CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2459|Reply: 14

makin dinasihat..makin di buat..

salam...
aku nak mintak pandangan and nasihat korang para forumers semua..
aku ade kawan..aku namekan die S je la..S ni kawan aku sejak sekolah rendah lagi..die ni orang nye lemah lembut..sopan santun
sampaikan nak cakap ngan aku pun bersaya awak..tak pandai nak ber'aku kau.. nak kate cantik..biase je tapi mungkin sikap lemah lembut die ni yang wat ramai lelaki suka kat die.. tapi aku kadang2 menyampah gak ngan perangai die ni..yela nak cakap nak pinjam nota pun beriya susun ayat "awak..ape ni..camne nak cakap ye...saya..erm..nak pinjam nota awak..bleh ke? tak bleh tak pe la" haa lebih kurang camtuh la ayat die.. terlalu lembut cam takde pendirian..

nak dijadikan citer..kitorang berjumpe balik mase sambung diploma kat tempat yang same..bezanya lain kos and die intake kedua ak intake pertama (means die "muda" 1 sem dari aku la mase tuh). mase kat situ ramai lelaki sukakan die and nak tackel die. satu yang aku respect die ni..die penah cakap cintanya hanya untuk suami..maksudnye die takkan suka2 bercinta melainkan confirm nak kawen ngan lelaki tuh barulah die akan balas cinta lelaki tuh kalau tak die memang takkan layan. mase study die selalu citer kat aku die kena pulau ngan kawan2 rumah die (aku pun tau nape die kena pulau) sampailah satu hari die datang kat aku citer sambil nanges2..

rupenye die kena rape ngan salah sorang mamat2 yang gilakan die. mase tuh aku suruh die tinggalkan jantan tuh. family dua2 belah pihak dah tau pasal hal ni and diorang kawenkan diorang ni dalam majlis yang ringkas. belah pihak lelaki pun wat gak kenduri sambut menantu walaupun kecik2 je..ditakdirkan S ni dah pregnant mase majlis sambut menantu tu sebab die ni memang jenis subur. die bleeding sampai kena masuk wad..mase tuh jiran2 and sedara2 semua dah mula menyoal kenapa bleh bleeding sedangkan baru je nikah sebab diorang tak tau S ni dah kena rape seblum kawen. so S ni duk la ngan family husband die yang tak ubah cam neraka. hari2 di kutuk and dihina. genap sebulan kawen S diceraikan. rupe2 nya husband die nikah ngan die semate2 sebab nak lari dari tuduhan merogol. kiranye die dah bertanggungjawab la sebab dah nikah ngan S ni. pas tuduhan di gugurkan die pun ceraikan S ni. malam2 buta S ni dihalau kuar dari rumah. malam tuh die merempat kat masjid. kebetulan jumpe pasangan warga emas yang kesiankan si S ni and offer die tumpang teduh kat umah diorang wat sementara waktu. pas tu S ni balik ke umah family die.

die duk la ngan family die sampai die bersalin. anak pompuan. comel sangat2..husband die datang untuk daftarkan name anak pastu hilang balik. tup2 nak raye datang nak tengok anak and bawak S n anak shopping. sambil2 tuh mintak maaf atas ape yang dah die wat kan S ni. mase ni S tanye pendapat aku..patut tak die nikah semula ngan duda die sebab kesian anak die takde ayah aku cakap tak payah..sebabnye selame ni pun bukan duda die kesah pun. tapi senyap2 diorang nikah semula..tup2 dah bersalin anak no 2..

sejak dari tuh..aku dah malas nak amik tau pasal die lagi..tiap kali call aku mintak nasihat tapi bile aku nasihatkan sket pun die tak pakai..lagi aku nasihat jangan wat..itulah yang die wat..pastu call aku nanges2.. aku siap bagi pinjam duit suruh gi carik keja sebab anak dah dua nak kena tanggung (FYI laki die dah ceraikan die untuk kali ke2) tapi sampai ke sudah tak jugak carik. mintak no fon JKM sampai 3 4 kali tapi tak penah jugak call..alasannye bile nak call no fon tuh ilang sebab tuh kena mintak kat aku lagi.

skang S akan call aku kalau ade masalah je..kalau tak..senyap je la..aku pun dah tak jawab kalau die call..ntah la..aku rase cam putus asa nasihatkan orang camni..

korang rase aku ni jahat ke sebab tak nak tolong die? aku penah suruh kawan aku menyamar jawabkan call die and bagitau aku dah tukar no fon tapi pastu aku contact die balik sebab aku rase bersalah..

help me..

Selagi dia memerlukan pertolongan tu tolong la.. adik beradik dia mana...

ko sbg kawan kena laa bantu dia... dia dah buntu sangat tu.. tak tau cemana nak bantu diri sendiri.. adalah menjadi tanggungjawab keatas bahu jemala ko utk tolong dia wokeh?.. contactkan JKM utk dia atau persatuan ibu2 tunggal (ko bleh ke cari forum ni, board Kelab dan Persatuan)..
http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=230726

establishkan contact utk kawan ko.. bila jadik cenggini sama ada ko memilih utk idup sorang2 tak pedulikan member atau tolong seadanya.. skang masa dia susah, masa ko susah lak sape tau..

memang macam dalam drama melayu kisah hidup S tu..apa kata ko amik nasihat mod parin.takyah la nak tunggu dia daftar dengan sendirinya.sampai kucing bertelur pun dia takkan daftar rasanya.

salam...
aku nak mintak pandangan and nasihat korang para forumers semua..
aku ade kawan..aku name ...
afira Post at 24-12-2010 12:02

ko lai lemuttttttt dari dak S tu laa

selagi boleh tolong .. tolong la....

aku pun ade member spesis nie.. naik berbuih mulut aku nasihat...

x diikutnya jugak, tiap kali ada masaalah.. cite kat aku...

mmg meluat, tp namanya pun kawan kan...

klu mls nk bg nasihat juz dgr je la...

Follow Us
org jenis mcm ni dorang bkn setakat mintak nasihat jek but harapkan support yg berterusan... misal kata mcm ko kata psl no telefon JKM tuh.... ko bukan takat bg no jek, ko kena tolong call sekali.... org mcm ni dorang bkn perlu nasihat but actually need help! dorang tak mampu nk buat sendiri tanpa ada seseorang yg sokong dia secara berterusan dr belakang.... so terpulang pd ko, kalau ko nk bantu dia sekadar bantu separuh jalan gitu jekk or ko bantu dia sampai segalanya selesai...maksudnya sampai mission accomplish la......

tolongla setakat yang mampu insyAllah suatu hari nanti ada kesedaran kat mamber tt .

Reply 5# ajinomotonosuga

lemut tuh menda?? hahahaha

thanx la pada korang yang sudi bagi respon and pendapat..
btul gak memang orang camni perlu di 'move' kan sebab diorang tak bleh 'move' sendiri
tapi kalau tau tak nak dengar nasihat orang tak payah la mintak nasihat..wat penat mulut je
tapi ape pn aku akan wat la cam korang suggest..

die anak kedua..kakak die oku and dah kawen ade family sendiri..die ade adek 2 ke 3 x pasti tapi kecik2

bile aku bace masalh kwn ko tu...serius..aku simpati sgt kat die...
cube ko bayangkan ko duduk kat tmpat die..sengsara tau hidup mcm tu...
mcm ko ckp..die penah bgtau..yg cinta die hanya untuk suami saje...
means die da nekad dlm hati yg tubuh bdn die memg untuk suami jugak la kan...
tp da kne rape...smpai tumpah darah..pastu kawin..cerai pulak..
ko ingat...wanita baik camtuh..nak ke bende camni jadik dlm idup...
since die da kawin...walopun suami ex husband die wat camtu..die tetap sayangkan ex die kan..
dr situ..ko leh nmpak yg die kotakan janji die...cinta aku hanya untk suami...
memgla..kalo aku kat tmpat TT pun..aku bengang..
yp kalo ko selami perasaan die..ko akan tahu..nape die bersikap mcm tu..
hidup die sengsara tau..kenen rape, pastu cerai..pastu dtg balik...
memgla ader salah kwn ko tu jugak sbb x tegas...tp mcm ko ckp td...
die lembot sgt orgnye kan..da memg nature die mcm tuh...nak ubah pun x buleh..
cara yg buleh membantu...ko jumpe die face to face..
ko terus terang ngan die...
ckp yg ko nak bantu die kuar dr masalah nie..tp sume tu bergatung pd die jugak...
tunjukkan jalan kat die..mcm mane nak atasi masalah nie...
tp ko kene pastikan yg die betol2 nekad...
pastu baru korg buleh move on...
die carik ko tu bukan sebab ape..mgkin sbb die x dpt nak tanggung sensorg...
rase cam lemah sgt sbb suami yg diharap..
buat mcm tuh...
sememntara ko masih sahabat die...bantu la die kuar dr masalah nie...
mintak die solat hajat...solat istikharah..mintak petunjuk...
insya allah..sume akan dipermudahkan...

Rate

1

tp, naper kawan ko nih bodoh sgt ek?

Reply 10# azura84

pendapat yang sangat bernas..thanx a lot!!!

Reply 11# idril
die bukan bodoh...cume die terlalu lembut..takde pendirian..
aku selalu tegur die..suruh die kuatkan sikit ati tuh..jangan iyekan je ape yang orang wat tapi die stil camtuh gak
sampai kena cerai 2 kali..

aku paham die sanggup kawen kali kedua sebab sayangkan anak2.. and nak anak die rase kasih sayang seorang ayah sebab aku pun ade anak jugak tapi kalau aku la aku lagi rela besarkan anak2 aku sendiri tanpa ayah kalau ayah die perangai camtuh..

kwn aku pun ada gak sikap beh kurang camni...cam umpama org dah bg makanan
nak kena tlg suap kan lg...x reti wat sendiri padahal dah ada dpn mata...
lama2 aku pun fedup.

Reply 12# afira

you're most welcome dear...