CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Komrade

Pengalaman Mistik di Kem2 Tentera/pasukan beruniform

dulu-dulu punya pelajar maktab tentera sungai besi kem... dalam kem sg besi dulu ada jirat cina yang agak luas.  kebanyakkan kubur cina ada disimen lekapkan gambar mendiang pada binaan setiap kubur.

salah satu ujian keberanian masa tu, tengah-tengah malam pelajar mtd diperintahkan sorang diri pegi ke kubur cina dan diarahkan supaya mengopek dan menanggalkan gambar pada kubur tersebut dan mesti dibawa pulang ke maktab....

siang hari kalau lalu nampak kebanyakan kubur dah tak ada gambar lagi....

ini kisah dulu-dulu sekarang tak taulah ada berlaku lagi...

Post Last Edit by kupia at 11-12-2010 20:32

polis bantuan di lepa hilir pahang tak sengaja tertangkap gambar cik pon melintas.... tengok gayanya macam kejadian benar yang berlaku...

http://www.youtube.com/watch?v=4NhQzd3VkDc

uiks...video ni dah pernah tgk...memang cam real kan??? nasib polis tu berani siap azan ..

thanks for credit BabeYSHa..

ni ada lagi kisah mistik pengalaman kawan serekrut, ingat tak kes histeria yg sy cite jadi kat rekrut wanita time tuh..disebabkan keadaan tak terkawal, maka jurulatih pun tugaskan 2 x rekrut lelaki tidur kat blok rekrut wanita, tapi bukan la sebilik, utk pengetahuan semua blok rekrut ni setingkat dan panjang (mcm gambar diatas) depan skali adalah bilik kecil utk jurulatih pastu baru bilik rekrut, satu bilik rasanya 30 org muat kot, tapi kami masa tu satu bilik utk satu platun, mula2 bkn main seronok kwn 2 org ni bleh tido dlm blok rekrut wanita ni...(nak skodeng la tu)..tapi mlm tu masa 2 org ni tido dlm bilik jurulatih ni..depa terdengar sesuatu kat tempat sidai baju wanita tu..bunyi mcm org hirup kuah meggi..slurpp.!! kuat pulak tu...ah sudah apa pulak ni keluh sorang kwn tu...so depa 2 org ni mengendap la melalui celah tingkap bilik tu...tiba-tiba terpandang lah sejenis makhluk cam serigala jadian dgn lidah dia yg amat panjang sedang menjilat pakaian dalam rekrut2 wanita tuh...apa lagi terkedu la kwn 2 org ni tak tau nak wat apa!!! tapi kwn yg sorang jenis berani skit...so dia cakap kat kwn sorang lg...;aku bilang sampai 3 kita lari sekuat hati ke bilik jurulatih' so apa lg depa 2 org bukak langkah seribu lari ke bilik jurulatih bertugas...sambil terdengar suara2 rekrut wanita terjerit-jerit (maybe ada yg nampak makhluk tu kot!!) pastu ustaz dtg la kot halau menatang tu...uish...nasib baik la bkn aku yg kena pi tido jaga rekrut wanita tu..kalu tak mau kejang keras kat bilik tu sampai pg hehehe

Rate

1

Bestlah citer TT,sambunglah lagi dan lagi.....ingatlan jadi tentera,hati kering semua.....

ni ada lagi kisah mistik pengalaman kawan serekrut, ingat tak kes hi ...
Komrade Post at 11-12-2010 21:28

wahh... banyak pengalaman komrade.. kebetulan saya tgh makan megie ni.. terstop kejap bila baca.. hehe..
komrade masih keje askar ke atau dah pencen?

Follow Us
nigerna, masa tu baru rekrut so hati tak berapa nak kering lagi...

yup mieraedoera sy masih lg berkhidmat dlm ATM iaitu TUDM..

still lagi masa training rekrut...ada la satu malam tu bebudak rekrut dari platun Alpha blok depa ni selang satu je dgn blok sy kecoh2 pasai jumpa cik ponti..kemudian jurulatih roll call semua rekrut berkumpul kat parade square, ada la sorang jurulatih ni dari komando yg agak berilmu skit, dia dah fed up dgn benda2 ni so dia ajak la 2 x rekrut utk cari cik pon ni, bila masuk je dlm blok platun Alpha tu depa berdiri di depan pintu sambil perhatikan dlm bilik tu, menurut 2 kwn yg follow komando tu mulanya tak nampak apa2 pastu bila komando tu baca something baru la nampak kelibat cik pon 3 beradik dok bertinggung atas loker...kecut perut 2 org kawan nih...apa lg komando tu sergah je lintang-pukang cik pon 3 beradik tu lari..apa yg sempat mereka lihat  cik pon tu melayang menuju kat pokok buluh dekat ngan blok, pokok buloh ni memang menakutkan kalu tgk..menurut staff lama kat kem tu memang cik pon 3 beradik penghuni tetap kat situ..yg selalu kacau org yg paling bongsu kata depa...ntah la..{:1_126:}

Rate

1

ni ada lagi kisah mistik pengalaman kawan serekrut, ingat tak kes hi ...
Komrade Post at 11-12-2010 21:28

itu '' Jin '' lah tuh......   ini mest ada kes tak cuci darah kotor  nih...... sebab ada kawan pernah tertengok makhluk Jin rupa Kepala Kuda dan badan sasa dok jilat darah kotoran wanita (tuala wanita) di tong sampah....

nigerna, masa tu baru rekrut so hati tak berapa nak kering lagi...

yup mieraedoera sy masih lg  ...
Komrade Post at 12-12-2010 10:39

kem mane en.kom?

KL Base, sg besi tu..

huhuhu..akhirnya ada gak yg bukak thread pasal citer antu kat kem ni..congrats en komrade..saya dulu pun besa stay kat kem T kt ipoh tu gak..tp setaun je..ikut ayah seblom dia pencen..
2 taun seblom tu kiterang kena posting ke oya..sibu serawak..masa kat kem T ,ipoh tu x ingat kena ke kaco ke x..tp masa kat kem kat swak ni..saya n adik bradik saya(suma lelaki xcept me) rajin kuar mlm2...kalau ayah n mak xda,mulala kiterang 4 beradik kayuh basikal memlm g skolah kiterang tu..waktu saya umo 10 ke 11 thn ntah..
saya naik basikal ngan adik saya no 4,abg saya naik basikal ngan adik saya no 3...so mlm tu macam biasala..pas mak ayah kiterang kluar je( p mana ntah x ingat..kalau derang ada..mmg x leh kuar la memalamm..carik nahas) kiterang pun amik basikal n kayuh ke arah skolah kiterang..memula kena lintas roundbout dulu..padang bola n baru jumpa skol kiterang..waktu tu,ada la pokok kelapa sawit sepanjang jalan nk ke skolah tu..
saya ngan adik saya kat depan,abg n adik sorg lagik kat blkg..kayuh punya kayuh,kat area tepi padang bola tu..km jumpa satu kapel laki bini..tgh pegang anak kecik..waife dia pegang anak kecik..asben dia jalan tepi basikal..sambil tgh usik2 anak kecik dia..yg buat saya heran tu..basikal dia bleh jalan sendrik..tp waktu tu ngah xcited nk g menyiasat skolah kiterang pasal ramai orang cakap berantu..so x terpikirla plak yg basikal dia leh jalan sendrik..pas padang bola tu..dalam area 5 m nk sampai skolah..saya n adik lelaki saya ternampak sesuatu..dok menjengah dr blkg pokok kelapa sawit..(kiterang kuar dr rumah tu dalam area 8.30 or 9 mlm kot)
cik cong menjengah dr blkg pokok kelapa sait..dia xda la tunjuk muka dia suma..tp separuh aje..kiterang apa lagik..patah balikla...kayuh dengan lajunya..huhuhu..abg saya yg x tau apa pun ikut patah balik pas nmpk kiterang kayuh dengan lajunya...
sampai kat round about tu..kiterang bertembung dengan sorang sarjan..bapak kawan abg saya..kiterang suma jatuh dalam parit...saya cepat2 bangun tp tengok2 sarjan tu dah lang..padahal dia naik basikal aje..huhuh,sejak mlm tu..kiterang dah x brani kluar memelam dah...
masa dok kat sibu ni pun..ada satu peristiwa berlaku gak..kecurian basikal..umah saya la kena..kiterang park basikal tu depan umah..ada la dalam 10 m dr rumah..dkt pokok kelapa sawit..waktu tu terdengar bunyi bising2..ayah sy pun tengokla kat luar..x sampai 5 minit basikal dah ilang pas bunyi bising tu..misterius sungguh pencuri tu..laju no..

Rate

1

macam macam pengalaman yg menakutkan.....

huhuhu..akhirnya ada gak yg bukak thread pasal citer antu kat kem ni..congrats en komrade..saya dulu ...
tenderfly Post at 13-12-2010 08:26

berani nye awk kuar mlm2!!!
sy dulu dok kt kem kuar mlm sbb p ngaji je...da la jauh umah ustaz tu dr umah
bile nk p xde la seram sgt...bile nk balik,mgigil lutut walaupun mse tu pkul 9 lebih...sbb gelap yahamat....
yg ni sy xpnah kene...kakak sy yg kene...mse tu nk ujan...kilat..guruh smue ade...then akak sy nmpk smthing mse kilat tu...die nmpk cm de alien dsebalik pokok pisang..bkilat cm org mnyk tuh...trus die lari tgglkn adik2 kt blakang... hampess nye kakak.....da smpai umah bru die cite...

macam macam pengalaman yg menakutkan.....
Miezi Post at 13-12-2010 08:49

dok kem mmg mnakutkn....maklumla kem ni kawasan lame...

besh2 citer neh.. citer la lagik... cam sonot jahh...

bishaaaa kasik hailaite la ini rumah nyahh.. mohtip tak hailaite??

kui kui kui..macam mana nk jadik penakut..adik badek sumanya laki..ceq sorg je aweq..ngan saya saya sekalik jadik lelaki..huhuhu..
cakap pasal ngaji kalau x silap..ada skalik kat kem mana ntah..johor ke ipoh ke..masa kiterang ngah ngaji pas maghrib tu..dengar bunyi buaian buai sendrik..(buaian berkarat)..masing masing pas ngaji terdiam..p tengok kat taman seblah tu..ada satu buaian dok berbuai sendrik..kekekeke..suma lari lintang pukang kat ustaz..

Reply 32# tenderfly

cerita pasal kem oya sibu ni teringat kenangan lama dulu... saya pernah duduk sibu flat dalam town tu - brooke drive... ada lagi ke sekarang ni agaknya? sibu penuh dengan iban tapi tak ada pulak kisah paranormal masa tu...

komrad, dalam charlie 130 tak ada yang angker ke? pernah naik sekali KL - Kuching... dekat 4 jam baru sampai...

Reply 6# Komrade

yup arwah pranita awanis ni dr 10 briged para..die dr sel gaji dan belanjawan..yg sarjan tuh sarjan ali..diorg terjun dari nuri rasenye..latihan biase..mase tu tahun 1998..aku br nk amek spm ujng thn tu...time tu aku lak kt mrsm kt utara mesia.mmg kedudukan mrsm tu lak dlm kem pulis utan (la ni depa panggey PGH)..aku pun ade 1st hand encounter ngn antu jgk dlm kem tu mase blajo...anyway cgtrs comrade coz bjya bukak umah psl antu dlm kem...