CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: carnationputih

belum ade jodoh

laa x yah risau laa... tisu pun kawin umur 33.. InsyAllah ada jodoh cuma cepat n lambat jek.... masa blum berpunyer tuh beli la umah ke kete ke bawak mak jenjln ke.. kang dah kawin susah lak... hehehhe .. at least kita ada backup kan hehehhe

aku dh cube xnk pkir mende ni sempena thn ni..heh...
ader2 la..klu xder nk wat cam ne...
tp geng2 opis semua dok citer psl suami msng2..
psl mengandungla...psl2 family la...psl beli umh la...
mananye aku x jeles...& buat aku terpkir kembali & sedih atas nasib diri...huh

isu yang biasa diketengahkan kat bod neh....

so, first n foremost, u r not alone, well said...

kalo rajin,ada lagi 1 thread sape tah yg bukak, dia pon ada msalah camni gak...

dalam tu gak,  ...
auntie_girl Post at 27-12-2009 14:53

tp masa'elah problemnya...semakin nk ngelak,semakin ramai plak yg sebok tanya...

aku dh cube xnk pkir mende ni sempena thn ni..heh...
ader2 la..klu xder nk wat cam ne...
tp geng2 opis semua dok citer psl suami msng2..
psl mengandungla...psl2 family la...psl beli umh la...
mana ...
putehh Post at 5-1-2010 13:33

org daa kawin mmg cam tuh jek le yg derang nk up kan...psl laki derang...anak derang...sbb derang ada tuh aje tuh d bangga kn...kawan pon daa kureng..silap2der langsung...nk g mana2 pon kena mintak permision...kena pikir anak nk anto kt aner agi kalu nk kluor jenjalan (incase xder maid)..bz nk uruskan hubby & anak...apa lg derang nk cter......kita pon akan melalui fasa tuh nnt...tgu jek le..kita pon akan rs diri seniri poyos yg amat bler excited sgt bercerita psl hubby & anak

jgn sedei2 puteh...klu ada rezeki lebih g travel puas2 cam nenek tuh...daa kawin nnt...silap2 leh travel g umah mak mertua aje le...tuh pon kalu jauh dari umah kita hehhehe
lg satu...umah tuh x semestinyer boleh beli masa daa kawin aje...bujang2 pon boleh beli jugak pe...beli la yg agak2 x membebankan kita nk membayo bulan2..cam apartment ke...daa kawin nnt sewakan la...beli plak umah lain share ngan hubby ...x yh la sedei2 sbb kekurangan kita...trus kn hidup..kenangkan nasib diri bkn leh settlekan prob..makin byk prob adooo

mulut orang memang mcm 2...kita x kawin pun diorg susah buat apa..lagi2 la kalau ada yg dok ngejek kata anak dara tuala itu la ini la..aku sound je bukan aku ganggu umah tangga ko..aku x mintak nasi kat umah ko pun...
orang2 ni memang dengki ngan orang bujang coz diorg x dapat nak enjoy mcm kita..apa xnye nak kena jaga laki..anak2 lagi...2 pasal saje je nak bg kit.a sakit ati....don't worry member semua..yg penting kita enjoy n x payah pikir mulut org..lama2 diorg senyap...lagi2 kalo kita ni jenis begaya...lg la diorg takut kot2 laki kena kebas...

isu yang biasa diketengahkan kat bod neh....

so, first n foremost, u r not alone, well said...

kalo rajin,ada lagi 1 thread sape tah yg bukak, dia pon ada msalah camni gak...

dalam tu gak,  ...
auntie_girl Post at 27-12-2009 14:53

thread kim la 2

Follow Us
2010, ahkak ade lagi 11 tawon tuk jejak umo 50...
philipinoe2 Post at 27-12-2009 21:21

hai ahkak pinoe...lama sudah kta x bersua

ada sorang kawan aku. umo 31thn. bulan decembar baru2 nie, dia gi jalan2 erupe dgn geng2 dia. Geng dia ada dah kawen & lum kawen. campur la. ada lelaki & pompuan. round2 jalan2 eroupe cara backpacking ...
Hana Post at 4-1-2010 10:58

agreed with hana..time ni la nak gi jenjln puas2..esok2 dpt laki yg xnak gi jenjln kan x best
btw kim pun nak gi jenjln this year..local n obesi..mengisi masa yg masih ade kekdahnyer
drpd dok menunggu calon yg x sampai2 baik la gi jenjln..kot2 tjumpa nanti ditgh jln

ramainyer kat sini.. xde ke yg minat nak kuar minum sesama..
blh gak mengisi masa lapang...
sweetfrangipani Post at 4-1-2010 12:34

joinla umah borak pp..slalu jer buat gath

83# amka

tulapasal... nak beli rumah takyah tunggu kawin pun boleh. akak masuk umur 30 beli 1 rumah... lagi beberapa thn nak masuk 40 ni, dah beli lagi 1 rumah...

bukan nak eksen.. sbb rumah tu bukanlah rumah banglo ke apa... rumah kecik2 je.. tapi buat investment...

kawin tak kawin itu lain cerita... pada akak, akak cuma miss tang bersuami & beranak saja... lelain tetap boleh buat walaupun bujang & selalu sorang ke hulu ke hilir... nak shopping ke, beli rumah ke, bersukan ke, travel ke apa2 la... takde sapa halang tau.

mujur akak tak duduk kat Arab Saudi... kat situ orang ppuan amatlah terpenjara... isks...

83# amka

tulapasal... nak beli rumah takyah tunggu kawin pun boleh. akak masuk umur 30 beli 1 rumah... lagi beberapa thn nak masuk 40 ni, dah beli lagi 1 rumah...

bukan nak eksen.. sbb rumah t ...
Mulan Post at 6-1-2010 09:40

2la..ade yg tunggu kawen baru nak beli umah..patutnya awal2 kalau mampu beli jer..buat investment..bleh je sewakan..lgpun kalau buat loan awal monthly installment x banyak dah compare beli time umur 35 ke sbb loan bleh ambik few years jer..then at least ada harta b4 kawen kan..xdela nak harapkan suami jer..
my fren yg baru cerai ni pening sbb umah beli guna 2 nama..siap renovate berpuluh ribu..utang renovate lum abes bayar..skang umah 2 wife dia nak..so dia xnak gaduh2..dia kuar sehelai sepinggang jer..sedangkan dulu installment umah n renovate 2 tu dia yg bayar...:kant:

agreed with hana..time ni la nak gi jenjln puas2..esok2 dpt laki yg xnak gi jenjln kan x best
btw kim pun nak gi jenjln this year..local n obesi..mengisi masa yg masih ade kekdahnyer
drpd dok menunggu calon yg x sampai2 baik la gi jenjln..kot2 tjumpa nanti ditgh jln
KIM.mafia Post at 5-1-2010 21:49

aku ske yg kaler merah tuh hahahha
tahun nih aku g daa set nk g jenjalan langkawi, sabah & t'ganu...dlm negara aje...tp mana tau leh jumpa kn?...silap2 yg international...cam hubby serina chef wan tuh

aku ske yg kaler merah tuh hahahha
tahun nih aku g daa set nk g jenjalan langkawi, sabah & t'ganu...dlm negara aje...tp mana tau leh jumpa kn?...silap2 yg international...cam hubby serina chef wa ...
amka Post at 6-1-2010 10:09

kaler birula

2la..ade yg tunggu kawen baru nak beli umah..patutnya awal2 kalau mampu beli jer..buat investment..bleh je sewakan..lgpun kalau buat loan awal monthly installment x banyak dah compare beli time um ...
KIM.mafia Post at 6-1-2010 09:58

nih la antara sbb aku beli dulu umah sblom kawin...kalu la daa kawin beli umah share ngan hubby...daa berabis byk renovate bagai...skali jodoh x panjang...rete kena bg dua..klu dapat ex laki baik...boleh tolerate nk bg bahagian dia ke anak...boleh la kita go on duk umah tuh..d buat nyer dia kata nk jual umah tuh...nk bg dua...kita nk beli umah lain plak nk start bayo dari mula..seksa nyer aiii...lg seksa kalu ex hubby yg berkira...cam roslin hashim tuh..habis d semua dia haruk kira...adeehh...panjang nyer aku pikir

kim...kalu beli umah lebih 30 tahun selalunyer bank x bg utang smpai 30 tahun..paling max 25 tahun aje

kaler birula
KIM.mafia Post at 6-1-2010 10:12

aku daa merahkan..menggong x kluor...x pe le...ko purak2 nmpak merah jek

nih la antara sbb aku beli dulu umah sblom kawin...kalu la daa kawin beli umah share ngan hubby...daa berabis byk renovate bagai...skali jodoh x panjang...rete kena bg dua..klu dapat ex laki baik. ...
amka Post at 6-1-2010 10:14

2la psl..baikla beli time muda..err..muda lg ke kita
ade sorang lg my fren ni cerai pas dpt anak..loan keta/personal n umah atas nama dia..laki dia bleh bawa keta n halau dia dr umah..now bank dok cari kwn kim tu..sbb laki dia x bayar utang2..sygkan laki nyer psl sanggup buat loan mcm2 dulu..sekali laki tinggalkan dia sehelai sepinggang adoi...:kant:

83# amka

bukan nak eksen.. sbb rumah t ...
Mulan Post at 6-1-2010 09:40

aah eik..kalu kita duk arab ke india ke...mmg aku migrate g obesi

Toksah pk sgt2 lah pada yg belum bertemu jodoh tu.. aku sendiri pun masuk 36 thn baru nikah.. takde apa hal pun.

aku dah majuk nak beli umah.. aku ada beli umah dulu, tapi sbb masa tu aku masih duk umah mak aku. so mak aku pujuk2 suh aku bg abg aku duk umah tu dgn family dia..
nak x nak aku kena bg.. dah tu bila aku dah tukar opis, aku ingat nak duk umah tu sbb dekat sikit. wah, xde sape pun sokong aku nak bg aku duk umah aku sendiri.. last2 sekarang aku sewa umah lain, sampai skang aku malas nak amik tau dah pasal umah tu..

haa... camtu pun ada? kesian u... dari u biarkan aje, baik buat something... mcm minta abg u bayar sewa ke apa... kalau dia bayar kat bank pun OK... loan tu nama u kan? kalau nama u, takyah risau sbb tu akan jadi harta u juga... kalau abg duduk free, u masih numpang rumah mak... pastu u bayar kat bank, seolah macam u tanggung abg u, pastu u pulak menyewa rumah mak u... woooohhh kesian...

taktau la kalau orang lain anggap benda camni OK... taktaulah kalau rumah mak u selesa lebih dari rumah u beli.. sbb kalau rumah sendiri nanti u kena pulak beli isinya mcm dapur/peti ais/tv segala...

mcm rumahku ni, adik beradik mmg ada kunci 1 set sorang, kalau nak singgah anytime je... sbb nak jenguk mak (mak duduk dgn i sbb dia uzur)... tapi takde la nak takeover rumahku pulak...