CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

Pelik Orang Yang Benci Ngan Kucing

Tt try ikut sarana akak leo tuh, kalo takut kucing beso kaco kitten tuh boh dlm cage la, kasi selesa sket, kena slalu scoop poo n pee dia so xde la bau sgt, abg ipar ko xde la nk ckp apa dh bila bersih kan, hopefully kitten tuh selamat, kesian plak...

balik semalam.. ternampak majalah mastika november 2011. Tajuk besar PEMBUNUHAN KUCING DI ZAMAN MODEN. cam tu la tajuknya tak silap. Ada cerita kucing yang namanye HERO.. yang dipotong kaki depan kerana mencuri ikan.. tapi ini cerita lama..  

saya sempat curi curi selak kisah dalam majalah tu.. terbuka kisah.. manusia tak berhati perut menganiaya kucing.. sembelih / kelar perut kucing.. humban kucing ke longkang, ke laut.. apa tah lagi..terus saya tutup majalah tu sambil istifar..tak sanggup baca atau tengok dah..

YA ALLAH.. KAU BERILAH BALASAN SETIMPAL DENGAN MANUSIA KEJAM NI..

tak jadi saya nak beli majalah mastika tu walaupun harganya RM4.00..  baiklah duit tu..ku belikan makanan basah saiz  tin sardin besar tu..

APA DOSA MAKHLUK INI..

Reply 142# haniz98

Huhu tak mahu langsung baca kisah2 sedih mcm ni.
Kalau kwn2 suruh baca @ tgk gambar2 pun.. mmg tak mahu!
Biarlah.. dari hati ni kecewa & sedih, baik takpayah tgk / baca langsung!
Sbb kesian kat hewan2 tu tak kesahlah kucing ke, anjing ka @ apa2 hewan ke.. don't cruel to animal!

Recently baru tgk dalam facebook saya ada org tag psl anak kucing kene bakar guna minyak zippo..mmg tak sanggup tengok. dulu masa kes anjing sushi pun tersedu sedu saya nangis

balik semalam.. ternampak majalah mastika november 2011. Tajuk besar PEMBUNUHAN KUCING DI ZAMAN MODE ...
haniz98 Post at 11-10-2011 10:53

Rate

1

Mengapa tiada perasaan...?

Salaam
Aku saja ingin menyampaikan sesuatu yang amat aku terkilan akibat perbuatan manusia yang tidak mendalami Ugama Islam.
Aku kesal kerana berjiran dengannya.
Tergamak dia melakukan perbuatan yang amat cela dari pandangan ku dan selanjutnya rasa hormatku terhapnya hilang sama sekali.
Tak kira lah dia ni ahli surau ker dan berjawatan tinggi dalam jabatan kerajaan.

Korang lihatlah apa yang di lakukan.
Sekiranya binatang ini bersalah janganlah diperlakukan yang sedemikian.
Kesakitan yang di tanggung, di kongsi bersama olehku.
Setiap kali dia bersuara sayu sambil memandangku ,aku menitiskan air mata....

Follow Us

Ini binatang kesayangan ku ....namaya Jenggo.

Rate

1

Post Last Edit by rdzaccess at 15-12-2011 03:05

[img

Ketika menjaga kawan kawan dia sang arnab   [img]  Uploaded with ImageShack.us[/img]

Rate

1

Luka yang di alami.
Setealah dia tidak bangun dari kerusi selama tiga hari maka aku mengambilnya dan mengusap badan nya.Aku usik hidungnya namun ia kering.
Maka tahulah aku ianya sakit tapi sakit apa ?

Kemudian aku mengusap ngusap badannya, tetiba dia menjerit dan ketika itu juga terpalit lendiran di jariku.
Aaah,...tercirit pulak dia.Aku mengangkatnya tinggi sambil melihat bontot nya.
Terdapat cairan yang meleleh dari situ,kemudian aku meletakkannya ke lantai.
Mengambil kertas tisu dan mengelap bontotnya tetapi aku perasan pulak bahawa cairan yang terpalit pada jari aku bukan datangnya dari bontot dia tapi dari badannya.
Aku mengusap agak keras pada belakang badannya dan sememangnya ia datang dari situ.
Aku picit picit secara urutan dan keluar cairan tersebut yang sebenarnya adalah nanah.
Aku biasa dengan keadaan sebegini maka bauan nanah dapat ku tahan.

Setelah agak gelembung nanah tiada terasa lagi, aku mengusap bontot dia pulak dengan menggunakan kertas tisu ( tissue roll ).
Sesekali ia menjerit. Terdapat kupingan daging yang telah hancur dan lembik menandakan pereputan.Aku memekakkan telinga walaupun dia menjerit kesakitan kerana bagiku ini haruslah dibersihkan sebaik baiknya.
Pengalaman aku membawa ke klinik yang menyebabkan 2 ekor kucing aku mati setelah di beri suntikan membuatkan aku mengambil keputusan untuk merawatnya sendiri.

Setelah agak bersih , aku lihat terdapat lubang yang memanjang ke kiri dan kanan.
Pada pengamatan ku kucingku telah di cucuk dengan pisau bermula dari punggungnya terus ke tengah belakang.

Rate

1

..die wat ape....manusia aniaya binatang patut di binatangankan

Setelah beberapa hari , aku dapatai kucingku tak keruan.
Dia berjalan cepat ke sana ke mari.
Aku mengambil keputusan untuk mengurungnya di dalam kurungan ( untu kucing ), namun dia terlalu menjadi tidak keruan dan semacam liar.Aku kemudian melepaskannya.Dia naik ke atas ( rumah ku 2 tingkat ) dan tak berapa lama kemudian turun kembali mendapatkan ku seraya mengiau.
Aku melihatnya dan terpandang sebahagian kulitnya terjuntai., terbuka tertanggal.Aku lantas memluknya dan dengan sekali rentap ku putuskan kulit yang tersiat.Mungkin kerana kecepatan dan ketangkasan dia tidak merasa kesakitan yang kemudian kerana kesakitan yang tadi lebih lagi (mungkin)

Keadaannya setelah bahagian tersebut telag tertanggal.

Rate

1

Yang berwarna kuning tu adalah kerana aku terpaksa memotong bulu di sekitar lukanya dan membubuh ubat kuning.

TT aku aak sanggup nak baca habis..tapi baca selang2..kucing ko kan
yg dia buat gitu, ko tak ada nak gaduh ke dgn dia? ko ni lelaki ke pempuan?
ko tak boleh report polis ke apa..tanya pendapat diaorg nak buat apa
dengan jran hamjadah ni ,aku doakan jiran tt ni mati kena langgar lori

ada org tak suka kucing masuk kawasan rumah dia..ko biarkan cat ko jalan sana sini ke?
aku cat aku duduk dlm rumah aku tak bagi keluar ..klu keluar aku ada jaga.kejp
aje ambil  angin pastu aku halau masuk

Ni ,...dia duduk depan aku,...so agak susah jugak aku nak taip dalam forum nih.
Dia sentiasa akan mengekori aku pada masa kini seolah olah hanya aku lah yang boleh merawatnya.

Ni atas meja komputer dia duduk depan aku bila aku tak layan dia.

Rate

1

Sekarang dah pulih sikit...dah boleh melompat tapi tak lah kerap.
Masih lagi berhati hati dan ruangan luka pun mengecil sedikit.

Luka di badannya nampak tertompok menunjukkan bahawa hujung pisau tu tembus ke belakang.
Kucing aku pakai loceng...dan kalau dia marah sangat pun aku rasa dia memang kenal kucing nih.

Reply 8# 886

Kucing aku selalu berak dalam pasu bunga aku kat depan rumah.
Tu aku tau sebab aku dah nampak dan 3 pasu aku jadi tempat dia memburan.Sampai pokok orkid aku mati.
Ada jugak kucing lain, jiran punyer yang lepak kat rumah dia.Aku pun ada nampak kucing yang lain tu berak kat bawah buaian dia setiap hari. (Bawah buaian dia ada tanah ).

Sekarang ni pun , dengan sendirinya dia tak nak tegur aku,..mungkin terasa lah kot sebab aku ada menjerit begini ( masa kesedihan dan kegeraman apabila kucing aku mengiau pilu ): "Semoga bontot sesapa yang buat ko ni Jenggo, akan jadi busuk dan tanggal daging nya satu satu..!!!..."

hmmm selalu doa untuk dia supaya cepat sembuh... my fren pernah baca al quran masa kucing dia cedera parahh.. alhamdullah sihat dia..

sedeyy sgtt... sabar ya!!

some people just tak practice what they preach...
tu pasal sanggup buat camni...

sy bersimpati untuk Jenggo...
and Jenggo is very lucky to have you...
semoga Jenggo sihat balik...

jiran aku byk bela kucing. Jiran aku ni rumah tengah, aku pulak rumah corner lot. So kawasan tanah rumah aku ni mmg jadi port kucing2 tu membuang. Aku mmg sakit ati laaa tetiap pagi bau taik dia mmg menyengat, nak jemur baju pun susah takut bau tu melekat kat baju aku. Tp aku stakat membebel2 laa paling jahat pun laki aku baling ngan selipar. Tak tergamak pun nak pukul ker apa. Dan tak rasa dendam pun ngan jiran aku tuh. Bagi aku mmg normal laa binatang suka berak merata, lagi2 kalo jumpa tanah. So aku redha jer. Kadang2 aku istigfar jugak takut Allah laknat aku sbb kadang2 mulut aku ni laju jer maki2 kucing tu...

Tp sebagai manusia normal, bila rumah kita bersepah ngan najis kucing yang dibela jiran2...hati kita sedikit sebanyak rasa geram. Tp sbg manusia yang ada agama juga aku tetap tak berani nak aniaya binatang mcm tu skali...

Ya ...lah sememangnya kita geram jugak tapi tergamak kah diperlakukan sedemikian?
Ada juga aku balik ke K.Kangsar ( antar anak ke MCKK ).
Bila balik aku dapati bersepah taik kucing- ada yang dah kering dan ada yang masih basah.Tapi bukan Jenggo punyer angkara sebab dia aku bawa sekali.
Aku cuma berkata dalam hati " ini adalah ujian kesabaran dari Allah".
Kucing kucing ni tau bahawa aku ada friskies yang lazat di dalam rumah, jadi mereka masuk ikut tingkap dan bersantai di dalam.

Bukan sekali aku dihadiahkan sebegitu rupa malah setiap kali aku berpergian lama.