopun byk kali gak mengucap dalam hati bila tibe time selekoh tajam tu)

then gi soping kat teluk nipah. memang best, t-shirt pangkor kat sini byk choice dr pasir bogak.. tapi yang paling best DAPAT MAKAN LAKSA MAK UNGGAI!!! hahaha memang sangat2 sedap tau. walopun aku sampai dalam kul 6, laksa goreng dia dah abis beb. so aku makan laksa kuah lemak, kwn aku makan laksa pedas. dua2 pon sedap jugak!

and tadi after puas merayap, kitorang lepak depan vikri tengok sunset. ish ishh.. chantek sungguh pemandangan.. tapi awan tebal la so x dapat gak betul2 matahari jatuh. but still, the view memang sungguh cantek .. tak caya? tengok ni..

seriously pangkor memang best! orang2 sini pun baik2 n ramah2. timekasih to u enche pojikun yang sangat2 byk membantu aku dalam planning cuti2 msia aku kali ni. hehe. insyaAllah next time nak datang lagi..

en pojikun

aku x dapat jumpa kedai abang ko pagi tadi sebab motor buat hal, but esok ingat nak sarap sana layan roti canai. kalo ko ada sana esok and nampak 2 awek terkial2 nak idupkan motor, tu kitorang la tuuu hahaha..

oh ya, tadi aku lalu sg pinang besar nk gi foo lin kung temple tu tak nampak pun orang2 men futsal? aku tengok merata umah chinese je kat situ. kalo ada tadi leh jumpa mintak otograf kan hehe..

hahaha....masa ko mkn laksa aku ade je kt kg aku.....hehehe...
ko xperasan kot kg aku...kg melayu sg pinang besar kat area laksa mak unggai la...
kalau hg tnya dia sapa aku mct dia kenal sbb aku dok mkn laksa selalu..

n dia cukup suka aku promote kedai dia gak..haha..mai Pangkor...abg aku niaga hari ni..
kdai roti canai tu dia la owner..dia yg tebar roti....hahaha...dia tebar roti pun aku ajaq...

keep on sharing k...upload le gmbr2 lgi....

btw, bgus la if hg happy

dah confirm booking ngan encik amirul d'senja pada 10hb ni... tak sabar tul nak g...

tadi dh beli tiket bas ke lumut on that day... excited sampai x terasa kena dulukan duit tiket RM457.60 utk kawan2 skalik....

makan mana best ar yg dekat2 ngan d'senja nun???

Follow Us
tggu nt kwn2 len akan bantu u..hahaha

pangkor ujan pgi ni....tgh2 aku jogging 730pagi td ujan la plak...hahaha

As salam Poji ....

Ujan dah berenti ka blum? akak odw nk ke sana ....

Akak yg call line x clear tu ..

dah balik dah!!!
nnt bila dah releks sket... akan upload gambo n exp kat sana...

poji..
thanks and sorry for kacauing you hiks!!!

As salam Poji ....

Ujan dah berenti ka blum? akak odw nk ke sana ....

Akak yg call line x clea ...
champ69 Post at 7-12-2010 10:17

owhh..akak ker...
sorri sbb line x ok lak td...
skang mendung2 jew.....

ptg sikit ok kot....

hahaha....masa ko mkn laksa aku ade je kt kg aku.....hehehe...
ko xperasan kot kg aku...kg melayu s ...
pojikun85 Post at 6-12-2010 08:08

hihi semalam aku makan dah kat kedai roti canai abang ko. ada la tanya pasal ko dengan kazen ko yang keje situ. roti canai abang ko mmg terbaekkkk la weh.. first time aku makan roti canai dia dah potong siap2. senang keje aku. and kuah dal dia pon sodappp..

aku round gak kat sg pinang besar tu. kalo ko bgtau umah ko kat ner kan lagi afdhal. leh aku tompang makan malam kat umah ko plak heheh..

laksa mak unggai tu memang sedap la. aku respek makcik tu. kedai simple aje, tapi orang berdoyon2 datang. aku memang rekomen sapa datang kat pangkor ni gi le try makan situ. hari pertama laksa goreng, hari kedua laksa kuah lemak, hari ketiga laksa pedas.. tiga2 aku gerenti sedap meleleh2 wa cakap luuuu..

dah confirm booking ngan encik amirul d'senja pada 10hb ni... tak sabar tul nak g...

tadi dh beli ...
uncun Post at 6-12-2010 18:33

d'senja tu area telok nipah. makan kat sana aku tatau la mana yg sedap sebab aritu aku tak gi makan area sana (coz orang kata makan x sedap n mahal). so kalo ko ada sewa keta/moto, gi area pangkor town.

- untuk sarap aku sajes kedai roti canai abg en pojie (sebelah kedai ubat eng kiat)
- untuk lunch aku sajes kedai hassan (depan masjid area2 nak gi telok gadong)
- untuk minum petang aku sajes laksa mak unggai (kalo dari jeti pengkor ko belok kanan, jalan terus sampai ko jumpa kedai pam minyak belah kiri, belah kanan ada rumah kaler ijau striking - yg sebelah kedai yg comel2 tu warung mak unggai. kalo nak makan sini datang kul 5pm. kalo lambat komfem menyesal sebab aku datang kul 6 pun laksa goreng dah abis huhu)
- untuk makan malam ko leh gi kedai E mat isa kat area2 kedai hassan gak. ni aku x sempat pegi aritu sebab kenyang sgt makan laksa mak unggai petangnya hehee.. but en pojie cakap nasik goreng udang dia sedap.

kalo nak cun percutian ko ni, lepas ko makan laksa mak unggai, ko gi merayap jap gi turtle bay ke depan vikri resort ke layan matahari terbenam. lepas dah menghayati keindahan alam, gi seaview chalet kat area pasir bogak tu tengok orang bagi makan burung hornbills. teruja beb!

dah balik dah!!!
nnt bila dah releks sket... akan upload gambo n exp kat sana...

poji..
thanks  ...
attyra Post at 7-12-2010 10:23

hee tak sempat jumpa attyra kat sana. ingat nak gi d'senja tu tapi apakan daya moto kami sewa tu punyelah banyak meragam, kalo benti je dia susah nak start. so aritu aku cuma lalu je depan d'senja. hope attyra dapat share experience dok sana ye..

cik kuning..

exp biasa2 aje..
cuma aku tak g mkn kat kedai abg pojie and kedai mak unggai tuh
aku tak sewa kete pon so terbantut sket "kaki" nih kekekeke
sbb aku x confident nak drive.. takut kat time nak naik bukit n selekoh... kete aku plak terundur kekeke...
so aku mkn kat area teluk nipah..

okey guys...

aku share pengalaman 3 hari 2 mlm kat p.pangkor nih..
gambar later ek sbb esok n lusa aku kene masuk ISO training so takde internet access..

4/12/2010
* On the way menuju Lumut a.k.a jetty, hujan lebat sebaik saja aku lepasi kg arwah ayahku kat ulu dedap...
* Lepas park kete kat dlm area sekolah (sek. cina kot), beli tiket feri.. patut feri bertolak dlm kol 12tghari tapi ada feri sampai cepat.. so tak yah tunggu lama2...
* Sampai kat jetty pangkor dekat2 kol 1 rasanya... still hujan cuma tak lebat..
* Terus amek teksi pink ke D'Senja... time ni anak2 aku mcm pelik tengok teksi warna pink kekeke...
* Lepas check in and lepak sat... aku berjalan kaki ke area Teluk Nipah untuk cari makan... time dah kol 3 lebih kot.. tpt aku mkn tu takde nama tp depan kedai brader corner?? beach corner?? mkn berger aje.. rate sama aje mcm kat KL..
* bertapa kat laut even air tgh pasang... n hari still hujan gerimis..
* mkn mlm kat kedai takde nama.. sebelah kedai Kassim mini market... betul2 sebelah lorong.. betul ke kedai ni Pojie?? sedap gak n mahal sket kot.. tp still berbaloi..

5/12/2010
* pagi2 lg bertapa dlm laut kkekek aktivit melayan anak2...
* brunch n terus ke pekan utk shopping...
* kontek en rosli lepas dpt no dr Pojie... bawa ronda2 pulau...
* mkn mlm kedai sama sbb anak2 takmo jln jauh2.. memula nak try kat kedai MAMAH.. next time kot..
* cuaca hari ni okay...

6/12/2010
* pagi2 terjun laut tp kejap je sbb tgk langit dah gelap n hujan gerimis..
* keluar dr jetty dekat kol 2 kot sbb barisan pjg giler... orang main potong barisan aje...
* aku rasa somebody kat sana harus buat something la... bhg kiri kanan jetty tuh jgn kasi org masuk.. masuk dr main door aje.. baru adil dp yg dah berdiri lama kat belakang..

so itu ler review aku..
tak best sgt sbb takleh nak share pengalaman bawak kete or naik bot or jetski or snorkling

review D'Senja
overall okay... bilik bersih... and staff peramah n ringan tulang..
aku suka sbb dekat dengan pantai so safe sket utk anak2 aku.. dorang x yah melintas jln n aku leh monitor dr area chalet aje...
cuma tv aje.. dorang guna astro yg guna centralize... so semua bilik akan dpt channel yg sama...
air panas utk buat air.. pon kat luar..
ada surau kecil tapi aku rasa can be improve lagi.. mcm sediakan sejadah n arah kiblat..
then kalo lampu kat kawan tepi belukar tu dipasang.. terang sket..

okey guys...

aku share pengalaman 3 hari 2 mlm kat p.pangkor nih..
gambar later ek sbb esok n lu ...
attyra Post at 7-12-2010 20:37

thanzk sbb sudi share pengalaman ko kak.....

d'senja tu area telok nipah. makan kat sana aku tatau la mana yg sedap sebab aritu aku tak gi ma ...
setankuning Post at 7-12-2010 15:41

hohoho...
lgkp tue..terrbaaik ahhh.....

ko upload le gmbor2 ko snap..aku tringin nk tgok gak..haha...

ko kan yg kirim slm kat aku,sbb adik aku gtaw ade org kim slm name ape kuning2..hahahaha....

p/s: abg aku pndai buat roti aku le ajor dia....hahaha

layan kenangan dgn Mak Unggai...hohohoho

layan kenangan dgn Mak Unggai...hohohoho