CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 143469|Reply: 2502

Hilang motivasi bila tiada jodoh - UPDATE: JOM BERMOTIVASI

Close [Copy link]
Post Last Edit by chit_ana at 1-3-2011 20:04

Saya tahu benda bunyinya sgt nonsense.....Tp saya rasa amat boring atau tiada motivasi bila tak ada jodoh....Seolah2 saya perlukan sesuatu utk memotivasikan diri....atau mungkin saya perlu hidup kerana seseorang utk motivasikan diri....sepertimana seorang suami yg bermotivasikan diri kerana anak dan isteri atau seorang isteri yg memotivasikan diri kerana anak dan suami....Tapi bagi org yg tak ada jodoh mcm saya, nak motivasi pakai apa....

Saya masih ingat saat2 saya bercinta dgn seorang lelaki , ketika saya jatuh cinta, saya berasa over rajin, bersemangat, dan mcm2 lagi kerana saya tahu saya hidup kerana seseorang :@

Tp kini, saya hidup tanpa ada sebarang motivasi atau inspirasi.....nak baca pun malas, bangun lmbat, saya betul2 tak tahu cara terbaik nak berikan motivasi atau inspirasi...Sudahlah dah masuk dunia pekerjaan ni.....help is needed.....thanks

momod:kalu dah ada merge jer lah

Rate

1

kau kan ada family
best friend ke

dorg tu bole jd pendorong kau jgk
xkn la bf je kot yg bole memotivasikan kau

hidup kena ada matlamat. why yu kerja, apa yu nak achieve dalam tempoh 5 atau 10 akan datang pun boleh jadi motivasi atau inspirasi untuk diri sendiri. maybe yu bukan hilang motivasi, cuma lebih kepada rasa sunyi dan bosan kot?

apa-apa pun ingat apa tujuan hidup ni? untuk beramal semua kerja yang halal itu ialah ibadah, dan buatlah kerja kerana Allah motivasi sebab boipren je tak ke mana

sila sambung belajar cara p.j.j atau tetap matlamat lain,
mcm nak beli rumah k kereta k

p/s: dah lama x motivasi sesuatu sbb gurl, sbb dh dpt motivasi yg lain

hiduplah untuk diri anda dan bukan untuk orang lain..baru la akan ada motivasi..bercinta bagai nak pon belum tentu orang tu jodoh kita..oleh itu berpada-padalah bercinta

Reply 2# myralolx92

ntah lah...famly dan besfren x sama dgn bf ni

xsume pahit manis leh share dgn fren dan fmly ni huhu

Follow Us
Reply 3# cik.panda

matlamat tu ada.tapi kadang2 tetap rasa sunyi dan nak kan motivasi dari seseorg gak

thanks cik panda..akan ku cuba kuatkan semangat

Reply 4# B.K

matlamat yg tu ada.tapi still nak dapat kan motivasi gak :cf:

Reply 5# worm

mmm..dah terkena pada pencintaan lepas xnak berulang lagi

Reply  cik.panda

matlamat tu ada.tapi kadang2 tetap rasa sunyi dan nak kan motivasi dari seseorg ...
chit_ana Post at 21-11-2010 09:54

lumrah manusia, semua orang akan rasa sunyi. semua orang pernah rasa sepi for me myself, the previous four months recently were tough ai hilang semangat, hilang motivasi, macam yu la tapi dalam apa keadaan, ai selalu diingatkan, kita kena ada semangat kita sedih camne pun, kalau ada semangat untuk bangun, insya Allah, kita boleh bangun

OT: baru clash dengan bf ke?

hi Ana,

knp ni ana?tak semngt ke?ya!allah..ko ni ana..jgnlah cm ni..segala apa yg kita lakukan kerna allah..ko ni nmpk jodoh ko ni tmpt yg paling besar utk ko bergntung hrapan ko pdnya..ko tau tak..suami kita bukan milik kita yg abadi k...klu ko kawen nanti tetiba allah takdirkan dia meninggal duni or wat everlah..

mmg betul jodoh tu (perasaan cinta) blh motivate kita smpi kita berjy..itu aku akuai..kerna itulah the power of love..ti think bukan u seorg yg tak der pacar..kat ofis aku sendiri ni..ada 3 org kakak yg belum kawen lg..mereka aku tgk..tinggi lampai..cntik..fugure vogue..bergaya..tp takder org laki nak approach diaorg...tp aku tgk mereka keja tekun aje...berkeja kerna utk diri sendiri..dpt gaji byk..pastu belanja famili..itu semua blh wat kita bhgiakan..lebih2 lagi bgiakan org tua kita sendiri..

klu takder cr lah...guna doa sbgi senjata...pastu guna teknologi yg ada.skrg ni byk sgt laman web yg sediakan medium utk cr jodoh.ko niat bebaik..ikhlaskan hati insyallah pasti berjaya...

skrg ni ko tgk apa yg kurng pd diri ko..ko cuba improvelah utk quality dr ko sendiri..

lumrah manusia, semua orang akan rasa sunyi. semua orang pernah rasa sepi  for me myself, ...
cik.panda Post at 21-11-2010 11:42

betul tu huhu...entah kena kasi masa agak nya...xpun kena cari orang baru agaknya.tapi still xdapat lupekan :cf:

kawan2 pun ada yang berpunye...ai je duk sorang2 insyaAllah...kasi masa kot

awal tahun ni gak clash

Reply 12# chit_ana

ko clash dgn pakwe ko awal tahn ni ke?

Reply  chit_ana

ko clash dgn pakwe ko awal tahn ni ke?
saljubiru Post at 21-11-2010 12:28

haah awal tahun ni...maybe susah nak lupekan.sebab ai ni bukan jenis yg mudah sukakan dan terima seseorang ni. walaupun fokus kat keje dan aktiviti dengan kekwn pun tetap rasa kekurangan sesuatu..ye lah x banyak kite leh share cite dgn kwn2 dan famly. thanks salju dengan kata2 tu..ana cume xnak buat mende yang bodoh2 je.xpelah laki tu xmau...doakan dapat yg lebih baik nati...kena baiki diri sendiri.tu tuhan kasi dugaan camni kan

emm...tang mencari tu rasa nya biar datang sendiri.rasa nya lum mendesak nak kawin dan kapel pun

Reply 14# chit_ana

ko ni ana..emosi tak stabil ni..kena byk cr ketenangan dlm ibadah..insyallah hanya ingt pd allah jiwa akan tenang..

ko kata hilng smngt bl tak kawen (jodh).pastu ko kata tak trdsk sgt nak kawen or kpel?heran aku lak..

klu ko rs ko hilng smngt bukan sebb takder org nak temankan hidup kat dunia ni..hbs tu sbb apa?aku tau bukan seng nak jth cinta pd seseorg..make it fren k..wat kawan2 byk2..tp tulah bukan semua kawan kita blh share mslh..tu aku setuju ana..

apa kata ko ambil satu piece of paper..ko tulis apa psl diri ko..muhasbh diri..apa yg tak kurang dlm hidup ko lagi ni..dan stu lagi aku ingtkan ko..kita hdp ni kat dunia hnya dgn kuasa allah shj..aku bukan org alim sgt pun..tpi aku yakin apa yg terjd adalah dgn kuasa allah yg esa..dia ada rencana yg bak utk kita smua..aku doalan mg jodoh ko dipercpt dan dimudahkan ameen!

Reply  chit_ana

ko ni ana..emosi tak stabil ni..kena byk cr ketenangan dlm ibadah..insyall ...
saljubiru Post at 21-11-2010 12:47

xlah...maksud ai..dulu time kapel mmg igat dia adalah jodoh kite dan berharap akan kawin.yelah kalu dah jumpe yg sesuai tu lah impian nya...dah jadi camni,x berharap dah...seandainya jumpe seseorg pun mls dah nak berharap...benarlah kata org lebih baik menerima seseorg yg menyayangi kite drp kite duk sygi dia kan huhu

insyaallah pe yg salju bgtahu ana cuba baiki...actually banyak kelemahan yg ada diri ni

Post Last Edit by saljubiru at 21-11-2010 13:14

Reply 16# chit_ana

aku just nak share wit ko psl citer kawan aku ni..dia ni nak kata ada agama takderlah sgt..tp dia ni solat tak tinggal ..satu hr dia dtg jumpa aku..ktnya rs cm nak kawen aje..tp aku ni ada ke org nak kat aku ni..knp lak ko ckp cm tu..sbb aku ni tak lawa..oklah cm ni..ptg ni aku keja..ko ikut aku pi tmpt aku keja..dia pun jwb..nak wat ikut ko pi keja..buang ms aje..ko nak aku tlg ke tak ni?dia kat..waktu tu aku keja partime kat cc..kemudian aku tanya dia..ko ada email tak?dia kata ada..so aku pun onlinekan dia..lepastu aku ckp kat dia..niatkan ikhlas ko nak cr suami..kemudia aku biarkan dia chat..kemudia spjng dia chat tu..dia syik dtg kat tmpt aku..nak ckp benar ke tak?knp lak..ko ckplah ko mmg nak cr calon suami and then ko tawakl pd allah..jika dia mainkan n tipu ko.minta hanya allah yg bls..

alahmdulah niat dia yg baik..akhirnya..kawenlah mereka dan ada seorg chya mata..ni citer benar k..bukan rekaan.aku cuma nak bg tau..jodoh tu pasti akan dtg jika hti ko dah sedia..jika berlaku keggalan dlm mencr cinta sejati..itu mknya ada yg terbaik n allah telah merenakan yg terbaik utk ko..sentiasa berskgka baik pd setiap lelaki yg ko nakkenal dia..

Reply  chit_ana

aku just nak share wit ko psl citer kawan aku ni..dia ni nak kata ada agama takd ...
saljubiru Post at 21-11-2010 13:08

thanks salju...moga dipermudahkan jodoh insyaAllah

ak pun sama dgn situasi chit ana....sampai ak sering berkata2....ak nie x de jodoh ker?ak nie x kawin ker?ntah la...kdg2 rasa malu je dgn family yg ramai dah kawin......terasa nk g jauh je.....ada ke org nk ak yea?ermm...entahla

mmg bila putus cinta kita rasa kan apa yg kita buat mcm dah tak bermakna jerk..
sy pun mcm awak..pergi kerja balik kerja..kalau weekend duduk terperap je dlm bilik..
lama2 sy rasa diri ni mcm dah tak berguna jerk...tapi sampai bila sedangkan si dia yg tinggalkan kita hidup happy jer..kita saje yg sedih bagai nak gila..
so start dari hari ni..cuba pikirkan si dia gembira kenapa kita kena bersedih..
percaya la sekiranya ada jodoh pasti tak kemana..
harap awak bersabar dan bnyak kan doa...