CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sicomel123

Mencari Pembantu Rumah Harian

Reply 63# zalliza1717

kalau ader pm saya yer..tq

me pun nk cr daily maid if ada...me dduk kat puncak jalil..
just nk monitor ank..sorang je...
kemas umh sikit2...
if sesape yg tau.. pm yek...thx

uh...akhirnya berjaya jugak aku dapat sorang daily maid nie...die kerja kedai makan, tapi tak larat keje kedai...so aku try suh die datang arini...tengok die kemas ok tak...erm....sama aje mcm aku amik ngan ajen pun...tapi tutup2 mata ajelah...

aku cuma nak pakai dalam tempoh 2-3 bulan aje...sementara dalam pantang...mujur die sanggup nak datang setiap ari...so takyah dok sama ngan aku...huhuhuh lega...selesai satu masalah aku...

Reply 66# aku_blur

nak tanya...ko duk area mana?kalo area kota damansara...maid ko tu blehla pas kat aku kalo ko xmo lagi..hehe
xpun manala tau kalo dia ada kwn2 yg nk keje cam dia gak...aku pun mmg tgh2 cari ni...kalo bleh nak start jan/feb next year..

Reply 67# chicmushroom

aku dok perak la...die tanak berjauhan dari somi die...die sanggup ikut aku balik kampung di johor selama sebulan...selebihnya die nak di perak nie...erm...satu cadangan aku kan, ko kena berani gi tegur indon2 yg keje kedai makan tu, tanya ada tak kawan diorang nak keje pembantu umah...biasanya indon yang dah pernah keje kedai makan memang suke kalau ada org nak suruh jadik maid aje. sebab kedai penat...tapi indon yg biasa jadi maid berangan2 nak keje kedai makan...

aku dapat ni camni la...aku selalu amik part time maid nie...anytime aku nak suruh die bersihkan, die akan datang. jadi dia dah biasa dengan cara aku...dan die kata aku tak cerewet. jadi aku tak tukar2 org...so bile aku betul2 nak pakai maid dalam pantang, die rekomen la kat aku kawan die...sebab die dah kenal kite camne...

Reply 68# aku_blur

aisehh..perak ke?hehe...jauh plak kta.aku ada gak tanya2 kat cni...tanya cleaner kt opis,kt ang indon yg keje kedai pun aku tanya gak..tp mostly yg bminat nak duk kat umah.aku xmola full time camtu.xpela...nnti aku tanya2/iklankan lg..tq for the tips...

Follow Us
Reply 69# chicmushroom

ok takpe same2....

mysuria skrg ni pun tgh cr daily maid ni.. me& hb punya idea tampal notice kat kwsan perumahan flat dekat2 rmh me.. me dok teres.. so, rasanya x de kot dekat2 rmh.. tp about 500m from my area ada rumah flat. so kitorang tampal notice informed that daily maid needed. bgtau kwsn rmh kat mana & working hours from what 2 what.. gaji x mentioned. alhamdulillah.. td ada org call.. InsyaAllah, nampak mcm berminat. lusa nak g jumpa dia... esok me x de.. harap2 dpt la..

me pun dah dapat sorang daily maid..mula2 rasa agak mahal nak bayar RM700 sebulan..tp tgk cara dia keje, buat masa ni alhamdulillah..mmg tip top..rupanya dia ada pengalam keje kat Saudi 15 tahun..buat keje mmg tak yah suruh..priority jaga anak aku yg berumur 1, 4 and 6..even anak aku yg kecik skali tu pun ok ngan dia..tu yg aku bersyukur sgt2 tu..sejak dia keje 1/12 hari tu, lapang dada rasanya....msk setakat goreng2 and masak nasik sumer dia yg buat..

Post Last Edit by jo_je at 8-12-2010 17:34

skrg ni manalah nak cari pembantu rumah bergaji rm450... maid saya kemboja gaji rm450
itupun tahun lepas ambil dia.. skrg tak dapat dah paling tak pun rm600.. indon pun sama
nak lebih.. kalau harian pembantu pun lebih kurang gitu juga...

jiran saya maid indon harian 5hari seminggu.. start kerja jam 7pagi-5ptg sehari rm50..
kalau lebih masa tambah duit lagi. hari sabtu atau ahad kerja bayaran rm50 juga..
kalau sebulan dah berapa seribu lebihkan. jiran saya takde anak kecil maid
cuma kemas rumah . kadang-kadang kalau jiran saya bercuti
saya pinjam maid dia masa saya takde maid dulu..

cuma nak pesan kadang2 maid daily ni diorang suka2 berhenti kerja..
tak berkenan dihati berhenti jer.. kalau rasa tempat tu sesuai dgn dia lama lah dia kerja.
sebab diorang takde masalah nak kerja sebab ramai orang nak maid daily ni..
so majikan juga yg penat.. saya dulu pakai juga maid daily gaji rm750.
hujung minggu dia balik. last2 suami tak bagi kerja plak..
maid ok tip top dgn saya takde masalah.. yg muda plak ambil berhenti kerja
tak larat nak jaga baby.. padahal bukan setiap masa dia jaga.. cuma masa saya hantar
anak ke sekolah jer.. bila saya balik saya jaga.. macam2.

Post Last Edit by fieda07 at 10-12-2010 15:50

salam..
saya ada 2org maid bru sampai seminggu dr medan..
umo 30an dan 40an..harga rm1.5k..tp permit kna wat sndri..
sapa yg berminat bole pm saya..tq..

fida,check pm

Reply 72# ariani

bole cek pm u..tq

nak share satu cerita, ni kawan makcik, slelau ambik daily  maid yg dtg cuci2 rumah seminggu sekali...dah lama dia ambaik dgn soragn indon ni, keja pun ok sbb dahbiasa, ...nak jadi cite indon ni dah tak boleh keja..nak balik negeri ke apa, tak ingat dah alasan dia, so dia rekemen indon lain, utk ganti tpt dia...selepas 1x indon tu dtg, mlm esoknya rumah kawan makcik kena rompak..& perompak tu mcm dah tau kat mana dia simpan barang2 semua ...
hanya utk peringatan, berhati2 lah dgn diorang ni, takut terkena..sbb diorang tahu kita memang terdesak

btul tu..kita xbole percaya 100% pd maid..dorg pn manusia biasa..
sentiasa rasa waspada dan syak..x kirala maid dr mana @ sebaik mana pn..
selain itu doala byk2, mudahan dijauhkan dr sgl hal yg buruk..

If u are staying in U5, are you familiar with Kg Melayu Subang, Kg Melayu Subang Tambahan or Pekan Subang area?  Cuba round kat situ dan cuba tanya, kalau ada yg boleh jadi daily maid. But, transport could be a problem.

just nak share , sebelum nie aku beria nak cari daily maid jugak..sebenarnya , aku nak pengasuh je , semua keje rumah boleh buat sendiri sebab anak baru sorang je...

alhamdulilah. aku dah dapat sorang budak dari kampung , aku mintak mak aku carikan sesapa yang nak jaga baby..budak nie cucu kepada pembantu mak aku kat kampung( mak aku meniaga makanan) , yang aku tahu budak nie datangnya dari family yang susah , belajar setakat spm je.

nak datang kl pun takut nak naik bas,,, next week adik aku akan hantarkan..

gaji aku bagi rm500- ok ker? , (setakat jaga baby je--makan , tempat tinggal  etc semua tanggung

me pun dah dapat sorang daily maid..mula2 rasa agak mahal nak bayar RM700 sebulan..tp tgk cara dia k ...
harimau76 Post at 8-12-2010 09:29

bestnyaa... camna leh jumpa?

salam..
maaf kedua2 maid yg ditawarkn da ada majikan..
kemasukan bru awal bln dpn..akan sy maklumkn kemudian
terima kasih kpd yg berminat..

salam..nk join boleh x...sy nk jgk amek daily maid..kalau ada la..
area Meru, klang..tp start lame lg..dlm bln 3 thn dpn...sbb skang tgh tunggu nk deliver 2nd bb..
jaga anak shj...keje start dr pukul 8pg -n 5.30 ptg..
gaji boleh dirunding..kalo ade yg berminat let me know ya..