CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mujer_in_espejo

pompuan.. korang malu tak nk peluk abah/ ayah korg?

gurls/ women..

agak2 korg brani tak nk hug bapak/abah korg skg ni? yela kalo dulu2 mgkn x malu..  ...
mujer_in_espejo Post at 24-10-2010 20:30

peluk setahun sekali je...masa minta maaf di pagi raya....

dlm adik2 beradik i yg paling rapat dgn abah..mungkin disebabkan faktor girl sorang dlm family selain mak...walaupun abah tegas dlm mendidik anak2..abah tetap cool tanpa tenking benking...i paling suka bila minta pandangan..tak kira dari personal or keja..dia sentiasa beri idea & nasihat yg baik....i tak boleh lupa sampai skg masa doctor kata abah hanya ada masa 5 hari utk hidup..abah ketika tu di tpt iccu specilaist..coz ada mshalah jantung perlu operate dgn segera...i bayangkan bagaiman kehidupan i jika abah tiada...alhamdulillah abah masih ada cuma kesihatan tak berapa sgt...tiada istilah  peluk or tidak...yg penting kita spend masa bersama ahli keluarga....mendgr..serta mengambil berat...itu lebih memadai..

aku x malu nak mengaku bahawa...

AKU SELALU PELUK ABAH AKU..klu nak berpisah dgn abah dan mak aku, aku akan peluk cium pipi kedua-duanya..x kira la kat stesen bas ke, kat mana ke..dulu masa aku kecik, abah gan mak aku slalu peluk cium aku..

jarang2 peluk abah....sebabnya duk jauh..bila balik kg,dapat la peluk..sy syg abah sy, selagi dia ada,sy akan sentiasa peluk abah...kita yg ada abah lg patut bersyukur sebabnya kita ada kesempatan lg utk hug abah kita...even dah ada husbanh pun sy tetap hug abah sy...

well...aku ni anak bongsu. mmg rapat dgn abah. skang ni walau dah kawin...anak pun dah 2... umo pun dah lebih 30.......tp kalau balik rumah abah...masuk je rumah terus cium tangan dan peluk abah... he..he..he...

salam...nak mencelah gak.x kira walaupun aku ni lelaki.nape lak gurl rase malu nak peluk ayah?kan muhrim kita tu?setakat peluk n laga2 pipi tu ok jek.tu menunjukkan betapa kasihnya kita pd mereka.family aku mmg dari kecik kalau salam mesti berpeluk n cium pipi.dgn mak n kakak pon aku peluk n cium pipi.sampaikan mak aku bergurau,ckp xnak cium aku sbb geli ade jambang.hehe...rase mesra sgt kalau kita dpt peluk n cium org yg kita syg.dgn abah aku pon aku peluk n cium.tp skrg dah xdpt lg.abah aku baru jek kembali ke rahmatullah mggu lepas.rindu sgt kat arwah abah....tp alhamdulillah abah pergi dlm keadaan tenang dan semua anak-anak abah ada di sisinya sampai ke akhir hayat.kami gilir2 baca yassin smpai abah menghembuskan nafas yg terakhir.teringat saat aku suapkan nasi ke mulut abah.....sedih.....kepada kwn2,selagi ada ibu bapa,hargailah mereka seadanya...luv u abah

Rate

1

Follow Us
berpeluk badan ke sekadar cium lage pipi??

mase kecik2 x buat.. bile kitorg stat berpisah (pegi universiti), br la cium pipi mak ayah.. smpai le skg..

rindu gak kat babah n mama... dipabali ni nk blk

alahai..bergenang air mata ni sejak dh dewasa ni x pernah lagi peluk abah.klu dgn mak selalu.sebab mak jenis yg manjakan anak2.dh kawen ada anak ni pun mak suka peluk cium lagi.nanti balik kpg nak peluk abah dan mak

p/s:masih igt peristiwa beberapa thn yg lepas.sebelum tysha nk naik flight nk balik kl,tysha jumpa arwah atuk dan bersalam dgn arwah.tiba2 arwah bgn dr baring dan peluk tysha.itu kali terakhir tysha jumpa arwah   masa tysha cerita kt mak,mak terdiam.sbb tysha sorg je cucu dia yg dia pnh peluk

sori out topic jap

salam...nak mencelah gak.x kira walaupun aku ni lelaki.nape lak gurl rase malu nak peluk ayah?kan mu ...
anakomak Post at 25-10-2010 15:51

waaaa... syahdunya kisah ko.... Al Fatihah untuk ayah ko..... takziah untuk anakomak sekeluarga.

seumur hidup....adif x penah pelok
ntah ler....rase malu plak dah beso camni nak pelok2....
adifrs Post at 24-10-2010 22:29

samer ler kita....

samer ler kita....
cikgu_cikgi Post at 25-10-2010 16:35

macam aku gak, mula2 memang lar susah nak buat.  sebab dah berpuluh tahun hidup kat dunia nih tak pernah2 peluk cium abah, tiba2 nak berubah buat pulak.  memang susah nak berubah. tapi ini semua atas diri sendiri, kalo nak seribu daya.  malu memang lar malu.  buang malu tuh jauh2.  sematkan kat hati korang kalo korang tak buat sekarang, bila lagi? tah esok lusa kita atau abah takder kat dunia nih... masa tuh tak guna nak menyesal menangis air mata darah.  korang pun boleh buat punya. caiyoookkkk.....

yang selalu aku lakukan klu nak balik dr kg ke kl,,salam..cium tangan abah..pastu peluk die kejap cium pipi kiri kanan,,pastu last aku misti ckp terima kasih  "bah.."

aku sayang sgt abah aku

huu thread ni buat aku kelu kejap

semalam ayah aku kata...
"tau no pin ayah tak? ni nombornya ****** "
"kenapa ayah bagi tau ni?" aku tanya
"mana tau, nnt tak sempat"

aku diam jer...tak tau nak react mcm mana.

Aku mmg  rapat dgn ayah,
kalu masa kecik ayah yg peluk ciom..skang ni giliran aku pulak lah yg ciom ayah.

wat per nak malu?  aku dah 30++ still peluk cium lagi ayah aku pas cium tangan tiap kali jumpa or nak pisah.. ie every weekend paling lama pun.. sbb dah dibesarkan dan diasuh gitu..
even pada pak mertua aku pun aku buat gak.. cumanya tak sekerap ayah aku sendiri lah.. bukan apa.. pak mertua aku tu tak biasa di treat gitu dek anak anak dia.. ms memula aku buat.. keras kejung je dia.. ekekekee.... tapi dah bertahun tahun aku jadik anak menantu dia.. dia cam expect lak aku peluk cium dia esp on special days ie bdays or hari raya.

dh besa ni aku dh x pelok ayah...just salam je ble nk blk..rasenye dekat 10 thn lebey dh kot...aku mmg x rapat sgt ngn ayah dr kecik lg...ayah aku garang gile dluuuu..... aku ni lak jenis byk hal...so skrng ni jgnkan pelok, bcakap pon jarang.......sedey gak...bukan x sayang.....tp sbb dr kecik dh x close...dh mcm janggal.....ntah bile la aku nk pelok ayah aku....nak pelokkkk....tp segannnnnnn

fmly ku x mengmlkan budaya peluk2 nih....tapi blah laki ku yessss.......tak kira abg peluk adik....adik peluk kakak..kakak peluk adik...semer  pakat2 peluk cium  pp kiri dan kanan...da jadik kebiasaan...depa dik badik...fmly aku sempoi jek..sbb tu kreng mesra kotttttt

Reply 33# hunt_fear

aku dr kecik smp besar x penah peluk ayah aku...mak pun aku jarang peluk..mak ngan ayah aku jenis sayang anak2 tp x tunjuk melalui perbuatan,agaknyer sb tu aku adik badik pun jadi segan nak amalkan macamtu..aku sendiri pun x penah cakap aku sayang kat mak /ayah aku depan2..abis2 pun anta kad masa ari ibu / besday..ms tu la baru nak kata syg semua...bile da ddk jauh nie tmbh masa mak/ayah anta ms nak balik..ms tu la mak akan peluk aku cakap jg diri baik2 semua...ayah aku x de la peluk,salam je...kalau naik mto ngan ayah aku pun aku sebatu jauhnyer,x de peluk pun wlpn naik mto........2 cara mak ayah aku tp kalau aku nnt da ade anak,aku nak amalkan budaya syg / peluk cium spnjg masa

aku tgk ramai gak yg malu/ segan nak peluk ayah sendiri cam aku..biase la org melayu kan,walaupun sayang tp x tunjuk melalui perbuatan...beza ngan budaya mat saleh..semua org nk dicium / peluk nyer

apsal nak segan peloks bapak sendiri ni? peloks boipren tak segan