CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 18825|Reply: 54

pengalaman anak kecik meninggal...

Post Last Edit by kreditdebit at 15-11-2010 12:33

salam smua,

nk share2 pengalaman kisah klu ade baby atau anak kecik yg meninggal.
bkn sbb premature death tp mcm 3,4 thn camtu..sakit jantung berlubang ke,astma ke. atau sakit yg tetiba je detect pdhl slma ni sihat je..boleh crite x?camner krg handle..just nk tau nk tmbh pengalaman...thanks

x pernah alami..... & x nak alami...... Nauzubillah....

Minta dijauhkan...

tapi.......

nak jugak dengar pengalaman dari mereka yg pernah mengalaminya..

rasernyer ramai kat dlm nih yg pernah alami exp tu .. maybe dowang belum sedia nak berkongsi cerita lagi & bukan mudah utk org melakukannyer ... sedangkan utk memikirkan nyer aje pun kita tak sanggup apa pulak lg bagi org yg pernah mengalami ... biasernyer org2 camni dowang lebih suka melupakan ....

xdapat nk dibayangkan kalu berlaku pd diri sendiri........

minta dijauhkan... tak sanggup rasa nak alami...

Follow Us
yaallah..kalo boleh tak nak alami benda2 camni..
kita tgk anak kita sakit pun dha tak tentu idup...tidur pun tak leh..apa lagik kehilangan...
tak leh bayang kan..

Salam,

boleh join topik ni ye: http://mforum.cari.com.my/viewth ... others%2Bof%2Bangel <= Mothers of Angels.

Ibu-ibu kepada bidadari syurga berkongsi cerita pengalaman mereka...

Sila sila...

mintak di jauhkan ... amin

ish nauzubilah..

salam............sy dah pernah alami...........br lebih kurang 7 bulan lepas...

bby lahir premature...32 weeks ..2.2 kg...........boy.. 19 hari sahaja hidup...........

sy kena h1n1 ....so bby dah distress ...kena operate...lahir sihat cuma ada masalah pernafasan..

mmg sangatt sedih..........bayangkan kita dalam pantang anak meninggal............

tp sy sentiasa mengingatkan anak adalah amanah dr Allah...bila-bila masa dia nak ambil..... kita kena pulangkan dengan redha...........

Alfatihah buat my baby..

Rate

1

my adik 6 jam jer hidup, bnyak complication kalu die hidup lama, time tu I br darjah 3, kesian tgk mak nanges,,, semoga Allah mencucuri rahmat kpd nya-- amin ya rabbal al-lamin

mintak2 jauhkan lah drpd bende ni,,tak sanggup rasenye

sepupu aku anak dia meninggal betul2 lepas habis pantang.. ngam2 44 hari.. dia meninggal pada sabtu malam ahad dan yang menyedihkan lagi adalah hari ahad tu majlis cukur jambul dia..

tak sanggup aku nak dengar masa kenduri tu sepupu aku bagi tau semua jemaah yang datang mengatakan sepatutnya majlis ni majlis cukur jambul tapi bertukar ke majlis tahlil.. semua sedih masa tu..

dia meninggal sebab bengkak hati.. aku memang tak boleh gambarkan perasaan isteri sepupu aku waktu tu..

ALfatihah bg yg pernah kehilangan..
Kalau boleh tak nak jadi pd saya..Tak dpt terima

Assalamualaikum wbt

Saya belum bernikah dan saya masih seorang pelajar. Al-fatihah kepada yang telah pergi dan salam takziah dari saya sendiri kepada semua ibubapa yang kehilangan anak dan sewaktu dengannya.

Kakak saya pakar bidan, dan mudah untuk kata tetapi susah. Sebab takdir menentukan segalanya. Mungkin ada hikmah. Kadang-kadang, Allah tu nak uji kita. Sejauh mana keimanan kita dengan beberapa ujian baik yang kecil, besar atau sederhana. nak lihat adakah kita masih berpegang padaNya.

Sebagai seorang perempuan dan lelaki, pemakanan perlu dijaga, dan kesihatan perlu diutamakan. Jangan nak dekat kahwin baru nak jaga. Masa muda pun perlu jaga.Sebab sight effect dia bukan masa kita muda, tetapi masa kita muda. Sebab tu, ramai perempuan-perempuan, kena jaga pemakanan, dan kebersihan itu perlu dijaga. Suasana juga perlu dilihat.

Ada banyak kes bayi meninggal. Ada macam-macam jenis. Ada yang meninggal di dalam kandungan, lahir dua tiga hari, meninggal. Dan ada yang meninggal disebabkan perbuatan sendiri atau disebabkan orang lain. Contohnya, bayi meninggal disebabkan goncang/goyang dengan kuat. Goyang dalam satu jenis buaian yang buatannya kayu, kalau kepala bayi asyik terhentak di satu sudut kayu tu berulang kali, kepalanya boleh dapat gegaran dan semua ni boleh membuatkan bayi buta , ada pendarahan di dalam kepala dan sebagainya.

Sebab tu, kepada sesiapa yang menjaga bayi terutamanya, sekiranya tidak tahan dengan tangisan bayi, jauhkan diri. Sebab ada yang tidak tahan dan mengambil bayi dan goyang dengan kuat sekali minta bayi tu diam. Akhirnya diam, dan tak bernyawa. Injury berlaku di dalam kepala.

Banyak cara nak jaga. Sama-sama kita prihatin. Dan kalau nampak ibubapa menjaga bayinya tak berapa betul sikit. Tegur secara berhemah..untuk kebaikan dia..bukan busy body.

Boleh lihat shaken baby dalam youtube. Tengok apa yang terjadi.

. Saya doakan, kepada bakal ibu, kepada yang nak ada lagi anak, babysitter dan lain2, jagalah bayi itu sebaiknya kerana mereka itu adalah suci dan tidak berdosa.

mintak2 jauhkan lah drpd bende ni,,tak sanggup rasenye
dunham_bush Post at 16-11-2010 16:56

apa pulak nak jauhkan??, tu semua kuasa tuhan,, dia lg sayang baby tuh

erm.....anak kucing mati gi kite sedih, pa tah lagi anak sendiri...ya Allah minta d jauhkan....:cry:

Beng ada 2 orang anak...deduanya sihat walafiat alhamdulillah insyaallah.

beng pernah dua kali mimpi anak2 beng meninggal sebab eksiden la..sebab jatuh gaung la bagai...mmg bila terjaga dari tidur tu jentung dup dap bagai punyalah panik masa tu...then terus bila pandang wajah anak2 yg tgh tidur masa tu lega rasa hati tgk depa dalam keadaan okay.

Nak cakap, bila beng baca paper or tgk news pasal anak2 org yg mati disebabkan pelbagai sebab samada penyakit mahupun bencana/musibah..rasa sedey sangat sebab terbayang kena kat anak2 sindri..lelebih lagi kalau mati disebabkan kecuaian parent.

rasanya kalau ada pun disini parent yang pernah kematian anak..maybe susah nak citer kot...sedey....walau apapun...senyumlah...anak2 anda tu 'dijaga' dengan baik..lebih baik dari anda menjaga depa ketika mereka hidup.

based on my experience,
i've 'lost' my sister and my brother,

sister i dlu meninggal masa mak i ngan ngandungkan dia,
means meninggal dlam perut,

my brother plak, meninggal masa umur 3 taun,
penyakit liver failure