CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 20739|Reply: 75

Ladies, apakah gym pilihan korang?

Mengamalkan gaya hidup yg sihat boleh membawa kepada kepuasan diri, meningkatkan produktiviti dan juga menjauhkan diri daripada penyakit2 yg dikaitkan dengan gaya hidup sedentari seperti kegemukan, penyakit kardiovaskular, kemurungan, diabetes, tekanan darah tinggi dan sebagainya.

Jadi nak tanya ladies kat sini. Apakah gym pilihan korang.
Dan kenapa pilih gym tu. Adakah sebab dekat dengan tempat kerja atau rumah, kos yg murah ataupun byk hot guys kat situ. Huhu...
Sila share tips dan experience anda melakukan workout di gym masing2.

Mana2 ladies yg tak tahu perbezaan antara treadmill dan elliptical trainer, eloklah anda mula mengenalinya.
Sedih la tgk ramai wanita Melayu kena tipu utk membeli pelbagai produk kesihatan yg didakwa boleh mengurangkan berat badan.
Sebenarnya nak kurangkan berat badan yg berkesan ialah dengan mengingkatkan penggunaan kalori seharian.

Formula penting yg harus diingati ialah:
Kalori masuk < Kalori keluar

Jadi tugas anda sebagai seorang wanita ialah belajar mengenai kandungan kalori pada setiap makanan, menjaga jumlah kalori yg diambil setiap kali makan dan yg paling penting, buat workout. Bukannya bayar ratus2 utk beli produk melangsingkan badan !!!:cry:

Jom geng2 Cari kita amalkan gaya hidup yg sihat.
Yeah...
{:1_125:}
Single Polls, Total 85 Users voted
Your User group have no permission to vote

nak sihat, tak perlu ke gym pun..

apa yang boleh buat ialah jadikan senaman sebagai aktiviti harian...

seperti jogging sekeling kawasan perumahan ker, pakai tangga ker, mengemas rumah ker..

makanan pula kena jaga...elak kan makanan bergoreng, berkarbonate, makanan segera..bla bla bla....

nak lebih sihat dan dpt membantu pada yang perlu...., jadikan menderma darah sebagai amalan setiap 3 bulan...(sila refer ker dr atau pakar dlm bab ni)

emm... cam ner nak gi gym nie, balik keje pon dah dekat isyak,

nak sihat, tak perlu ke gym pun..

apa yang boleh buat ialah jadikan senaman sebagai aktiviti harian...

seperti jogging sekeling kawasan perumahan ker, pakai tangga ker, mengemas rumah ker..

makanan pula kena jaga...elak kan makanan bergoreng, berkarbonate, makanan segera..bla bla bla....

nak lebih sihat dan dpt membantu pada yang perlu...., jadikan menderma darah sebagai amalan setiap 3 bulan...(sila refer ker dr atau pakar dlm bab ni)
bnmbnm Post at 23-11-2010 15:13

I rasa u tinggal di kawasan kejiranan yg kondusif.  Sebab kalau tinggal kat kawasan flat/apartment/kondo di KL, mmg susah nak cari ruang utk jogging di sekeliling kawasan rumah. Keliling byk asap woo!

Semua org cakap kena elakkan makanan bergoreng, berkarbonate, dsb tahukah kita kenapa makanan bergoreng kena elakkan? Ini kerana kandungan kalori makanan bergoreng adalah tinggi. Malah kandungan nutrien yg ditawarkan adalah rendah. Cuba tgk fakta kat bawah ni:

1g karbohidrat = 4 kalori
1g protein = 4 kalori
1g lemak = 9 kalori

Bygkan kalau makan 50g lemak dah jadi 450 kalori. Bukan senang nak bakar 450 kalori ok. Makanan ringan seperti Twisties 70g mengandungi kandungan kalori nak dekat 500. Dah la tinggi kalori, tak kenyang lak tu! Mmg x berbaloi. Kita digalakkan makan lemak, tapi lemak yg digalakkan tu ialah jenis fatty acid seperti Omega 3.

Kebaikan pergi gym ialah boleh tonekan otot badan. Jogging bagus utk kardiovaskular tapi x boleh dapat tone badan yg lawa. Kebanyakan org yg suka berjogging adalah kurus dan tidak mempunyai otot yg berton.

Utk wanita, squats dgn lunges seharusnya diberikan perhatian yg sewajarnya jika ingin mendapat bentuk pinggul yg menarik seperti iklan Nike di bawah ni.

Ok sila kongsi maklumat lagi...

emm... cam ner nak gi gym nie, balik keje pon dah dekat isyak,
lizaliza Post at 23-11-2010 15:19

Utk mereka yg bekerja mmg menjadi satu cabaran. I sendiri kena pastikan utk hari yg I gy gym tu, kerja kena siap2kan awal2.

Target 3 kali seminggu. Paling best dapat pergi hari Isnin, Rabu & Jumaat.
Tapi memandangkan kerja, I biasa pergi hari Selasa, Khamis + Sabtu/Ahad. Dapat curi satu hari daripada weekend.
Biasanya kalau lambat, I gi gym pkl 10 mlm lepas dinner.
Habis pkl 11 balik rumah, mandi dan tidur...

Make love....lots of love making keep the flabby fats away!

Follow Us
Make love....lots of love making keep the flabby fats away!
Temantidox Post at 23-11-2010 15:36

Berapa kalori yg digunakan ketika love making ni?

Buat squat lagi bagus sebab dapat aktifkan central nervous system, bakar byk kalori dan tonkan otot.

xsempat nk pegi gym bagai..bizi memanjang

xsempat nk pegi gym bagai..bizi memanjang
mariam_atikah Post at 23-11-2010 15:53

Kena cari masa utk buat workout tu yer.

Kalau kau pergi gym mmg korang akan dapat inspirasi la. Kalau kat pejabat, semua org cukup sifat tapi disebabkan kejar kerjaya, takde masa utk sihatkan badan. Kalau kat gym, baru kita dapat tgk manusia2 yg hebat. Aku pernah tgk org yg takde sebelah kaki. Gi gym pakai tongkat je. Pastu pernah terbaca ada sorang mamat ni, dia buat workout dibantu dgn topeng oksigen. Mmg insaf laa tgk diorang punya determination.

kt opis aku jer..preeee...tp mls plak skng nih

boutique gym tu mcm mane?

dah vote

hoho, aku dh google sendri boutique gym tu.
dah lama aku tak gi gym.
dah 2 bulan.
erk. bz punye psl.
so, kene start gi gym balik.
biasa aku pegi gym 3x seminggu ajer.
sabtu ahad, buat brisk walking aje.

I rasa u tinggal di kawasan kejiranan yg kondusif.  Sebab kalau tinggal kat kawasan flat/apartme ...
MACD Post at 23-11-2010 15:28

tummy dia tak cantik dari tepi...if berketak-ketak...sure i kata..wow..like Jillian Michaels

Berapa kalori yg digunakan ketika love making ni?

Buat squat lagi bagus sebab dapat aktifkan  ...
MACD Post at 23-11-2010 15:50

squat + sit up..setiap hari selang seli 100 rep..hasil nya

baru register gym dekat condo.. tak pergi lagi...sebelum ni jog dekat tasik je..tapi tak selesa sbb track nya tak rata dan byk pecah2 sbb akar pokok...

Kalau nak gi gym tu, pandai2 la pilih attire yg sesuai. Bukan apa, aku pernah tgk ada sorang babe ni pakai short skirt buat workout. Biar betul. Habis konsentrasi kitorang!

Kalau nak gi gym tu, pandai2 la pilih attire yg sesuai. Bukan apa, aku pernah tgk ada sorang babe ni ...
MACD Post at 17-12-2010 18:10

go for private gym. sebab i am staying in government territory so gym yg komersial tu sumer tak ada. kalau ada pon aku tak minat lah nak register sebab mahal

baru kelmarin pergi private gym tanya harga utk sign up camane. RM70 permonth. ok la tu, affordable. aku minat gym bukan sebab alat2 trening, tapi nak join dancing class, aerobic class and so on.. aku suka happening2 ni, kalau alat trening bosan le sb static je

tapi kan.. bila aku revise moneytary aku balik.. tak jadi lah aku nak masuk gym. maybe aku nak swimming je sebab jauh lebih murah. RM2 per entry dan kolam renangnya pon bertaraf olimpik. even bosan sebab swimming ni tak berapa happening, atas factor financial terpaksa la korbankan minat.. apa nak buat, LIFE IS ALL ABOUT COST

go for private gym. sebab i am staying in government territory so gym yg komersial tu sumer tak ada. ...
wanitajelita Post at 18-12-2010 21:26

Gim komersil mmg mahal sikit dan mengenakan pelbagai struktur bayaran bila nak join seperti
- Joining fee
- Processing fee
- Monthly fee

Tapi jgn sekali2x bayar joining fee tu sbb diorang sebenarnya boleh waive kalau korang cakap mahal sgt. Monthly fee pun diorang selalu buka tinggi2x. Tapi kalau cakap mahal sgt diorang still boleh reduce. I pernah dgr ada org bayar RM90+ je sebulan utk access semua branch. Nak dapatkan camtu, kena suruh member tu referkan kita.

Memandangkan awak wanita jelita, awak boleh kurangkan perbelanjaan beli barangan kecantikan + kosmetik dan gunakan duit tu utk join gym. Haha.