CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sicomel123

Mencari Pembantu Rumah Harian

salam semua..sy pun amik maid harian..indon.sy pun dok di puchong.pg dia sampai umah sy pkl 7.30,ptg lps sy blk keja (pkl 5),sy mandi..sy soh dia blk.klu ari sabtu lak,depends..kdg2 pkl 2,kdg2 pkl 3 sy soh blk psl sy sabtu keja half day.semua keja umah dia bt..gaji sy bg RM450.

dia bt keja mmg bagus sgt..anak sy 3 org semua dia jg umur 5,3 & 1 thn.ramai gak member2 sy yg mintak soh tanya dia kot2 ada org lain yg blh keja gini tp so far blm ada.

salam semua..sy pun amik maid harian..indon.sy pun dok di puchong.pg dia sampai umah sy pkl 7.30,ptg ...
zachmia Post at 15-11-2010 16:53

best nyer....
klu ade kwn2 maid awk yg nk kje bitau la yek...

salam...saya pun tengah tercari2 daily maid.....saya duk area setiawangsa...kalu sesiapa ada info bagi tau yek.....tq

anisk, zachmia..

mysuria pun tgh carikkan daily maid ni.. me dok bukit puchong.. bleh minta tlg tanyakan kawn2 yur maid tak? dtg kul 8 - 6 ptg.. buat keja rmh sekali jaga anak2.. me dok rmh jgk.. tp me . dpt nak jaga anak2.. sbb keja, so mmg nak concentrate nak buat keja.. that;s why nak cari maid. msk, me akan msk.. cuma buat keja rmh, jaga anak2.. anak2 me 3 org, 1 thn stgh, 5 thn dan 8 thn.. gaji 500..

tlg ye..
tq..

aku nak cari pembantu harian ...lima hari seminggu....start januari...lokasi serdang

Kalau ada sesapa tahu pembantu harian area Jln Duta.. Segambut.. bleh pm Sab erk.. untuk tahun 2011.. thanks

Follow Us
tetiba sj nak share idea yg dtg..agak2 blh tak kalu kita pegi rumah kebajikan/rumah pelindungan ibu tunggal ker..offer diorng jd pembantu rumah..

tetiba sj nak share idea yg dtg..agak2 blh tak kalu kita pegi rumah kebajikan/rumah pelindungan ibu  ...
zalliza1717 Post at 22-11-2010 15:51

idea yang bernas....mana tempat rumah kebajikan /rumah perlindungan ibu tunggal yer...aKu prefer melayu dari indon..

Reply 28# zalliza1717

A ah.. betullah.. tak terfikir pun.. lagik bagus offer kerje kat org melayu kan.. nak tolong bangsa sendiri.. mana nak carik erk..

Reply 30# enasabrina

ni ada satu alamat sy dpt..tp x sempat lg nak pergi tanya..

rumah nur hikmah, lot 11552,jalan 18, taman mesra, kajang.

dr website katanya rumah ni rumah anak yatim dan ibu tunggal..blh google tgk..sy pun dh lupa apa alamat website dia..

Reply 29# mikasa

lagi satu idea..tp mcm tak elok sikit kot,mcm curi pekerja org lain pulak..

sy penah tnya pengasuh kat nesry anak sy tu gaji sebulan brapa,keje mcmana..dia ckp gaji sebulan 600 bersih,sebab mkn minum tmpat tinggal ditanggung (tinggal di nesry tu jugak)keje pg 6.30am - 6.30pm,tp biasa akan extend smpai 9 mlm sbb OT..diorg ni mengharapkan OT jer utk dpt gj lbh sikit..sabtu half day,ahad cuti.lepas kul 9pm kene kemas nesry,mop lantai

bila sy fikirkan blh jer kot offer diorng ni keje pembantu rumah.skop keje lbh kurang jer.cuma maybe kene limit masa keje,cth 6am - 10pm ker,supaya diorng ni rasa x burden sgt keje sbg pembantu rumah ni.kalau indon skrg ni pun gaji nk kene bg 600 ,ahad cuti gak.

utk menarik minat diorng,maybe blh offer dia blh buat xtra income jaga anak org lain kat umah kita,1 atau 2 budak lg ker..dgn syarat kita akan amik brapa % dr xtra income dia tu utk byr bil2 dan makan budak tu..since pemulaan x payah keluar ribu riban blh jugak kan offer ujung thn bonus sbln gaji

why not kan...?blh tak idea ni pulak

Reply 32# zalliza1717

boleh dikira bernas gak....
tp masalahnye nk ke diorg tu keje as pembantu rumah???
lau kat taska, jwtn cantik cikit...pembantu taska...
ade kwsp kn...
jarang tau ade ank2 muda yg nk keje2 camni...
especially org melayu kita...

Reply 33# pu3cindy

betul tu..cabaran jugak tu kalo nak minta diorg jd pembantu rumah...

Nak cari pembantu rumah harian area bandar baru salak tinggi..tugasan hanya menjaga anak2 seramai 3 org

Reply  mikasa

lagi satu idea..tp mcm tak elok sikit kot,mcm curi pekerja org lain pulak..

s ...
zalliza1717 Post at 23-11-2010 11:21

banyak betul idea bernas ko nie...kalau diorg boleh kerja ngan bagus/good performance...aku sanggup bayar gaji lebih compare banyak sampai rm7k kat agent. msih untung kalau bayar gaji rm700 sebab tak perlu buat permit..

aku tengah tunggu member adik ipar .dia budak nursing yang abis belajar tapi takda kerja...mintak gaji atleast rm500 sbulan. kalu dia setuju setel masalah aku.

tapi kalau tak berjaya ,,,,mungkin aku guna idea ko curi pembantu nursery he he

Reply 18# anisk

anis,puchong kat mana? me too looking for daily maid.prefer dia x stay in..can provide me da detail?
so far camne servis dia?

ku juga memerlukan daily maid ni... daily maid yg dulu budak indo tp dah berenti sbb kawen... lagipun, selalu curik ku punya baju n tudung..... pastu x ngaku...:@

baby sekarang dijaga oleh jiran tetangga.... tp persekitaran x begitu bersih la, kulit anakku jadi berkudis....

Reply 37# Iris_nash

me dekat TBK..bukit kinrara...setakat hari ni dia keje ok..alhamdulillah

salam,
saya pun mencari daily maid..area bukit puchong 2..start january..main job jaga my 2 daughter..tak payah masak...cuma buat keje umah sikit2...keje isnin - jumaat, start kul 7.30-6pm. Kalau ada sape2 yg leh recommend, pls infomr me ya..tq

Salam semua, saya pun mencari pengasuh/maid harian ni, urgent sesangat. Lokasi rumah Pangsapuri Puncak Baiduri, Cheras.

Kalo ada kenal sesiapa, tolong bg contact yea, TQ