CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mujer_in_espejo

pompuan.. korang malu tak nk peluk abah/ ayah korg?

ok jek....
barulah anak abahhhh.....

Reply 1# mujer_in_espejo

Samalah kita.... kalau terlalu rindukan arwah ayah..mesti aku menangis... ayah lah tempat mengadu, bergurau senda, shopping... mmg high test macam ayah bling gak...... tapi skrg tinggal kenangan.... ayah lah kekuatan aku selama nie... bila ayah dah tak de... seperti separuh nyawa ku hilang....

Post Last Edit by neymo at 26-10-2010 15:16

Skang nie memang buat amalan cium dahi mak ngan abah bila nak balik kerumah di samping cium tangan. Tak tunggu masa raya dah bab cium dahi tuh...

ana mmg x rapat dgn ayah sebab ayah ni orgnya pendiam
pastu apa2 dia akan pass kat arwah ibu
namun dah terbiasa dari kecik sampailah skrg, klu jumpa ayah bukan takat cium tgn atau pipi ayah aje tapi akan peluk ayah
dan biasanya ayah akan usap2 kepala ana, rasa bahagianya
bukan takat ana je yang buat camtu hubi ana pun sama gak

x sabar nak tunggu hujung minggu ni sebabnya ayah nak datang umah, walau dah kawin dan beranak pinak rasa rindu dan homesick tetap ada

buat TT banyakkan bersabar yea.......

Rate

1

Post Last Edit by limau at 26-10-2010 20:50

emm..abah aku jarang peluk aku...hehe..tp dulu masa raya aku salam dia, terus dia peluk aku, cakap..anak aku ni bila nk kawen nie...

kekekek...

masa kecik mmg lah aku suka peluk abah aku...dah besar ni kurang sikit la...hehe

aku mmg terrrrlalu rapat ngn ayah.....bukan aku je.mmg sume adik badik aku cmtu...

kami tiap kali jumpe ayah wajib salam+cium tangan+cium pipi kanan kiri ayah......

n bende nih mmg amalan kami sekuarge....ni yg mengeratkan lagi hubungan kami..

Follow Us
Reply 82# naufal2705

betul tu.... bila abah da takde terasa lain macam sesgt. takde lagi org yg betul2 nak tegur kita bila kita buat silap, tuk bergurau senda n org yg paling sibuk kalau anak cucu nak balik kg... rasa lost sesgt.. skrg me yg jadi mcm arwah.. tiap kali raya @ bila semua adik beradik lain nak balik bercuti @ ada kenduri kat umah me yg terpaksa jd tukang sibuk menyiapkan segala2nya...

selalu berangan n berdoa agar esok2 nak cari pasangan hdup biarla mcm arwah.. .. teringin sesgt nak peluk arwah.. tapi semuanya hanyala kenangan...

bagi mereka yg belum biasa peluk/cium abah korang, biasa2 kanla buat begitu eah.. it's better late than never... bila da ada anak nati jgn lupa semaikan sikap sebegini untuk lebih mengeratkan kasih syg dgn anak2... chaiyo'...

Kalau dengan boyfren / laki korang, bukan setakat peluk, siap korang suruh dia dukung bawak jalan jalan bergayut macam anak kongkang tanak lepas.. bila dengan ayah sendiri korang segan, sedangkan dialah yang bersusah payah memengandungkan ibu korang dan bertungkus lumus mengongkong hidup remaja korang supaya korang tak termengandung secara tak sengaja...lupe dah?

Korang kena kenangkan jugak kegatalan dan kemiangan bapak korang yang telah berjaya mengelabui mata dan jiwa ibu korang sehingga bapak korang berjaya mengahwininya dan mencintainya hingga kini, jika tidak..bagaimana korang akan lahir ke dunia ini dan bersantai di Cari.com sambil mengutuk, menghina, merendah2kan diri teman ini walaupun hakikatnya korang sangat sayangkan teman...betul tak chenta?

Teman telah lama kehilangan ayah dan sekarang ini teman juga adalah seorang ayah..so teman faham sangat perasaan ayah, abah dan bapa korang...SMS dia sekarang, katakan kamu sayang padanya..jangan nak mengada-ngada!

Rate

1

x pernah pelok mak pak...
ngan pak rapat bila mintak duit n tyme bergurau senda..
ngam mk pung sama
mmg family kitowng x de berkasih sayang dgn pelokan
klu kuar berdua ngan pak mesti jln jauh2..... malu ... hehehe

gurls/ women..

agak2 korg brani tak nk hug bapak/abah korg skg ni? yela kalo dulu2 mgkn x malu..  ...
mujer_in_espejo Post at 24-10-2010 08:30 PM

windunyerrr kt arwah papa...sobb sobb...

mase cika kecik2 (skolah), slalu cium pipi kiri kanan...
tiap2 kali kalo blk umah, then nk pegi blk hostel,
MESTI cium papa...pelok tu penah kot...
mase nangesss sbb mimpi gigi tercabut...
truss call papa n mlm tu jgk papa dtg ke hostel...
tgk jer papa, truss terkam + pelok dia...syahdunyer....

last cika pelok cium arwah papa masa arwah terlantar kt icu...
smpi bengkak mata nangess tgk byk sgt wayar2 berselirat kt badan arwah... AlFatihah ~

Rate

1

windunyerrr kt arwah papa...sobb sobb...

mase cika kecik2 (skolah), slal ...
cikanggun Post at 27-10-2010 16:28

al fatihah tuk arwah abah cika

al fatihah tuk arwah abah cika
mujer_in_espejo Post at 27-10-2010 05:14 PM

tengkiuuuu... sobb sobbb

dulu sewaktu sekolah rendah, aku 'geli' ngan abah aku. Masa tu pulak baru2 tengah hot isu pasal pencabulan anak2 perempuan. So aku rasa segan malu geli nak dekat2 ngan ayah aku, walaupun ayah aku suka pegang2 anak dia... nak2 lagi aku sebab aku anak perempuan sulung, memang rapat ngan abah...

Tapi Ustaz aku masa tu, Ustaz Masri (sampai sekarang ingat), bila dalam kelas, selalu tanya hari ni siapa yang sebelum pegi sekolah, cium tangan mak dia, angkat tangan. So majoriti kelas angkat. Pastu dia tanya lagi, siapa yang cium tangan mak dan cium pipi mak, pun ramai yang angkat tangan. Bila dia tanya siapa yang cium tangan abah, separuh je kelas yang angkat tangan. Bila dia tanya siapa yang cium tangan abah dan cium pipi abah, langsung takde sorang pun yang angkat tangan.....

So ustaz tanya lagi.. siapa sayang mak dia.. semua angkat tangan. Siapa sayang abah dia.. pun semua angkat tangan. Jadi ustaz tanya.. Kalau sayang mak, kita cium tangan pastu kita cium pipi mak, kenapa ngan abah tak buat jugak? Sedangkan kita sayang kedua2nya sekali...

So ustaz suruh mulai hari tu, supaya kitorang salam, cium tangan dan cium pipi abah sebelum pegi sekolah. ustaz nak tengok siapa yang buat keesokan harinya. Ustaz kata kalau ada yang buat, itu baru anak murid dia yang soleh/solehah....

So mulai dari itu lah.. aku mula buat, sebab nak jadi murid solehah.. haha.. masa tu tak terfikir pasal anak soleh solehah ni. Pikir nak jadi murid solehah je dulu. So esoknya ustaz ulang balik kesemua soalan macam kat atas ni. Rasa bangga bila dapat angkat tangan tu... kawan2 lain pun ada yang dah mula angkat tangan....

alhamdulillah hingga sekarang, dah nak umur 30 pun masih tetap cium abah dan peluk dia. Takde apa yang perlu dimalukan. Antara pahala termudah untuk didapatkan...

Rate

1

peluk abah? tak rasa lain macam ke?

aku tak reti nak peluk2 ayah.. peluk mak pun jarang...

n dulu2 nak cium tangan mak n ayah pun macam segan.. skang dah dok jauh baru la bese buat..

nak cium dorang? segan juge.. mak je yg slalu cium aku kalu aku dah nak balik or baru sampai rumah...

tak paham nape aku rase segan sgt.. mungkin kalu aku dah kawin or dah bertambah usia lg, aku tak segan kot..

aku tak reti nak peluk2 ayah.. peluk mak pun jarang...

n dulu2 nak cium tangan mak n ayah pun mac ...
oceanflavour Post at 28-10-2010 00:34

segan sebab kau tak biasa buat...so...latihkan la diri ....pratis mek perpek....

urmmm.......
masa die idop,teringin gak nak peluk die p ieja tahu die pun tak suka n segan coz ieja dah jadi anak dara....time kecik memang selalu ngan abah....rapat ag ngan abah dari mak......
sekarang camne....?abah dah meninggal......

peluk n manja2 ngan mak je ar......
rindu arwah abah...:re:

TT bukak thread ne nape....
p yang ieja g baca n kumen watpe....?

waaa....sory TT....
emo jap...
rindu arwah abah....

Lansung tak malu.... even my dad kalau jalan with me..nampak cam BF i ajer..sebab my dad kawin muda... so antara i dengan my dad..tak jauh beza umurnya.... im already 28 and my dad baru 40++ gitu...so nampak cam bf i ajerlah.....

Kalau i jalan with him..i peduli apa... kalau nak peluk dia  ke..nak cium pipi dia pun... lantak..i lansung tak kisah..sebab he's my dad.....

The best part, sampai ada orang kata, my dad ada bini baru..sebab jalan with me..

Rate

1

Reply 99# LeyyaHanna

bestnya u ni. x segan2 mcm tu kan. fmily cmni mmg penuh dgn ksh syg