CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leotazz818

MAHA (khas utk haiwan shj)

Reply  asniza05

sempat gak kambing tu melepaskan baka kat MAHA yer hahaha..
    oleh kera ...
deans_adin Post at 13-12-2010 16:37

ade la dean .. x jauh dari rumah negeri2 ...

Reply  leotazz818

lembu yg atas dgn yg bawah lembu yang laen ke ? ? kalau boleh mintak nam ...
deans_adin Post at 14-12-2010 12:15

Baka Charolais Cross .. atau kacukan Charolais ... (nama khas x leh tuka jadi carroless)
   cross atau kacukan .. makna dia bukan pure breed .. mak mungkin charolais .. pak mungkin limousin .. atau brahman ..
   baka2 tu atau ternakan yg korang nampak tu .. adalah ternakan prime penternak ..kira cam pet animal dia la ... jaga.. belai .. manja ... mula2 datang .. xnak woo makan rumput sebarangan .. nak yg fresh aje .. pening kepala nak cari rumput press .. tau aje la ... yg ade seme rumput kurang press

Benar Leo ... MAHA kali ni .. semua nak promote makan daging kambing ... daripada komposisi nutrisi daging kambing .. sebenarnya far better berbanding red meat lain .. termasuk white meat macam ciken .... selain daripada tu .. ni adalah usaha nak tuka selera rakyat Malaysia untuk go for healthy food ... indirectly ... membantu pengusaha pengeluar daging kambing tempatan ... tahun 2008... our self sufficient level cuma 10.4 persen.. slain daripada tu kene import daripada oversea untuk penuhi local consumption ... so .. in order to help local farmers .. dvs try through promosi makan daging kambing ...
which i personally rasa .. macam x kuat atau x cukup bagus untuk boost permintaan terhadap kambing local ... kambing yg korang makan kat kedai mamak tu mostly .. kambing kotak .. atau daging kotak ... dan daging kotak tu .. adalah mutton .. bukan chevon ... atau daging bebiri ...  

Sadly di dalam NKRA industri kambing tidak diberikan penekanan .. sebaliknya tertumpu dengan pengeluaran daging lembu di kawasan tanaman integrasi dengan ternakan lembu.

X sure .. ke mana hala gelombang BOER yg dicetus oleh mantan PM kita iaitu Tun Abdullah Ahmad Badawi ...
sad .. sad ... and sadd .. sbb personally aku rasa kita invest ke atas ternakan yg x sesuai dengan keluasan tanah kita ... tanah tak banyak .. nak ternak lembu .. shusah laaaaa ...

Post Last Edit by boocik04 at 20-12-2010 08:07
Benar Leo ... MAHA kali ni .. semua nak promote makan daging kambing ... daripada komposisi nutrisi  ...
sibel Post at 16-12-2010 21:42

oo... pjg citer hang, but i loike!
tak kisah la nak pomot kambing pong.. mmg aku suka makan daging kambing.. tp aku x bole beza la bila dah jd lauk.. kambing atau biri2?
rusa aku tak jumpa.. begitu jugak tempat marin.. jenuh cari.. bila tgk map, mcm terpisah dr lain2.. sape yg nak pegi? jalan jauh.. kalau naik shuttle, org dah penat nak berenti.. sbb shuttle dah penuh bila naik kat tgh2 laluan... yg ada anak2 kecik sah2 dah tak larat nak singgah. aku mmg suka tgk ikan.. tp tak dapat la pegi sbb jauh. frust sgt.
1 lagi patut ada booth jual daging fresh.. yg ada cuma frozen food, hasil kulit & susu.. kalau ada mmg la aku beli hari tu.