CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tenderfly

Pengalaman mistik dan seram sewaktu bersalin atau mengandung

Bukan itu aje dlm cerita hang ada minta ampun dari hubby kan
Itu lah yg sebaik-baiknya kita seb ...
pu3_rania Post at 22-11-2010 15:50

itu ler....
sedih btol masa mintak maaf tu
rase cam nak pergi mati jek

nak citer gak masa ngandung anak first,  memang salu kena tinggal sorang kat rumah coz nature of wor ...
MakYun Post at 22-11-2010 15:28

sib baik tak jadi apa2 kat MakYun.....tah2 ular tu menyerupai agaknya...kaler itam kan....
Seriau gak ..tgk kalau bergantung manjat dinding kayu tu...kalau buatnya jatuh?   Nasib baik tak jadi apa2..

Reply 95# pu3_rania

yups..betul2..b4 bersalin kita kena mintak maaf ngan asben kita..mak pak kita..penah baca gak dalam mastika n dr mana2 buku ada kisah isteri durhaka yg kena minum air basuh kaki dia coz x leh bersalin sampai 3 ari..rerasa dalam umah perbincangan keluarga ada terbaca gak..dia citer dia kena minum air basuh tangan suami dia kot..pasal dia dok buat perangai kat asben dia..sampai asben dia nk ceraikan dia..huhuh..ngerikla...pernah tgk x dalam tv..dalam tv ke majalah ntah..dah x ingat..anak jadian,kisahnya laki bini ni xda anak..pastu laki bini ni p buat hajat ngan bomoh mana ntah...skali bini dia ngandong,tp bukan benih laki dia..benih hantu...eee,menyeramkan..kesudahan nya laki dia mati..tp b4 mati tu..laki bini ni kaya..adik badek laki bini ni pun mati secara misteri...nk tanya en joker jap..kalau preggy anak bunian kan..camna kisahnya ye ek?

Rate

1

Reply  MakYun
ee..ngerik ah..seb baik mak yun x jatuh...dan alhamdulillah..selamat...orang tua 2 c ...
tenderfly Post at 22-11-2010 15:35

nauzubillah..anjing gila...mcm mana la leh masuk umah....nasib baik anak tak apa2...seriau gak tu...dah la ada anak kat situ....kalau lina...peluk2 anak tu bila dah dpt selamat dari anjing tu....

Reply  pu3_rania

yups..betul2..b4 bersalin kita kena mintak maaf ngan asben kita..mak pak kita.. ...
tenderfly Post at 22-11-2010 15:56

peknen anak bunian??
kawen ngan bunian ker??

Reply 100# anissa_kyra

kawasan tu anjing giler banyak..perumahan baru..pastu dekat ngan belukar sama...ntah camna leh terlepas masuk ntah..hadey..tu la seeri,pu3 n linamys..pantang ni kalau nk kira byk sgt..tp ikut ketahanan org tu la gak..macam saya ni,kalau saya makan ns  ngan lada itam or mandi ngan air rebusan daun2 mak nenek tu suma..konpom2 badan saya akan naik rashes..adehh,mmg jenis x tahan panas...
pastu kalau kita makan nasi ngan ikan masin aje..mmg la x digalakkan..pasal nya badan kita akan kekeringan air,dahla kita breastfeeding agik..jawabnya mmg kena sembelit la..dahla pas bersalin tu,kalau nk masuk tandas..seksa zahir batin..adehhh..dok pantang ngan in law..dia suh bertungku sampai 3 4 kali shari..sampai mengelupasla kulit perut ni ha..dok dalam 2 minggu,pastu cabut lari..
cadang anak ke 4 ni nk pantang sdrik kat umah..import mak dr kg..dahla tukang urut kat situ pijak badan ngan kaki.adehhh

Follow Us
Reply 105# seeri_7843

ntah...kan ada kes pompuan tu x besa ngedate ke..bunian suka kat dia..hehehe..tp yg macam dalam masyika tu rasa depa perli kot...kunun2 anak bunian,nanti kita en joker..dia besa dengaq x..

Bukan itu aje dlm cerita hang ada minta ampun dari hubby kan
Itu lah yg sebaik-baiknya kita seb ...
pu3_rania Post at 22-11-2010 15:50

betul tu pu3....lina pun mmg buat mcm tu...masa nak dekat2 bersalin dan  menunggu hari...minta maaf pada semua orang..ibu bapa, keluarga, sahabat, teman......dan doakan dipermudahkan bersalin...Alhamdulillah segalanya dipermudahkan.. Yelah, kita tak tau kan...apa akan jadi...bersalin diibaratkan pertarungan antara hidup dan mati

macam2 kisah kan? seronok baca pengalaman masing2...

aku ada nak share satu cite, tapi tak tahu la nak kategorikan sebagai mistik ke apa.

awal tahun baru2 ni aku disahkan mengandung anak kedua. memang dah jangka dah....sebab 'tak sengaja'...hehe....tapi dah rezeki, aku terima...dengan perasaan bercampur baur. gembira (suka pregnant sebab bleh manja mengengade lebih2 ) & takut (sebab anak sulung bersalin c-zer...umur anak belum cukup 2 tahun masa tu....takut perut xbleh tampung <<----tah pape je kan? )

hari demi hari...kandungan pun masuk minggu kelima. untuk pengetahuan uolss, aku keje construction. agak lasak juga la...hari2 round site, tengok progress kerja. naik motor ke sana sini.

site aku ni terletak dalam kawasan kampung dan projek menaiktaraf jalan kampung turut termasuk dalam skop projek.

entah macamana...
satu hari tu, pekerja2 tgh korek bahu jalan yang berdekatan kawasan kubur...nak pasang longkang besar. kerja2 yg diorang buat ni memang luar dari kawasan kubur la...lebih kurang 1 meter dari pagar sempadan. tgh sedap2 korek...sekali terkorek LIANG LAHAD daaa!!!

memang jadi isu la masa tu. aku pun sibuk2 la pergi tengok ke tempat kejadian tanpa memikirkan keadaan diri yg tgh pregnant-lemah semangat. masa sampai ke situ, badan rasa seram sejuk2...sendi2 semua sakit....tambahan lagi, masa aku anak dara dulu dah pernah kena badi mayat (boleh baca kat benang abg JOKER).

benda tu berlarutan sampai kandungan aku berusia 11 minggu.

minggu yang ke-11 ni pulak...ada seekor ibu kucing beranak dalam almari baju. apalagi mengamuk la aku. habis 1 almari aku punggah, basuh semua baju (mesin tolong basuhkan..). aku wat keje tu sambil marah2 kat kucing tu <<---kalau diingat balik, kesian kucing tu kena marah. tapi masa tu emosi aku mmg tak stabil...dah start kena morning sickness, pening tak tentu pasal. memang letih la. terpaksa amik MC sehari.

esoknye....bangun pagi, kuar darah...tapi tak banyak...secalit je. aku tak syak pape masa tu cuma fikir mungkin bleeding biasa sebab masa pregnant anak yg sulung, pernah kena macam tu. benda tu berlarutan keesokan harinya.

rasa tak sedap hati...terus check kat klinik...pastu transfer ke hospital besar. doktor pakar diagnos kandungan aku tak dapat diselamatkan. kantung ada....tapi baby tinggal cebisan2 je kat dalam tu. sedih aku dengar....memang tak bleh terima kenyataan

adakah pengalamanku ini berkait mistik dgn mayat yg pekerja aku jumpa @ ibu kucing yang aku marah @ kebetulan pada rentetan peristiwa itu berlaku @ kelasakan aku di tempat kerja @ kesemuanya berkait?...haihhh...banyak soalan....

tapi yang pastinya kini aku terima takdir yang ditentukan..

Rate

1

itu ler....
sedih btol masa mintak maaf tu
rase cam nak pergi mati jek
seeri_7843 Post at 22-11-2010 15:53

A'ah kan seeri
Aku bukan takat sedih tapi siap meleleh air mata bagai
Nak2 masa tengah rasa2 sakit2 sebelum pi hospital call hubby yg ada kat Terengganu coz outstation lagilah syahdu aku di buatnya tapi sempatlah dia dpt flight utk balik sebelum sempat aku bersalin
Lepas tu call MIL kat Johor pun sama gak aku meleleh air mata
Perasaan dah bercampur-baur bagai coz dlm kepala ni ingat aku ni hidup lagi ke tak lepas ni
1st time bersalin so tak ada lagi eksperian tu yg mcm2 dok fikirkan
Nasib baik sepanjang nak pi hospital Parents dok byk tenangkan aku

Reply  anissa_kyra

kawasan tu anjing giler banyak..perumahan baru..pastu dekat ngan belukar sama ...
tenderfly Post at 22-11-2010 16:03

uik...tukang urut pijak badan ngan kaki ??huhuhu..

Reply  anissa_kyra

kawasan tu anjing giler banyak..perumahan baru..pastu dekat ngan belukar sama ...
tenderfly Post at 22-11-2010 16:03

org kata kalau nk cepat turun badan masa berpantang
berpantang ler rumah mertua
lepas berpantang mesti dpt slim balik

tapi kan...mak aku jaga akak ipar aku masa berpantang sama 100% cam dia jaga anak senirik
  utk mak aku

Liang lahad yang pekerja aku terkorek tu sebenarnya kubur lama...zaman bila tah...org kampung tu pun tak arif sgt sebab dah lama sgt. Waris kubur tu pun tak dikenali siapa orangnya. Jumlah yang dijumpai...3 liang lahad...means 3 'individu' la kan?....

alhamdulillah...proses pengebumian semula berjalan lancar....tanpa gangguan.

al-fatihah untuk arwah2 berkenaan ~AL-FATIHAH~

betul tu pu3....lina pun mmg buat mcm tu...masa nak dekat2 bersalin dan  menunggu hari...m ...
linamys Post at 22-11-2010 16:07

waaaa
lagik la akuh takut da nak dekat bersalin nih

Reply  pu3_rania

yups..betul2..b4 bersalin kita kena mintak maaf ngan asben kita..mak pak kita.. ...
tenderfly Post at 22-11-2010 15:56

Oh gitu sekali ya
Tu isteri derhaka lah namanya tu kan

betul tu pu3....lina pun mmg buat mcm tu...masa nak dekat2 bersalin dan  menunggu hari...m ...
linamys Post at 22-11-2010 16:07

Betul tu Lina
Antara hidup & mati kan

Reply 111# linamys

yups..2 x bersalin kat sini..2 x dia pijak badan ngan kaki..x mo dah la sy pas ni..huhuhu

urmm... tingin nak baby....

Liang lahad yang pekerja aku terkorek tu sebenarnya kubur lama...zaman bila tah...org kampung tu pun ...
haznor Post at 22-11-2010 16:14

perkara ni dah lama ke..anggap la itu ketentuannya...ada hikmah pada apa yg berlaku...haznor bleh cuba lagi kan...Alhamdulillah la dah boleh terima takdirnya...

Masa korek tu...ada apa dalam tu? tulang2 yer ? haznor ada mimpi apa2 tak sepanjang mengandung tu atau mengalami perkara2 aneh selain kucing tu?

waaaa   
lagik la akuh takut da nak dekat bersalin nih
seeri_7843 Post at 22-11-2010 16:15

seeri mengandung ker? dah berapa bulan? tahniah...semoga dipermudahkan bersalin nanti...Amin...