CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vionna007

Jln menuju ke kelantan dari kulim...ikut grik n jeli....seramnyerrr.....

baru jer balik dari gerik...ape yg menakutkan kat sana ialah...................................POCON ...
mrJOKERfromHELL Post at 20-3-2011 11:35 PM

tang mana?

dulu pernah sekali 2 je ikut bandar gerik-lenggong jalan lama sebelum jalan CH-Spg Pulai siap. Balik dr kelantan. Memula ikut situ (gerik) rasa cam jauh je nk ke Sungkai..

Memula ikut situ (gerik) rasa cam jauh je nk ke Sungkai.
pjan Post at 21-3-2011 08:12

bkn cam jauh... mmg jauh pong...

Reply 102# halimi78

iyer pon.. skit lg mabuk kereta.. anak sy waktu tu baby lagi..muntah jg le dlm kereta..

Reply 103# pjan

biasa la tu.. nak wat cane..
kalu sorang leh tahan lagi.. kalu 2?
semerbak harum dlm kete..

Reply 99# mrJOKERfromHELL

jumpa kat area mana...?
habaq mai... nak tahu gak....

Reply  pjan

biasa la tu.. nak wat cane..
kalu sorang leh tahan lagi.. kalu 2?
semerbak  ...
halimi78 Post at 21-3-2011 09:02 AM

harum semerbak ni mmg dah lali.. suami ku, walau anak terberak terkencing dlm kereta pun...takkan dia benti punye tepi jalan tu. lg2 kalau tengah naik turun jeli-Gerik. Tunggu le sampai R&R @ sampai kawasan ada org br dia benti...

mula dulu bengang juga..sbb betul2 lapar..anak2 pun nangis sebab lapar..bila dah lama, dah tahu citer..erm patut le pun. cuma suami ku x penah ckp kenapa..sendiri mau ingat lah... dgn gajah nye..dgn 'makhluk alam lain'..elok le gitu ye dak.

dulu masa mula2 ke sini lg best.. kelaparan dlm kereta cemana pun dia takkan benti punye singgah gerai2 tepi jalan (tak kira la walaupun dah sampai kawasan ada org pun)..huhu bila dah jadi cenggini, aku pun mula la beli stok jajan/air buat mini market dlm kereta...tak payah benti mana2 dah sampai jumpa R&R Gerik @ R&R Highway br benti..

Follow Us
Reply 106# pjan

kalo dah dok turun naik bukit tu.. mana je tpt nak berenti..
kat puncak.. ngan banding... tu pon sensiang la kan... kalo mlm tatau la..

tp kami slalunya kalo dr klntn.. akn stop kat grik..
kalo dr perak akn stop kat jeli (sblh mrsm)..
    ni pong dah lama x lalu sana... dkt 2 thn..

Reply  pjan

kalo dah dok turun naik bukit tu.. mana je tpt nak berenti..
kat puncak.. nga ...
halimi78 Post at 21-3-2011 03:02 PM

betul dah tu. kitorang pun..kalau dari KB mmg benti kat Jeli.. pastu sekali lg kat Gerik pulak betulkan urat belikat dah tersimpul pulak..pastu sekali kat K.Kangsor ataupun R&R Tapah.. sekali lg benti isi minyak penuh2 kat Petronas Sungkai sebelum gi kg daku..

kes x nak benti ni masa anak2 baby lg.. ye le, kalau kat jeli pun dorang tidoo..bagi susu (botol) tak nak pulak ngabeskan.. bila dah jalan tengah2 utan tu, time2 tu susu abis..time itu ler nangis nak susu...sabor je le...nk buat susu kena turun kereta coz susu kat belakang. Erm, pernah gak 2/3 kali pergi je seat belakang tukar diapers anak sebab dah penuh. seb baik badan idok ler beso..boleh la melangkah ke belakang..haha...dah lama2 duduk je terus belakang jd mem. senang nk buat susu ke..tukar diapers ke...

Sekarang dorang dah beso sket.. senang byk la...beli jajan byk2..anak, mak & pak boleh piknik dlm keter...

kalau balik phg sekali je benti kat R&R GUa musang. Pastu laju je terus..

Reply 108# pjan

pjan.... sbb tu aku tak jadik beli kete sedan...kalo naik kete sedan pon... mmg bakul susu aku sedia kat tempat kaki seat blakang...

Nak kongsi cerita gak
  Sy memang selalu guna jln Grik Jeli sbb duk Ipoh dan balik umah MIL di KB.Selalu guna jln tu waktu malam.Jarang n bleh kira n jari klu guna jln tu waktu siang.Sbb suami balik kerja ptg atau malam.So dlm jam 10pm baru gerak dari Ipoh.Pernah sekali tu(dah lupa thn bila) balik jam 1 am dr Ipoh caz hubby baru balik dari kerja.Sy yg drive.Kebanyakannya perjalanan kami tak der kena gangguan.
   Ttp ada juga kena ganggu.Tak lah dahsyat.Pernah satu malam saya dan suami nampak sorang pakcik(dari gaya berjalan) sedang mengkandar barang.Ala mcm org zaman dulu2 dlm cerita Wahid sate ke apa yang jual sate tu kan dia kandar barang guna batang kayu.Pakcik tu jln sorang2 ngan pakai kain pelekat n kain lilit kepala mcm org kelantan la stail pakaian dia.Baju tshirt pagoda lebih kurang.Jam masa tu dah lebih dr 10pm.Maa tu sy dr KB nak balik Ipoh.Jumpa kat Grik la tempat bukit2 tu.Ada rumah ke area mcm tu?
   Pernah suami je nampak.Sy tak nampak sbb dah tertidur masa tu.Suami nampka tangan atas jalan raya.Dia kata nasib baik dia tak langgar tangan tu coz tangan tu betul2 atas line putih bahagian tepi jln.Masa tu dah awal pagi dlm 1 macam tu la.
  Lagi satu plak..sy ada tercium bau wangi kat Grik sepanjang perjalanan.Masa tu malam juga.Tp saya tak der la nak tegur apa..cuma terfikir knp seblum ni dah banyak kali lalu sini tak der bau mcm ni.Pastu saya buat tak tau dan sambil sembang ngan suami saya letak tangan kat belakang kepala.Tak lama kemudian saya rasa jari tangan saya ada sesuatu sentuh dan sejuk.Nak kata anak yg pegang anak dah tidur kat belakang tu.Saya tak der tengok cermin belakang sbb takut.Terus tarik tangan ke depan.
  Tapi dlm kereta mmg dah siap ngan surah Yasin dan sebelum jalan atau dlm masa baru gerak akan baca doa dan suruh anak2 sekali berdoa sbb selalunya klu balik Klate mmg akan bertolak malam dan sampai KB dlm jam 3 am mcm tu.

Rate

1

lecturer gua kat kulim dulu,dok cite dia blk ganu.sorang2 plak tu,naik kancil

tgh jalan kete rasa berat.nak toleh belakang tak sanggup,sepanjang jalan dok pasang cd AL-Quran sambil dalam hati dok baca ayat2 suci.dia cakap mengelabah jugak la time tu..

member gua roomate cite,time dia keje part time print buku kat kelantan.satu hari kena antar order dari kedah.naik van sama driver,malam..tgh2 higway dlm utan tu terserempak ada sorang mamat rileks je berjalan kaki.member gua tanya driver,sape tu??driver tu suruh member gua dok diam2 jeee..

ni route aku blk umah MIL kt KB
1. seri iskandar - parit - kuale - kati - gerik - jeli - panglima bayu - salor - kb ( siang/malam)
2. seri iskandar - s pulai - g musang - machang - kb (siang saja malam gelap sgt xnmpk jln )

setakat 4 tahun berulang alik ni xjumpa pape yg mistik lg kecuali keluarga gajah berehat ditepi jalan dan lori2 balak yg teramat slow dan lori minyak dan bas ekspress yg amat laju esp kt selekoh.  

esok mlm nk blk  kb ni...

aku baru lepas kena mlm td.sebab penat,gerak dari ulu terengganu kul 4pm.sampai area bukit sebelum grik tu da lepas maghrib.Sejurus lepas rnr banjaran titiwangsa tu,ada lori datang dari arah bertentangan diikuti dengan sebuah hilux.aku terkebil-kebil duk pandang atas hilux tu.ada benda terbang sekali kt bumbung hilux tu,belah driver.Mcm pakai baju berjurai-jurai..

Skeri la jugak.sampailah kt Lawin baru aku leh relax skit.Tobat dah lenkali xnk lalu jalan grik-machang ni mlm2.Faktor mistik.Selain tu faktor kabus..jalan yg xde garisan..xde lampu..serius..

Rate

1

salimrock posted on 18-11-2010 07:05 AM
pontianak tu masa terbang..tangan dia kat belakang ke? tangan dia kat depan cam superman?

ata ...

kain/baju yg dia pakai terselak sampai mana

Kawan i pernah lalu sana malam dalam kol 140pagi gitu tayar pecah masya Allah. Lepas tu semua keluar. Xlama lps tu sorang tu dgr bunyik seram lain mcm terus lari msk keta. Yg lain pun berkejar masuk jgk. Dlm kol 230pagi baru ada keta lain lalu dlm 4 buah tak salah. Rombongan so diorg gerak sesama. Diorg lah benti n tolong tukar pastu kawan i ni follow rombongan tadi tu. Aihhh dengar pun dah seram. Siap kena marah pasaipa jalan situ pagi buta. Uols len kali p sana xyah la balik hari. Tido saja sana. Siang baru balik. Motip Slsuh org jangan lalu memalam

penjaga_kedai posted on 31-3-2011 03:36 PM
ni route aku blk umah MIL kt KB
1. seri iskandar - parit - kuale - kati - gerik - jeli - panglima  ...

Kan u mention lori gerak lambat mcm siput tu. Camne eh driver sume diorg ni lalu lalang kat jalan yg menyeramkan tu slow slow. Kiri kanan dah la scary je lori plak slow. Pakat kejar guna kaki pun blh lori mcm ni.

selama i lalu hiway grik tu, dr dulu msa xde jln baru,sampai skrg, x pnah kna yg teruk pun.. i balik ganu..

tp i pesan kt hubby,klu nmpk apa2 lintas, haiwan kecik ke, langgar je.. klu elak, msuk gaung..

gajah tu mmg slalu nmpk.. comel je..

anarina posted on 1-4-2014 01:33 PM
Kan u mention lori gerak lambat mcm siput tu. Camne eh driver sume diorg ni lalu lalang kat jalan  ...

pemandu lori dah biasa... siap ade yg tido tepi jln lg.. ade yg baik, berenti tolong masa kete i rosak tepi jln kt grik tgh utan tu.. gelap gelita..

paranormaljo posted on 30-3-2011 06:44 AM
lecturer gua kat kulim dulu,dok cite dia blk ganu.sorang2 plak tu,naik kancil

tgh jalan kete rasa ...

hehehe... part first,kancil mmgla rsa berat naik jln berbukit cmtu...

pastu yg psal nmpk mamat jln kaki tu, mmg ada.. mgkin org asli,or org kampung,or pekerja etc...

i pernah brenti pagi buta dlm kul 3@4am kt hiway grik tu, tepi jln sbb baby muntah dlm kete.. seram sbb bau hancing, takut haiwan liar yg terkam... seb baik msa tu musim ramai org gak..