CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: taupo

kereta aku fail inspection puspakom

cari body lain model sama sebiji (dari singapore kaa...jepun kaa) then tukar number chassis....voila!

Aku penah kena klepet ngan bengkel panel..tapi kes kecik je la..
Step 1: Mula2 ko ajak 2 kawan, wat temankan je (sbg pemberi semangat) utk slow talk ngan owner bengkel (kalo kerani dia, ko jgn layan..cakap, 'aku nak bincang dgn u punya bos')
Step 2: Cakap elok2, story from A to Z (jangan terus sumpah seranah), minta dia buat baik-pulih semula..Bagitau, kalo dia x mahu buat/repair, ko akan buat laporan kpd Tuntutan Tribunal Pengguna =kalo dia x mau layan jugak, ke Step 3.
Step 3: Aku bajet, 90% dia takkan buat dah, ko pun buatlah laporan Tuntutan Tribunal Pengguna.. Kalo ko ada bukti ada amalan rasuah dalam Puspakom/JPJ, ko sertakan sekali laporan dengan SPRM. SPRM 'suka' sangat dengan orang2 gomen ni...

Benda2 yang ko tak perlu risau:
Maybe ko risau, kot2 diorang wat kacau ngan ko, tp..diorg tak cukup berani sebenarnya.. kalo diorg dah cukup berani, dah tentu x bukak bengkel, mesti bukak Along ke, rumah urut ke, pusat judi ke, biz dadah ke... Yang penting semasa ko jumpa tu, try diskus betul2, bincang seperti complain, bukan marah2...  Anyway, Good Luck n All the best lah !!!
Step 3:

Rate

1

Reply  mrsakit
   entahlerr. kalo camtu takde makna fail puspakom pon, kete still boleh masuk jalan dan membahayakan orang. cuma takleh jual.
yg cakap kat aku camtu ialah seorang pegawai puspakom dekat HQ KL
abangbikerz Post at 31-12-2010 10:18

Ya betul, yg sangkut tu masa nak update geran tukar nama nanti kat JPJ...bukan puspakom...usedcar mmg particular giler report dr puspakom nih...bila report dr puspakom menunjukkan keta tu fail...wajah keta tuh cun make-up mcm mana pun usedcar tetap tamo amik...usedcar pun nak gak protective diri juga...
Reply  mrsakit

mrsakit, tq atas penerangan yg panjang lebar tu
anyway, soalan bodoh dari ham ...
taupo Post at 31-12-2010 13:40

Adjuster also org dr kakitangan sendiri juga...pergi ajer ke opis insurans...mesti ada dedicated person yg handle kes seperti ngko...kalo ngko rasa setiap kali ngko call, lain-lain kakitangan yg ckp...maknanya ngko dah kena tendang mcm bola..selalu dpt informasi yg berbeza...nampak sgt internal management problem...kalo ini pernah berlaku...maknanya kena direct call manager as dedicated person yg handle kes ngko sampai selesai...nak tau sebab apa...sebab dia sendiri tukang verify and dia sendiri tukang approve utk mengeluarkan budget kos penyelenggaraan...kalo dia paksa anak buah dia buat kerja jugak...pesan kat dia(manager) ngko jgn lari dlm kes nih dan perlu monitor dr semasa ke semasa...hal ni kita fikir pasal nyawa...diorang pula fikir pasal duit...cuba fikir mana yg lebih penting...sebab tu laa kiter kena tekankan diorang coz diorang kena janji apa yg diowang tulis dlm polisi...
Aku advise, jikalau ada workshop leh repair sampai lulus dr puspakom...better trade-in cepat2 dlm masa sebulan...kalo lambat nanti takut jadi balik...crack akan buka balik ke...insurans mmg dah lepas tgn dah coz dah lulus dr puspakom...kereta proton kualiti besi jenis gred "C"...coz haku dah pernah visit proton di proton city tanjung malim...dr besi sekeping terus ke test drive...engineer proton sendiri tu kata dlm sesi briefing...keta proton guna kualiti besi gred C...

baru2 nih haku baru jer balik dr Project Management assessment training...proton ada 1700 vendor mcm2 material buat utk kereta...tayar dr company lain...engine dr company lain...steering dr company lain dan mcm2 lg...inilah puncanya harga proton mahal dan kurang berkualiti...seolah2 kilang proton tu hanya lego just assemble component ajer seperti CKD keta import yg lain...bukan nak kondem proton...cuma nak tahu kenapa kualiti proton masih belom rancak ke mata dunia...sedangkan lotus adalah milik proton...bila buat keta sport lotus...boleh pula memenuhi kualiti citarasa pengguna...dr situ dah nampak diowang tak ikut standard...mcm look down kepada local buyer...

Rate

1

Reply 42# abey79

kalo ko ckp kat tokey tu nak repot kat tribunal pengguna aku rs tokey tu sengeh dan gelak jerk.
nama tribunal pengguna ni langsung x menggerunkan hati.
even kata kalo nak repot kat polis/jpj pun tokey tu aku rs senyum gak.
kalo semua pihak berkuasa kat msia ni telus x de la kes bas eksiden sbb guna sparepat tiruan, driver bas x de lesen, kereta potong lps jual dan mcm2 kes lg la kat msia nih.

niat ko nak hired lawyer tu bagus.
tp takot nanti duit habis kes x setel.
sapa yg bnyk duit bleh hired lawyer yg pndi pusing2, jd org yg salah pun bleh jd x salah

Reply 44# otai_g

Memang la, bila cakap nak report Tribunal ke, KPDNHEP ke, PDRM ke, semua main gelak je... tapi dalam ati, sudah ada goyang dah...diorg mmg sesaja gelak sbb mungkin sebelum2 ni ada mangsa2 yang main gertak je, buat report tadak berani.. Bila dah buat report, datang officer dari pihak berkuasa dok depan pintu opis diorg, baru la tahu langit tinggi ke rendah...
Ni rujuk pada kes dalam 2 bulan lepas (masuk dalam suratkhabar), kes seorg customer yang rosak kamera, ttp pihak kedai tu berdolak-dalih cakap sbb jatuh la, itu la, ini la, sbb x mahu baikpulih sedangkan semasa customer tu hantar, masih ada 1 hari lagi last day warranty. Kedai tu siap cabar customer tu buat report...last2 customer tu buat report kpd tribunal.. Dalam tempoh terdekat sahaja, tribunal buat siasatan, akhirnya kedai tu diarahkan oleh tribunal untuk membayar gantirugi harga penuh kamera tu (harga kamera semasa pembelian dibuat)...
Sekarang ni, kpd brader TT, gunakan pendekatan undang-undang... dengan kata lain, 'better late than never...'

Reply  abey79

kalo ko ckp kat tokey tu nak repot kat tribunal pengguna aku rs tokey tu sengeh da ...
otai_g Post at 31-12-2010 22:33

Salah bro...tak semestinya kita hire lawyer kiter kena byr spjg kes...
lawyer boleh tahu mana kes boleh menang atau kalah...dia kena screening dulu kumpulkan semua2 maklumat...kalo kes tu boleh menang dia akan follow up...bila dah menang untung tuh mungkin dia dpt 1/4 sbg upahnyer...selebihnya customer punya...atau 50/50 bergantung pada budibicara utk sama2 bersetuju...lawyer suka cari kes seperti nih coz diowang anggap kes ni gerenti menang...coz diorang dah ada standard akta...kiter sbg rakyat biasa bukannya tahu keseluruhan akta seksyen berapa dan bla bla bla...melainkan customer tu sendiri lawyer mmg malang tak berbau laa si pihak insurans and workshop tuh...nak buat business kena ada optional pada customer...kalo nak byr spjg kes...mungkin tak byk customer yg berduit ataupun kerjaya sbg lawyer makin berkurangan di negara kita nih...diorang pun faham dah ler kena tipu soal duit takkanlaa lawyer nak charge kat customer lagi...

Follow Us
aku rasa idea tokey used car tu adalah idea yg paling bernas .... loan ko boleh stop immediately after police report ... tapi duit insuran 2 tahun baru dapat ...

Reply 46# mrsakit

Betul tu, aku sokong penerangan ko tu...
Harap TT dapat updated any news about his problem...
Happy New Year 2011...

Post Last Edit by AHMADVW at 1-1-2011 20:46

kalau payah2 sgt, make sure insured kete tu dlm value market, n then sorok kat dlm kebun, then claim hilang,, bnyak dah org buat bnda ni especially mat2 rempit,  moto tu blh disembelihnya buat part,, tgu jer payment claim

Reply 49# AHMADVW

idea ni bagus tp membahayakan kesihatan diri lebih2 lg bila penyiasat insurans tau kita tipu.

x pasal2 ke dalam kita

Reply 42# abey79

bro, aku dah contact tokey workshop tu ari khamis lepas.
yg bestnya, dia plak marah aku sebab pi check kat puspakom.
pastu siap cabar aku suruh buat repot polis.
berani betul dia.

jenis cina jinjang, cakap melayu pun tak berapa betul.
dengan bangganya, aku nak declare nama workshop tu kat sini
"sing motor works, puchong"

Reply 43# mrsakit

roger bro, esok aku akan ctc lagi allianz n follow up dgn dorang.
nak tanya lagi, kalau aku komplen dgn PIAM ada makna tak?

Reply 47# kudajantan77

aku la pulak tak berani nak buat
kalau tak, lama dah aku buat

kalau payah2 sgt, make sure insured kete tu dlm value market, n then sorok kat dlm kebun, then claim ...
AHMADVW Post at 1-1-2011 20:44

kang tak pasal2 aku plak yg kedalam
anyway, thanks pada semua yg bagi jawapan n idea kat aku.
bagus jugak forum ni, at least dpt bagi aku idea mcm mana aku nak proceed dgn kes ni.
next week aku akan all out try settle kes ni.
i'll keep u guys updated.
sambil tu jugak aku harap korang semua dpt belajar dari kes aku ni.
aku tgh belajar la ni.
i learn it the hard way

saman pemula laa kat insuran tuh... sebab memandai-mandai approvekan keta dipotong...

Reply 51# taupo

Biarkan dia cabar ko, ko buat law action ke atas dia... Dah memang hak ko , tuntut lah... biar dia tahu, orang Melayu bukannya penakut...

Reply 56# abey79

yg tu memang dalam perancangan bro, aku tunggu next week ni tgk mcm mana respon insurans.
err, ada sapa2 tau mana2 lawyer yg bagus tak?

Reply  AHMADVW

idea ni bagus tp membahayakan kesihatan diri lebih2 lg bila penyiasat insurans ta ...
otai_g Post at 2-1-2011 01:57

org xbiasa menipu xdigalakkan buat kerja ni, tapi ok lah dr rugi truk kan, taktik ini juga digunakan oleh toke2 cina sekiranya perniagaan mereka tidak laku, sbg contoh mereka akan insured aset dan property mereka, cukup time mereka bakar n then tup tap tup tap dpt payment claim trus setup perniagaan baru,, kalau brani cubalah

kang tak pasal2 aku plak yg kedalam
anyway, thanks pada semua yg bagi jawapan n idea kat  ...
taupo Post at 2-1-2011 06:29

duk dlm dunia ni kene pndai konar baring, kalu x asik kene pijak dan ditindas jer, ape yg baik dtg dr ALLAH, dan xtak baik dtg dr saya

bro nk saman insuran dan bengkel ker?ok la mcm tu..mintak sejuta sorang...nk lebih best hang panggil sprm siasat sekali ke puspakom..