CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28213|Reply: 222

pompuan.. korang malu tak nk peluk abah/ ayah korg?

gurls/ women..

agak2 korg brani tak nk hug bapak/abah korg skg ni? yela kalo dulu2 mgkn x malu.. tp skg?

juz nak tau jer.. ai rindukan arwah abah ai.. kalo dulu.. ai la paling manja dgn abah.. mgkn sbb sorg je pompuan. tp skg abah dlm kenangan.. tika ini rindu sgt ngn abah!!! kalo boleh nk peluk n manja2 kat dia skg nih.. kalo dulu2 bila tiap kali hntr g skola menengah.. ai akan cium tgn n pipi dia...

sori.. bukan tred mintak simpati.. tp mmg ai sgt2 nk tau.. korg hargai tak abah/ bapak korg.. sementara dia msh di dpn mata..

gurls/ women..

agak2 korg brani tak nk hug bapak/abah korg skg ni? yela kalo dulu2 mgkn x malu..  ...
mujer_in_espejo Post at 24-10-2010 20:30

aku ni rapat dgn arwah ayah tp tak ada pulak nak peluk-peluk...entah le, maybe malu ke hapa..tp shopping sentiasa berdua, ayah punya taste mmg best..

best la ayah cmf.. tp pkara kita ssh nk bt tu kan.. nk peluk ayah. kalo mak.. mayb senang je kan nk peluk..

seumur hidup....adif x penah pelok
ntah ler....rase malu plak dah beso camni nak pelok2....

seumur hidup....adif x penah pelok
ntah ler....rase malu plak dah beso camni nak pelok2....
adifrs Post at 24-10-2010 22:29

seumur idop xperna pelok?? better g pelok sementara pluang msh ada...

iolss rapat dengan abah gurau2 pun cam kengkawan je, lagipun sume orang cakap ai anak kesayangan ai suka peloks siyom abah nak peloks siyom sape lagi, suami takde

rindu kat abah tiba2

Follow Us
iolss suka budaya berkasih sayang ni

x penah peluk sbb malu je rasa.... tringin je... tp xtau la bila akan terbuat...

aku rapat gak, cuma x sampai peluk2 ni. aku yg rasa segan. cumanyer....aku pun sama cam TT, dah xde abah. walau dah bertahun2 berlalu kadang2 perasaan rindu tu tetap ada bila rasa nk bermanja2 ngan arwah abah aku.

daripada peloks boipren baik peluk bapak

aku peluk... dah besar ...since duk jauh... xkan nk peluk mak, mesti abah terasa, tambah dah tua2 ni... aku dgn paklong pun aku peluk...paklong betul pun, x batal pun air sembahyang...

xpenah peluk pong
malu la ngan papa kioh
peluk mami pong xpenahsalam tgn pon jejarang jer..ntah xleh salam tgn..rasa sayu jer

eh tp papa kioh penah gak gosok2 belakang kioh sambil cakap"eh dah jd anak dara dah anak papa'...sayunya(kira peluk gak la kan)
mami penah peluk kioh time nk berpisah dulu

Rate

1

kami pun jarang peluk memeluk,
bukan budaya dalam keluarga sbb tak diasuh camtu,
but bila me berhijrah, yepp kami belajar peluk memeluk..
jangan kata ayah dan mak,
adik adik lelaki walau dah besar panjang
pun me cium dan peluk, tersipu sipu dorang ..

dah beso takde la nak pelok abah, cium tgn suda...

cium pipi tu mmg abah tak kasik. dia kata xmo berjangkit penyakit jerawat anak2 dia. dia geli

bapak dah takde....dah tak leh peluk dah......me memang manja ngan bapak pun.....TT bukak benang ni wat air mata mleleh.......

sejak aku mula 1st dtg period sewaktu berumur 12 thun. start situ lah aku dah xpelok2 lg bapa aku...skrg da 21...wah...da 9 thun...dulu2 best je pelok2 ngn bpa...ank manja kan..

gurls/ women..

agak2 korg brani tak nk hug bapak/abah korg skg ni? yela kalo dulu2 mgkn x malu..  ...
mujer_in_espejo Post at 24-10-2010 20:30

nih pengakuan jujur aku lar... dedulu masa skolah (rendah & menengah) aku memang tak close dengan abah.  rasa cam tak puas ati dengan abah sebab abah slalu tegas & marah2 aku bila result exam aku corot (aku nih memang lembab sikit compared to my siblings) masa tuh mana lar nak ngaku kesilapan sendiri kan....... huhuhu..... bila dah masuk universiti, dah berjauhan ngan mak abah, family, mula lar teringat balik, kalo abah tak garang dengan aku, dah tentu lar aku takder kat sini..... ada hikmahnya..... pelan2 aku cuba rapatkan balik hubungan dengan abah bila balik bercuti.  skrg nih bila dah bekerja & tinggal jauh ngan parents, tiap kali balik kampung mesti salam + peluk + cium abah kat dahi & pipi...... sampaikan adik bradik aku yang lain terpinga2 dengan aku.... huhuhu.....  bila tak buat, rasa miss something....

pada yang ada abah / ayah / papa / walid / babah / bapak / daddy or whatsoever yang korang panggil ayah , hargai lar mereka masa mereka ada.  jangan tunggu2 lagi.... buat lar sekarang, lantak pi lar orang nak kata apa.  believe me, korang akan rasa satu perasaan yang tenang bila korang peluk abah korang.....

pada tt, bertabah lar..... doa yang berterusan untuk abah anda.....

Rate

1

aku ni jenis x rapat langsung ngan ayah drp kecik.... ape2 je smue ngan mak... nak makan mak...nak tido mak... nak duit belanje pon mak... padehal mak aku x keje...aku bley cakap dari kecik smpai skarang bley kire hanye 2x je peluk... itupon lepas aku kawin mase ari raye... mgkin bile dh bemenantu ni baru rase diri dah tua kot... tp wlao camne aku x rapat pon mase raye baru ni aku peluk cium pipi kiri kanan... uhhh... trase syahdunye... nmpak air mate die pon berlinang mengalir....:cry:

peluk2 jgak, manja2 jgak, tapi x selalu....

* tak leh bayangkan idup tanpa ayah & ibu....... ( menitik air mata i saat i tulis kat sini... )

nanti abah dah takde,baru menyesal korang.
korang just mimpi je dapat peluk n cium dorang.
nak nangis lak post mende ni.

sori nyampuk.