CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 15088|Reply: 71

aku fobia bela kucing...

Salam...

Aku ni dari kecik family aku memang bela kucing sampai la ni... banyak la kucing kat rumah family kat kampung... kami semua memang suka la kucing....

tapi akulah bermasalah sekarang...rasanya dah hampir 5 tahun aku tak bela kucing sendiri kat rumah aku ( bukan rumah mak aku )... aku suka kucing sebenarnya dan tak pernah pun sanggup nak aniaya kucing - kucing ni walaupun berkurap ke.. kotor ke.. apa ke kucing - kucing ni..

tapi tu lah... aku fobia nak bela kucing walaupun aku teringin sesangat... kadang2 aku rasa aku nak belajar anti kucing sebab tak nak aku sedih lagi ... korang tolong aku bagi semangat agar aku berjaya menghapuskan rasa fobia aku dan akhirnya aku dapat bela kucing aku sendiri...

ni lah sebab musabab aku fobia...

masa mula - mula aku keje dulu dan masih bersama X suami aku... baru kawin... aku sunyi.. jadi kami pakat pi cari kucing tapi kami tak de lah beli kucing mahal2 kami pi cari kat medan selera kat ipoh... tup tup jumpa sekor anak kucing ni... selekeh gile... mengiau - ngiau lapar... jadi tak pikir panjang aku ngan x suami pun ambik kucing tu...

balik rumah.. tahu apa dia buat.. sampai la ni aku tak leh lupa... dia tidur lena lepas makan atas karpet gebu kat rumah aku... sayu hati tengok.. yelah selama ni tido atas simen je...

nama dia ada dua ... satu camelo satu lagi comel... kami panggil mel... jantan.. makan memang best dan yang terbaik... berak kat toilet.. aku memang ajar dia... tido sama kami dalam bilik.. ada bantal khas untuk dia.. dia tak pernah kuar rumah... paling jauh kat pagar rumah aku... silap aku tak ajar dia

paling best kalau balik keje dia mesti ngesel-ngesel dan bermanja - manaja... bila dia dah makin besar... bulu dan badan sihat dah tak macam kucing tepi jalan... aku memang sayang gile lah dgn dia...

suatu hari aku ambik gambar dia... x suami kata tak elok nanti kucing mati.... aku malas nak caya...

dan sampai masa sedihnya... huwaaaa

entah macamana aku leka kat dapur entah bila dia pi kuar rumah... tetiba dgr berdentum kat luar...

aku risau tengok mel masuk tapi dia ok... aku check dia.. tetiba tgk tempat untuk dia terberak tu keluar darah... call x suami kami terus bawak gi klinik.. doktor bagi ubat dan suntikan... aku dah panik.. takut dia mati... dan makin  lama makin lemah dia.. kesannya pada aku asyik nangis... macam anak.. ( tak kisah lah korang kutuk aku ).. akhirnya dia tak mati kat depan kami... kami pi keje hantar dia kat rumah MIL dia mati kat situ... balik meraung aku...

kami tanam belakang rumah... sedih yang amatnya... seminggu aku menangis dan mengigau dia tido dengan aku... x suami marah tapi kesannya sampai sekarang aku fobia nak bela kucing... sebab aku takut kalau aku bela kucing aku akan mati macam mel... tak sanggup aku nak sedih dan nangis lagi....

apa aku nak buat agar hilang fobia ni ?

erk,
aku pun ade gak kucing yg mati ni,
kisahnyer,
kucing aku ni terbiar kt kedai haiwan member abg aku,
sal xde org nk ambik,
mugkin sal ekor dia, sal kucing aku ni takde ekor,
just bulu je,
mugkin san tu org tak nk beli/ambik,
last2, abg aku ambik bwak blik umah,
nama dia, adik,
comel sngat, sal adik ni totally putih gebu bulu dia,dan dia still lg pringkat kitten,
smpai la 1 ari tu,
adik kene langgar ngan moto,
smpat gak abg aku nmpak sape yg bawak moto tu,
pecut blah cm tu je, mmg aku nk sembelih dak2 muda yg bawak moto tu:@

adik teruk tang area leher dia,
dan adik mati on the spot gak,
mmg salah kami pun, sal lepaskn dia dr kandang,
dan adik ni jenis mmg manja sngat, sal tak penah lg dia kuar dr kawasan umah kami,

last2,
kami tanam adik kt depan umah kami,
abg ngan mak aku, xytah ckap la, berderai air mata,
aku just tahan air mata aku,

sbgai kenangan,
kami gunting sikit bulu adik,
simpan dlam kotak khas,
bila pegang bulu adik tu,
rase sayu sngat

esoknyer,
aku nmpak tmpat kami tanm adik tu,
kene bongkar,
rupenyer kene makan ngan anjing liar,
tang ni mmg aku bergenang air mata aku......

skrg ni,
aku ade sekor kucing,
nama dia grey,
nauzubillah,
mmg gemuk sngat grey ni,
sal kami kasi kan dia,
alhamdulilah,
grey ad umur 3 taun skrg ni,
grey ni kucing betina,
tp mmg kuat gaduh ngan kucing jantan,
smpai takde lngsung kucing jantan liar nk msuk umah kami,
ade gak sekor tu, kene hempuk ngan tangan grey...

so,
kpd cik semalu,
seeloknyer dpatkan pengganti kucing semalu yg mati tu,
at least ilang la sikit rasa fobia tu

ko fobia sebab takut kehilangan ye?

pasal amik gambar kucing tu... tawakal saja. ramai rasanya forumer kat sini yang pernah amik gambar kucing diorang.

bela la lagi... tp ko kena sedia, yang hidup pasti mati....tawakkal saja. yang penting ko dah jaga ngan baik... so kalau sampai ajal dia pun, puas hati sbb ko dah beri yg terbaik.

jgn pecaya sgt yg kononnya ambik gmbr kucing,kucing leh mati..
bnyk kali aku ambik,tp xde lah mati pun..plg2 hilang je..
cuma dulu ade skali,aku ngn family aku mmg sayang gile ngn seekor kucing ni,namanya FIDO,kucing jantan..ktorg expect dia mati makan racun..sbb blkg umah kitorg yg lama,ade org sembur racun utk renovate kwsn rumah tinggal kat blkg umah tu..

sejak tu,ade lbh kurng setahun jgk kami tak bela kucing..ade jgk la fobia nya..lg satu mmg tak leh lupakan kucing kesayangan kami tu..berminggu2 kami 'berkabung'..ssh nak lupakan Fido..bila tgk kerusi tmpt dia tidur,nangis.tgk bekas makanan dia pun,boleh nangis..mmg hiba gila la time tu..

tak lama pas tu,kami pindah rumah..so,kbtln kat rumah baru kami,ditakdirkan kami bertemu ngn seekor kucing ni..kucing datang sbnrnye..jantan..tak tau la kucing tu dtg dr mana..warna kucing tu pun lbh kurang ngn FIDO yg mati tu..kucing tu selalu ada kat rumah kami,so,hari2 tlg kasi mkn,lama2 jinak so,ktorg pun bela la..lama kelamaan beranak pinak la kucing kami..dah bersilih ganti generasi..

so,pndpt saya,dgn adanya pengganti kucing TT tu,sekurang2nya terubat ckit fobia dan kesedihan TT pd kucing lama TT..
tp,mcmanapun,smpai skrg tak leh lupa kucing saya yg mati tu..

Post Last Edit by lin_okinawa at 3-12-2010 17:51

perkare camni normal la bile kite bela kuceng...yg idop, pasti akan mati....yg penting, sepjg die idop, kite dh jage die sebaek2nye...

ckp psl ni...dlu aku ade sekor kuceng namenye "Miyu"...aku amek die dr umah makcik aku kt Ipoh...Miyu ni sedare pade kuceng aku name "Bubu"....kaler same, putih kelabu...rupe mestila same kan, dh name kuceng hehehehe...stray cats...tp lain jantina...

Miyu ni kuceng betina....die ni sgt2 la "darling cat"....pantang pggl "Miyu" atau "Mimi", mesti cpt je die dtg kt kite....die jenis kuceng yg suke duk kt umah je...jarang sgt kuar ke pagar...dan die ni suke sgt mkn mknan yg buttery, cheesy...cm cheese cakes, carrot cakes, roti & butter, roti canai etc....

tibe2 satu hari Miyu ni cm tk sihat....lemah je...n die tkleh jln...kitorg igt die demam...so bwk la p klinik....upenye2 doctor kate, Miyu ade penyakit saraf....penyakit ni penyakit genetik...takde ubat utk die, doctor cume suh die mkn vitamin je utk kuatkn muscles die...doctor kate, kitorg kene spend quality time ngn die sbb die mgkn akn mati bile2 mase je...dan doctor kate, kalo die makin trok, smpi tahap die cederekn diri die, then kitorg kene bg die PTS...kalo tk, then jage cm biase, smpi la die mati sendrik...

Sejak tu, kitorg separate kn die dr kuceng2 kitorg yg lain...bg die tido, rehat, mkn, berak sume dlm umah...mmg kene jage die bebtol la...main ngn die, bg die hepi etc.....Miyu nye keadaan unpredictable...ade mase die ok, mmg ok..bleh jln, lari, main...tp die akn menggelatar cm parkinson...tu normal kate doctor....dan ade mase kalo die tk ok, die akn bebtol tk ok..die tkleh jln, tkleh gerak badan..pendek kate, cm lumpuh...

tp Miyu ni mmg makan byk, wpon die tgh saket2 tu...n doctor ckp, she's healthy in her own way...kalo die berselere, maknenye die ok, wpon a bit menggeletar ke atau pergerakan slow ke...tp kalo die tk mkn tu, mungkn die tk sihat la...

raye aritu pn kitorg bwk die blk kg....smpi ke kdh tu....waktu tu la yg plg die aktif skali..die bleh lari2...bleh main2....mmg kitorg hepi giler tgk die cm dh agak sihat...tp elok je kitorg blk umah.....tibe2 die cm lemah balek....dlm mase less than 3 hari, die dh cm lumpuh balek...makin hari, makin trok....smpi la 2 mggu kemudian, die mmg fully paralized...setiap ari aku yg akn bg die mkn gune syringe, ubat pn kene cairkn, lap lower bodypart sbb kencing berak die sume time terlantar...cm jage org lumpuh laa, die cume leh gerakkan anak mate die je....setiap ari aku akn bacekn selawat syifa', doa lumpuh & doa tahan saket kt die...pagi & mlm..n kalo aku duk ngn die, mmg aku akn sembang ngn die cm biase..tnye ok tk, lapa ke tk, suh die cpt sembuh hahahahaha cm ckp ngn org lak....dan penah skali, time aku bacekan selawat & doa tu sume, cm ade "air mate" kot, yg ngalir dr mate die...memule aku igt mmg mate die berair...tetibe makin lame makin byk...tktau la kot die nangis ke ape ke...tp terase sedey gk la aku time tu

anyway....bile tgk keadaan die yg makin trok...ngn kahak kuar sume..aku pn bwk die g jmpe doctor, n doctor kate cm dh tkde harapan..mak aku dh nangis2 kt luar klinik...tp dlm mase yg same Miyu demam gak, tu yg kahak byk...so doctor bg ubat demam...katenye, kalo dlm 2 hari tk baek...maknenye mmg die dh tkde harapan...kalo die ok, then die akn idop la....

hari ketige die mkn ubat tu...die ok lg...tp cm lemah sgt2...sblm aku g keje, aku usap2 die dlu...n kalo die mati pn, aku dh sedie terime.....wpon aku sedey tgk die, tp aku nk sgt die pegi...sbb aku lebih rela layan perasaan sedey aku ni, dr tgk die seksa camtu...
elok aku blk dr keje kul 8pm tu..tgk die baru je mati.....surprisingly, aku tk nangis, sbb aku tau aku dh buat yg terbaek utk die...aku usap die buat kali terakhir, pastu aku tanam die kt tepi umah aku....wpon sedey, tp aku rse lege sgt....at least die dh tk seksa lg...adek aku ckp, die mati dlm keadaan yg tenang...cm separe tido

ahhh rindunyee kt Miyu!! hahahhaa

skang ni aku masih ade lg 3 ekor kuceng...sume sehat2 belaka, alhamdulillah hehehehehe

erk,
aku pun ade gak kucing yg mati ni,
kisahnyer,
kucing aku ni terbiar kt kedai haiwan member a ...
oni313 Post at 3-12-2010 06:35

oni ada lagi ke bulu adik tu la ni ? dasyat gak ye penangan kucing ni... ingatkan aku sorang je jadi sedih tahap gaban... hihi

Follow Us
ko fobia sebab takut kehilangan ye?

pasal amik gambar kucing tu... tawakal saja. ramai rasanya fo ...
PrintChez Post at 3-12-2010 09:51

aku terima benda hidup pasti mati cuma tulah dia mati ketika kami asyik bergembira tengah bahagia dengan dia.. Allah nak uji kut... tetiba je dia mati... sebenarnya lama dah aku terpikir masa mula2 aku bela mel tu... aku terpikir tak mustahil mel akan mati... tetiba... tengok jadi kenyataan... huwaa... ...

perkare camni normal la bile kite bela kuceng...yg idop, pasti akan mati....yg penting, sepjg die id ...
lin_okinawa Post at 3-12-2010 17:45

mak aiii sedihnya aku baca.... dan bagusnya kau lin ... tabah dan kuat... betapa kita ni betul - betul pencinta kucing kan... kalau sobut hantar gi doktor tu... aku pernah 3 - 4 kali dulu masa bela kucing termasuk la mel kalau hantar je ke klinik haiwan... bagi ubat mesti tak lama tu mati... tak pernah de umur kucing aku panjang... kekadang aku terpikir lak doktor ni memang sengaja nak bagi mati kucing aku ke? yelah mungkin dia tak nak kucing tu tersiksa!

jgn pecaya sgt yg kononnya ambik gmbr kucing,kucing leh mati..
bnyk kali aku ambik,tp xde lah mati  ...
izzreen Post at 3-12-2010 18:03

masa dia mati makan racun tu... terus mati mengejut ke? mulut dia berbuih ke? kalau aku jadi kau memang aku trauma kalau kucing mati depan mata macam tu... sedihnya...

Post Last Edit by izzreen at 3-12-2010 21:40

Reply 10# semalu

aku tak tgk..tp mmg sedih gila time tu..nak dkt mati,tp kucing aku tu masih gigih balik umah nak bertemu tuannya wat kali terakhir..ktorg terjumpa dia kat blkg umah dlm keadaan lemah..aku rase lain mcm kat kucing aku tu,tu yg aku suh bapak aku bwk g klinik..
tp malangnya,ajal kucing aku dah tiba..doktor inject kat kucing aku tu,tp tak jalan,sebaliknya kucing aku tu muntah hijau berdarah,bdn dia dah x leh terima ubat..doktor ckp,kucing aku dah dehydrated,means,racun tu dah beberapa hari dlm bdn kucing aku,dan dah mkn isi dlm..tp,ktorg tak sedar..
mmg sedih gile la,nsb baik aku tak berada kat klinik tu,sbb bapak aku sndiri ckp,mmg tak smpai hati tgk..menangis dia..
on the spot jgk dktr tu tanam kucing aku dkt dgn klinik dia,sbb dia pun tak bagi bapak aku bwk balik,sbb tak smpai hati nk tunjukkan kat aku ngn family member aku yg lain..

weh, aku pun sedih jugak! sedih sangat2 bila meah mati. time tu aku belajar.
aku cakap betul, aku memang tahap gaban punya adore kat meah.
dia jantan, kaler oren belang2..tp ntah nape tok aku panggil nama meah.

bila dia jalan...mak ai..tulang bahu dia gerak..macho siot!! sumpah tak tipu.
meah plak jenis kucing besar + tinggi. dah macam anak rimau dah.
tp, dia manja sangat2...gesel2..tido sesama..paling best bila dia tido atas dada aku...nikmat gilerrr....

aku memang dah jatuh cinta habih ngn meah. aku tak boleh terima kucing lain dalam hidup aku. only meah n meah....

aku sedih ni weh...

oni ada lagi ke bulu adik tu la ni ? dasyat gak ye penangan kucing ni... ingatkan aku soran ...
semalu Post at 3-12-2010 20:52

masih lagi simpan,in a special box lg tu

just pengganti adik ni je, grey,
kasar sngat, dh la betina, aduyai
tp grey ni ape2 pun, mmg manja ngan kami 1 famili

Reply 12# hAzEL^nut

nak sedih jugak leh tak..
tadi pagi keluar berbasikal kul 5 dekat2 kaw umah.. masa kat jalan besar ade kucing kat tepi jalan comel jer..
tetiba round balik tak sampai 10 minit dah kena langgar.. cedera tak teruk tp kepala darah skit..
amik letak tepi pastuh amik keta bawak pegi tanam.. sedih tull..

misty pun nak share citer sal cat misty...cat misty name twenty..letak name tu sbb beli dgn kawan ayah harga rm20 je, uncle tu xnak jual suh amik je tp ayah hulur jgk bg anak die rm20, kire cam sedekah jelah..so kitorang decide panggil twenty...twenty ni baka parsi tp xbape nak parsi sbb bapak die kucing kampung tp bulu still lebat lg la...mase umur die setahun stgah die xlalu nak makan..minum pun skit2 je..misty xperasan yg twenty dah 4 hari xkencing xberak...rupe2nye bawah perut, kat ngan pundi kencing tu bengkak ade ketulan sebesar bola golf, keras sgt..patutla xlalu makan sume..gi la klinik haiwan..doktor tu ckp sbb twenty suke jilat bulu..lame2 bulu tu bnyk tu yg die jd bengkak berketul camtu..doktor kate bleh operate tp slalu xkan selamat..akan mati uwaaaaa..misty ckp kat ayah xpela dulu..besok tu ayah ajak gi klinik haiwan kerajaan plak...doktor kat sini ckp lain plak..die ckp twenty kene jangkitan kuman kat pundi kencing die..bile doktor tekan urut2 kat pundi tu trus twenty kencing tp kuar darah saje..bnyk gile darah..misty meraung kat situ jgk...doktor ckp tawakal jelah..dah xleh watpe......doktor still bg ubat suh twenty makn..twenty lemah sgt..nak jalan pun dah xleh...misty dukung je die....balik umah suapkan ubat..die makan...pastu letak dlm sangkar...die tido je...besok tu kenduri kawin kawan...nak tinggal twenty berat sgt hati nih...walau kejap...mase kat umah kawan...adik call ckp twenty dah takde...menangis kat umah kawn tu jgk misty..trus misty balik...sampai je tgk twenty dah keras tp mata die xtutup rapat...menangis xingat misty mase tuh...mak adik2 sume menangis...twenty ayah amik tanam blakang umah..pastu ayah xbg bela kucing lagi dah..misty pun dah xnk sbb xsanggup nak tgk kucing yg misty syg mati......sekian citer misty...

Hmmm...

Salam...

Aku ni dari kecik family aku memang bela kucing sampai la ni... banyak la kucing kat rum ...
semalu Post at 3/12/2010 05:25

Bagi aku senang jer... Kuceng tu kalau dia tak mati eksideng lelama pong mesti dia akang mati tua... Nak tak nak kalau dah bela tu memang kena sedia terima kuceng tu satu hari akang 'pergi' gak... Ada kuceng yang maseh 'dalam kenangang' aku walaupong dia dah takde dekat 20 tahun... Hapa yang aku bajar daripada tu takde kuceng yang boleh gantikang kuceng kita yang dah meninggal tu sebab setiap kuceng akang bagi kenangang yang berlainang kepada tuan dia... Setiap kuceng ada keistimewaang dia memaseng...

Jizzz... Klong! Klong!

Ada kwan yg anak saudaranya kena oprate...buang ovari akibat terkana jangkitan kuman dr kucing..

Salam...

Aku ni dari kecik family aku memang bela kucing sampai la ni... banyak la kucing kat rum ...
semalu Post at 3-12-2010 05:25

ini masalah besar..
1. tido basuh kaki
2. bela hamster plak..{:2_70:}

aku berharap sesiapa yg nak bela anak kucing di taman perumahan hendaklah kurung dlm kandang sbb kucing kecil mana tau jaga diri x kenal kereta  moto peraturan lalulintas.
aku pun selalu sound jiran2 tak kurung kucing kecil dan biarkan main atas jalan raya, kali pertama boleh lg, kali 2 dan kali 3 aku apalagi buang kat pasar2.
kalu kucing besar dewasa aku x buang krn depa mahir peraturan lalulintas
bila kucing kecil mati dilenyek kenderaan lalu lintas atau main2 bawah tayar mulalah bising2 menyalahkan org lain, benda2 nio boleh dicegah, kalu nak bela kucing kecil buatlah spt bela kucing, bela anak sendiri pun tak dibiarkan main tengah jalan kan juga dikurung kan?

ako setuju ngan beberapa forumer kt sini... klu kucing kita dah mati/hilang cepat2 kita cr peganti... insyaAllah boleh wat rasa sunyi tu hilang lagi...

ako ingat memula kitaorg bela tushee, syag sgt sma dia... adik ako la paling syng... tido ngan dia, balik skolah cari tushee, mlm nk buat homework pon tushee teman... part paling xthn, adik ako ckp, b4 tido tushee ni akn jilat2 kaki dia... tushee ni mmg pelik, suke no jilat2 org...

my family mmg syg sgt kt dia... sbb dia, katak kt bilik air xde... umah kampung la katakan... but one day, entah napa emak, ayah n adik mcm busy jer (time ni ako kt kampus)... so xsibuk kn si tushee ni... nk2 tushee ni mmg jenis kuat merayau, jln sendri2... kucing kmpung la katakan... dkt 2 hari dia hilang...mmg time tu adik susah tido (sbb dah biasa seblum tido tushee jilat2 kaki dia) n satu malam, adik ako mimpi pasal tushee, dia ckp dlm mimpi tu dia jumpa tushee kt sungai, tushee senyum kt dia, adik ajak balik, tp tushee senyum jer...nenek ako ckp, tushee dah mati... pas 2 lappy ako pon hilang, segala gambar2 tushee semua ada dlm tu... bile ckp kt adik, mmg dia nanges...

n dekat sebulan lepas 2 r, ayah amik kuceng lain, nama dia eykin(sbb kaki dia mcm pki stokin) adik ako ckp kt dia, xnk syng2 lg nnti eykin pu n lari mcm tushee... tp xsampi 20 minint dia dah syg2 n main2 ngan eykin, smpi r eykin dah beranak... yg xthn tu siap buat surt ngan eykin, jgn lari rumah siap ada chop kaki lagi...

pas 2, first eykin beranak, ank dia sekor mati.. br 7 hari, ms tanam tu adik leh nangis lagi...(adik ako ni senstip sgt2, ikan dia mati pon dia nangis2) adik ako, syg sgt sama binatang...
tggl r boboy ngn gegurl... diaorg ni ada kawan nama dia a'ah n o'oi (anak si perang, kucing ni dok luar umah)...mn2 main msti ber4... comel sgt2... a'ah n o'oi ni grg gak la... pantang ada ayam nk kacau makanan diaorg, dia gi kejarnye ayam 2 smpi ayam tu penat...

tp a'ah n o'oi pon hilang gak... dah byk kali adik mimpi gak pasal diaorg (mcm tushee gak)
but adik ckp kt ako... xper r a'ah n o'oi dah xde, but eykin, boboy n gegurl, putih, E.J, emy, M.P,shyster, citra, rain, lembu, zorro, grey ada...