CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: unekspekted_II

Untold History : Harta Qarun Pembesar Firaun pernah dijumpai di Johor

Reply  arabic_student

CUBA TENGOK:

"..gudang-gudang si Qarun itu ada di dalam....tak rasa pelik ke, semua kisah2 nabi ni banyak berlaku di mesir @ belah2 sana je (arab)? kat brazil? amerika? indonesia? india? england? Malaysia? takkan takde? ... mcm tak adil je..."
...
natgar Post at 7-1-2011 21:04

apa atau siapa yg anda maksudkan sebagai tak adil tu ..?
ada perkara boleh ikut logik akal, ada perkara hanyalah dalam rahsia-Nya semata ...

Reply 43# arabic_student

aku setuju pendapat ko yg Qarun ni Kaum nabi Musa..

and Kaum dia tu.. mean Yahudi

BUT, ade puzzling question kt sini...

"Yahudi" pada zaman Musa, di musuhi oleh Firaun.. x munkin, bangsa yg dia benci (Yahudi) jadi pembesar Firaun sendiri.. unless 'kaum' tu = meaning umat nabi Musa, x kira bangsa agama

Clue dari torah pulak (theology my specialty)....

Firaun egypt memang ade kaitan perdagangan dgn nusantara sejak 5000 tahun dulu = utk mendapatkan bahan mentah for royal embalming process.. - sila rujuk royal embalming ingredient

and... clue that Nabi Sulaiman mengimport tiang istananya dari kayu rengas nusantara dan emas bagi menghias 'kuilnya' dari gunung ledang (Ophir/Tharsis)

which.. hyphothesis aku :

Yang "Qarun" ni pembesar Firaun yg station oversea (nusantara).. kire mcm duta or vessel..  utk jaga perdagangan dan bahan mentah... dia jadi kaya dan lupe diri seterusnya di laknat Allah dgn diterbalikkan bumi menimbus segala harta bendanya

Wallahua'alam..

and.. clue

apa atau siapa yg anda maksudkan sebagai tak adil tu ..?
ada perkara boleh ikut logik akal, ada ...
safiku Post at 8-1-2011 01:00

Mcm ni, bukan ke Islam tu untuk seluruh umat manusia?
dan, bukankah Allah itu maha adil?

"Maha adil"..cuba hayati maksud ni..sebab apa saja yang berkaitan "maha" ni mendalam maksudnya...

tapi kenapa banyak kisah2 nabi semua dari sebelah sana? arab saudi, syria, mesir, dan beberapa negara arab lain?
mcm mana lak dengan part2 dunia yang lain time tu? tak wujud ke?   

maksud aku, at least, tempat2 lain di dunia yang tak disebut dalam kisah2 quran atau hadis atau riwayat2, pasti ada
sedikit kaitan dgn kisah2 ni ... tak boleh ditolak terus....tu je..

Reply 60# unekspekted_II

takde masa aku nak baca artikel panjang2 ko. ko ingat aku baca sgt ke artikel ngarut tu. cuma aku baca tajuk aje dah tau mengarut

Reply  unekspekted_II

takde masa aku nak baca artikel panjang2 ko. ko ingat aku baca sgt ke ...
abangbikerz Post at 8-1-2011 01:27

pendek je ayat tu.. xkan x reti bace kot?? katerrr 'educated'.. mane bleh jadi educated klu malas membace

ker.. ko memang bangang.. sebab tu laa malu nak jawab soalan aku.. hahahaa

Reply 62# unekspekted_II

power ah...teruja lak aku baca ni...

Follow Us
Reply 62# unekspekted_II

suka2 aje buat hipotesis station obersi kununnnn. igt zaman dulu ada international roaming ke atau pon mesin faks nak hantar invoice atau purchasing order drpd nabi sulaiman ke office qarun dekat johor??? bagitau dekat aku camne qarun nak terima order drpd tpt dia sewaktu dia berada di pejabat cawangan nusantara???
sapa plak yer yg nak jaga harta karun bertimbun dia kat rumah dia tu. zaman dulu dah ada boeing 747 kot.

bodoh sgt ke bangsa melayu ni itu pon takleh pikir????

Reply 66# natgar

dia kata qarun ada jaringan business obersi. prfffttttttttttttt. nabi sulaiman ada order kayu dekat qarun. boleh buktikan ke yg qarun dan nabi sulaiman hidup sezaman???
   bagi melayu-layu cam ko mmg ko terus teruja dgn statemnt bodo tu. tapi bagi common sense genius cam aku. sekali baca aje terus aku pangkah

Reply  unekspekted_II

suka2 aje buat hipotesis station obersi kununnnn. igt zaman dulu ada  ...
abangbikerz Post at 8-1-2011 01:31

jawab dulu soalan aku yg 1st tu = kenape Tuan Syed yg dihormati berkata mcm tu???

then.. baru aku jawab, senang je soalan bodo ko tu:

pasal order pulak.. mcmane orang Pheonician yg duduk laut order cendana yg ditanam di tengah2 padang pasir Rubb Al Khali????

Cara yg same diguna pakai oleh tamadun2 dulu2.. = sudah tentu laa dorang kene pegi sane.. bodo.. hahahahaa.. kan dah kene lagi skali

hahahaahaa

Reply 68# abangbikerz

....malu la sikit oi...

Reply  natgar

bagi melayu-layu cam ko mmg ko terus teruja dgn statemnt bodo tu. tapi bagi common sense genius cam aku. sekali baca aje terus aku pangkah
abangbikerz Post at 8-1-2011 01:34

common sense genius..

wakakakakaka

soalan 'kenape' pulak.. tu lagi senang..

dalam sejarah Rome pun dah penah buat.. kt perbatasan China.. buat post transit perdagangan utk secure bekalan

KALAU..

tempat yg kaya ade emas.. ditakluk orang lain, yg importnye laa yg rugi.. - mcm konflick US - Arab..

dorang stay sebab nak securekan bekalan

lupe plak.. ko mane bleh digest bende2 rumit dan heavy mcm ni

merapek ke internet online boing 747 sume.. hahahaaaa.. 'educated' sangat konon.. pehhhh

ade ke plak qarun ada cawangan dekat obersi. agaknya kalo qarun dah station dekat obersi. macam mana plak dia nak terima order drpd tanah asal dia??? berapa kerap dia dpt balik kampung??? camne plak proses pembayaran tu nanti???

hakikatnya zaman dulu2 tu tak wujud business global camtu. kalo ada pon mungkin contohnya. firaun nak makan belacan. belacan hanya ada dekat namibia. firaun pon hantar satu utusan suh bawak balik belacan ke mesir. itu munasabah lerrr. ataupon kabilah peniaga berlabuh dimesir. bawak barang2 drpd selatan afrika utk dijual. itu munasabah.

tapi statement bangang of the year cakap qarun station dekat obersi atas arahan firaun. agak2 camne firaun nak hantar order dekat qarun yg tgh outstation dekat johor siapa pulak nak terima payment???

kesian dgn minda bangsa melayu ni

boleh buktikan ke yg qarun dan nabi sulaiman hidup sezaman??? mengarut aje pandai. tapi yg syok tu ramai bahalol yg ikut percaya

Yang "Qarun" ni pembesar Firaun yg station oversea (nusantara).. kire mcm duta or vessel..  utk jaga perdagangan dan bahan mentah... dia jadi kaya dan lupe diri seterusnya di laknat Allah dgn diterbalikkan bumi menimbus segala harta bendanya

yg aku quote ni ialah statement bangang of the year. qarun pembesar firaun yg station dekat nusantara.
1. atas urusan apa??? apa firaun nak drpd nusantara??
2. camne firaun nak communicate dgn qarun???
    sebab qarun mmg station dekat nusantara. bukan on off basis.

Reply 76# abangbikerz

aku dah jawab pun soalan bodo ko sume tu.. x payah nk ulang2..

anyway.. knape x nak jawab soalan aku?? takut kantul kebodohan ko??   maklumlaa.. pendidikan stakat sijil SKM jee.. hehehheee

Reply 77# natgar

apa ni??? nabi musa dgn nabi sulaiman takleh beza ke??? buang masa betul le ko ni

haah la...aku silap lak...peh.

Reply 78# unekspekted_II

prrffffttttttttttttttttt.

ingat abad ke 21 ke bisnesman main posting2 obersi