CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: djkidnickiee

Cara lupakan bekas kekasih

akmal buang atau donate segala barang yang ex pernah bagi. segala gambar kenangan akan dibakar. akmal elak pg tempat yang menjadi kenangan dating tu (kalau bolehla), melawakan diri pg spa, sibukkan diri dgn keja/ assignment, cari ramai lagi kawan, pg scuba diving, holiday, anything yang boleh lupakan kenangan tangkap leleh dengan dia... but usually cepat dapat pakwe baru ..hehehehe

gi joli katak dgn kawn2

dapat kekasih baru

aku selalu buat list..perkara2 yg menyakitkan ati ttg diri dier ttg pe yg dier da buat kat aku...pas seminggu dua barula aku rs ok dan lega...

siapa yang salah dalam hal ni? kalo dia, back to reality la beb. aku dulu, berbulan2 jugak aku dok berharap..sampai satu masa, aku jumpa geng kitaorang..dia ada cakap sumthing pasal perangai ex aku ni yang buat aku rasa macam kena tempeleng! DAS SEDASSS aku terkena. pastu aku insap, and belajar terima kenyataan ini yang terbaik untuk aku.

kalo ko yang silap, BELAJAR TERIMA KENYATAAN INI YANG TERBAIK UNTUK DIA!!

hanya masa yang menyembuhkan. sementara tu, mcm nasihat2 atas ni..banyak benda ko bley buat. enjoy la ur single life. dulu belanja BERDUA, nah skang..semua ko punya, malah ko bley BELANJA PLAK KAWAN2 KO yang lain. x mati punya..lagi satu, banyak2kan SOLAT, dan minta lah keredhaan dariNYA..

amin..peringatan utk aku juga neh..

Reply 1# djkidnickiee

cara lupakan dia adalah dgn selalu buat amal masayarakat n igt tuhan ..bukan sekadar doa solat..tapi byk kan membaca buku2 agama dan kisah2 nabi serta perjuagan para sahabat

Follow Us
lil layan porem jer...lama2 ok dh
lil_sparky Post at 8/1/2011 10:11 AM

waahhh...kite same..layan porem..tp bile teringat sgt (rindu) tarik bantal sorong kepala..

thn ni lil nyibuk kit diri ngan aktiviti luar
ujung bln ni- jungle trekking
awal feb-suping + g genting
mac-dpt anak sedara yg 1st insya ALLAH
ujung april-g holiday...

yahuuu...

heeeee ..kwn tempat berak lg d kenang .. ne kan plak awek2 lama..kekekekeke semua tu biasa ja..ang cari yg baru pasti lupa yg lama.. kekeekekeke

cara aku:
-sementara nie avoid tempat yg korang slalu pegi
nad014 Post at 10-1-2011 08:36

yg nk avoid ni la xleh avoid mslhnyer
mmg akn kna lalu tmpt 2 pn setiap hr..n pling prah dr opis pn leh nmpk tmpt 2

cara lupakan kekasih lama,senang aje:lupa kn aje kenagan silam tu....banyak lagi jejaka&gadis kat luar sane..

Cari je boyfren atau girlfren baru. Dapat kenangan baru. Settle problem.

aku percaya masa yg membuat aku luper kat Mr.X..

kalau akula, rs rgi plak lpekan kksih lm, saat mnis, saat buruk, saat berpisah..huahua.. smla cam ko tt, aku lgla xblh lpekannye..

Macam mana korang lupakan bekas kekasih korang yang korang sangat sayang ?

bila terbayang2 muka d ...
djkidnickiee Post at 7-1-2011 19:57

no 1. terima hakikat...
no. 2. jgn benci kat dia..kalau ada rasa benci cube padamkan. sbb benci= ada rasa= masih syg sbnrnya = takleh melepaskan dia lg.
no. 3. bizikan diri dgn axtiviti sndiri yg TT sukai. cth diri mar, mar tak penah blaja menari, lepas jd single mar g amik kelas tarian.enjoy & rasa lebih sihat dan positif .beshhhh..   

Kalau ternampak tmpt dating dulu mmg ar terkenang. tmpat jatuh pn kita ingt inikan plak tmpat bermanja2. biaselah tu TT. yg pntg trima hakikat. mintak tlg dari tuhan.

kalau ade org boleh buka hati tt utk bercinta lg tu lebih bgs. kejap je tt akan lupakan EX tu.

kawen dgn org lain......yg lama 2 mst xkan ingat dh.....

aku bru je break ngn ex bf aku..adelah seminggu..mang susah nk lupekan die...mcm2 dah aku buat tp still ingat die jer....kje kjap dtg jap x...aku xde smgat nk buat ape2...bntulah aku...

sume org da lalui saat camni..temasukla aku..aku putus cinta sampai sakit2..thanks to my besfwen bwk aku g clinic..si dia y aku syg sgt mcm nak mati tu smpai skg ak da x contact lg...da bwk haluan masing2..da 4 taun belalu..tp kalo dgr je name die tros jd down..sampaikan kat fesbuk pn aku da remove die..pastu die add byk kali pn ak xaccept..aku terluka smpai kan skg ak rse xpecaye pade cinta..single camni lg best dan xsakit ati..kalo ade jodoh ak ngn mane2 lelaki mudah2an lelaki y baik..pade aku da pas kawen nnt tanggungjawab pade suami je..cinta entahla..70% je kot..xbrani da nk cinta 100% lg..

Reply 18# coshinan

cuba2 buka hati cari org lain. insyaallah leh lupa la nanti.

Senang jer.  Ko hantuk kepale ko kat dinding 100 kali, x pn ko terjun bangunan 4 tingkat, xpn ko makan semut banyak2. Atau ko makan asam berguni2. komfem ko x bley ingat pyer. Silap2 ko pn da x igt diri. hehe