CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Komrade

Pengalaman Mistik di Kem2 Tentera/pasukan beruniform

salam forumer sekelian....sori bz skit byk kapal nak repair

Ni sy nak story satu kisah terjadi dekat Kuching Base, pada 23 Mac 1999 sebuah pesawat tudm jenis DHC-4 Caribou terhempas di base kuching mengorbankan 5 anak kapal, selepas kejadian itu, pada suatu malam ada la senior sy bertugas pada mlm tu utk standby crew kerana pada esoknya ada sebuah kapal yg akan take off awal maybe dlm kul 7 kot, so anggota yg standby kena la bermalam di tempat kerja, tgh baik punya lena tetiba dikejut dgn seseorang sedang menepuk-nepuk meja kat dalam office tempat anggota tu tido, so anggota terus bangun dan lihat 2 org pilot berdiri dihadapannya dan dgn tak mengesyaki apa terus memberikan buku log penerbangan kpd pilot tersebut utk ditandatangani ( buku ini perlu ditandatangani oleh pilot sebelum menerbangkan mana2 pesawat yg nak digunakan) masa pilot tu tgh sain buku tu anggota ni pun tanyal pilot tu 'awal tuan dtg pg ni' tp pilot 2 org tu membisu seribu bahasa, kemudian baru anggota tu perasan muka pilot tu mcm pernah tgk!!! kemudian dia amati betul2 muka pilot tu...aik!!! muka pilot2 tu bukan ke dah arwah pasal crash beberapa minggu lepas..pastu dia pandang ke bahagian kaki salah seorang pilot tu...ahh..mana kaki dia.!!! yg nampak cuma darah merambu-rambu keluar ..baru dia teringat..salah seorang pilot yg terkorban tu putus kaki!!! apa lagi lintang pukang la anggota standby tu lari..sampai demam seminggu.. start pada tu anggota tak berani stanby malam kat tempat keja, dok umah je, bila diperlukan baru dtg..

Rate

1

me, br dok dlm kem sg besi..kawasan baru....'kawan' pun baru......
blok sebelah dah byk kene ganggu ...
purple_orchid Post at 15-12-2010 17:58

ni block baru jln kenanga ke ? tu bekas jirat cina.......

Reply 100# metalacademic

kan... mmg betul.. dah la menurut kakak aku.. kualiti video tak berapa bagus.. tak smooth frame tesekat2.. stended video cctv..
kiranya tak nampak sgt diorg melompat..

salam forumer sekelian....sori bz skit byk kapal nak repair

Ni sy nak story satu kisah terjadi  ...
Komrade Post at 15-12-2010 18:44

adehhh...seramnya jumpa 'benda' tu berdepan2 camtu, mau gugur jantung nih.....

ni block baru jln kenanga ke ? tu bekas jirat cina.......
apam_manis Post at 16-12-2010 11:23

jln labuan..mmg betul2 baru....

seramnya....

Follow Us
Teringat pulak masa tgal kat kem sg besi 2006. Umah ktorg seketul kat atas bukit, jalan mati.

Masa tu bapak dah nak pencen, so ktorg 1 fmily nk kene pindah balik ke rumah asal. Aku masa tu keje kat cheras. Ktorg pindah brg ckit2..pastu umah tu tinggal la kosong, juz ada 3-4 kotak buku skolah adik2 aku, brg2 lama ntah apa2 lagi  & pasu2 bunga mak aku...

Dlm proses nk pindah2 brg tu la, kat opis..mak aku call sruh sgah umah lama kat sg besi. Sruh amik buku adik2 aku tu. Umah tu dah kosong dekat seminggu, juz kunci umah belum serah lagi sbb ada brg bbrapa kerat tu la.

So, on the way balik keje tu aku singgah la umah tu. Mak aku dah pesan, kunci umah ada sorok bawah pasu2 bunga kat laman tu.. aku pun masuk la umah.. kotak2 yg kene angkat tu dah siap2 dikumpulkan kat sebelah pintu depan. So senang la keje aku, tinggal nak angkat masuk dlm kete je la.

Utk yg xtau lagi, umah kat kem ni kan stail umah british- besar & memanjang.. kalau siang hari pun, kene pasang lampu…lain la kita bukak segala tngkap n pintu yg tak terkira byk nye. Xde keje aku nk bukak sumer tgkap tu sorg2. Dan aku xtau nape hari tu aku cam xdek prasaan je masuk umah kosong tu. Ala2 cam hati kering je.

Dah siap angkat2 brg masuk kete, jam pun pukul 6… jeng jeng jeng.. dari umah aku..nmpak jln smart tunnel sg besi tu kete xbergerak, jam giler.. kalau aku blk masa tu, mmg xsmpat aku nk asar. Cuaca plak macam dah gelap nk hujan. Serius…kat kem tu, kalau ribut petir jgn buat main la. Berdentum2 kilat die macm ko nk kene karan jugak. Mmg suis kompom kene tendang punyer la. Pastu jgn try nk on blk selagi kilat xabis..

aku masa tu dah rasa xbest..cpt2 g smyg kat bilik tdur aku.. masa tu kilat dah sabung mnyabung kat luar. Bunyi guruh jgn kata la, rasa nk terlompat je sbb terkejut…tiba2 tgh rakaat last –TUPPPP!…karan putus.. ni sah suis kene tendang.

Lemah lutut sehh…aku nk buat apa dlm rumah kosog bergelap ni?  Nak balik pun aku xbrani..., mana tak nyer..kilat dgn angin kuat sgt kat luar, smpai nk bukak pintu umah xbrani. Aku pon peluk lutut..duduk dlm bilik diam2 smpai kilat benti.  Mmg pakej ckup lengkap utk buat org mcm aku ni takut. Bateri hset tgal 1 bar je pulak. Nak nangis je.. tiba2 nyesal giler, apsal aku jadik brani g amik brg kat umah ni. Dah la pompuan…, kalau kene hysteria sorg2 ni, sapa nk tolong?

Masa tu dah dekat pukul 7ptg ..dah dgr org mngaji dari masjid kat bawah. Aku kuatkan diri, bangun pegi dapur…lilin besday yg pendek tu je lah yg aku jumpe. Nasib baik mancis pun ada..dgn chya lilin cinonet tu aku gagah kan diri bukak bilik stor….siut betul, suis die betul2 kat ujung dinding..maknaya aku kene jln masuk stor tu smpai dlm.. Dgn guna pnyapu, aku tolak suis tu..then lampu ruang tamu rumah pun nyala.. rasa dah lega sgt2 dah

Pastu aku pon patah balik pegi bilik..ada lah dlm 15 langkah, baru smpai ke bilik aku tu. masa aku patah balik tu la aku terasa meremang  tgkuk tiba2. Ada rasa cam ada bnde ikut aku dari dlm stor tadi..terasa sgt!

Aku cume cpatkan lagkah, sbb aku tau kalau lari, mmg brtmbah takut aku.. trs aku pegi kluar. Tutup pintu, dgn mmbelakangi aku. Aku mmg xde kudrat dah nk toleh blkg sbb aku rasa bende tu follow dekat sgt blkg aku. Bila pintu dah tertutup & nak kunci pintu rumah, baru aku berani pusing..  lampu rumah yg terpasang tadi aku biar je lah

Lepas tu, pun berlari ke kete..,stat enjin kete…termati2 enjin pulak tu, sbb lutut aku terketar2 nak tekan clutch..last2 dapat jugak gerak, trus pecut balik umah.. ni mmg last aku masuk umah tu..ngeri giler!

Rate

1

meremang2 aku baca....dh la dok sorng kt opis nih...

memang silkywhite, kuarters dlm kem2 ni pu tidak kurang angkernya.. ada la masa dok kat kem subang tinggal di kuarter, kuarter tu mcm flat la, memang dah lama dibina rasanya tahun 80an kot, ada satu malam sy kena on call standby masa tu kul 10 mlm lebih la dipanggil utk dtg keja, sy dok tingkat 3, masa nak turun melalui lift tetiba la pulak lift rosak..adoi...kena la turun ikut tangga, yg boringnya laluan tangga flat tu gelap dan tiada lampu, mula2 tu jalan slow2 kendian sampai kat tingkat 2 tetiba meremang pulak bulu roma sy..ish..tak bleh jadi ni terus je sy berlari turun tangga bila sampai kat tingkat satu tu terasa cam ada kelibat org duduk kat tepi tangga tp tak nampak sebab hitam sgt rupanya.. ish dlm hati, budak mana la lepak kat sini mlm2...bila tgk kaku je..mmm apa lg langkah seribu la...sampai kat garaj moto trus start moto blah....tp masa balik keja dlm kul 1 pg nasib la lift tu dah ok balik tu pun rasa seram sejuk masa dlm lift tu..nasib baik la tak ikut balik umah...

Rate

1

Reply 109# Komrade

quarters tudm subang kan?..flat lama tu mcm tak banyak rumah yg berpenghuni..
ramai pindah kat apt baru..

Salam to all...

Julie lak nak syer gak pengalaman di Kuarters Balai Polis memandang Julie anak polis..
Kuarters Julie duduk  ni kuarters lama...FYI sebelah pagar kuarters julie tinggal ni ada satu kawasan perkuburan lama..adala dlm 7 or 8 buah kubur jek..

Cerita nyer bermula pada 1 malam dlm kul 12-1 pg gtu...ada sorang kopral g umah julie nak jumpa ngan abah julie..dia report ada sorang bini anggota yg tinggal kat tingkat 2 blok kitorang menjerit2 mengilai2 tak sedar diri..then abah pun pegi la..

masa abah julie sampai kat umah dia..pempuan tu tgh mengilai2 dgn mata yg merah cam biji saga abah ckp...org lain yg dtg sebelum tu semua pakat tgk jer..takut nak masuk dekat..yer laaa...bini abang tu dah cam rupa pontianak dah...akak yg kena rasuk tu tgh membaling apa jer yg ada kat tgn dia ke arah suami dia...laki dia duk elak2 la..hehe...habis pinggan mangkuk cawan semua dia lempar...tp baby dia yang tidur dlm buaian tak sedar pun..akak tu pun tak kacau lak baby dia..

abah julie pun cakap la kat makhluk dlm badan akak tu suh kuar (mungkin cik ponti)...tapi akak tu ngilai2 jek n dia kata dia nak bawak skali akak tu..then akak  tu terus lari ke dapur n panjat beranda belakng umah dia nak terjun.....kat belakang flat kitorang tu la ada kubur lama tuh..n pontianak tu cakap dia berasal dar kubur lama tu...ishhh

abah julie pun apa lagi terus meluru kat akak tu n peluk dia kuat2 nak halang tak bagik terjun...laki dia hanya mampu tengok jerrr...dalam hati abah berdetik ..bini orang pun bini orang lah..kalau tak peluk mau dia terjun n hilang dalam kepekatan malam...tak ke naya kalau jadi gitu.. ...pastu abah jerit la suh ramai2 tlg pegang skali..lepas tu akak tu terus pengsan...

then dia sedar.. dia tkejut tgk reramai org kat umah dia...tapi dia tak tau pun yg dia kena rasuk cuma dia rasa letih jerr...

julie tak tau pun insiden ni...sebab tgh syokkk punya tido.. keesokan harinya time breakfast abah julie citerrr..hehehe...seb bek tau esoknya..kalau malam tu gak tau haruslah julie pun meroyan..sbb julie memang penakut ya amatzzz...hehehe

peristiwa ni belaku kat balai polis jasin melaka...tahun 1994 kalo tak silap

Rate

1

Reply 7# mrJOKERfromHELL

encik joker dok blok AB eh?kira jauhla dr hutan n jalan ke padang tembak dan klinik atas bukit tu....hehe....

Sorang kawan navy pernah bagitau ramai anggota bertugas malam di KD Pelanduk kena kacau mlm2 dgn antu yg merupa jadi pegawai atau senior2 diorang yg dah lama pencen dan pindah balik ke kampung.

Reply 112# Jeedai

yup...duk blok AB...kira awk duk blok AE atau AD la yer....tapi xdelah lama sgt duk blok AB ni,sbb arwah ayah saya,lepas 6 tahun kat komando 69,dia amik test undang2 pegawai,trus tukar UTK,tapi kan jeedai,klinik tu mmg seram...dah la ceruk plak tu...padang tembak pun xkurang gak angkernyer...dlu pernah dgr org menembak dlm tu,padahal dah ade tanda "bendara hijau"(tanda tamat latihan menembak),so lagi 1 hot spot kat air terjun blkang umah SM/SI,kita pggl batu 3...dlu pernah tangkap ikan waktu mlm dlm tahun 80s,nampak benda bertenggek,bila dtg dekat jer,benda tu lesap....tapi serius la,dlm byk2 tempat yg dlm kem vat69 ni,tang klinik tu org byk xbrani nak gi....,saya ingat lagi,klu main nyorok2,mesti main kat tingkat 9 ngan 10....dah la tgh2 mlm mase tu

Rate

1

Reply  Jeedai

yup...duk blok AB...kira awk duk blok AE atau AD la yer....tapi xdelah lama  ...
mrJOKERfromHELL Post at 18-12-2010 17:48

saya blok AD...blok yg paling laaaast skali,ngadap utan kat belakang..jgk jalan antara padang tembak dgn klinik.malam2 suka lepak sorang2 kat beranda belakang tgk bintang.layan perasaan konon....tapi blok U lg best,belakang utan,kiri hutan.bangunan pon nmpk usang ja.

hmm...masa tu mmg tgh galak merayau.pi padang tembak n panjat bukit sampai rumah pegawai.pi klinik yg horror tu nk tgk ikan toman.berkubang kat batu 3....adventure abess....

walau dh di bagi amaran yg kwsn tu ada "sesuatu"........

Reply 114# mrJOKERfromHELL

tapi main nyorok2 time malam ja yg saya tak berani nk buat....

Reply 116# Jeedai

dlu klu main nyorok2 kat tingkat bawah kene hambat jer ngan pcik2 awk masih duk sane lagi?

saya blok AD...blok yg paling laaaast skali,ngadap utan kat belakang..jgk jalan antara pad ...
Jeedai Post at 18-12-2010 17:59

tapi tu semua kenangankan jeedai......bdk2 kem mmg aktif dlu...ptg2 main bola antara block AB ngan AC....masa nak blk tu la kwn saya meracau,kene sampuk kat padang depan blok AC tu,dia lari gi ke hutan sblah...jenuh cari....

tak,tahun 96 kami pindah kedah.
hmm.mcm mana agaknya keadaan kem tu skrg ye?saya teringin nk masuk balik kem PPH tu,nk amik gmbr bekas rumah kami,jgk tmpt2 yg biasa kami pegi dulu.boleh masuk ka?

tapi tu semua kenangankan jeedai......bdk2 kem mmg aktif dlu...ptg2 main bola antara blo ...
mrJOKERfromHELL Post at 18-12-2010 18:16

mau nya idak.kita time tu kalo main bola,selagi tak maghrib..selagi tu dok huha huha lagi kat padang...