CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Labeaute

Nak Tanya Adakah gatal-gatal seluruh badan punca gangguan

biasa nya depa cas >< rm300- rm400 sj..

Reply 7# Labeaute

Yang my mum kena tu belum garu pun dia da merah..
Pastu besar2 plak tu..

Reply 11# Peya

memang benda tu tebal & merah..
kalau kat leher my mum tu, dari jauh pun da bole nampak..
kalau time dia naik kat muka sampai jadi sembap..

ubat apa tu milera bely kasi tau, nak cuba beli mana tahu leh baikkan
Labeaute Post at 15-12-2010 13:01

Klo u pergi farmasi, u ckp je nk krim gatal. I sampai sekarang x blh nk pkai losyen or sabun. Klo mandi, i sabun tang ketiak je. Klo i sabun 1 badan, alamatnya macam beruk kena belacan la jawabnya. Pakai sabun sulfur pon x elok. Sekarang mmg totally bergantung dgn krim gatal tu.

Reply 6# milera

stuju dgn pdapat milera

maybe sakit kulit kot TT....gi la kt pakar kulit dulu..cek dulu sama ada ok ke tk..kalo tkde ape2, baru kita try ubat kampung..kita mna thu..kdg2 ada org tersalah hantar..nk bg kt org lain, tkena kt kita..

aii dulu pnh kena gatal2 gak..memg tiap2 mlm akan rasa gatal & panas2 bdn..kdg2 kul 3 pagi, bgun mandi..tp still tk hilang2 gakk..lma2 gi berubat kampung..memg ada org buat aii..kwn satu opis..bila dh berubat, ingt kn dh elok..rupanye ada lg..then aii berubat ngn ayah kawan aii..dia pun kata benda yg sama..kwn satu opis gak..dn alhamd..dh tkde ape..

aii risik2 gak nk thu sape 'kwn' opis aii tu...tp tk dpt pun..pakcik tu tknk bgthu..dia kata..yg lps biarla lps..wawawawa

Follow Us
Sambil sambil berubat doktor dan pakar perubatan islam ke cuba la amalkan minum air kelapa muda. Air kelapa ni amat mujarab utk mengubat pelbagai penyakit.

ermmm....

pasal gatal2 nie wid penah kena...lepas maghrib je sure tergaru2 cam beruk mak ngehhh....kira mandi ngan minyat affiat tue laa nak hilangkan gatal....minyak tue panas tapi tak rasa panasnya kalau dah gatalkan.....jumpa doktor...doktor kata tue alahan dan darah dlm badan kotor....tue yg menyebabkan gatal....dia kasi ubat tp ubat tue tak jalan pun....arwah mak pun kena...lagi kesian....sampai bengkak2 muka dia kena gatal tue....kesian mak.....ubat doktor tue laa dimakannya bertahun2....

sama laa cam wid pun....puas laa makan ubat doktor sampai tahun2.....alhamdulillah skang nie dah takde.........

salam semua. aku pun nak share gak la. aku pun pernah alami. waktu tahun 2004/05 kat asrama. masa tu akhir tahun 04 nak masuk 05. tak pasti apa yg berlaku sebenarnya. asrama kami 4 tingkat. kami budak2 form 6 semua duduk tingkat 3. tingkat 4 kosong. nak dijadikan cerita, kesemua bilik, budak2 form 6 mcm kena ganggu tau.

cemana nak cakap eh, kat tubuh diorang atau muka pasti ada tanda merah sebesar tapak tangan bby. pastu tanda tu makin lama jadi macam melecur kena api. budak2 kena tak serentak. mlm ni 4,5 org, esok plak lagi 4,5 org. alhamdlillah sebab bilik aku tak kena. dorang seme ok,

pastu nak dijadikan cerita, cikgu kaunseling panggil aku masuk bilik dia. (memang kalau ada bab2 gini aku suka join). dia ajak aku g depan pintu bilik guru. waktu mlm pas maghrib aku ajak kawan2 g sama teman. pastu cikgu tuu baca ayat quran sikit2,  dia korek tanah. aku nampak cikgu tuu kuarkan sebungkus kain putih. dalam tu ada tanah.

cikgu kata ada org tak senang ngan pengetua kami, dorang jeles sebab pengetua tu jadi pengetua sekolah kitorang, salah satu sekolah bistari.

p/s  org terpelajar pon suka guna benda2 gini..

I pun kena macam nie n skarang tgh berubat

dulu pun kat sini ada yg menderita sakin gatal gatal macam ko orang... tapi mana entah, lama dia senyap, tak nampak lagi... harap harap dah sembuh

dulu member aku penah kena gatal2... katanya dia terlalu ke terlanggar kain cik ponti, pastu cara berubatnya kena serkup dengan jala....hehehe

tp dlm family aku, abah dan abang aku akan kena gatal2 bila kena hujan...turun kat anak abang aku. depa kena hujan jek...siaplah bintat badan.

kalau dah jumpa doc biasa tak baik gak..kena jumpa doc pakar kulit la nampaknya
tapi kalau pas jumpa pakar pun tak baik, blh ikhtiar cara lain plak
kekadang masalahnya simple je tapi disebabkan blm jumpa ubat yg sesuai, tu yg tak baik2

aku pernah gatal2 satu badan gak...
tapi sebab sejuk..kulit jadi kering...
especially lepas mandi...
cepat2 sapu losyen ok la...

waktu first time gatal2 tu, hubby tolong sapukan ubat dan tolong mandikan...
bila teringat balik rase sweet lak...opps sorry ter off topic

untuk kurangkan gatal gi farmasi beli calamine lotion, saya kalau gatal2 sapu lotion ni....rasa sejuk jer beli buh kat kulit

cari air zam zam...hadap kiblat,lepas tu niat dan doa minta di sembohkan penyakit gatal2 tu pada Allah SWT.lepas tu baca alfatiha sekali,alikhlas 7 kali dan selawat nabi 11 kali bacakan pada air zamzam tersebut,separuh wat minum separuh lagi wat sapu dekat tempat yang gatal2 tu...yakin sepenuhnya Allah yang sembuhkan.insyaalah 3 hari sembuh...

aku dulu kena satu badan..main kat paya,balik je kena gatal2...lama nak hilang,lagi digaru lagi syok.....nasib masa tu bapak aku gi mekah bawak balik air zamzam...aku pon try la ikhtiarkan buat sendiri....alhamdulillah hilang gatal2 tu...tapi bebekas parut tak hilang.....

saya selalu kena gtl2 tu...mcm2 ubt makan tp xjln..klu g klinik doc mesti ckp allergic...sbb saya ada asthma..so sape2 ada asthma akan selalu naik rashes kat badan...tp makan ubat pun still x tahan, tergaru2 macam beruk...last2 bila naik je gatal2 tu saya sapu air garam n bia dia kering sendiri..pedih sketla kalau tempat tu kita dah garu sampai luka..

Salam..

Evil pun dah nak masuk 3 bulan kena gatal2 pd badan. Tanda dia ada bintik2 mcm kena gigit nyamuk membengkak kat kulit... Kalau garu makin dia naik dan merebak. Pastu jadi merah dan panas.
Time masa awal2 kena, garu x ingt tp xde la sampai berdarah (nti parut x encem lak) last pastu buat bodoh sambil pakai mind over matter...kita wat bodoh je thn.

La ni pun ade gak bengkak2 gatal tu tp dah x segatal dulu. Pergi check dgn doctor dia ckp allergy. Aik dah umur nak masuk 30 thn baru nk kena allergy?  Kalau ade sesiapa ada simptom2 yg sama dah berubat n baik, sila share atau PM dgn saya ye..THanx!

salam..tokma pn gatal2 badan jgk..sejak raya haji lepas..first kuar bintik mcm ggt nyamuk.kalu garu kompem merebak,dari kecik jadi besar...panas plk 2..kalu sekali dh tergaru,mula la nk garu berkali2..bila naik bintik mcm tu tokma sapu minyak panas.

beberapa ari lepas,member bwk balik air zamzam..terlintas nk sapu kat gatal..tokma selawat 3x..baca surah al-ikhlas..dgn niat nk hlg gatal,air selebihnya wat minum..alhamdulillah.dh kurang..sekali sekala je naik kat leher,peha..mudahan semakin sembuh.

Reply 17# fatehana

so skrg ana dh x gatal2 lg la ek?