CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

[MODERATOR] ★Jom ramai2 pakat serbu MAHA 2012 [23 Nov- 2 Dis]★

selakkkkkkkkkkk!

ko boleh g sabtu ke ahad?
pinklollipop Post at 24-11-2010 18:06

hari sabtu kot.....x sure lagi..

hari sabtu kot.....x sure lagi..
mizsela Post at 24-11-2010 18:09

aku nk g ngan ko la.....senang sket. kalau la kefek ikut skalik...........

ok lah mcm ni jer..memandangkan memang ada yg terbahagi ada yg boleh sabtu dan ada yg cuma available ahad, apa kata buat dua dua hari...lgpun aktiviti kita melawat MAHA kan,so basically dua dua hari attraction nya sama jer(minus the opening), just salah satu objektif cuma tercapai separuh lah iaitu untuk mengeratkan silaturrahim...tp itu lagi elok dari separuh tak dapat hadir

tp mampus den jadi tourist guide kalau mcm ni

Reply 163# lin0me

lin...camne nk contact ko weyh? ko bg la nomot kat pm....

Reply 164# pinklollipop

k..check pm

Post Last Edit by bacteria82 at 25-11-2010 10:21

Ok, meh aku bagi sedikit info pelancaran2 yang ada pada Sabtu & Ahad

Sabtu 27/11/2010
09.00am: Majlis Pelancaran MAHA International 2010 oleh PM(Hall D Maeps)
12.00pm: Majlis Pengisytiharan Hibrid Orkid Baru Datin Seri Rosmah, Rhyncholaeliocattleya oleh wife PM (Tapak Pameran MAHA)
02.00pm: Majlis Pelancaran Varieti Padi Baru MR253 & MR263 oleh PM/Menteri MOA (Laman Padi Maeps)

Ahad 28/11/2010
09.30am: Majlis Pengisytiharan Jagung Manis Hibrimas oleh Menteri MOA (Laman Sayur MAEPS)

Rate

1

Follow Us
baru balik dari maeps..aduhai..jam giler tadi sbb byk keta2 dan lori2 angkat barang...nak masuk punya lah susah tp nak kluar senang giler semua tgh busy nak hias booth..byk booth cantik2..on the way tu nampak orkid banyak giler bawah khemah..cantik...tadi sempat pusing stakat hall A jer, t pun punya lah besar,blom masuk gi yg lain...dah target dah nanti nak pi mana
anyway,booth yg aku jaga kat hall A, kalau masuk hall A tu, pi kanan sekali. anyway..sapa yang dapat datang sabtu dan sapa yg dpt datang ahad ni??final conformation cepat2...nanti org pm no tel kalau ada masalah nak jumpa. satu gi sapa2 yang drive kereta, dah tanya tadi, parking per entry rm3,tu pun kalau tak silap dengar lah..sekian

Reply 167# lin0me

tadik de tnye member...dia cakap nk g....tp x tahu nk g sabtu ke ahad. tggu dia rply msg tp blm rply lg. xpe la...sabtu @ ahad..sama je kan. lin still ade sane kan?

Reply 168# pinklollipop

aahh..sama jer kalau pilih hari mana satu,tp sila kompem awal2,nanti dah start gerak,ada lak yg baru sampai,dah la maeps tu besar,nanti langsung tak berjumpa karang..esok start,so kalau sempat habiskan semua kerja nak pegi jenguk ,ambik gambar dan tunjuk kat sini..

Reply 169# lin0me

itu la pasal.........member x gtaw nk g hari ape pun. ada yg lg best......MAHA2010 ada ape

nanti aku roger2 lin......sbg penjual tiket SUJU.

larikkkkkkk

Reply 170# pinklollipop

ada banyak booth cantik2, ada orkid warna warni,ada buah buahan tempatan,ada padi..err..ada apa gi eh..ada makanan kot

kalau ada  dpt keyword penjual tiket SUJU, akan ku ignore sahaja org tersebut tp preferably datang hari ahad tau, hari sabtu tu den tugas shift malam sbnrnya

Reply 172# lin0me

booth ko nomot bape? kat mane? aku takut ktorang terus berlepas je kat sane.

so, lebih senang aku tnye awal2.

lin..........motip ko nk ignore aku?  yela2........aku jadik diri aku yg sebenar

baru balik dari maeps..aduhai..jam giler tadi sbb byk keta2 dan lori2 angkat barang...nak masuk puny ...
lin0me Post at 25-11-2010 05:47 PM

aku dtg hari ahad. so ko tngu jer la ketibaan aku dgn JC!! owh, parking rm3 ek? okay nnt aku sediakan duit parking...   and kalo aku dah sampai, aku akan roger2 ko ek!!

Reply  pinklollipop

ada banyak booth cantik2, ada orkid warna warni,ada buah buahan tempatan,ada ...
lin0me Post at 25-11-2010 06:21 PM

ko kat Hall A kan, sama la mcm booth UPM last 2 years. aku rs mmg kalo kementerian2 kat hall A. kalo x silap jbtn aku pun kat Hall A!! tp nasib baik la aku x kena jaga pameran kali ni, sbb ada bhgn lain yg lebih layak untuk jaga MAHA ni!!

binatang ternakan, jentera pun ada kan... mcm yg aku ckp sblm ni, mmg kena amik satu hari dr pagi sampai ptg kalo nak tour MAHA ni!!

erk, tetibe rs mcm nak upload pulak gmbr2 yg aku ada dr MAHA 2008... ni aku share skit gmbr2 nyer ek. supya korg yg x penah pegi dpt gambaran nyer mcmaner MAHA ni! x byk maner pun, sbb byk ada muka aku, so simpan sndr jer la gmbr2 tu!!

ni Hall A, belah kanan atas kali naik dr main entrance tu... Hall B, C & D kat area2 tu jugak!!

ni kat dataran bwh, dulu ada jual buah2an. kat situ jugak ada stesen trem (aku rs dorg guna term ni utk kendaraan yg akan bwk korg keliling MAEPS. naik kena byr seringgit utk satu hari!!

antara tumbuhan yg ada!!

rumah negeri pun ada jugak. dlm tu ada tnjk la aper yg dihasilkan dr negeri tersebut & ada jugak dorg jual hasil2 dorg tu!!

antara binatang & haiwan ternakan yg ada. kalo x silap dorg ada jugak buat pertandingan haiwan maner yg terbaik ikut kategori!!

credit: me ^_____^

Rate

1

Post Last Edit by dauswq at 26-11-2010 19:06

Reply 173# pinklollipop

no booth tu luper lah sbb tadi org tunjukkan

Reply 174# rukiaichigo

okies..set.. kia dan jesi ahad...jgn luper apa yg telah apa yg telah dibincangkan dlm pm tadi yer

aahh..hall A,susunan lebih kurang sama mcm 2 tahun lepas, mcm gambar kau tu lah,petang tadi diaorg still setup khemah2 jualan kat bawah tu..semua still sibuk dok hias booth...kia pinjam gambar ko kejap

pintu masuk nya menurut gambar kia ni adalah yg disebelah kiri main hall itu yer,di antara tiang2 kuning itu, so kalau masuk dari situ,sila selepas pintu masuk pegi kanan, sbb booth upm betul2 hujung sebelah kanan.
kalau masuk ikut depan gambar ni, a.k.a naik tangga untuk masuk hall A, sila selepas pintu masuk tu, betul2 sebelah kiri

@kia
duit parking nanti aku byr.. memandangkan ko telah tumpangkan aku.. ekekeke!!!

jumper korg ahad yerk? thanks..

Reply  pinklollipop

no booth tu luper lah sbb tadi org tunjukkan

Reply  rukiaichigo

oki ...
lin0me Post at 25-11-2010 10:20 PM

orait, bebeh...

owh, kali ni booth upm belah kanan ek? seingat aku la kan, 2 tahun lps tu booth upm blkg belah kiri. dia blkg booth MOSTI!! kalo x silap dulu belah kanan sekali yg jual2 orkid and pokok2 hiasan kot... xper la, asalkan kat Hall A. mmg Hall A tu agak interesting skit even bg aku lg interesting kat Hall D sbb Hall D byk makanan!!

@kia
duit parking nanti aku byr.. memandangkan ko telah tumpangkan aku.. ekekeke!!!

jumper korg  ...
JUSTcircle Post at 26-11-2010 02:26 AM

wei, aku cdg nak gerak awal skit la. sbb parking untuk visitors sure jauh. xlarat wei nak menapak jauh2. aku ni kalo time2 panas boleh consider lg nak meredah, tp kalo time hujan tu yg payah skit!! kejap la, mmg kena check weather utk hujung minggu ni!!

biler aku dh gerak dr rumah, aku roger2 ko ek!!  tngu kat shell tau!!

Reply 178# rukiaichigo

aahh..mosti punya booth tahun ni kalau aku tak silap tgk lah, betul2 depan main entrance utk hall A tu.tu pun aku agak jer sbb semalam kebanyakkan booth  masih takde rupa booth lagi, penuh dgn kontraktor dok pasang karpet,ketuk2 wall semua
orkid kalau tak silap tahun di dia jual kat luar dewan, kat khemah2 kat bawah..hall D sudah semestinya tarikan utama, plan nak pi situ setelah mula rasa lapar