CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: richard303

THE LORD OF THE RINGS : KONSPIRASI DUNIA

maaf x yakin lah hahaha... kaji sape yg buat buku tu n taun berape buku tu di produce

Reply 70# unekspekted_II

sorry, sky bukan nak dakwah lar. kan ker orang cakap pasal konspirasi dibuat orang yahudi, tp god kitorang pun yahudi juga. selalu sky baca kat dalam blog-blog orang melayu/indonesian/islam semua salahkan kita orang nasrani dan jews buat konspirasi hancurkan orang islam. apa salah kita sebagai manusia? sky tak pernah pikir buruk kat orang islam pun :cry: kadang-kadang tu sky balas balik lar orang islam suka-suka hati fitnah kitorang. sky bukan sengaja pun sky baca pun buku pendidikan islam anak-anak kawan sky, sky suruh diorang pinjamkan untuk sky.

C.K: memang lar sky tak nak nilaikan kitab orang lain, kan sky orang Christian. takkan sky nak pergi nilaikan kitab orang lain yang tak berkenaan pulak. sky memang cakap ikut topik pun God sky menjelma kat dunia kan orang Jew

Reply  unekspekted_II

sorry, sky bukan nak dakwah lar. kan ker orang cakap pasal konspirasi dibu ...
sky_ephemeris Post at 15-11-2010 05:50 PM

mohon kamu fahami ayat aku...aku tak soh ko baca kitab lain dan mempercayainya...tapi kalu nak baca pon bukan salah pon bukan tebakar pon mata ko kalau baca...org islam pon buleh jah nak baca bible dan kitab2 agama lain tak dosa pom...anggap je seperti membaca novel...sebab masing2 kan dah ada kepercayaan sniri.... maksud posting tu...aku soh ko nilaikan sejarah2 yg ditulis oleh penulis bebas (beragama kristian etc) mengenai jesus yakni perspektif mereka tanpa bible

lagipon topic skang bukan cakap pasal god ko yg so called anak tuhan tu ko jah off topic

God sky kan menjelma menjadi orang jew so dah tentu lar belum off topic lagi. kan berkaitan, kalau konspirasi dibuat yahudi, mesti lah God terlibat jugak Tp bab dakwah sorry yer, sky tak minat nak suruh orang-orang dalam board ni convert ke Christianity. sky just menjawab soalan yang datang lepas soalan sky. kat bod christianity banyak je orang melayu (islam) nak berdakwah dan fitnah kitorang.

God sky kan menjelma menjadi orang jew so dah tentu lar belum off topic lagi. kan berkaitan, kalau k ...
sky_ephemeris Post at 15-11-2010 06:10 PM

pendirian aku sniri pon sgt jelas...aku sniri menetang org2 yg membuat teori konspirasi ini dgn menuduh yahudi nasrani membabi buta tapi disini dlm topic ini tak bincang yg isa (jesus) itu anak tuhan (post #1) mohon berhenti claim kat sini isa tu anak tuhan...unekspekted pon..benti2 laa menyakat dia...dia ada pegangan dia...kita ada pegangan kita kan?takyahlaa pertikaikan kepercayaan dia...takde kesudahan gak..hormati pegangan masing2 buleh tak

yup, sky tak kisah pun apa orang melayu nak percaya lar

Follow Us
yup, aku sniri pon tak kesah apa yg sky nak percaya lar...kepercayaan kena datang dari hati...bukan bertaqlid buta atau diwarisi dari keturunan

bgus2.. x de pertikaman lidah

cop cop, ni salah thread nih
tapi aku nk tanya la, since COB n CK selalu habaq, geng2 konspiraCIS nih jenih babi pengkopypaste sajork, pasai pa aku tak nmpak2 teori hat kata ISLAM n KRISTIAN tuh konspirasi yahdui jugok?

aku nih pong dr jaman skoloh rendoh lg dh baca konspirasi2 yahdui nih...babi2 meLAYU baru nk siap jah hat gigih dok taksub mengkopy bagai...tp dlm pada depa dok taksub tuh, pandai la jugok depa2 nih bercoverina bagai tang konspirasi hat memburokkan isele kaahn

babi2 melayu sekalian, ang tak tau ka kapiaq2 omputeh conspiracist hat jadi "nabi2" hangpa nih pong ada ekspleng pasai fahaman2 n agama2 hat jadi agenda yahdui temasukla isele....

depa habaq Isele nih dakyah yahdui sajork...pasaipa isele kena beriman pada nabi2 yahdui? pasaipa isele kena jadikan baitulmaqdiskiblat petama n jadi tanah suci dlm peristiwa isra? pasaipa isele ikot cara solat n posa yahdui?

tak mau ka bukak thread pasai ni

Agama Islam agenda konspirasi Yahdui

igtkan brader bujang telajak hadap teori konspirasi konon2 dia salah seorg ahli panji2 hitam yg baka ...
C.K Post at 15-11-2010 11:51

wakakaka, itulah ck aku pong prasan lobai tuh silap thread

hat upin n ipin tuh pong, mmg kita pong mula2 igt parody....tp kalu hang google teori tuh, ramai blog2 hat dok puja teori2 konspirasi pong dok gigih copy paste benda tuh..tgk kt komen2 pong dok pecaya bagai....so kalu benda tuh parody, takkan la kaum seagama depa nih tak tau kowt samapi depa nk samakan teori upin ipin dgn teori mursyidul am depa - ibnuyaacob itew

pasai lobai nih pulok, hang jagan tak tau, dolu ada forumer dok kantoikan dia komen dlm thread2 merembes melayu bangsat lepaih dia fefeeling ostad kt thread lg satu menentang meden titek
mmg tegelak sakan aku baca..mujoq masa tuh tenet tak laju..kalu tak dh lama aku login n hambus si banggang tu

mmg geng konspirasi nih sama akai setitik ngn amengok jah..cuma depa fefeeling ostad pasai kohnonnya depa islamik sikit
tapi dr segi ideologi kebangsaan, amengok n geng2 nih sama sajork...zionis versi melayu sajork, cuma huduh+buduh..lain2 tuh 2 x 5 jah

dalam kalut ada peraturan..peraturan mencipta kekalutan..hehe...kalau takut konspirasi baik jangan guna komputer sebab ia bukan dicipta oleh orang Islam....microsoft siapa cipta? facebok siapa yang mempelopori?..terkadang kita sangka kita Islam ..kita sudah selamat dijanjikan syurga..walhal ada ramai di luar sana orang yang bukan Islam lebih Islam dari umat Islam sendiri..sedarkah anda ramai umat Islam yang kafir (ingkar)berbanding orang bukan Islam ...kenali diri dan tuhanmu..hilangkan prejudis sesama insan..

buat apa nak berhujjah dan bertikam lidah? sky pelik sebab kat dalam board christianity pun banyak orang suka nak berhujjah (bertikam lidah). sky dah perhatikan lama dah cuma sky malas nak masuk campur. tapi bagus juga, sky belajar beberapa perkara pasal konspirasi ni. sky cuma baca-baca blog jer. sky pun x paham sangat pasal konspirasi-konspirasi bagai ni. letak nama teori pada sesuatu nampak lah macam berilmiah

God sky kan menjelma menjadi orang jew so dah tentu lar belum off topic lagi. kan berkaitan, kalau k ...
sky_ephemeris Post at 15-11-2010 18:10

no need to strees that your god is 'jews'.. sebab.. majority kt sini memang tak boleh terime that God has descended from the race of Men... anyway.. Muslim does not worship something that is shitting and peeing.. just like your human god

aku rasa silap la...

aragorn = mahdi.
gandalf = isa.

aragorn ni lebih kepada warrior...lebih human...ada aweks...pewaris sebenar Raja...
gandalf dah tua, holy, pakai jubah pun da mcm N.Isa da.. dalam LOTR, gANDALF
seolah 'kembali' dari kematian..(lepas lawan bendealah berapi tuh) ..kembali dari kematian.....sama macam Isa (Ikut kefahaman Christians)  

-aku suka watak aragorn...umur da 80...tp rupa muda-mudi...penah study dengan elves..
terbaek...

wakakaka, itulah ck aku pong prasan lobai tuh silap thread

hat upin n ipin tuh pong, mmg ki ...
7anan Post at 15-11-2010 07:07 PM

dah sah2laa dia pencacai umngok tapi cover...seblom ni dia penah salah tembak aku kat thread kiamat berlaku tahun 2013 dah sah2 laa kita bercakap melalui fakta saintis bertauliah dgn kajian dorang yg dah makan puluhan tahun dgn backup technology...dia buleh plak kopi pes teori konspirasi lam tu...teori malaun2 bodo yg kononnya tuhan bagi cert kat dia jadi ahli panji2 hitam kena sembur ngan aku...terus membabi buta tuduh aku kaki reply thread2 sex mc_kagan laa...kaki politaik laa merapu meraban sekali dia reply posting aku kalu ko baca geli hati

buat apa nak berhujjah dan bertikam lidah? sky pelik sebab kat dalam board christianity pun banyak o ...
sky_ephemeris Post at 15-11-2010 09:41 PM

berhujah dan bertikam lidah dua perkara berbeza :re:

ini semua Syed Sobrie punya pasal.

no need to strees that your god is 'jews'.. sebab.. majority kt sini memang tak boleh terime tha ...
unekspekted_II Post at 16-11-2010 00:15

tak baik tau awak ni awak tak paham apa-apa pasal our divinity awak tak payah la sampai kata macam tu kat Jesus :@

ini semua Syed Sobrie punya pasal.
benign Post at 16-11-2010 11:58

Syed Sobrie mana ni?

berhujah dan bertikam lidah dua perkara berbeza
C.K Post at 16-11-2010 11:10

berhujjah tapi atas benda kita tak ada kefahaman atas sesuatu bukan ke hanya jadi bertikaman lidah je? sky nampak banyak orang cakap pasal 'kepercayaan' kitorang hanya kononnya sebab dia baca Quran awak tu :re: sorry off topic a little bit, sky tahu Quran awak tu even sky baca pun. shame on orang melayu just pasting something from Ustaz Surabaya hujjahs or Ahmed Deedat. I could understand why Ahmed Deedat being like that, those pompous Catholic mission yang macam orang Islam awak yang pompous yang hanya tau nak suruh orang masuk neraka selalu kacau dia, tapi in these boards of Cari forum actually kitorang tak pernah kacau awak-awak pun. in fact selalu baca cerita-cerita Islam korang dalam senyap, dah terpaksa sebab masuk semua board ada saja cerita-cerita nasrani yahudi kejahatan konspirasi. hal nya sama jer macam konspirasi evil of Islam yang orang-orang non-Muslim or non-Christians yang awak semua assume sebagai Christian sebab dorang datang dari Barat hentam agama orang lain.