CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chit_ana

Hilang motivasi bila tiada jodoh - UPDATE: JOM BERMOTIVASI

Close [Copy link]
sila sambung belajar cara p.j.j atau tetap matlamat lain,
mcm nak beli rumah k kereta k

p/s: ...
B.K Post at 21-11-2010 08:25

naper b.k? kena tinggal girl ker?

naper b.k? kena tinggal girl ker?
noursuci Post at 23-11-2010 10:29

bukan sbb kne tinggal girl sbb ubah insipirasi yg lain
    tpi memang nak ubah matlamat hidup, mcm signature iols tu

penah putus chenta, tp kegagalan chenta xpenah menghilangkan motivasi diri.....mungkin belum berjumpa kebahagiaan sbnr....kena betabah byk2.........

salam
aku baru kat sini nak share sket
mslh ana lebih kurang aku gok
aku faham sgt perasaan ko tu ana
sunyi gila bila xde teman beb
dan sememangnya jawapan standed org akan nasihat>>luang masa ngan kwn2 gal yg lain,fam kaum kerabat,wat amal ibadat dll
tp apa guna ada cinta di atas muka bumi ni klu kita xdapat nak sharing perasan berkasih syg kita<<cewah ayat aku xblh blah
anyway..semua insan perlukan teman utk kongsi perasaan,cerita,life dll..
termasuk diri aku jg..
bukan semua org ley kuat mcm kita ni ana..utk bsendirian perlukan kekuatan yg tahap dewa..
kita perlukan jg perhatian drpd seseorg..yg special
aku pn xdpt nak setel kan masalah ko tu cuma sekadar berkongsi rasa simpati (aku pn simpati kat diri aku ni jg)
mudah2an allah dapat temukan jodoh ko secepat mungkin..dan dapat jodoh yg baik dan soleh..
aminn..insyallah..

ana weih..guano cito ni...

janganlah mcm tu..setuju dengan pan..set matlamat utk beberapa tahu ...
siputsedut Post at 23-11-2010 08:18

cito gini lah sipukkk sayam :cf:

thanks kata2 sipukk...hidup perlu di teruskan

akak sokong dgn yg lain2... jgn jdkan bf atau bkl bf sbg motivator..
ana pun lbh krg cam akak gak.
...
cupin001 Post at 23-11-2010 09:51

setuju dengan kata2 akak...pengalaman ni mematang kan diri

Follow Us
ana....ermmmm cam nama x gf aku dulu but semua tinggal kenangan anyway ana awak takde motivasi maybe ...
pengayau Post at 23-11-2010 09:05

sebab tu ai join berporem ni...harap2 dapat lupekan perkara silam..hidup perlu ke depan

alahai sendu hakak baca,,,,,,,
noursuci Post at 23-11-2010 10:27

haah...ramai je ada problem macam ni kan :cf:

hye cit ana...remember me?..dulu cik ana pernah bg sy doa jodoh..smpi skrg sy bace tnpa pernah putus asa dgn hrpn mudah-mudahan Allah swt akan permudahkan segala hal berkenaan jodoh. Nasib kita serupa...huhu. Smpi satu tahap ader gak ase fed up..xde hala tuju..jiwa jd kosong...tgk member umah sibuk nk beli brg hantaran kawen..tringin sgt nk beli tp nk kawen dgn sape?..Kuasa Allah kita xtau jodoh dgn sape...jodoh sbnrnya ader..plg dekat dgn kita...cuma kita kena usaha n berdoa. Sy fhm pe yg cik ana lalui..sbb sy juga mcm tue... ape yg sy mampu lakukan skrg is berdoa..n trus berdoa...kot2 Allah makbulkan salah satu dr doa-doa sy.

utk hilangkan ase boring..u just do wat ever u like..like g shopping ker..i mean window shopping..tgk movie ker..bercucuk tanam ker...hehe..sedikit sbyk ..kita jd x p.k sgt psl tue..insyaallah. Allah swt tau pe yg tersirat dihati tanpa perlu kita bgtau Dia, Dia already know...just berdoa jer..sbb Allah dh ckp dh, org yg x berdoa kt Dia, org tue sombong.

~renung-renungkan dan selamat beramal~...lalalalala nasib kita serupa bercinta dan kecewa....huhu

jgn cakap xde jodoh.. ko cakap maybe jodoh ko lg baik kot dr dia.. byk2 doa.. mungkin ko xtau nk ber ...
nurul_akmar Post at 23-11-2010 03:43

betul...kena pikir positif.mana tau dapat jodoh yang lebih baik kan

Post Last Edit by chazey at 23-11-2010 12:19
ketika saya jatuh cinta, saya berasa over rajin, bersemangat, dan mcm2 lagi kerana saya tahu saya hidup kerana seseorang

apsal ko berusaha sangat hidup untuk manusia dan bukan untuk Tuhan?

hye cit ana...remember me?..dulu cik ana pernah bg sy doa jodoh..smpi skrg sy bace tnpa pernah putus ...
ntahpepentah Post at 23-11-2010 12:11

stil igat kat NP sayam

haah cite kite sama je...doa tu mmg ana amalkan selalu insyaAllah.cume terpikir nak luahkan isi hati kat sini dan share problem sama2.w/pun perkara ni dah lama berlalu...tapi still igat lagi :cf: em..anggaplah tu sebagai pengajan,pengalaman untuk teruskan hidup.
mana tau kita dapat lebih baik nati insyaAllah...tuhan tu maha adil

kepada MU..ku muhasabah diri

apsal ko berusaha sangat hidup untuk manusia dan bukan untuk Tuhan?

salah sangat la fikiran ko ni ...
chazey Post at 23-11-2010 12:16

memang salah kan :cf: tu pikiran masa awal2 putus.rasa sakit je..pedih sangat :@

now dah takde ...w/pun still igat lagi.ye lah org yg pernah kite syg kan

Reply 64# anah87

tumpang simpati kat ko gak...w/pun perkara ni dah lama.tapi still igat lagi huhu

doakan2 moga dipermudahkan jodoh dan dapat lebih baik insyaAllah aminnnnnnnnnnn

cito gini lah sipukkk sayam

thanks kata2 sipukk...hidup perlu di teruskan
chit_ana Post at 23-11-2010 12:07

go go sayam   

jodoh semua orang sudah ditentukan...sambil2 uols teruskan hidup dan bergembira dengan nikmat hidup yang Allah bagi ni...sambil2 cari la teman hati..tapi janganlah set kan dalam kepala yang itu adalah main purpose uols setiap pagi bgn dari tidur..sbb hal jodoh ni kita taktau bila dia datang...dan siapa the right person..so in the end of the day..kalau uols tak jumpe apa yang uols cari tu..uols akan kecewa...

hidup hanya sekali..live it to the fullest ye sayam...sementara masih sihat walafiat ni...

Reply 64# anah87

amin..you're rock laa anah...hehe...mudah-mudahan kita dapat jodoh terbaik utk kita...amin. Allah Maha Kaya...Dia tau ape yang terbaik utk kita...org leh ckp mcm2..tp kita yg tanggung ni cm nk termuntah dh ase...huhu..sabar...smpi bile kita manusia ni nk sabar..lau ader pun x 100%..mesti goyah gak...tul x?...huhuhu..so wat to do now?..buka club single yg tgh boring or wat?..hehe

Reply 58# pengayau

hehe..cik ana kn ader..maner tau ketemu jodoh kt cari forum ni kn?..hehe..good luck.

Reply 72# chit_ana

haa..dats good..exceli sy pong tgh motivasi ko diri sndr jgk..huhu..tgh bersedih jgok loni...huhu...tp serius..bile kita dekat kn diri dgn Allah..mcm ana oyat tue...jd hati kita tenang jah..cuma srabut time period jah...bile kita tawakal n serah ko tuhan..hati kita jd tenang..sakit ..tp xsakit sgt laa...sblm sy dpt doa jodoh tue..hr2 sy nanges sedih..tp bile dpt doa tue..jd rajin nk dekatkan diri nga Tuhan...Tue kire motivasi ke arah kebaikan laa gak kn?...hehe.

memang salah kan  tu pikiran masa awal2 putus.rasa sakit je..pedih sangat

now dah takd ...
chit_ana Post at 23-11-2010 12:19

aku dah edit post aku tadi. cam aku ni perasan bagos lak taip gitu. sori kalau ko terasa.

beb, aku tengok kawan2 aku, yang bila kecewa bercinta then dekatkan diri dengan Tuhan, alih2 senang ja jodoh datang pada mereka. biasanya, mereka akan bertemu dengan lelaki yang lebih baik daripada sang ex sebelumnya dan memang berakhir ke jinjang pelamin la kisah cinta mereka.

sabar ja menunggu. Dia lebih tahu sapa yang terbaik untuk kamu.

Reply 76# ntahpepentah

tu lah..hanya org yg mengalami je dapat rasa..kdg org xtau apa yg terbeban dalam kepala otak n dlm hati kita..klu boleh nak je pagi2 bgn terus jerit utk luah perasaan<<tapi takut jiran sblh wat report polis plak