CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

kepercayaan dan ilmu mistik melayu kuno (update page 51:rakaman suara hantu)

Close [Copy link]
Reply  skeezotone

mmg lawak pun mentera tu... ahahaha suka ati dia je kan nak sebut apa pun.pasa ...
pinktriangle Post at 3-1-2011 16:43

tu la.. org melayu dulu mmg slalu guna pendekatan yg lebih pd ritual. aku pon gerun nak main2 ngn ritual2 ni.. hehehe

Reply  skeezotone

yg mambang kuning ni aku taw. masa aku kecik2 kalo time maghrib tetiba jd kuni ...
kikuri Post at 3-1-2011 16:39

agaknya skang ni smua mambang2 dh pupus kot.. pupus brsama2 ngn ilmu2 kuno tu.. hehehe.

Ello Skeez..congrates ngan umah ke-4..

Nak bagi cadangan skit leh?Tang intro yg ada citer pasal thread2 terdahulu..apa kata letak link dia sekali..senang skit utk tatapan warga2 baru..Amacam?Bernas tak idea den?Leh bagi idea aje, nak tolong tak reti..kalu Nana ada leh la mintak tolong dia..

Berry pun sker la gambar Gerhana  tu..cuma ada rasa spooky skit..

Nak bagi cadangan skit leh?Tang intro yg ada cite ...
berrygurl Post at 3-1-2011 17:01

ahah.. ada betoi gak apa yg ko ckp tu berry.. xtrpikr plak aku sblom ni.. karg balik umah aku wat.. hehehe

Nak bagi cadangan skit leh?Tang intro yg ada cite ...
berrygurl Post at 3-1-2011 17:03

mmg sengaja aku cr tmpat terpencil utk mnghayati suasana gerhana bulan tu.. saja nk menikmati gerhana dgn cara yg berbeza sket.. hehehe

bagus info nihh........ teruskan.....

Follow Us
pembinaan bangunan,rumah,ladang dan lain2

menurut kepercayaan terdahulu, sebelom diorg bina rumah, bangunan @ ladang, tanah yg bakal dipilih mestilah jenis tanah yg baik mngikut perkiraan ilmu yg diorg ada. tanah yg elok adalah yg berwarna hijau kekuningan, berbau sedikit harum dan subur. kedudukan tanah juga diambil kira. kedudukan tanah yg terbaik adalah tanah yg permukaannya rendah pada bahagian utara dan tinggi pada bahagian selatannya... dipercayai keadaan tanah yg camni akan memberi keamanan pada tuan tanah.

sekiranya tanah yg terbaik telah ditemui, kawasan tersebut akan dibersihkan. selepas tu, 4 batang kayu akan diletakan diatas tanah dlm bentuk segiempat tepat. semasa proses ni, nama2 semangat tanah akan diseru. tanah tersebut akan digali pada ruang segiempat tepat yg diperbuat dr 4 kayu trsebut. sedikit gumpalan tanah akan diambil sambil membaca mentera;

"Ho anak menteri guru,
yg mendiami empat penjuru bumi,
aku mengidam tanah sebagai ini sebagai kurnia"

selepas tu diorg akan sebutkan tujuan kenapa diorg nakkan tanah tu. setelah mnyebut tujuan, sekali lg diorg akan baca mentera pendek;

"sekiranya baik, tunjukanlah patanda baik,
sekiranya burok, tunjukanlah patanda buruk"

setelah itu, gumpalan tanah tadi akan dibalut dgn kain putih dan diasapi dgn kemenyan. gumpalan tanah tadi diorg akan letak dibawah bantal semasa tido. semasa diorg nk tdo, sekali lg mentera 2 baris tu akan dibaca;

"sekiranya baik, tunjukanlah patanda baik,

sekiranya burok, tunjukanlah patanda buruk"

semasa tido, pengamal ilmu ni akan bermimpi. mimpi2 yg dialami akan membawa petanda samaada tanah itu elok @ tdk elok. sekiranya bermimpi petanda buruk, niat membuka tanah tu haruslah dibatalkan kerana bimbang akn membawa nasib yg malang.

bagus info nihh........ teruskan.....
edy137 Post at 3-1-2011 22:08

tq.. teruskan membaca bahan2 terbaru yg akan aku update dr masa ke semasa..

Post Last Edit by skeezotone at 4-1-2011 19:12

waktu dan tarikh membuka tanah

selepas diorg mndapat petanda baik.. kerja2 membuka tanah akn dimulakan. waktu yg dikatakan terbaik utk memulakan kerja2 membuka tanah adlh pd pukol 7 pagi. waktu memulakan pembukaan tanah juga boleh jd berubah mngikut firasat2 pawang yg membantu dlm proses ni.

pembukaan tanah dimulai dgn menaikan pondok ringkas pada tgh2 tanah. semasa menggali lubang utk membina pondok, pawang akan membaca mentera2 khas. semasa menggali lubang, pekara yg paling pantang adalah sekiranya lubang tersebut terkena bayang2 manusia (xpasti plak aku camne diorg elak lubang tu dr trkena bayang2). sekiranya pantang dilanggar, kemungkinan diorg akan jatuh sakit.

setelah lubang siap digali, ritual akan dilakukan oleh pawang yg terlibat. ritual ini melibatkan upacara korban. ritual ni memerlukan kayu sepang, kayu arang, inggu (aku xpasti amenda ingu ni) dan tahi besi. barang2 ni akan dimasukan kedalam lubang yg digali. setelah itu seekor kambing akan dibawah dan disembelih dgn membiarkan darah kambing tersebut mngalir kedalam lubang yg digali. korban ini dilakukan bg tujuan sembahan pada puaka tanah. kemudian kepala dan kaki kambing akan dicampak kedalam lubang. lubang ini nnti adalah bakal diletakan tiang seri rumah. setelah itu, tuan tanah akan menyarung cincin pd kelingking sambil mnyebut; "akan membujok jembalang itu".. ayat ini akan diulang2 sambil menegakkan tiang.

aku rasa byk tiang2 seri rumah2 lama dikatakan berpuaka adalah disebabkan ritual ni. ye la.. nak menaikan tiang seri pon nk kena panggil2 jembalang bagai.. dah sah2 jembalang yg diseru tu akan jaga tiang seri tu.

semasa proses menaikan tiang seri ni, pawang juga akan membaca mentera yg berbunyi;

"Ho, raja guru, maharaja guru,
engkaulah anak batara guru.
aku tahu asal usul keturunan mu,
dari lembing cahaya petir;
aku tahu asal keturunan mu,
dari cahaya fajar ,
Ho, pasak bumi, otak bumi, puaka bumi,
undurkan akan engkau disini pada dalam lautan,
bersatulah jasad engkau dan aku,
bahagian berasal dari Adam"

fuhhh.. pening aku layan mantera ni.. hehehehe

tahi besi yg selalunya digunakan utk diletak didalam lubang tiang seri

banyak jenis mantera.... ada yang perlukan ritual, dan ada yang hanya digunakan sebagai 'memanggil'.....

better, yang mantera jenis 'memanggil' jgn di paste kan penuh... banyak keburukannya nanti....

lagi satu, mantera yang dapatkan harta dari alam ghaib pon ngeri2 kalau dengar.... mmg dasyat.... tapi perlukan ritual khas.... dan untuk mansuhkan harta yang dah bawa naik pon ada kaedahnya, tapi cara penipu laa....

contoh, tarik barang kebal.... bayar ribu-ribu, sampai juta-juta untuk kategori dato' biasenye.... cukup 6 bulan barang akan ghaib secara tiba-tiba.... duit dapat.... barang ghaib... kalau dato' bising terpaksa bagi alasan yang dato' langgar pantang, nak balik, tambah duit.... biasa aku jumpa kes pawang jahanam mcm gitu.... penipu besar....

banyak jenis mantera.... ada yang perlukan ritual, dan ada yang hanya digunakan sebagai 'memanggil'. ...
edy137 Post at 3-1-2011 23:07

owh.. ok. tapi sebenarnya mmg aku xcerita detail sgt psl matera2 n kekdah mngunakan ilmu2 kuno ni.. aku just cerita yg simple2 je.. just nk share ngn forumer2 kt sini... ada mentera2 yg cam puaka sgt aku xbrani la nk tempek kt sini.. hehehe

banyak jenis mantera.... ada yang perlukan ritual, dan ada yang hanya digunakan sebagai 'memanggil'. ...
edy137 Post at 3-1-2011 23:07

cerita pasal tarik duit.. tringat plak aku ada sorg mamat yg slalu wat ritual tarik duit ni tunjuk kat aku duit yg xjadi yg diorg dpt masa wat ritual tarik duit.. duit tu mmg pelik.. gambo sultan kat duit tu, tanjak dia terkulai kebawah.. cam duit yg biasa kita tgk tu, tanjak sultan mmg tegak.. aku xpasti la plak tu duit betul @ aku mmg kena kencing.. hahahaha

aku pulak pernah tgk kes duit berterabur satu bilik.... bilik kena tutup pakai kain hitam.... takde sape yang boleh berada kat dalam kecuali si bomoh sekali sekala masuk atau mengintai.... mmg dengar duit berterabur jatuh dari siling bilik.... tapi mcm ko kata laa... mesti ada kecacatannya pada duit tuhh.... mmg pelik.... sebab JIN punya mesin copier ada problem aku rase daa

yang kelakar minta 50 ribu, yang jatuh 2-3 ribu jerr... tapi aku pon tak tau apa kesudahannya.... sebab kami dilarang mendekati lokasi.... sebab ikut member lerr punya pasal nihh... tgk pawang tarik duit punye kerja..... pawang sorang indon sorang india.... yang india tu tgk aku mcm nak telan ajerr....

yang tarik barang kebal.... pernah aku follow jugak, dapat cincin delima merah kalau tak silap.... dato' kena dtg standby 50 ribu cash money, biasa sgt jumpa dato' nak mintak barang kebal nihh... banyak musuh laa katakan....... hulur dulu pada si bomoh.... alasan bomoh, 'orang alam sana' nak tgk duit tu.... sebab bomoh tu kata, 'orang alam sana' nak 'pendahuluan'..... tapi tak sampai 6 bulan aku dengar cerita ghaib barang nye.... cipet punya bomoh, biasenya mcm tuhh laa... barang tuhh tak kekal....  mcm ada 'terms' tempoh had masa kalau nak guna....

banyak lagi group aku dpt projek dato' nak barang kebal.... geliga lipan laa, rantai laa, entah apa2 lagi.... tapi aku tgk si bomoh dapat puluh2 ribu, mcm tak kaya2 jugak.... adess.... sebab kes tipu dalam tipu....

si dato' kena tipu ngn bomoh, si bomoh pulak kena tipu dengan JIN atau bunian.... bagus laa tuhh.... syaitan pon tepuk tangan....

aku pulak pernah tgk kes duit berterabur satu bilik.... bilik kena tutup pakai kain hitam.... takde  ...
edy137 Post at 3-1-2011 23:32

haa.. elok la tu, masing2 jd bodoh, hahaha. bab2 tarik duit ni.. betol ke duit yg diorg tarik tu dtg dr duit2 yg dh ditelan bumi.. cthnya duit2 org yg tercicir, lama2 ditelan bumi pastu jin2 akan jaga duit ni.. so, masa diorg tarik duit.. duit2 ni la yg jin kasi kt diorg.. btl ke versi yg aku dgr ni?.. kurg arif plak aku dlm bab2 ni.. hehehehe

baru2 ni, serai kat blkg umah pakcik aku berbunga, org cakap rumpun serai berbunga ada batu permata @ harta karun kt bawah akar dia.. pakcik aku ni gie la cari bomoh nk suh tarik bnda yg kt bawah tanah rumpun serai tu.. time bomoh tu dtg, dia scan pokok serai tu.. last2 dia ckp, bnda2 yg kt bawah pokok serai tu dh dibawak lari oleh penjaga dia.. so, xjadi la diorg nk wat upacara menggali.. hehehe

pehh..dh bukak rumah baru. gegeh sungguh kawanku sorg ni.frust sbb xdapek bereksplorasi di malam tahun baru ke?ngeh3. aku jenguk jap.nk gi rempit rumah lama ko dulu. baru coti extra sehari smlm,dh brp tiang aku kena tinggal.ades.

terus cek in rumah baru! peace!!

ok...dah abis baca...sila sambung...

ape yang kita baca tu adalah kepercayaan ilmu buddha dan indu.... yang dibawa oleh nenek moyang kita....

tapi kalau kita kaji balik ape yang nenek moyang kita cakap tu ada yang betul... tapi lelebih tu hanya nak gerun dan kepercayaan sahaja...

contoh pada waktu senja... berlakunya fenomena alam pada pukul 5 ptg hinggalah ke 2 pagi adalah perubahan waktu alam mistik... iaitu masa tulah waktu alam ghaib....
masa tulah kita akan dengar bunyi budak2 main dan mandi manda dan diorang semua tengah berkerja...

tentang bomoh pula... semua tu adalah penipu saja... dia menggunakan tipu helah dia dengan syaitan dan jin kafir... untuk mendapatkan kekayaan dia... jadi dato'2 ni terlampau sangat mengikutkan hati membuatkan perkara ini menjadi syirik....

sebenarnya Allah memberikan berjuta2 ilmu untuk kita pelajari dan mendekati dengan cara baik bukan dengan cara hitam....

contoh pertama ialah menggunakan minyak attar...

kenapa kita disuruh memakai minyak attar waktu sembahyang??? nabi kita pun pakai minyak attar tu... kalau kita tengok kebanyakan ilmu2 bomoh banyak menggunakan air dan attar....

attar ni adalah ubat untuk kita seluruh alam.... setiap wangian tu ada gelombang yang tersendiri dan yang bagus untuk seluruh alam....

contohnya... kita rujuk pada mandian bunga... mak bidan atau bomoh ataupun pawang akan mandikan 7 air bunga berlainan jenis pada waktu bulan mengambang kepada orang2 yang lambat jodoh, nak pangkat, buang sial dan sebagainya...

caranya 1 je niat kita pada Allah SWT... itu je.. ape niat kita terbentuklah 1 gelombang air dengan 7 bunga tu tadi menjadi 1... Sungguh Besar Kuasa Allah SWT....

air2 tu akan berkerja dengan wangian bunga dan akan meresap kedalam tubuh manusia dan dalam tubuh manusia pulak mempunyai gelombang2 kecil dan besar... apabila dicantumkan menjadilah ape yang kita hajatkan....

sebenarnya ilmu segala ilmu adalah datang daripada Allah SWT...

itulah perubatan pertama melayu islam.....

tentang kena sampuk pula...

banyak jenis sampuk ni... ape yang saya baca di atas sampuk pada waktu senja yang boleh jadikan kita demam.... sebenarnya itu bukan sampuk.. itulah adalah kita kena ketegur... ketegur ni maksud dia jin atau syaitan yang mengata atau menegur kita pada waktu tu... membuatkan kita menjadi semangat kita jadi lemah....

bila lemah badan kita akan rasa demam tapi xdemam.. muntah dan sebagainya....

keadah rawatan melayu ialah menggunakan bawang merah kecil yang dibelah 2... sebutkan saja nama orang tu dan berniatkan dan berdoa pada Allah SWT....

dan dia juga mempunyai cara2 yang boleh buang yang kena ketegur tu.. insyaallah cara ni akan dalam masa 5 minit akan sembuh sedia kala....

jika terkena pada berbisa pada tangan xabis2 tapi xtahu ape punca tetiba je tersa sakit... gunakan je bawang merah kecil tu sapukan je pada yang sakit dan buang keluar rumah dan sebelum buang tu ludah dan cakap "cilaka atau pergi jahanam jangan ko datang lagi".... dan buang dia jauh2 dari rumah...

sebenarnya jin dan syaitan ni dia akan pedih dan sakit apabila terkena bawnag keicl ni... seperti kita juga terasa pedih kat mata sama juga dorang ni.. terasa sakit dan luka.... macam tulah....