CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: totokreturn

misteri sepanjang jalan bentong-kelantan ( merged )

Reply  helena_dzam

area mana?
halimi78 Post at 26-11-2010 16:04

rasanya laluan bentong dan ke atas la kut...tak sure sgt ler..sbb cite dh lama kan...tapi laluan situ la.....

sesapa ada pengalaman sepanjang jalan bentong - kelantan tak, terutama dekat kuala lipis -merapoh yg ...
totokreturn Post at 22-11-2010 21:14

dahulu saya biasa lalui jalan ini.biasa sahaja, tiada apa yang angker tentang jalan ini.

maaf ya nak cakap, saya pernah lah sekali dua drive sorang2 tengah malam/ awal pagi lalu LPT sampai ke pantai timur.
so far alhamdulillah tiada apa2 yang pelik berlaku walaupun ada juga rasa suspen ketikat memandu itu maklum lah tgh malam sorang2 pula itu.

cuma sekali sahaja saya rasa suspen di jalan antara dungun dan KT, saya perasan hampir semua kenderaan yang berselisih dengan kereta saya memberi high beam termasuk la lori, bus etc.
saya akui lampu rendah kereta saya sedikit tinggi daripada kereta2 lain. selepas terlalu ramai kereta high beam saya cuba juga melihat belakang jeling sekeliling kereta just in case ada entity menumpang kereta saya, namun tiada pula yang pelik dan saya pun langsung tidak ada rasa seram.

maka saya hanya membuat bodoh sahaja sampai la saya jumpa lori di jalan sama arah then saya drive sahaja di belakang lori itu sehingga ke KT.

masa dalam jamban tu ko tak dengar ke apa2 bunyik ????
medangmru Post at 26-11-2010 02:35 PM

bunyi kete start enjin,bunyi org2 tu ade la dgr..tp dh sekeliling bunyi tu,wat xkisah jela..time kuar pn xpasan bunyi dh senyap teruih..

dia terpandang sisi belah kanan dia ada mcm bayang-bayang hitam kat tepi cermin kereta tu, dia pandang la tuk pastikan lagi, mana tau arwah aku lum pegi lagi...sekali dia tengok...Hantu Tinggi
yang berdiri terpacak kat situ....
helena_dzam Post at 26-11-2010 15:55

jarang hantu muncul kat area2 masjid..
melainkan hantu tu pangkat tinggi mejar,jeneral,master,emperor,legenderer je berani  buat cenggitu..
tabik la pada hantu tersebut..

p/s : gambar diatas cadangan untuk hiasan sahaja..
tiada kena-mengena ngan sesiapa yg masih hidup,dalam koma maupun titik noktah..

jarang hantu muncul kat area2 masjid..
melainkan hantu tu pangkat tinggi mejar,jeneral,master,e ...
care_zal Post at 27-11-2010 00:58

xtau ler pulak kan...tapi makhluk tu kat mana2 pun ada, lagipun msjid tu dia cam kat lereng bukit....
   kereta lak park kat bawh...kalau tak silap la, sbb dulu masa duk KL biasa gak lalu laluan tu cuma dh
   lupa nama tempat tu apa....apa2 pun Allah je yang maha mengetahui

Follow Us
Reply 77# helena_dzam

cmne tau tu hantu tinggi??

hantu galah

Reply  totokreturn

tok.. nanti lenkali try la jln sg koyan lak memalam..
jgn bawak lelaju.. p ...
halimi78 Post at 24-11-2010 20:50

jalan sg. koyan takde la sangat mistik2 nih, mistik orang nak menyamun jer yg banyak. kalau boleyh bila da lepas maghrib, jangan la lalu sg. koyan. banyak orang da yang kena samun lalu jalan situ.

ada lagi,

yang ni dari bentong ke kelantan...dekat2 bukit 7..kisah ni berlaku pada kawan aku..

...
cmf_fatt Post at 24-11-2010 21:22

dekat bukit 7, adik anis sendiri penah kena. masa tuh dia kecik lagi. dalam umo 2-3 bulan. masa tuh family kami guna kete burok2 jer la, tak mampu lagi. pastu sampai kat area bukit 7 tuh dan nak maghrib da. tetiba temperature kete naik. abah pun benti kan lah kejap kat tepi jalan tuh. mak pun tukar pampers adek apa sume. & mak buang pampers adek tepi jalan tuh. lepas kete da sejuk balik, betolak balik kg la semula. sampai jer umah makcik kat kg, adik terus nangis tak henti2. lepas tuh panggil orang suruh tengok2 kan adik. rupanya pampers adek yg mak buang kat tepi jalan tuh terkena kat kepala 'anak' kepada salah seorang 'penduduk' kat situ. dia marah. so, dia kacau adek la.sampai ke sudah dia tak nak tinggalkan adek. lepas da kena ugut sume, baru dia pegi balik tempat asal dia. masa adik nangis tak henti2 tuh, seram jugak kowt.

uikkk... dari apa yg aku dengar,pemenggal err,penanggal ni suka kat darah perempuan mengandung j ...
care_zal Post at 24-11-2010 21:54

nih mesti kes da lama tak makan nih. sebab tuh la ngap jer apa yg ada. hehe.

dulu selalu aku nampak bebola api masa nak turun bukit lepas terowong karak heway....sapa besa tgk.. ...
totokreturn Post at 25-11-2010 01:22

orang cakap kalo bebola api neyh selalu nya penanggal. tak tawu la betul ke tak. wallahua'lam.

Reply 89# anissa_kyra

yg menyamun tu satu.. yg lain2 tu satu lagik..

me sdiri kalu sg koyan nih penah kene lencong sampai kubor...
tp bkn me yg bawak.. drebar bas yg bawk.. me betul2 blkg dia..
so tau la dia betul2 follow signbod..
tp ikut punya ikut.. amik ko.. sampai depan kubor..

sesapa ada pengalaman sepanjang jalan bentong - kelantan tak, terutama dekat kuala lipis -merapoh yg ...
totokreturn Post at 22-11-2010 21:14

kenapa dgn uncle _k?

orang cakap kalo bebola api neyh selalu nya penanggal. tak tawu la betul ke tak. wallahua' ...
anissa_kyra Post at 28-11-2010 20:16

hantu penaggal nih kejenyer buat apa hahh.. apa tugas keapda tuannya hantu penanggal nih...ishkk....
takder keje betul laa hantu nih.. hantu betul...

kenapa dgn uncle _k?
noor2 Post at 28-11-2010 21:24

unkle _K dulu otai sini.. selalu ulang alik KL-Kelantan... dah temui ajal , cukup sampai masa...

unkle _K dulu otai sini.. selalu ulang alik KL-Kelantan... dah temui ajal , cukup sampai masa. ...
totokreturn Post at 28-11-2010 21:32

oh..innalillah....semoga Allah cucuri rahmat ke atas rohnya...bila kejadian tu?

hantu penaggal nih kejenyer buat apa hahh.. apa tugas keapda tuannya hantu penanggal nih... ...
totokreturn Post at 28-11-2010 21:31

tak tawu la totok penaggal nih keje apa. haha. tapi yg anis tawu, penanggal nih asalnya perempuan yg menuntut ilmu hitam. yg nampak bercahaya macam bola api tuh tali perut hantu tuh la. ilmu hitam yg dituntut tuh ilmu yg boleyh pisahkan kepala dari badan.

Reply  anissa_kyra

yg menyamun tu satu.. yg lain2 tu satu lagik..

me sdiri kalu sg koyan nih  ...
halimi78 Post at 28-11-2010 20:53

wah. giler seram. patut la mak tak bagi lalu kalo da start maghrib. huhu.stakat nih tak penah kena lagi la macam tuh. hampir nak penah kena samun kat situ penah la.

Reply 99# anissa_kyra

x penah kene... patut la tatau...