CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mujer_in_espejo

pompuan.. korang malu tak nk peluk abah/ ayah korg?

kita harus amalkan budaya berkasih sayang

betul tu luve...
macam shin pun, memg close ngan arwah abah. tapi dulu2 setakat cium tangan n dia usapkan kepala je kalau time dia hantar balik belajar. dengan mak pun mcm tu jgk. tak pernah nak cium pipi n peluk pun... tapi since arwah abah da takde sjak 2007 start dari tula baru nak cium n peluk mak tiap kali nak balik dr kg...

memang terkilan sesgt sbb tak sempat nk buat semua ni masa arwah ada.... sbbnya sometimes we think like they will live forever. n sbb tula semua benda yg rasa nak buat ditangguh2kan... banyak benda yg tak sempat nak buat untuk arwah... tapi hanya ALLAH yg mengetahui segala2nya...

n now, for mum i'll treat her better than before... dulu2 kurang rapat ngan mak. sbb rapat ngan arwah abah... tapi sekarang tak nak lagi terkilan like before...

so guys, lebih baik kita tunjukkan perasaan kasih dan sayang kita pada mereka sementara mereka masih hidup.. buat yg terbaik.. jgn tertangguh lagi. lagipun, kita tak tahu sape yg akan pergi dahulu....

so,

Rate

1

sekadar cium tangan je .. kalau peluk ni segan skit.. saya suka peluk & cium mak

tq la korg reply tred ni. rmi gak yg segan nk pelok sbb mmg x besa kan dr kecil.. tp korg ingatla.. selagi mak bapak kita ni msh idup.. slagi tu la kta ada pluang nk tunjuk ksh syg kita. even hnya nk pelok cium pun.. mcm ni, tibe2 rndu ngn arwah abah.. skg xde pluang pun nk bt cmtu lg.

sedih dgr crita korg. mcm2 kisah.. yg malu2 peluk abah or mak tu try bt dr skg.. biarla mak abah kata kita ni buang tebiat.. yg pntg dorg tau kite syg dorg sbnranya.. huhu..

yg laki tu ble gak komen tred ni.. guys, korg malu x pelok n cium pipi mak bapak korg? lebih2 lg  dah besar2 ni kan.. rasa segan kdg2.. huhu

sedih aku bile bace korang nye citer...........
x pelok...bukan bermakne adif x sayang bapak adif.....takkkkk
cume budaya pelok2 ni mmg kuarge adif x penah amalkan...
baik akak...abg....adik...mmg x penah buat......
sayang tu boleh di buat ngan mcm2 care kan....bukan hanye b'pelok jer.........
yg biase amalkan mmg xde masalah nak buat....bile2 pun xper..
tapi bgi yg x biase...x penah amalkan...mmg agak janggal rasenyer.....

nak citer sikit.....mak mentua abg adif...klu dtg umah jumpe adif
mesti dier pelok cium adif....adif rase sayu sgt......
janggal pun yer.....

yang penting...kite tau mcm maner nak tunjukkan
yg kite syg sgt ngan mak bpk kite...........

Follow Us
aku cium pipi ayah aku..kadang2

aku x malu utk peluk dan cium abah aku ....sayang abah slamanya..... {:1_147:}

mase kecik2 mmg suke men peloks2 abah- tp dh beso2 neh tym raye jela men pelok2
but then,everyday b4 pegi kje msti slm ciom tgn mak abah dlu-{:1_147:}

tak rapat dengan abah.raya harituh terkejut abah peluk.sedehhhhhhhhhhhhhhhhhhh

x tahu la nak cakap.. bkn sebab malu ke haper... ntah la.. stakat salam cium tangan jer. kecik2 dulu adelah gayut2 naik blakang dia. cium pun x hingat la ada ke tak.. bkn sbb x sayang ke haper... ntah la, x tau nak cakap... susah nak ungkap. baba dah arwah pun.

dgn mak pun dulu2 salam cium tangan jer, sampai la umur dah 20++, lips cakap kat dia, lips salam mak kawan2, semua siap peluk cium, kenapa dgn mak x pulak ek.. then lepas tu baru start salam peluk cium sampai skarang.

sedih pulak baca thread nih, almaklumla
baru merantau..bukan ajer tinggalkan ayah ibu yg dah tua, tp juga terpaksa tinggalkan suami dan anak dara 3 org

ok..saya tak terdidik peluk ayah since kecik, kat aiport ari tu pun sekadar cium tangan je..(abah siap kesat air mata..almaklum lepas 37thn baru nak berpisah lama..)

tp sejak berkeluarga, mmg didik anak2 dara ( sulung 10thn, bongsu 7thn) sejak kecik utk peluk cium papa, mama, atuk n nenek
kalau boleh nak jadikan budaya sampai derang besar, sebab anak2 semua pompuan, and mmg semua rapat ngan papa derang sbb papa dia ajar mcm u, tiap2 hari kena cium papa..

Reply 34# adnil

haha..lawak la..slalu aku peluk abah aku jer..pas kawen ni aku nak peluk bapak mertua aku jgk la.nak tgk keras kejung x dia..hahaha

abah dan mak aku gi mekah..x sabar nak tunggu diorang balik sebab aku nak pelukkkkk mak abah aku kuat-kuat................

sayunya..rasa... tak malu nak peluk ayah...sebab memang  rapat sangat dgn arwah .....rindunyaa......

ermmmm...tak malu pun...sll je pelok cium pipi mak n ayah...korng try la..lg2 time ada maslah sure akan leganye...dlu jarang plok mak n ayah....tp now setiap kali balik.. homesick!!!!

Post Last Edit by Naru at 25-10-2010 22:49

Tak salah nak peluk ayah (bagi pompuan)...  Ibu apatah lagi...  Selagi mereka masih ada, lakukanlah atas dasar ikatan kasih antara anak & orang tua...

p.s:  Saya tak pernah merasa kasih sayang ayah (ayah meninggal) sejak saya masih bayi.  Ibu sayalah jua ayah saya.  Kini ibu yg paling dikasihi dah tak de ...  *Sunyi...  Semoga Allah mengizinkanku memeluk kedua orang tuaku pd suatu hari nanti...  Aminnnn*

peluk2 tak tapi takat cium tangan, pipi dan dahi tu biasa jer. masa bujang2 dulu segan sikit sbb budaya berbeza kut....bila dah kawen ni, baru hubungan anak dan bapa ni erat..dulu2 bapa garang sangat, xberani nak dekat..hehheh

Cium bole tp seblom cium gosok gigi dulu ey. Kalo nk ciom pn jgn ciom molot suda

pelok time raya je..tp cium tgn n pipi setiap kali jumpa kalo balik kg....-hargai sementara masih ada..