CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vionna007

Jln menuju ke kelantan dari kulim...ikut grik n jeli....seramnyerrr.....

Reply 80# muteq

ada masa2nya dia lintas gak...

ada sesapa yang pernah lalui pengalaman misteri tak bila lalu jln ni....jln ni kan sunyi jer....hutan tebal lak tu..kadang2 klu nasib baik leh nampak gajah lalu...meh la share same2 ye......
vionna007 Post at 15-11-2010 10:10

pernah dulu dlm tahun 2005....satu perjalanan yg paling menarik dan seronok sekali.....
berhenti makan2 kat tasik banding....bergambar.....pada masa tu tak terpikir perkara2 pelik. Jalan mmg sunyi dan tak byk kenderaan.....itu yg menjadikan nya seronok......

disarankan tuk lalu jln tu siang ari je lah..sebelum maghrib da sampai jeli ok la..satu lagi pantang jgn ada niat nak tgk gajah ke nak jumpa gajah ke..lau tak InsyaAllah akan muncul

huhuhu... aku first time nak lalu jalan ni bulan mac ni... sepupu aku kawin ngan org kelantan.... ngerilah plak...

betol wooo...gajah lagi skari....aku dgr citer...klu la anak gajah kena langgar dgn keter ke..lori ker..ape2 jela....mak bapak gajah ni akan cam keter mana yang langgar anak dia....n dia akan tunggu tepi jln tu sampi jumpa keter yg sama langgar anak dia dulu.....takut siot...
vionna007 Post at 15-11-2010 13:39

dia ingat plet no ke?

kalau ingat model dan warna jer abiss laa..

Reply 85# jerangkoong

bab cam no plat keter tu aku tak sure la....tp bab balas dendam ni memang ada la....maybe gajah ni ada 6th sen kot....dia tau keter mana 1 yg langgar.....

Follow Us
aku dah 6 tahun duduk kelantan. Setiap cuti sekolah wajib balik kampung aku di Perak, rumah asben di Pahang. Memusing separuh semenanjung tu.. kereta wira dulu lawa berkilat sampai nak reput dah..hihi sebab terlalu kerap berjalan jauh. tu belum kalau asben ada kerja urgent di Kedah/Penang..atau aku ada perjumpaan kelab2 ibu yg vouge..mmg berjalan punye dari anak baby sampai dah beso panjang pun deme.

Kami x pernah jalan malam..seriau ko..kalau ada kereta rosak pun x benti.

Dulu sebelum highway Simpang Pulai siap, kalau balik Perak lalu Gerik. Balik dari Perak pun ikut situ.. masa ni anak yg ke-2 baby lagi.. macam cerita forumer tu.jalan nak sampai ke Jeli tu, kan menurun bukit.. anak aku tu elok je tido..dia ni dulu jenis tidur kena bertepuk macam berbuai tu, jadi aku tidurkan dia macam berdukung, tapi muka di bahu [so muka dia mengadap belakang]. Anak sulung aku berbaring di belakang. Tiba-tiba je dia menangis kuat macam kena tampar. Puas pujuk...bagi susu...tepuk perut kut dia kembung, tak juga surut menangis. lagi kuat ada lah..sampai nampak anak tekak dia..sampai biru la orang kata..kuat & nyaring..hu.. asben aku diam je..dia pecut turun bukit situ nk cepat sampai. Anggaran jam waktu tu dlm 6-6.30 ptg dah..tp agak gelap. Kereta ln pun tak de..kami je...

Elok sampai kawasan kampung pertama yg dekat2 pusat serenti tu (kg Mekong ke x silap nama tpt tu)..elok je dia diam.. sedu pun tak de.. tp yg pasti mata dia mmg pandang cermin belakang lah..

Sampai R&R Jeli [sebelah MRSM] tu..kami berhenti...lenguh sangat tangan sebab lama aku pangku dia... tp mmg cuak sangat. Asben pun x ckp apa...tp sampai skrg kami x pernah ungkit pun...asben aku ni payah sket..ada je bidasan dia. Lg pun dia x nk bagi aku takut sama..

tu belum kalau pergi/balik ikut Gua Musang-Simpang Pulai...erm jgn le lalu malam2..jam 6 pun dah gelap...jam 8 tu tak nampak apa benda dah...ntah apa masalah pernah 1 kali je thn lepas balik petang. Elok time nk panjat bukit ke CH tu dah nk malam..mmg takut gak..sejuk semacam + sejuk mmg situ sejuk kan? tp tak berani nk tidur..takut apa2 jadi je.. nasib time tu cuti perayaan kut, ada gak kereta walaupun x byk..tp yg pasti, asben ku bawa kereta laju naik mahupun turun bukit..laju gilakkk

Lagi satu, waktu tu aku jadi Jurulatih PLKN di Tok Bali. Duduk di Tumpat. hari2 berulang alik [aih, sanggup asben aku ambil antor tu.. sebab ada baby kan..nk tinggal nursery,susah..jam 5 pg dah bertolak..balik pulak kalau x duty dr kem jam 5-6ptg baru asben aku sampai].. kalau subuh2 sapie tu, mmg kami bawak dua-dua anak aku.sian betul..lalu pulak ceruk2 kampung...paya...ada jalan pintas nk cepat ke Tok Bali tu..tp dingatkan semula, mmg seram... asik fikir nk cepat sampai ke kem, tak terpikir plak seram2 ni...

satu hari pernah ada meeting jam 8.30mlm, petang dekat maghrib smpai kem, sampai satu kg tu gelap sangat..tiba2 je cara mengejut keluar 1 motor..nyaris nk kena langgar...asben slowkan kereta..tp tak berhenti @ keluar.. tengok motor tu elok je jalan semula..asben terus pecut..kecut perut sejuk tangan serta merta.. sampai kem, meeting cancel..sakit jiwa betul dibuatnyeee

Rate

1

pernah lalu sekitar 2004 dari rumah adik ipar aku dari Sungai Petani ke Kota Baru ikut Grik-Deli - 1 perjalanan yg cukup menarik terutama di Tasik Banding yg mana aku sampai dlm kul 8 malam. Alhamdulillah tak ada gangguan.

pernah lalu sekitar 2004 dari rumah adik ipar aku dari Sungai Petani ke Kota Baru ikut Grik-Deli - 1 ...
ronin Post at 28-2-2011 04:56 PM

pemandangan di tasik banding @ sepanjang perjalanan mmg menarik. lagi2 jika berhenti di R&R tengah2 tu..tepi2 situ ada kerusi...sangat cantik. Melihat keindahan flora & fauna serta keagaman Banjaran Titiwangsa..

kete putri pernah kene tumpang ngan bende tu masa on the way balik ke KL...seram seh

Post Last Edit by arasham at 2-3-2011 23:35

banyak kisah kat sini. nak share pengalaman akhir taun 2009.
ank saya dpt pegi educamp di universiti petronas. so kami bertolak balik
dah agak lewat petang. kami singgah solat di hentian sg perak.
teruskan perjlnan melalui kuala kangsar ke grik. sampai di grik dekat pukul
9 mlm. isi minyak dan teruskan perjalanan. semua ok. kete pun tak banyak
sbb kebetulan weekdays.

sampai satu selekoh selepas tasik bandinglah, ada kete tersadai dkt tepi bukit warna putih, masa tu bln terang. encik suami ni jenis tak suka tegur apa-apa pun,
kami dah biasa jln mlm-mlm ni dari ganu ke kl, tapi mlm tu mulut dia tak
boleh control.
dia kata ,bape lama dah agaknya kete tu tersadai kat situ? saya diam je malas nak layan.
tak lama lepas tu rasa panas sgt dlm kete. alahai aircond meragam plak.
sedangkan masa balik raya haji 2/3 minggu sebelum tu dah tukar aircond baru.
aircond rosak dkt tol sg besi. so incik suami kata tukar sume sekali habis dkt
rm900. so mcm tak logic aircond boleh rosak.

panas punya pasal bukak tingkap. masa tu kitorang dengar bunyi burung mengiringi
perjalanan all the way sampai turun bukit. dan akhirnya jumpa pekan kecil yg agak meriah
so kita decided berhenti kejap.

ramai org berhenti kat sana. so kitorang tanya kat mana
ada rumah rehat. masa tu dah lebih pukul 1 pagi. so lepas dpt khabar ada rumah rehat di
bukit bunga kitorang terus ke sana je. sbb penat dan tertekan dgn kejadian masa atas bukit tu.
kitorang ambil satu bilik aje. tpt mmg teruklah tak payah cerita. pagi pukul 5 dah bangun terus mandi lepas solat subuh terus jln.

masuk je kete terlupa yg aircond mlm tadi
buat hal. terus je tekan, elok pulak dia. sejuk sesangatlah pulak. hadoilah...pehal mlm tadi tu???
pas tu dgn selambanya cik abang saya tu cakap, nasib baik dia usik aircond bkn lampu.
hishhhhhh..mulut dia mmglah...
itu jelah pengalaman pertama kali melalui jln tu..

Rate

1

aku cerita scary takde la... tp geram ada sikit.. aku bwk estima abg aku.. kena tapau ngan avanza time naik bukit..

ampeh betoi..

kalo tak silap la.. masa aku slalu guna jalan tu tahun 2000-2002, dia ade signboard sblm masuk jalan tu.. cam warning jgn guna kalo waktu malam.. aku tak ingat signboard tu letak mane.. last aku lalu bulan lepas..cam da takda..

kalo tak silap la.. masa aku slalu guna jalan tu tahun 2000-2002, dia ade signboard sblm masuk jalan tu.. cam warning jgn guna kalo waktu malam.. aku tak ingat signboard tu letak mane.. last aku lalu bulan lepas..cam da takda..
SangPurba Post at 3-3-2011 12:20

jgn guna ape??

jgn guna hiway timur barat tu.. cam amaran je.. tak tau la sbb apa..
tp yg aku perasan.. sign board amaran gajah melepak di atas jalan tu ade la.. hehehe..

aku xpenah sampai Kelantan laie la.. huk.. huk...

baru je ahad lepas gi t'ganu & kelantan guna jalan tu...driver bas bawak, punyela laju...smpaikan kitorang ni siap tlg break kan dr belakang....kwn2 lelaki yg lain smpai x brani nak tidor sbb risaukan cara driver bus tu bawak...

masa pegi tu xdela apa2 sangat sbb sume org letih & ada yg dok berjaga...

Masa balik we all singgah kat r&r yg kat atas bukit tu..yg bole nampak banjaran titiwangsa...angin nye....punyela sejukkk...!!! tapi bestla kat situ...
pastu masa smbung balik pjalanan tu ada kawan2 yg nampak gajah 4 ekor...2 besar 2 kecik...siap sempat dorg amik gamba...tp x brape clearla...sbb gelap & kitorang dlm bus...gajah2 tu jln berderet je...

tu je la pengalamannye...tp mmg scary masa lalu kot selekoh2 tu....seriau...!!

baru je balik cuti sekolah. balik kg..biasa le orang duduk jauh dr ahli keluarg yg len. nk buat cemana, dok kelantan ni mmg best le...aman & tenang gitu.

cuti sekolah start kami balik rumah suami dulu kat pahang. cm biasa dia memecut x de perasaan punye..sebab balik pun dh lewat anak nk gi sekolah dulu. Ikut GUa musang-Lipis-Jerantut-Jengka = fuh!! gelap hokey + hujan lebat gile!

Singgah perak pastu pergi kedah. Balik kelantan cm biasa ikut Baling-Highway baru tu - Gerik-Jeli = sepanjang2 jalan ni aku drive. Entah kenapa kepala asik teringat (baca metro) kisah isteri dan anak dia meninggal coz kereta terbabas kat highway baru ni..dorang ni menetap kelantan gak.huhu mata asik le terpandang pengadang besi jalan yg bengkok bengkok & sisa kereta yg xcident.

Bila naik gunung ganang sepanjang Gerik-Titiwangsa-Banding-Jeli mata asik melilau kiri kana..huhu nasib kereta byk dari arah kelantan..tp dr arah Gerik x byk..so boleh pecut belah kiri (2 line tu)..

macam biasa kalau bas tu mmg bawak mcm org sewel. tak kira pagi petang siang malam. mesti laju semacam.. kecut perut sungguh kalau bas memotong kat jalan sini... takut terbabas je, sebab jalan kecik je pun..dah le belah kiri semua curam gaung jek. tak mikir nyawa penumpang betul.

Post Last Edit by mrJOKERfromHELL at 20-3-2011 23:37

baru jer balik dari gerik...ape yg menakutkan kat sana ialah...................................POCONG!!!,dlu pernah hampir2 terbabas sbb nampak pocong tgh melintas

lalu jalan tu 3,4 pagi xpenah jumpa apa2 pun...