CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_comei

Medical-card Insurance - Need advise

Laaaaa...ni topik Medical Card ... Kenapa jadi camni pulak?

pebenda aaa... hal peribadi pun nak heboh. tak payah aaa nak melagakan org cam bebudak.
nie... nak tanya prudential nie bagus ker ? kalu pru linked investment tu cam mana la yer ? ada con insurance ke skang nie ? bukannya 100% co insurance kena tanggung ke

macam cun je walaupun ko hitamkan gambar

Originally posted by hafizuka at 31-8-2007 09:11 PM
macam cun je walaupun ko hitamkan gambar

ewahhh..sempat ajerrr ko nii..

hehehe orang dah tampal kita peratikan aje hehehe

berbalik kepada medical card ni, member aku ejen insurans cakap medical card ni antara keburukan dia hospital akan charge sehabis boleh sampai cepat habis limit tahunan, betul ke?

harap ejen2 insurans dapat berkongsi maklumat sebenar.

sebab bagi aku kalau ada medical card lagi senang tak payah kuar duit sendiri dulu, memang la boleh claim insurans kalau takde medical card pun, tapi kalau bil 10k mana nak cekau duit nak dulukan duit sendiri, kadang2 ejen2 insurans tahu nak jual produk aje, pikir la dulu geng, tak semua orang ada duit simpanan yang banyak nak dulukan duit bayar bil dulu....tahu la makan komisen tapi jangan tahu nak quote orang banyak2 aje, aku sebenarnya tak berapa berkenan ngan prudential tapi yang prubsn minimum 100 ringgit ni mmg menarik, harap ada lagi produk2 sebegini

p/s: member aku ni ejen insurans yang syarikat dia takde medical card jadi aku agak skeptical la ngan statement dia

Reply #25 hafizuka's post

satu statement yg sedikit bersifat prasangka...sesapa yg tlibat dgn perkhidmatan ni kena bg komen.....klu dirembatsampai  limit sdgkan baru masuk 4 bulan nanti mana cekau baki 8 bulan....biar betul?

Follow Us
Sebelum aku jwp soklan tu, ni aku nak tanyer ko dah ader medical kad sendiri ker? Kalau belum .... boleh set apoinment dgn aku kat Kelana Jaya tu.

Ok berbalik kpd medical kad tu, memang diakui Hospital akan charge lebih tinggi sedikit kalau dibandingkan dgn payment cash. Tapi harus diingat setiap charge yg hospitak kenakan tu akan dipantau oleh syarikat Insuran tu , jadi Kalau Hospital swsta tu gatal2 nak charge tingi sgt maka dia akan hilang status hospital panel, makan rugi la mereka. Kesimpulan nyer tak hospital yg nak hilang status Panel.
Betul tu PruBSN hanya RM 100  sebulan ajer cover semua keperluan kita.

Originally posted by hafizuka at 1-9-2007 12:11 PM
hehehe orang dah tampal kita peratikan aje hehehe

berbalik kepada medical card ni, member aku ejen insurans cakap medical card ni antara keburukan dia hospital akan charge sehabis boleh sampai ...

Reply #27 ibm632's post

pun betul juga .....mesti depa pun tak berani....igt senang2 nak rembat...
he..he..bagus ler jawapan ko ibm632

Terima Kasih ... Tak per tugas aku laa.... nak kena clearkan betul2 ....
Originally posted by mytrade at 1-9-2007 12:55 PM
pun betul juga .....mesti depa pun tak berani....igt senang2 nak rembat...
he..he..bagus ler jawapan ko ibm632

Originally posted by mytrade at 1-9-2007 12:42 PM
.....klu dirembatsampai  limit sdgkan baru masuk 4 bulan nanti mana cekau baki 8 bulan....biar betul?

eh ok la tuuu..used up max truss sampai RM50,000, walaupun baru byr 4 bulan dlm RM400 jek..kira still untung lg tuu..hehhehe

Memang betul la jwp Ibm tuu..nak tau lanjut, elok ke Alamanda ada kaunter PruBSN..

dah masuk tahun ke 5 jadi prudential prulink assurance and still bayo monthly lg sampai skrg. tapi tak pernah guna lg. medical card pun dah naik reput. cam mana nak cek aaa kiter nie aktif lg ke tidak? takder online account ke kat internet?

Originally posted by cramer at 1-9-2007 06:47 PM
dah masuk tahun ke 5 jadi prudential prulink assurance and still bayo monthly lg sampai skrg. tapi tak pernah guna lg. medical card pun dah naik reput. cam mana nak cek aaa kiter nie aktif lg ke  ...

eh bagus la tak penah guna lg..kalau medical kad awak dah reput, bole tukar baru..free jek..
kalau pay on time, masih aktif lg la tuu..

Originally posted by cramer at 1-9-2007 06:47 PM
dah masuk tahun ke 5 jadi prudential prulink assurance and still bayo monthly lg sampai skrg. tapi tak pernah guna lg. medical card pun dah naik reput. cam mana nak cek aaa kiter nie aktif lg ke  ...

Syukur la tak penah guna lagi...means awak sihat walafiat...semoga terus dalam kesejahteraan....biarla kad yg reput asalkan bukan  body semput.....

Reply #33 mytrade's post

a'ah..pandai awak buat pantun 2 kerat..biar kad repot asal jgn bdn sempot

thanks, menarik info nih....

berguna jugak... tapi we are looking at only one point, sorry yer PruBSN, bukan nak condemn...

bukan ker kita patut buat comparison dulu?

Originally posted by aleph at 2-9-2007 09:34 AM
thanks, menarik info nih....

berguna jugak... tapi we are looking at only one point, sorry yer PruBSN, bukan nak condemn...

bukan ker kita patut buat comparison dulu?

Yup..comparison is good so that u tau 'brg' yg u beli is value for money!

betul tu...product yg kita nak bayar ni bukan barang runcit yg sekali bayar jer mcm gula kopi..klu tak suka tak yah beli lagi...tapi ini produk jaminan..kita nak bagi  komitmen utk bayar berterusan dan pada masa yang sama jaminan yang kita harapkan adalah berbaloi...
Pada pelanggan perlu beri KOMITMEN utk bayaran berterusan sementara company akan memberi JAMINAN....jika boleh disamakan seperti membeli kereta atau rumah secara ansurans..kita akan sanggup membayar ansurans bulanan dan masa yang sama mengharapkan kereta adan rumah dibeli selamat berkualiti dan dpat memberikan perlindungan yang diharapk

Hahaha... kabur sekejap kat alamanda tadi tengok ada orang sign Takaful PruBSN Rm 1000 sebulan , tapi bukan dgn kawan aku laaa bukan kawan aku. Alhamdulillah ramai jugak yg berminat dgn produk ni kat Alamanda tadi.

medical card

medical card have limit, this is the weekness, thats why are advisable to upgrade your medical card when u feel comfortable, medical card is the card where gives you the relief of cash difficulities when counter emergencies.

like you saying if emergency u wan to get RM10k urgently for medical bills, so medical card is the solutions, if dun hv medical card, wat will you seek for help? expecially @ late nite?

for medical card minimum deposit is just minimum of RM 100 & not more then RM 1000. & refer to hospital aliances of medical card.

for further information or enquiries! please do not hesitate to contact or PM me!

thx!

medical card nie bagus yg tak bagus nya ialah;
1) org yg ada medical card tak tau limit nya.. apa yg dicover, ape yg tak di cover.. dok ingat medical card dier cover semua penyakit dan bencana alam - mungkin disebabkan ilmu yg kurang disaping ejen yg ingat untung je tak terang 100% pada client janji closed deal.
2) ejen yg tak brief 100% pada limitation sesuatu plan. mesti ada maximum dan limit utk claim. dan ada yg leh cover ada yg tak leh cover.
kesan dari salah faham or these ejen tak 'terang' betul2 end of the story minda org akan ingat medical card nie semuanya penipu... tu la kesannya sampai sekarang.
*kalu ikutkan mmg berguna medical card, kalu tak, takder laaa org terutama bangsa cina yang duit dah byk dalam bank ada medical card.
-i'm not involve in these field just based on my experience and reading ....