CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mujer_in_espejo

pompuan.. korang malu tak nk peluk abah/ ayah korg?

huu thread ni buat aku kelu kejap

semalam ayah aku kata...
"tau no pin ayah tak? ni nombornya ** ...
hunt_fear Post at 25-10-2010 17:07

knp mcm lain je ayat ayah ko ni... sedih gak

sbb xda abah, nk ckp lg psal mama..
Balik rmh hari tu semasa smester break, lama x jumpa mama. n trus terang sy mmg biasa dr form1 lg jrg duk rmh n msuk skola asrama smpi skg duk berjauhan. hari tu minta tlg mama gosok blkg dgn minyak sbb sakit. ntah knp tiba2 ada 1 rasa kelainan dlm jiwa sy.. sayu pon ada..see.. rasa mcm lama la kmi anak beranak x buat sentuhan2 syg cmtu. huhu.. trus trg sy ckp, sy jrg nk peluk2 mama. xtau nape, tp mungkin sbb kuasa sentuhan ini kata org.. klu nk pujuk or tenangkan org, kena usap blkg dia or peluk dia supaya hati dia dpt ditenangkan n berikan kelegaan ckit dlm hati tu.. mmg kuat la kan kuasa peluk ni... lebih2 lg ngn anak beranak.. kuasa kasih syg..

p/s: paling kerap minta mama tlg jalinkan/tocangkan  rambut. suka mnta mama sikat rmbut. walau da besar pnjg dah...

still peluk memang manja dengan abah sbb phiya anak last and anak pompuan satu2nye, kalau  keluar dengan dia pun selalu jugak jalan paut tangan..kalau tengok tv lagi la,melekat je kat kaki abah

sampai sekarang, me masih lagi peluk papa...

selalu nya bila sampai rumah dan masa nak bertolak balik dari kg....

hubby pun dah pandai ikut me...mesti peluk papa juga

ku x dididik utk feluk memeluk ayah sejak kecil..jadi xde perasaan nk feluks2 ni

x malu pun,
mase arwah hidup, aku selalu peluk & cium pipi die,
tp arwah plak rase mcm memalu ngan pbuatan aku tu,
kekadang trase arwah plak mcm statik je bile kene peluk & cium dgn aku..heheh
bile dah xde ni & tgok org2 yg peluk & cium arwah rase sayu je
(dgn abg2 aku pun, aku selambe & belasah je peluk & kiss pp dieorang..)
..dieorg bkan org lain pun kan?sedarah sedaging kt sendiri, kalo org lain blh
dipeluk, knp tidak dieorgkan?...

Follow Us
gurls/ women..

agak2 korg brani tak nk hug bapak/abah korg skg ni? yela kalo dulu2 mgkn x malu..  ...
mujer_in_espejo Post at 24-10-2010 20:30

teramatlah suka peluk ayah dr belakang sambil cium belakang dia....
teramatlah rindunya nak buat mcmtu...namun semua tu takkan terjadi la...semua tinggal kenangan....
moga ayahku aman dipersemadiannya dan rohnya ditempatkan dikalangan orang2 beriman...Al-fatihah....

seumur hidup....adif x penah pelok
ntah ler....rase malu plak dah beso camni nak pelok2....
adifrs Post at 24-10-2010 22:29

masih ada kesempatan lagi adif.....sekurang2nya buat la sekali sementara dia hidup
we all adik beradik buat kat semer adik beradik ipar n anak2 sedara...salam n peluk cium....
ipar yg sama jantina jer la...abg dgn adik ipar pompuan masih ada batas....
terasa betapa nimatnya kasih sayang sesama kita....

aku pon xrapat ngan abah... tp since kami dok skali... tiap2 ari nak gi keje... nak kuar umah gi town ke... aku akan salam n cium dahi abah... pelok tu xdelah sbb ramai sgt nak pelok, ngan laki, anak2 lagik... hehehe

hehehe aku pon jarang pelok ayah aku...sll nya kalo salam die aku akan cium pipi die hehehe...kalo kuar pon aku suka paut tgn die...paut bahu dia....kalo org xtau mau die ingat aku ni bini muda ayah huhuhuhu...aritu aku kua dgn ayah bawak anak buah skali (5tahun), org pandang semacam je...kih kih kih ...

nk kata malu 2 tk bleh gak sbb tk penah tengok ayah dr kecik. ayah kita meninggal ms mak kita tgh ngandungkan kita...so kalau ada skrg ni semestinye tk malu...

Reply 17# andik

awak mcm sy gak andik..tp sy rapat ngn abah memg dr kecik..dn sampai skang ni, dh umo 30 & anak nk masuk 2..kalo blk kg, bjumpe abah..mula2 sy akan cium tgn, pipi kanan & kiri dan last dahi..(org kata, cium dahi tu lg berkat tauuuu...)..tk kisahlah abah ada kt mane ms tu..sma ada kt kedai @pun umah jiran2 (kebetulan selalunye time ada kenduri2 blok spt kawin / tunang/ apapun...) wat pe nk malu..tu abah kita..yg pnh besarkan & bg kita mkn ms kecik2 dulu..

sbnrnye abah lg bangga tau kalo anak2 dia semua, cium dorang dpn kengkawan dia..mcm ada satu perasaan tharu yg tk dpt digambarkan..walaupun anak2 dia dh beso pjg, tp tk malu nk tunjuk & hargai kasih syg pd abahnye..

dn sampai skrg pun, sblm sy pi bekerja & sblm nk tido, sy n hubby praktikkan cium tgn, pipi n dahi ni..begitu gak ngn anak sy yg umo 4 taun tu..kdg2 kami saje jek buat2 lupa, nnti dia kata : nape abah ngan mama tk sium? sium sepat..hahah (anak den yg pelat "s" )...

Jangan kan peluk, salam pun takde.  Dia bukan je garang tak bertempat,  malah tak bertanggung jawab.  Takut kena sepak terajang, penampar lak kang.  Paling takut kalo dengar dia balik rumah, ada je salah, ada je yg jadi mangsa.  Dia yg menjarakkan hubungan kami dengan dia.

Jangan kan peluk, salam pun takde.  Dia bukan je garang tak bertempat,  malah tak bertanggung jawab. ...
Liliput Post at 26-10-2010 11:12

sedihnye... sabar ye laling..:cry:

insyaallah, aku doalkan satu hari nnt, dia akan sedar, n hargai korang sume...

saya salam peluk cium abah n mak......

Saya selalu tgk ayah saya time salam arwah tok lelaki n perempuan (belah mak saya) dia akan salam cium tangan pastu cium lutut kedua2nya. Pernah saya tanya mak kenapa abah wat camtu.. mak bgtau "abah buat cam tu sbb dia dulu t'ingin nk wat (cium lutut) kat mak ayah dia tpi x sempat....jadi skrng dia buat kat mak n ayah mertua dia sebagai ganti"....

aku kekadang bila salam dgn abah teringin gak nk cium lutut die.. tpi hati nie mcm berat sangat.... tpi lepas bace thread nie aku nk cuba buat bila jumpa dgn abah n mak!!

sayang sgt kat abah n mak..tiada kata untuk diungkapkan

aku rapat ngn both abah + mama aku...
rindu lak nk balik kg bile baca thread ni..

setakat ni, aku still lagi peluk2, cium tgn, muah pp kanan, pipi kiri, dahi abah aku..
anak manje katanye...
abah aku sporting sket compared to mama.
kalo ckap bab boipreng, oke sajok nk gurau2 senda..
kalo ckap bab *alatan personal* pompuan pun, abah aku sporting jah..

kalo mama, aku bru ckp nk g dating....
ekkk...pjg betul nasihat + tazkirah dio...
terus insap....

tp, ok la tu..aku rasa balance la abah ngn mama aku ni..
i love both of them...

Rate

1

tp, aku tak tau la nnt dah kawen cmna...

bole ke aku peluk cium bapak mentua aku tuh??
xreti peluk laki len la...

aku ngn mak mentua aku, xpela..
sbb skrg pun, belum jd menantu,
dah peluk cium aku segala bagai..

ape nak di segankan pelok abah sendirik.. siap kiss pipi abah lagik... sayang abah tau...walaupon umur dah tua bangka..... kalau kite buat mcm tuh.. theyollz rase di sayangi + di hargai gitew...

aku maseh pelok + cium ayah dan adik2 aku...kalu kawin pon nnt still mcm tuh gak sbb dema tetap parent ngan adik beradik2 aku smpai mati...daa terbiasa since dr kecik aku duk jauh dr depa...

tetiba teringat kat bapak..

kecik2 dulu memang suka peluk2.. peluk nenek, datuk, mak, bapak, makcik, pakcik (makcik + pakcik kandung okehhhh..)
dah besar ni memang segan nak peluk bapak.. pakcik2 memang dah tak peluk lagi dah..
yang salu kite peluk; mak, nenek2, makcik2 ngan adik kite (lelaki)
time nak g jauh2 salam tangan ngan bapak, abang ngan pacik2.. yang lain2 tu masih lagi peluk cium pipi kalo nak berpisah tu (mak ngan nenek2).. makcik2 takdanya nak shiyum segala.. hehe
errr... bapak ada gak la peluk bahu, cucuk2 pinggang.. tapi kite lagi selalu geletek bapak kite sampai beliyau terjerit2... kalo ngan mak lak anytime anywhere kite rase nak peluk, kite peluk la, shiyum2 beliyau.. suka manja2 ngan adik (lelaki) kite.. baring2 kat bahu ngan perut heols.. nak peluk sungguh2 segan la pulak..

erkkkk.. menjawab soklan TT tak..

Rate

1