CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Komrade

Pengalaman Mistik di Kem2 Tentera/pasukan beruniform

satu lagi kisah arwah bapak jumpa cik pon masa meronda..

ni masa kat semenanjung lah, time komunis maharajalela...dia dgn kwn dia ronda satu hiway tu (jgn tanya dimana aku dah lupa )..biasalah zmn dulu thn 60an tu kan jalan2 dia kiri kanan hutan belantara....tgh2 drive jeep tu, dari jauh bapak nampak pempuan kat tepi jalan, depang tgn nak tumpang..apa kes pempuan sorang2 kat tepi hutan tgh malam..kawan arwah ckp nak 'berenti ke', bapak ckp 'tak pe kita tumpangkan dia'...'yg penting jgn ada niat jahat'...so derang berentikan jeep dan tanya pempuan tu nak kemana..standard entiti tu lah rambut panjang, baju kurung putih...heheh...kawan arwah dah menggigil tapi arwah mcm biasalah tak takut..pempuan tu tak bercakap cuma tunjuk kat satu arah ..so arwah ckp 'hop in' ...
naiklah pempuan tu duduk kat belakang...senyap je..arwah bapak tu bacalah apa2 yg patut, sbb dia tau yg naik tu bukan manusia.....
dah sampai tmpt yg dituju tu, berentilah jeep tu..gelap gelita kau, mana de rumah kat situ, hutan belukar...pempuan tu turun dah turun je dia toleh kat arwah tapi muka tunduklah, dia hulur something, arwah teragak2 nak ambik tapi dia ambik jugaklah...duit kertas..arwah ckp 'terima kasih, dan jaga diri baik2' gitu...
so jeep pun bergeraklah, sempat arwah tgk kat cermin tu, pempuan tu takde kat situ..dan duit dia yg pegang tu jadi daun..heheh..sib baiklah itu pempuan tak mengilai2 ke, kejar arwah...tapi mungkin sbb 'dia' tau arwah tu bukan sebarangan orgnya...
sorry ek, aku ni tak reti sgt nak mengarang, mungkin korang baca tak seram kot..

Rate

1

ni masa kat semenanjung lah, time komuni ...
nour2001 Post at 15-12-2010 10:32

eh saper kata tak seram...meremang bulu roma aku
    baca citer ni...arwah ayah noor mmg betul2 kental kan...
    biasa org yg ada ilmu skit2 ni mmg mcm tu....

best la noor citer la lagi......nk cite pengalaman sndiri mmg takder

rasanya semua kem ade cite angker ni.. skang ni slalu gak dok ulang-alik kt KL base.. mmg menyeramkan. alhamdulillah... xpenah jumpa ape2 yg pelik lg. kang kalo jumpa, xmo masok dh. hehehhe...

abg ipar aku keje TUDM.. tp skrg dah renti.. dulu dia keje kat TUDM Sbrg Prai..
dia cerita hari tu ada video pocong tertangkap dalam CCTV tempat dia kerja (TUDM) tu..
dia ada save kejap dlm pc.. lepas tu dia delete sbb takut .. tak sempat aku nak tgk..
kakak aku sempat tgk.. dia kata ada banyak pocong dlm video tu.. ada yg besar & kecik..
pocong tu tgh cross jalan masuk ke dalam pagar kem.. pocong tu mcm tembus je pagar tu..

seram gak aku membacanya

x seram ape.... skeriii taw.... mcm aku skali ade kat situ....

Follow Us
dia cerita hari tu  ...
archilless Post at 15-12-2010 12:12

pocong2 tu semua tgh sign up kot jadi new recruit tudm,,tu yg beramai2 masuk, tak menyempat2 sampai tembus dinding/pagar etc..

eh saper kata tak seram...meremang bulu roma aku
    baca citer ni...arwah ayah noor mmg b ...
helena_dzam Post at 15-12-2010 11:15

dia mmg kuat semangat tapi don't think dia tu jenis yg ada 'ilmu' tu semua...tapi arwah nenek saya dulu ada pedamping 2..satu harimau 3 kaki satu lagi tah tau lah lupa..la ni..since arwah abah the only son in the family dan dah meninggal pun, tak taulah kemana pedamping tu pi..

dia mmg kuat semangat tapi don't think dia tu jenis yg ada 'ilmu' tu semua...tapi arwah ne ...
nour2001 Post at 15-12-2010 13:45

ada kaitan kut dengan pendamping nenek tu, orang dulu2 memang ler bnyk pendamping..
    nour takder rasa apa2 ker......

bestla  korang.....

Mana TT nih...sambung lagiiii.....pleaseee..

mestri hantu ada d mana!!!

mane bro komrade nih? sure die tgh bz kt hangar nih..hehehe

Post Last Edit by nour2001 at 15-12-2010 14:49
ada kaitan kut dengan pendamping nenek tu, orang dulu2 memang ler bnyk pendamping..
    n ...
helena_dzam Post at 15-12-2010 13:50

mungkin lah kot...org2 dulu memang suka sgt ambik benda2 ni..even arwah nenek belah mak pun sama..saka pengasih, skang benda tu tgh usha mak saya pulak..tension betul mak saya.. ..
saya tak rasa apa2 pun, inshallah takde apa..benda ni nak anak yg sulung (my sisterlah kena nanti) adik lelaki saya untunglah sbb dia anak no 5 (the only son), macam arwah bapak tu anak no 5 jugak dan arwah bapak dia pun anak no 5 jugak..dan masing2 anak lelaki tunggal dlm family...spoookyy..

serius seram! dh bape kali tegak bbulu tengkuk ni!
hmm brani babas bapak nour tu..
klu aku kat tmpt dia..perghh ketar lutut nk tekan minyak

tp agknya pe la prasaan org2 yg biasa jmpa ni..sje nk test diri tu brani ke x..ke ada mtlamat len

dia cerita hari tu  ...

archilless Post at 15-12-2010 12:12

alamak..rugi betol

serius aku smpai skng x penah tgk mmna video pocong beramai2
mesti syok..
tp ni klu tjmpa askar2 pocong ni dpn mta..mesti meluruh jantung ni!

wahhh best2

mungkin lah kot...org2 dulu memang suka sgt ambik benda2 ni..even arwah nenek belah mak pun sama..saka pengasih, skang benda tu tgh usha mak saya pulak..tension betul mak saya.. ..
saya tak rasa apa2 pun, inshallah takde apa..benda ni nak anak yg sulung (my sisterlah kena nanti) adik lelaki saya untunglah sbb dia anak no 5 (the only son), macam arwah bapak tu anak no 5 jugak dan arwah bapak dia pun anak no 5 jugak..dan masing2 anak lelaki tunggal dlm family...spoookyy

aduii...tu yg tension tu...siap usha2 lagi, cuba la nour mintak nasihat daripada pakar2 kat sini tuk elakkan perkara ni, takut jugak kan menda2 ni...mmg benda ni suka anak sulong ker, patut ler arwah abah dulu pun ada gak yg dari arwah atuk...ishhhh mintak dijauhkan la dapat mender camni.....

me, br dok dlm kem sg besi..kawasan baru....'kawan' pun baru......
blok sebelah dah byk kene gangguan.....
me just dengar bdk2 main di taman kul 2 -3 pagi...
memula pk..anak saperlah yg main pagi2 buta nih...serius tak terpk 'kawan' baru tuh..last2..malas aaah nak layan...

cuma, tiap kali suami kerja malam/balik lewat......biasanya sejam awal..ade jer 'org' akan balik dulu...try2 bukak pintu takleh...tercongokla depan pintu 10minit....me intai dr bawah (tgk kt pintu kana de selang antara pintu dan lantai..nmpk byg)....buat derk ajelah.....takut jugak....tp nak wat camner.....

Reply 84# archilless

nasib baik dia delete, kalau dia upload kat youtube mesti kena tuduh berlakon pocong la, penipu la, hantu tak boleh dirakam la, rakaman movie hantu terbaru la ...