CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

Perasaan Seram Di Muzium Perang P.pinang dan Pengalaman2 mistik dlm hidup aku

Close [Copy link]
jarang aku baca cerita kat bod mps ni sampai rasa meremang ..memula masa tgk pic gamba asar muka ijo tu pastu gamab orb kat lorong tu...sesuatu sangat

askar2 jepun ni mmg cukup zalim laknat... tawanan bkn stakat diorg seksa fizikal, makan minum pon di ...
skeezotone Post at 2-11-2010 23:39

woi ko taknak cite apek tua yang kena sontot masa zaman perang tu ke?
kan ada cite tu gak kat notice dinding?hehehheheheh

TT berderau darah tetibe tengok gambar orb hijau kat dalam lorong tu ....huhuhu adekah 'ia' tour gui ...
syahoney Post at 2-11-2010 23:39

ada kemungkinan jugak tuh... tapi dia xkacau kitorg.. orb baik ni..hehehe. orb askar la tu kot. tapi yg aku pelik tu, lama gak orb tu ikut aku. smpai kitorg dh balik dr muzium tu pun dia still ada mnyelit. smpai kt kubur lama lg angker. orb tu siap mnyala agi. pic tu nnti esok lusa aku upload. skang ni aku nk fokus citer psl war museum dlu.

tp kalo kite perati btl2 pic tu, kdg2 aku rs cam ada formation bentuk fizikal manusia kt dinding blkg orb tu.. eerrrmm.. maybe kebetulan je kot... :re:

woi ko taknak cite apek tua yang kena sontot masa zaman perang tu ke?
kan ada cite tu gak ...
erykah_budu Post at 2-11-2010 23:42

aku rs ko ni mmg dh abis xplore gak tmpat tu kan.. fresh je ingatan ko. apakata ko tlg gak cerita kt kengkawan yg ada kt cni apa yg ko tau psl war museum tu.. mn tau citer ko lg best.. hehehehe

jarang aku baca cerita kat bod mps ni sampai rasa meremang ..memula masa tgk pic gamba asar mu ...
ketupat79 Post at 2-11-2010 23:42

ooo.. ye ke.. tp tgk pic xsama dgn prasaan kalo btl2 kita ada kat sana.. sumpah tak tipu... kalo ko yg jenis sensitif, ko leh rs aura cemas, takut, bunyi jeritan yg cam trngiang kt dlm hati. aura kesakitan, kesedihan n etc...

tmpat tu btl2 wat aku rs semacam...

kdg2 seakan2 trbau hanyir darah kt sesetngah tmpat...

Follow Us
haaa meh aku cite lak..ada satu notice board yg cerita pasal zaman keganasan dorang dulu..ada satu apek tua yg amat ni di kurung kat dalam pondok yang hanya setinggi paras pinggang. dia dibayar berapa sen ntah untuk menyerahkan bahagian yg bisa disontot oleh askar jepon nun...almaklomlah..mungkin cara murah untuk bayar bil tertunggak!! sekizo, ko ada amik gambo org kena torture tak???

Rate

1

haaa meh aku cite lak..ada satu notice board yg cerita pasal zaman keganasan dorang dulu..ada satu a ...
erykah_budu Post at 3-11-2010 00:01

aku xparasan lnsung psl citer tu.. maybe aku trlepas pndang psl citer tu kot. pic org kena seksa mmg aku ada amik. nnti aku upload...

diantara perkakas2 lama tentera yg still dsimpan kt dlm kubu tu...

dlu pnah p gak muzium prang ni.tp tme bln posa..tp ttp gak rs meremang blu roma.tmbh2 tgk blik yg ada pocong 2..ps2 tgk tli yg jepun wat gntung kpla yg depa pncung.huuuu.......

dlu pnah p gak muzium prang ni.tp tme bln posa..tp ttp gak rs meremang blu roma.tmbh2 tgk blik yg ad ...
wonto Post at 3-11-2010 00:48

sama la apa yg aku rs. org kata senjata@bnda2 yg prnah mkn org ni keras sket. silap2 leh meresap kt dlm org yg lemah semangat. lg2 bnda2 tu diorg letak kt tmpat trbukak... seriau gak la bila kita byangkan bnda2 tu prnah bunuh org. maybe darah2 lama pon still ada melekat kat situ.

pngalaman aku masuk torture chamber tu mmg ssh nk lupa... dh la gelap sbb time tu tgh hujan.. aku rs cam aku yg tgh tggu turn nk kena bunuh ngn jepun kat bilik tu... huhuhu

sama la apa yg aku rs. org kata senjata@bnda2 yg prnah mkn org ni keras sket. silap2 leh meresap ...
skeezotone Post at 3-11-2010 00:59

a'ah...tme p 2 pn ujan gak..ni dk cita ni tbyg la plak..tgk tli n tmpt jpun pncung kpala 2 mmg rs seram..
2 suma kn mmg yg asli pnya..nsib la bln posa..

a'ah...tme p 2 pn ujan gak..ni dk cita ni tbyg la plak..tgk tli n tmpt jpun pncung kpala 2 mmg r ...
wonto Post at 3-11-2010 01:02

ada tk ko prasan yg kat sebelah torture chamber tu ada 1 tempayan yg diorg blok dgn pagar xkasi org masuk tgk... aku conpius la apemenda tu.. agak2 aku la, mesti dlm tempayan tu diorg simpan pale2 bekas kna pncung ngn jepun sbb bila aku perati lama2 nmpak cm ada kulit kering kepala manusia. itu andaian aku je.. ko tau ke apemenda tu kalo ko prasan tempayan tu la.

aku pi muzium ni 2 kali dah, tempat yang aku tak selesa sekali adalah di berek/blok tentera Sikh, pintu dia kunci tapi buleh tengok kedalam, ada katil banyak tapi dia ada satu bau yang pelik lah.. korang pi la, 2 kali aku pi bau yang sama gak. bila lalu situ bulu roma naik tegak buleh rasa energi kat keliling badan.

Rate

1

pengalaman selama aku berada kat muzium perang ni mmg byk wat kepala aku penuh dgn persoalan. byk bnda2 yg berada kat muzium ni xde description smpai aku rs takut nk masuk @ tengok.

ada satu bilik kat berek lama tu, pintu dia diikat dgn kain merah. kain merah tu diorg ikat kat pintu. utk masuk kat bilik tu mmg xde jalan melainkan kita panjat ikot tingkap... aku rs kain merah tu  something cam tangkal @ pagar yg halang something dr trlepas kuar dr bilik tu... aku agak je la.

dlm bilik yg diorg ikat kain merah tu ada satu patung yg cam dibuat dgn batang kayu, seakan2 org tgh kena hukuman tembak. dinding2 bilik tu penuh dgn kesan peluru... sgt2 mnyeramkan...

-gambor menyusul-

Rate

1

ada tk ko prasan yg kat sebelah torture chamber tu ada 1 tempayan yg diorg blok dgn pagar xkasi  ...
skeezotone Post at 3-11-2010 01:13

alamak bro,xprasan la plak...lg pn bwk bdk2 skolah..depa jln mmg cpt..xsmpt nk hayati 1-1..dkt dorm depa mmg ada ltk 1 ptung pmpuan kn..kt c2 gak depa rgol pmpuan2 yg xbsalah..:@

pic pagar berek lama yg aku katakan tu... sampai skang aku trpikir apa motif kain merah tu kat situ

ni gambar dr dlm.. aku xpaham nape xbole masuk kt dlm bilik ni. siap ada kawat lg. kalo tgk kt lengan patung cam ada descripton.. kalo btl bhn pameran, camne nk baca description tu... jauh.. kita just le jengah pale jer tgk dlm tu. lg satu bnda yg merah2 kt atas lantai tu aku xtau apamenda.. aku rs pelik lak dgn unsur2 merah kat bilik ni... adakah bilik ni menyimpan cerita2 yg agak rahsia?..

Rate

1

nk tdo plak... esok sambung lg.

"jangan biarkan diri anda diselubungi miiiiissssttteeerrrrriiiiii!!!!!

aku p masa dia baru2 bukak lebih kurang tahun 2005 kot..masa tu artifak banyak yg kurang....tapi ada satu tempat diaorang block tak boleh masuk siap letak gambar jeneral yamashita...tempat tu memang rasa lain mcm sikit....yg lain tu ok aja...

cerita dari penjaga muzium tu diorang letak gambaq jeneral tu sebab tempat tu ada gangguan....jadi lepas letak gambaq jeneral tu gangguan dah takdak....

bagi aku sapa yang minat tentang sejarah memang elok melawat kubu tu....

lagi orb berwarna hijau.. aku rs kaler hijau tu mngambarkan tahap emosi orb la.. aku ada la sket2 ...
skeezotone Post at 2-11-2010 23:18

TT,
Ceritalah apa makna warna bagi menggambarkan emosi orb