CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

MASAALAH PERAWAT DAN YG DIRAWAT akibat gangguan JIN

Close [Copy link]
Masaalah perawat,

diserang oleh jin bomoh yg diupah sipenyihir
Diserang oleh kawan kawan jin jin yg dah dikalahkan/dihapuskan
disihir pula oleh bomoh penyihir
dlll

Ada juga perawat sampai bosan jika sipesakitnya tidak menuruti nasihatnya seperti melakukan rawatan diri sendiri, sentiasa berzikir atau membaca AlQuran dll

Dan kebanyakkan perawat mengalami masaalah marah jika didapati sipesakit hanya bergantung 100% pada perawat untuk memulihkan kesakitannya, iaitu langsung tak berusaha meningkatkan kekuatan diri (roh dan jasad) dengan kaedah yg telah diajarkan oleh perawat

Sekiranya sesaorang telah terkena gangguan jin tak kira apa puncanya, saka ke, sihir ke, jin sesat ke... dan berjumpa perawat... katalah perawat mampu mengeluarkan semua jin yg menghuni tubuh sipesakit..... tentulah  sipesakit terus sembuh ketika itu juga, tapi mengapa perlunya sipesakit beramal seperti zikir dan baca AlQuran?

Jawabnya: sipesakit harus kuat dari segi rohani untuk menghalang jin jin lain menguasai diri

Dan kebanyakkan perawat mengalami masaalah marah jika didapati sipesakit hanya bergantung 100% pada perawat untuk memulihkan kesakitannya, iaitu langsung tak berusaha meningkatkan kekuatan diri (roh dan jasad) dengan kaedah yg telah diajarkan oleh perawat

hantukiller Post at 6-1-2011 15:29

nasib baikla mel ikut ckp bro..

nasib baikla mel ikut ckp bro..
melinda_gordon Post at 6-1-2011 15:41
hehe, takut kene marah la tu!

tengah belajar skit nak kuatkan rohani....rasa lemah je rohani nie....

hehe, takut kene marah la tu!
hantukiller Post at 6-1-2011 15:43

takut arr..bro garang

Follow Us
takut arr..bro garang
melinda_gordon Post at 6-1-2011 15:46

takpe mel..abang bill tak grang...tapi abang bill takde ilmu zasst jin..ilmu hisab pandai la

takpe mel..abang bill tak grang...tapi abang bill takde ilmu zasst jin..ilmu hisab pandai la
billionman78 Post at 6-1-2011 15:50

ilmu kelentong pandai??

Pengalaman aku.... masaalah ketika buat rawatan

Kadangkala jin ditubuh tu beberapa ekor aje, tapi punyalah liat! buat apapun tak jalan, dah nak mati tiba tiba dia kuat balik, dah macam lemah sangat tapi nanti segar semula siap leh ketawakan kita, leh cakap eleh ko tak kuat pun!

Rupa rupanya bile belek betul betul oh bukan itu kaedah yg sesuai, kenelah guna kaedah lain.... ataupun oh bukan seekor dua, rupanya berbelas ekor patutlah lambat habisnya...

takut arr..bro garang
melinda_gordon Post at 6-1-2011 15:46
sapa beritau ko yg aku garang? aku memang garang terutama kalau sedang berdepan dengan jin yg merasuk! memang takde belas kesian! :@

sapa beritau ko yg aku garang? aku memang garang terutama kalau sedang berdepan dengan jin yg merasu ...
hantukiller Post at 6-1-2011 15:58

mel main tembak je..tak tau pun..hehehe

Reply 24# melinda_gordon

pandainya mel....

nway mmg aiza ada juga bersetuju ngan statment mel berkenaan perubatan moden a.k.a doctor dan tradisional a.k.a bomoh nih...
contoh simple ada sorang rakan aiza sakit pinggang dah berbulan2..pergi ospital pakar...pegi ambik darah berpuluh2 kali..xray sana sini...scan (mcm scan baby tu) pun brpuluh2 kali...lucu gak sbb tu utk mgandung tu..tak juga jmpa penyakitnya... last2 aiza suggest dia pergi berubat tradisional...jumpa datuk aiza (kebetulan dia melawat we all...
akhirnya sehari je dia minum air n mandi ...tok kata ada jin duduk kat pinggang dia tu..bermukim kat sana..esoknya atuk suruh pegi ospital balik..atuk dengan penuh confidentnya cakap " esok mesti doctor jmpa sesuatu...tp insyaallah penyakit awk ni takyah lg berubat tradisional...berubat kat doctor jer..." kata atuk....tgok awk ni kurang btul ingat padaNYA...rerajin sikit,takde la jin duduk kat badan (aku hanya ketawakan kwn aku tu sbb mmg dia malas semayang..kekadang semayang jumaat pun tak pegi)

keesokkannya,dia pegi jmpa doc pakar tu balik...minta scan...hah...kan..ada batu karang dan saluran pundi kencing masalah

dia pegi umah aiza crita siap bawakan pizza lg sakit2 pun sedap lg dia makan pizza

Reply  melinda_gordon

pandainya mel....

nway mmg aiza ada juga bersetuju ngan statment mel be ...
aizawa Post at 6-1-2011 16:05

eh..mel tak la pandai mana pun kak..heheh segan lak mel akak ckp mcm tu..
lepas mel sakit tu,mel suka baca dan kaji sbb2 gangguan dan sebagainye..dan mel selalu baca info2 dan pengalaman2 kat dlm ni..
banyak manfaat yg mel dpt..
sbb kdg2 ade penyakit yg doktor tak bole nak rawat..dr situ la rawatan alternatif tu memainkan peranan..
tapi kena pilih betul2 la..yg merawat berlandaskan islam dan tak terpesong..

Reply 73# melinda_gordon

btul tu mel... kekadang org sekarang ni tak sembuh berubat,putus asa..dengar sana sini ada org pandai mengubat dia pergi..padahal bomoh tu menggunakan /simpan jin.... kita perlu hati2 nak berubat..kekadang pengubat tu pla sengaja tambahkan penyakit org tersebut agar org tu berubat berulang2 kali....kadang2 mengaku pandai mengubat tp tak pandai...

p/s : teringat dahulu kala ada pengubat minta pengeras emas...ermm duit+bomoh mmg byk yg wujud..tak byk yg ikhlas mengubat...dan bnyk yg tak mendalami ilmu al-quran mncari pelbagai ubat di dalamnya...akak pn tak arif tp ni pgalaman hidup memasing

Reply 74# aizawa

tula..zmn sekarang ni mcm2 kak..bomoh yg merogol la,itu la ini la..mcm2 bole jadi..
owh ye,mel sebenarnye dulu selalu SR cite2 akak..melalui cite2 akak,akak mcm ade kebolehan jugak untuk merawat..akak tak terpikir nak jadi perawat ke??maaf ye kalau mel bertanya..

Reply 75# melinda_gordon

erm...pernah jugak atuk akak suruh belajar mengubat org ni...tapi kalo mel follow crita akak..arwah ayah tak bagi mak ke abg or kakak akak mngubat ni..

actually adalah satu kesyukuran kata datuk kalau org yg berubat tu sembuh (dgn izin Allah swt) pakcik juga kata mcm tu...satu ketenangan dan kegembiraan...kekadang terasa jugak nak mengubat org...TP... suami akak juga tak benarkan

Reply 76# aizawa

owh..yela..perintah suami kita tak bole nak bantah..
tapi berat sebenarnye tanggungjawb jadi perawat ni kan??

Bagi perawat yg bertindak sebagai perawat atas alasan menghasilkan pendapatan sahaja, tidaklah berat mana tanggungjawabnya, yg penting fulus dah dapat, peduli apa sipesakit sembuh atau tidak:@

Ada juga perawat yg ikhlas walaupun mengenakan bayaran tertentu, tetapi seboleh bolehnya dia membantu agar sipesakit yg dirawatnya pulih kembali... Mereka ini akan berusaha sebolehbolehnya sedayaupayanya dan segala ikhtiarnya memulihkan sipesakit... disinilah sebenarnya bebanan tanggungjawab yg harus dipikul terutama setelah mengganggap sipesakit tadi sebagai ahli keluarga mereka sendiri, tentulah sedayaupayanya dia akan memulihkan ikut kemampuannya...

Cuma yg menjadi permasaalahan siperawat, kadangkala tak jumpa cara melepaskan permasaalahan tersebut!

rupanya.....agak sukar gak utk dibuang saka nie..
cmf_princess06 Post at 5-1-2011 14:14

itulah,
kalau saka mmg liat sikit nk kuarkn..
tp saka pn tetap dari jenis jin jg...
cm saka ni dh ade perjanjian dl dgn tuannya...
sebab tu dia liat nk kuar...
konon2nya berpegang pd janjilah kekdahnya...
tp jin ni jenis btul bndul jg..he3
dan pndai menipu...;)

Reply 78# hantukiller

assalamualaikum HK,
moga bro sihat sentiasa.buat pengetahuan bro,nenek saya yg bro tolong rawatkan tu dah pun menemui ajalnya pada bln 11 haritu.moga arwah ditempatkan dikalangan org yg beriman.ckp pasal saya pulak ternyata masih ada lagi...huhu.selebihnya sy pun perlu menjalankan tugas saya pula...

ckp pasal perawat yg menetapkan bayaran ni saya pun xtau nak kata apa.contoh ust yang rawat saya dulu langsung tidak menetapakan bayaran.baru2 ni saya pegi lagi menemani kawan, ternyata tiba2 dia dah pun menetapkan bayaran yg khas.tapi ada juga perkataan hanya bagi yang mampu sahaja.saya tanya bini dia napa tiba2 letak bayaran? dia kata terpaksa.sbb dia xkeja.laki dia je keja.kalo xbuat mcm tu mmg dia xde duit tetap nak bayar duit umh, bil, duit sek anak, mkn dll...bila saya pikir2 betul jugak tu...so dlm kes ni sy boleh terima kot

tapi betullah kata bro, segala sesuatu penyakit tak boleh diharapkan penuh hanya pada perawat sahaja.diri tu sendiri yang perlu bekeja keras dlm meningkatkan kerohanian dlm membenteng diri sendiri