CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: medangmru

★CREDIT CARD BANK YANG KORANG GUNA ★

Reply 57# ryer25

aku pun baru ambik cc citibank nie..tapi,bukan sebab ade awek cunlah...haha

apply sebab dapat free smart tag..baru dpt smarttag minggu lepas dgn kad touch n go sekali preload with rm20..pastu dapat cashback lagi rm60 dgn syarat buat satu autopay...jadi,balun je lah...hehe..lagipun ade rebate 5% untuk petrol tu yg apply je tu..

Post Last Edit by sicomel at 4-11-2010 21:27
So antara byk2 ka dkredit tu comei rs yg paling best dr Bank mana>?.
medangmru Post at 27-10-2010 13:52

paling best? ntah la.... citibank kot. itu dr segi layanan CSO dan kemudahan loan on phone / dial cash. tp tu la... branch x byk. hsbc so far ok la tp mcm yg lain2 ckp tu mmg dlm statement xde mention interest brp %. tp pd aku smua bank ada lebih dan krg nya...

tp best mcmanapun nk tutup gak citibank dan bbrp kad yg lain. nk try apply plak cc maybank sbb ada promosi terbaru balance transfer 0% for 12 mths. promosi smpi 30 April 2011

Rate

1

cahaya pakai kad cc bank islam.. takde interest atas interest.. tapi kalo lambat bayar.. terus dapat sueat lawyer.. huhuhu..

paling best? ntah la.... citibank kot. itu dr segi layanan CSO dan kemudahan loan on phone / dia ...
sicomel Post at 4-11-2010 09:21 PM

Ctbank walaupun branch x byk tp leh buat intergiro kat Bank Lain...HSBC ni lg satu gak..branch pun tak byk...

aku pakai Citibank dah 8 tahun...masih tak potong lagik.....guna utk swipe kat shell...
pakai HSBC gak sebab...bulan 6 aritu ada amik personnel loan....jadi depa kasik kad sekalik...ada lagi satu...diners...guna utk bayar bil selain bil air......

Post Last Edit by HaMiZiE at 7-11-2010 16:41

1st time posting komen kat bod nie... sekali sekala jer masuk menjenguk tapi cam tak dok magnet nak suruh aku to write something. Tapi biler baca thread dan poll nie, terasa nak share something gak ler with the rest.

Aku pakai credit card ni untuk tujuan-tujuan berikut jer:
1. Kalo nak beli barang yang harga beratus-ratus ringgit. Tak mo bawak cash banyak-banyak dalam wallet sebab bahaya. Kang kena rompak or misplace the wallet, mau menangis tak berair mata... (sekali sekala jer beli barang yang kos mahal-mahal cam nie)
2. Time emergency... contoh kalo kete accident dan perlukan duit untuk fix the car... or suddenly admitted to spital sebab sakit  ... etc...
3. Time untuk beli minyak kete... just swipe dan isi ler petrol. Senang nak kira expenses untuk petrol tiap tiap bulan...
4. Purchase barang online. Selalu kalo nak beli tiket kapal terbang especially AA...

Sekarang nie aku pakai 2 CC i.e. CIMB & Citibank (both mastercard). Rasa selesa pakai CC dari bank-bank ni sebab:
1. Gaji masuk via CIMB... so, apa apa hal... senang nak countim...
2. Citibank - 1st CC pakai Citibank punya CC ar sebab time tu, gaji ciput jer tapi Citibank very lenient pasal registration... mungkin loyal dan paymaster, mereka offer 2nd CC tapi pakai setahun jer, pertengahan tahun nie, terminate 2nd CC dari Citibank ...

* Citibank - time register nak memohon CC, senang jer mereka approve... lepas tu kita tak mintak, mereka offer 2nd CC lak... time nak disconnect CC tu, punya ler susah... biler call CS punya line, mereka tak dok authority to disconnect the card... kena refer to their immediate superior. Biler refer kat mereka punya immediate superior, immediate superior lak tok dok kat tempat dia... then kena call balik. Biler dapat bercakap ngan immediate superior, macam macam soalan ditanya... siap paksa lagi agar jangan terminate CC tue :@

Rate

1

Follow Us
1st time posting komen kat bod nie... sekali sekala jer masuk menjenguk tapi cam tak dok magnet nak  ...
HaMiZiE Post at 7-11-2010 04:40 PM

Uiksss...x sangka lak Ctbank ni payah nak terminate..

Uiksss...x sangka lak Ctbank ni payah nak terminate..
medangmru Post at 7-11-2010 17:54

memang susah bro medang... siap paksa paksa lagi agar jangan terminate...

aku cakap balik kat mereka, pesal nak register senang jer... siap kasi 2nd CC lagi walaupun tak mintak... tak yah isi borang, confirmation just via surat, or kalo swipe jer, CC tue auto activated or just call via phone jer... pesal kalo nak terminate susah sangat... officer tu tak leh nak jawab dan aku threaten dia... kalo aku punya acct tu tak deactivated with immediate effect... what ever $ yang inccur, aku tak akan bayar... huhuhuh... tau takut officer tue. Siap mintak nama dia, catatkan tarikh dan time conversation aku ngan dia... incase kalo dia still activekan acct aku tue

Rate

1

Post Last Edit by hairul123 at 13-11-2010 14:17

Sejak najib charge RM 50 ni, byk CC yg sy dah tutup.
antaranya
1) Citibank - 8 Tahun guna, wpun ada yearly fee, bleh call mintak waive.
2) HSBC - diorang bg masa apply personal loan. Lepas je clearkan hutang, dgn Kad2 sekali kasi tutup
3) CIMB Bakal ditutup sbb dalam sebulan 2.

Yg masih guna maybank & EON. EOn ni sy guna utk wat balance transfer selama 4 tahun.
Sbb fee dia rendah, Transfer RM 6000, Fee RM 8XX (1 time) dan bulan2 bayar Rm 125 (0%) selama 48 bulan. So, terpaksa maintain kad eon. Sbb Rate / 1 time fee dia rendah, tu yg wat blance transfer.

Yg Maybnk pun ada yearly fee, tp call je mintak waive, diorang leh bagi,.

Rate

1

Sejak najib charge RM 50 ni, byk CC yg sy dah tutup.
antaranya
1) Citibank - 8 Tahun guna, wpun ad ...
hairul123 Post at 13-11-2010 02:15 PM

Yg EON bank tu  bilanya plak nak abih BT tu Hairul???teruja gak ngan Interestnya tu...siap bleh buat 4 tahun lagi...

Cuba aku terkilan skit ngan Public Bank ni....bila aku apply ...takder plak derang buat promosi BT sampai 24 bulan 0% interest tu....

Post Last Edit by hairul123 at 17-11-2010 19:48
Yg EON bank tu  bilanya plak nak abih BT tu Hairul???teruja gak ngan Interestnya tu...siap bleh b ...
medangmru Post at 17-11-2010 07:21

sy buat awal tahun ri tu. Promosi tu x tau dah habis lum, tp kat web still ada lagi.
One Time Fee utk 48 Month dah jadi 13.99% (Atau 3.5% Per year for 4 Year)

Cuba awak try call dulu, yg penting kena apply eon bank dah terus diorang buat balance transfer.
Yg penting nak settlekan hutang, JANGAN BERBELANJA dgn KAD terbabit atau KAD yg lepas kita transfer
tu. Lepas je transfer, terus tutup Kad lama.

http://www.eonbank.com.my/personal_banking/cards/cc_balancetransfer.shtml

sy buat awal tahun ri tu. Promosi tu x tau dah habis lum, tp kat web still ada lagi.
One Time F ...
hairul123 Post at 17-11-2010 07:46 PM

EON dah pernah apply dulu dan dah terminate sbb servis ( dulu ) macam hampeh.....so mmg takkan apply balik EOn bank ni...

aku pun nak join gak ni

1st cc aku ialah southern bank punya
ada pakej utk after graduate dulu tu
saje2 apply dapat pulak

pastu automatically cimb take over dari southern bank aku pun settle kan payment pastu stop

pastu ada offer maybank, aku tak nak pasal kes freeze account tuh
akaun aku main mmg masuk ke maybank, naya! kes2 freeze ni. payah

skang aku pakai bank rakyat (ramai kata susah nak dpt, tapi somehow macammana boleh dapat). ada umrah point..
lagi satu baru dapat ni ambank - just buat backup.. aku tgk banyak installment plan kat mana2 ambank ni banyak panel, 0% interest, so mana la tau kot2...

buat masa ni tu je la kot.

maybank - say no sbb kes freeze akaun
citibank - aku tgk asal tiba ujung bulan org yg nak membayar sampai keluar beratur
public bank - pun sama cam citi, time nk bayar aku tgk queue pjg gile
ocbc - bank dia cam tak bnyk, susah nnt nk buat payment

bank rakyat - bayar pakai cash deposit
ambank - dara lagi

Rate

1

ada 2 jer kad...satu maybank, satu lagi HSBC...yg HSBC tu dpt bulan 4 haritu...tp smp skrg tak guna lagi...plan kad tu tuk emergency incase kad maybank takleh guna.

1) direct access - sayang nak buang walaupun mudah nak dapat.  akaun ni dari 1999 sampai sekarang.
2)  hsbc - lepas potong kad hlbb awal abad hari tu, kad ni je la jadi kad utama
3)  sc - rasanya nak jadikan kad ni kad utama dan potong kad hsbc.  

tapi pelik la, asalnya hari tu nak apply kad cimb.  tapi cimb suruh terminate kad direct access dulu baru boleh apply.
sentimental value ooo, sori cimb, sila la naik lori...

sayugia dimaklumkan
maybank memang boleh bekukan akaun seseorang
bukan sekadar bekukan
maybank juga memang boleh deduct duit dari akaun seseorang
bukan sekadar maybank
semua bank pun boleh buat begitu

kalau kita baca T&C bila kita buka akaun simpanan, semasa, simpanan tetap, kad kredit, pinjaman, etc...  secara amnya, kita akan tengok satu clause tu yang dinamakan Right of Set-Off yang berikan hak untuk bank deduct duit kita kalau kita berhutang dengan bank tu.

harap faham ye.

Rate

1

1) direct access - sayang nak buang walaupun mudah nak dapat.  akaun ni dari 1999 sampai sekarang.
...
Gemukkkkkkk Post at 25-11-2010 16:09

mukkk... SC kat ipoh tu asal aku pegi je memanjang mesin CD takleh guna.. mmg ujung minggu cemtu ke...??

sebab salah akaun kot?
nanti aku bagi akaun aku, guna yang ni ye  
pergi time bila?  aku kalau pergi bayarkan kad mak aku, biasanya lepas waktu kerja, selama ni ok je.
mungkin pergi time peak period ke?  hujung bulan ramai dapat gaji terus bayar itu ini sampai mesin tu dah penuh dengan duit kot?

betul tu,klu guna kad kredit yng bersangku paut ngan saving,memang kena berhati-hati.klu tk by cc,diorang boleh block akaun simpanan kita.saya pernah kena.serik woo...kena pulak esok tu time gaji.saya akan ingat sampai bila2.kesilapn sendiri jugak.buat pengajaran.

ku pakai Bank Islam Card...gigih kan?? islamik la sngt..