CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 194767|Reply: 2502

MASAALAH PERAWAT DAN YG DIRAWAT akibat gangguan JIN

Close [Copy link]
Bagi perawat, yg menjadi masaalah utama ialah bila jumpa kes berat yg perawat sendiri dah tak reti nak tolong settlekan.
Kalau gangguan jin, dah buang, ada lagi, dah buang ada lagi, dah pulih kene lagi dah pulih kene lagi... kadang kadang sampai giveup! camne nak buat lagi, segala usaha dan ilmu dah guna, segala bacaan dah di baca, segala kaedah dah cuba, tapi pesakit masih mengadu sakit!

Bagi pihak pesakit pula, tentulah berharap perawat yg ditemui MAMPU mengatasi masaalah yg dihadapi, berkorban masa dan wang ringgit, tapi perawat yg ditemui tak juga mampu memulihkannya... terlalu banyak alasan dari perawat....

so minta forumer berilah pengalaman dan perasaan dari hati ke hati permasaalahan yg dihadapi ini

Rate

1

mel nak tanye satu je..
mel dah takde sakit2 mcm dulu lagi..
even dah jadi berani skang..
tapi satu je masalah..nape mel still tak bole dgr ruqyah ye??

mel nak tanye satu je..
mel dah takde sakit2 mcm dulu lagi..
even dah jadi berani skang..
tapi sa ...
melinda_gordon Post at 5-1-2011 11:36
Belum clear sepenuhnya la tu... masih ada saki baki yg tertinggal

So nasihat aku, JANGAN DENGAR RUQYAH, TAPI SILA BACA SENDIRI AYAT AYAT RUQYAH TERSEBUT

mana tau satu hari nanti ko pun boleh hafal semua ayat tu, leh la jadi perawat pulak! hehe

Belum clear sepenuhnya la tu... masih ada saki baki yg tertinggal

So nasihat aku, JANGAN DENGAR R ...
hantukiller Post at 5-1-2011 11:39

uish...jadi perawat ni besar tanggungjawabnye..
tak nakla..

aku pun sama ...belum pulih sepenuhnya....

uish...jadi perawat ni besar tanggungjawabnye..
tak nakla..
melinda_gordon Post at 5-1-2011 11:40
Kalau ikut tanggungjawab tu memang la sangat besar dan amat berat, ialah pengharapan dari para pesakit tu amat tinggi agar perawat mampu memulihkan kesengsaraannya.... tapi kerapkali perawat pula beri alasan hanya mampu membantu paling tinggi 30% kesembuhan, 70 peratus ole pesakit sendiri, betul tak? so apa pendapat awak dalam kes ini

Follow Us
Kalau ikut tanggungjawab tu memang la sangat besar dan amat berat, ialah pengharapan dari para pesak ...
hantukiller Post at 5-1-2011 11:43

amboi..formal betul bro kali ni..hehehe
ok la,pendapat saya,saya agak bersetuju jugak dgn pendapat perawat tu..sbbnye..sampai bila pesakit ni nak terlalu bergantung kepada perawat utk pulihkan sepenuhnye penyakit tu..dlm dunia ni mana ada keje yg senang..diri sendiri jugak perlu ade inisiatif untuk memulihkan diri sendiri sbb yg tuan punye badannye yg sakitnye bukan perawat..diri sendiri jugak..setelah puas ikhtiar dan usaha macam2 untuk memulihkan diri,kalau still jugak tak berkesan,maka harusla kita tawakal saje kepada Allah swt..sbb mungkin sesuatu kejadian yg berlaku tu mungkin dtgnye dr kita sendiri..sekian terima kasih..

amboi..formal betul bro kali ni..hehehe
ok la,pendapat saya,saya agak bersetuju jugak dgn ...
melinda_gordon Post at 5-1-2011 11:51
Mula mula buka thread kene la formal hehe

Itu pendapat ikhlas dari hati ke hati ke atau nak sedapkan diri? hehe

Kalau kita sakit zahir dan pergi klinik@ jumpa doktor, katalah doktor tu kata, ni ubat saya tak confident la boleh sembuhkan sakit awak, paling tinggi pun untuk sembuh hanya 30%!, kalau keadaan macam ni berlaku pulak macamana?

Jangan risaulah, ko luahkan aje isi hati tu, tak de sintimen sentimennya... walau aku ni kira perawat juga, jangan takut aku ambil hati.. tulis je!

Mula mula buka thread kene la formal hehe

Itu pendapat ikhlas dari hati ke hati ke atau nak sedap ...
hantukiller Post at 5-1-2011 12:31

jap lagi mel sambung menjawab hujahan bro tu..
nak gi mkn dulu..lapor..

Pada pendapat saya ,kebanyakkan pesakit nie sebenarnya adalah jahil dari benda yang mistik dan kerohanian ni...sebab itu mereka terpaksa bergantung sepenuhnya kepada perawat........mereka tidak tahu bagaimana hendak menyelesaikannya......

Antara masaalah perawat ialah mengenalpasti penyakit dan apa ubatnya... yg ini kerapkali terjadi pada aku

Katalah memang ada gangguan jin ditubuh pesakit, masaalah utama ialah nak mengenalpasti punca jin tersebut seperti adakah gangguan saka, gangguan lin liar atau gangguan sihir.

Terusterang aku tak dapat melihat jin secara nyata... mana dia sembunyi, berapa banyak ditubuh dll.... kerana setiap jenis jin atau individu jin itu sendiri adalah berbeza kemahiran dan kekuatannya... so untuk mengenalpasti mereka agak perlu juga kerana kaedah rawatan yg sesuai adalah berbeza atas setiap keadaan.

sebenarnya banyak lagi masaalah masaalah yg dihadapi perawat ni.... nanti harap perawat lain disini dapat beri input juga....

teringin nak berguru dgn HK.,.
nak zzaaassss  

patutla aku  tengok ada orang itu sampai bertahun2 nak buang saka nya......baru paham apa masalah perawat nie..

teringin nak berguru dgn HK.,.
nak zzaaassss
MeeSai Post at 5-1-2011 13:10
Aku tak layak jadi guru hehe... tak de tauliah

patutla aku  tengok ada orang itu sampai bertahun2 nak buang saka nya......baru paham apa masalah pe ...
farishahelmi Post at 5-1-2011 13:12
Biasanya kalau dah dikenalpasti gangguan yg sebenarnya ujud hanya jin jin saka, merawat saka tidaklah sukar sangat kerana jin jin saka biasanya tidak terlalu luas pergaulannya dengan jin jin luar, so jumlah jin saka amat terhad... cuma susurgalur keluarga pesakit harus dikenalpasti kerana biasanya saka juga mempunyai pertalian keluarga dengan seluruh susurgalur keluarga pesakit tersebut.

Contohnya katalah punca saka tersebut dari Datuknya, jadi setiap anak cucu datuk tersebut ada saka yg sama, untuk pemulihan total harus seluruh jin jin saka dari datuk itu yg dah mengikut setiap anak cucunya harus dihapuskan juga. Jika tidak menggunakan kaedah ini, permasaalahan saka akan berulang dan berulang selagi jin saka itu masih ada walau tinggalnya mengikut ahli keluarga jauh (cucu datuk itu juga-setiap sepupu sepupu pesakit)

Rate

1

bila la HK nak zass aku punya jin nie..dah kasi email..xda respon.....

bila la HK nak zass aku punya jin nie..dah kasi email..xda respon.....
farishahelmi Post at 5-1-2011 13:38
e mail? hehe payah!!! call kan senang!

Reply 15# hantukiller

maksudnya....semua yang terlibat kena ada sama ketika berubat ..?

Reply 17# hantukiller

nnt nak call HK...free all time ke...bro

Reply  hantukiller

maksudnya....semua yang terlibat kena ada sama ketika berubat ..?
farishahelmi Post at 5-1-2011 13:45
Tak juga, bergantung pada kepakaran perawat.. yg ada tu perlu hapuskan disetiap rumah ahli keluarga pesakit, yg ada tu minta ahli keluarga tu berkumpul je, tapi kalau berkumpul je pun biasanya tak settle sebab kebanyakkan jin saka bukan ikut tuannya kemana mana, depa lebih suka dok dirumah terutama dibilik utama, bukan ditandas!

Kalau yg boleh tangkap dari jauh tu ada advance sikit, tapi kebanyakkannya menipu je, tak terusikpun jin jin tu....

Teknik terbaik zasst je kasi mati semua sekali jin saka tu tak kira apa agamannya