CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: izamasha

Kisah di Teluk Senangin, Perak

aku pn penah camping kt telok senangin.. awal tahun lepas.. team JPAM uitm..
tempat cantik.. tp toilet 50sen dan xterjaga..
sgt skeri...
yg paling teruk...dia pnya surau...
ya ampun.. sgt xterjaga..
pasir merata2.. skeliling tanah surau penuh
dgn tahi lembu ke kerbau tah..
surau besar..tp xtrjaga..
syg betol..
tp yg paling best time tu
nmpak ani mayuni tgh berdangdut kt
kdai makan..
hihihihi

yayan_froggy90 posted on 26-11-2012 01:53 PM
aku pn penah camping kt telok senangin.. awal tahun lepas.. team JPAM uitm..
tempat cantik.. tp toi ...

ekekeeke... ingat ani mayuni tengah sembahyang tadi

teluk senangin ni leh tahan cantik tempatnya...dulu tak de homestay ada sheley kecik2an aje..skang dah banyak gak tempat tinggal/penginapan

teman budak ipoh, slalu jgk g telok senangin tu masa zaman gila2 remaja dulu. la ni ayor laut kt situ dh makin kotor. sepanjang pegi sane xde plak jmpe benda bukan2. kalo ader pn buat cmni>>>

tingat kat kisah msa buat site survey kat telok senangin ni dulu. duduk kat chalet yg bentuk 3 segi tu. depan pantai belakang bukit. malam la ada malam bbq. then disebabkan terlalu banyak lalat. lec pejan letak pelakat lalat tengah seronok2 buat persembahan tiba ada 'lalat' besar terlekat dekat pelekat tu.. sampai sekarang kitorang panggil dia lalat. tapi ada gak benda pelik jadi masa kat situ. masa tu tengah ambik leveling tanah. pejan and ada bape orang lagi kena ambk level tanah untuk budak2 lain buat kiraan. start dari tanda aras naik ke bukit pastu turun balik ke tanda aras. buat dari pagi sampi ke senja buat tapi level x dapt sama. kemudian report kat lec. lec cek then dia spot kat bacaan kitorang tu ada satu point tu berlainan bacaan. bacaan naik dengan turun x sama. sampai lec tolong ambik kan bacaan pun still lagi sama.. last2 masa dekat senja tu lec pun dah boring dia ambik keputusan terus padam bacaan turun ganti dengan bacaan naik. tu la pengalaman masa kat situ. 3hr 2 mlm tp x de la seram pun

slm TT, aku pn ade gak pengalaman kt teluk seangin ni..tpi benda ni jadi kat abg aku yg no.3..

Thun lepas bulan 12, abg aku dan kuarga dia smua termasuk 2 org ank dia yg gebu2 pegi family trip kilang diorg buat jln2 kt teluk senangin tu...abg aku xpernah sampai pun kt teluk senangin,so dlm kpala otak die teluk senangin ni mcm pangkor la...skali bila diorg sume da sampai kt situ,sgt terkejut, chalet die dkt dgn hutan2 n denai yg kecil..kawasan pun mcm xbersih sgt..

Ok,takpela..abg aku redhakan jer..mlm pertama xde ape2 yg pelik berlaku,diorg siap pi mancing lagi n kak ipar aku masak2 la ngn bini2 kwn abg aku nih...ank2 die pun ok jer hepi manjang je abg aku ckp... tpi mlm kedua problem skit, ank die yg pompuan umur 4 tahun nama, Arissa da nangis2 xhenti2...asik xhenti2 nangis n ckp takut kakak..takut kakak...takut kakak...mksudnyer die takut ade kakak dok kacau die..bila kak ipar aku tnye kakak yg mana...die jd kakak kt utan...ohh parah...ok la..diorg buat pendinding smua..n tido cam biasa..

esoknyer,hari ketiga, pagi tu diorg siap2 nak balik, kak ipar aku sibuk msk kt dapo, abg aku lak dok kmas2 baju ank die dok main kt dpn chalet..tetiba abg aku heran apsal xdgr suara ank2 dia..trus aabg aku jenguk kt luar tgk2 tggal ank laki die je yg dok termenung cam kene pukau,yg si arissa ni ilang xtau pi mane..so abg aku cari la area2 chalet,pi kt kdai bdekatan,pi sane, pi sini..msuk umah cari blik..pi kat pantai..smua xde..kak ipor aku da nangis2 da..

Pastu abg aku tergerak ati nk pi kt kdai seberang jalan chalet tu,kira jln besar gak ler..tnye kt makcik kdai tu ade nmpak x ank die putih2,pompuan bru 4 thun..makcik tu trus bwk abg aku pi kt pondok gerai dia..tgk2 ank pompuan die da nangis2...abg aku heran la cmne budak kecik cmni leh lintas jln n kuar pagar dr chalet tu sorg2...makcik tu siap ckp kt abg aku yg Arissa ni jln sorg2 tergedek2 mcm tgh ikut sumting lintas jln nk menuju ke hutan..jd makcik tu risau trus dakap ank abg aku ni n trus budak tu nangis..sbb keadaan die mcm kne pukau..

Jadi abg aku trus blah dri situ sbb xnk ape jdi kt ank die, die trus bwk gi Darul Syifa'...korg tau tak ape benda yg bawak Arissa ni?? Arissa die siap bercerita dlm pelat budak2...ada kakak cantik bwk rissa..kakak cantek sgtttttt...pkai baju gaun putih...cantekkk... cmtu la die bgitahu...dan ustaz kt darul syifa' tu bgitahu ada puteri jin kt TELUK SENANGIN tu yg da suka sgtttt nk ank abg aku nih
PUTERI JIN??? hahahha lagi satu aku rasa nama ank abg aku ni 'ARISSA' mmg mnjadi faveret jin la.dan, ank buah aku ni putih gebu...kulit halus,xde parut pun..bersih kulit die,aku rasa menjdai tarikan pd jin2 utk diculik dan disukai. ..dan ank buahku ni sng sgt nk nmpak bnda2 halus ni...die slalu ckp..kakak buruk la...kakak cantek la...abg berbulu itam la...dan ustaz kt darul syifa' tu trus tutupkan hijab ank abg aku ni..so xleh dah nmpak bnda2....jadi abg aku da tobat xmau gi TELUK SENANGIN lagi daaa..takut di culik sekali lagi ank die tuu.....

tu jr la pngalaman abg aku yg aku nk kongsi kt sini..

Follow Us
ianho posted on 26-11-2012 11:01 AM
Salam, nak tanya sikit.
Kalau nak buat family day...........
sesuai tak kat Teluk Senangin ni.

wslm...ok kot cuma tempat die la cm kecik skit...abg aku aritu die komen ok lah..nk buat barbeque ke hape..tpi kalau ada ank2 kecik ni..kne jage btul2...takut jd cm kes ank buah aku tu...so far ok je.. fmly aku n fmly tunang aku buat barbeque kt situ best gak..sbb kwnsan die sesuai utk aktiviti riadah cmtu..cumer ko kne tahan la lalat byk ler kt situ...nk mndi pun ok gak...

pernah p sana. dok kat chalet bentuk cam kat atas tuh..
kitorang p dalam 4family..
dah penat mandai manda semua buat hal2 sdn sampai ler dalam kul 9 malam jumpa balik untuk dinner..

tetiba ada 1 makcik tuh marah aku sbb buat dek jer masa dia dok sembang ngan aku..
aku bgtau dia yg aku tido lepas maghrib tadi, ni baru bangun sbb nak makan..

dia kata td dlm kul 8 mlm nampak aku dok lepak ngadap laut,
tu yang dia temankan tp aku wat dek jer yg dia dok sembang...
tapiiii soalannya sapa yg merupa seperti aku itu???

bbalik posted on 27-11-2012 09:52 AM
pernah p sana. dok kat chalet bentuk cam kat atas tuh..
kitorang p dalam 4family..
dah pena ...

die ade tgok x yg menyerupai ko kaki jejak ke tnh x?

chicmushroom posted on 3-6-2011 08:08 AM
Reply 16# drfaiz1980

bsr dugaan nk mncing ye?korang kaki pncing msti byk pengalaman seram gini.. ...

terbaik. aku sokong dan mnunggu dgr sabor

drfaiz1980 posted on 2-6-2011 07:34 PM
apa khabar semua...di sini aku nak berkongsi cerita pengalaman aku dgn kawan2 camping di Teluk Senan ...

mama tau post awak dah lama, tapi nak tanya jugak!!

1. beraninya awak semua pi suluh cari benda jatuh tu, dan nampak pulak kak pon!! aduiiiiii
2. sapa punya kaki la yg banyak itu??? kaki sentuh tanah tak?
3. dapat tak ikan akhirnya?

alhamdulillah tak di sakat sakatnya hampa kan...len kali hati hati na.

jangan xtaw pantai teluk senangin ni pernah kena tempias tsunami 8 taon dulu..
boleh tahan besar ombak dia..

nemoshrek posted on 27-11-2012 03:16 PM
jangan xtaw pantai teluk senangin ni pernah kena tempias tsunami 8 taon dulu..
boleh tahan besar om ...

fakta menarik yg ai tak tau...trimas fot the info~

up kan balik thread ni sbb kami 3 keluarga bercadang nak pergi teluk senangin minggu ni..
harap-harap semua oklah sbb ade 3  baby..

ibu_haritz posted on 5-11-2014 04:07 PM
up kan balik thread ni sbb kami 3 keluarga bercadang nak pergi teluk senangin minggu ni..
harap-har ...

Telok senangin skrg dh meriah sbb dh ade hotel.Yeob Bay hotel nmanye.hotelnye ok..bersih tp bilik kecik giler,mknan so so.Jalan masuk pun dh tak scary sgt tp masih semak n malam xde lampu.hotel ni btul2 tepi pantainye yg berteluk tu..so cantik jugak la. Sy pg mase hari malaysia yg lps..org ramai..bilik penuh. So far xde ape2 pun sbb dduk 1 mlm je kan...tp sblm pegi aritu tetap jgk surver citer2 mistik kt situ...just in case...hihi.pegila,dduk kt yeob bay tu..berbaloi2 jgk la kott

ibu_haritz posted on 5-11-2014 04:07 PM
harap-har ...

Beraninya lahai bawak baby.. Kalau huby aku kompom x bg pergi

nuyunnisa posted on 5-11-2014 10:33 PM
Telok senangin skrg dh meriah sbb dh ade hotel.Yeob Bay hotel nmanye.hotelnye ok..bersih tp bilik  ...

oh ok..dh book kat kamila motel..sbb tgk mcm dkt jgk dgn pantai..
tpt mkn pun nmpak ok..
tq 4 advise...

CrowneGlory posted on 6-11-2014 01:54 AM
Beraninya lahai bawak baby.. Kalau huby aku kompom x bg pergi

kami gi ramai2 dlm 15 org..bkn baby yg baru lahir tp anak yg dlm umur 2thn mcm tu lah...
tawakal jelah..sbb kakak ipar yg suh try kat situ..

Aku penah camping di teluk ni tahun 94 masa bujang sampai la ada anak sorang. ...masa bujang tu selamba je bentang tikar tidur mengadap laut..alhamdulillah takde pape jadi..maybe ramai kot masa tu..bos aku siap main judi lagi malam tu..

Masa dah ada anak sorang tu...tgh lepak2 sembang sambil nak tido. ..kali ni guna katil ala army tu..pasang byk2 semua tido berbumbungkan langit..tetiba ribut plak mlm tu..jenuh la angkut anak masuk khemah..khemak lak roboh..lari masuk keta..tido smpi pagi..tp takde pape jadik..

sana mmg berhantu pun.. aku penah pegi tapi x penah kena kaco... time senja plak tu kitorang jln2 smpai ujung lagoon tu..  tp dgr citer kwn aku duk pantai remis ckp sana ade bunian dan jin... yg aku nmpak ade sorg bangla badan muscle jaga chalet kat situ hahaha..pelik aq sbb sana xde gym