CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: djkidnickiee

Cara lupakan bekas kekasih

lagu utk sume.....

Tolong nasihatkan diri ku ni,rakan-rakan sekalian.

Begini,dah break dgn gf bape bulan lepas.Dan s ...
Ruzaini90 Post at 26-3-2011 18:59

dah2..lepas ni jgn gatalkn lagi tgn ko.. kang dia ingat ko terhegeh2 lg kt dia..
ko jugak yg malu nanti..
cuba pujuk hati..kalau boleh block je fb dia..
kang ko akan gatal tgn lg..
sibukkan diri..
berporemlah..

Tolong nasihatkan diri ku ni,rakan-rakan sekalian.

Begini,dah break dgn gf bape bulan lepas.Dan s ...
Ruzaini90 Post at 26-3-2011 18:59

aku pn gni gak pas break ngn bf..smalam nmpk name nye dlm phonebook trus gatal msej tnya die sht ke x, pastu hrpkn die reply mcm dlu2...tp bgn pg ni, pikir2 die da bleh go on, xkn aku nk thegeh2 lg so aku delete msj2 die, name die, clearkn log list dlm phone, n delete fesbuk die..yg ade dlm otak je no fon n emel die..ni xtau cmne nk buang..kna brain wash kot bru bleh hilang..waa..xsuke,xsuke

dah2..lepas ni jgn gatalkn lagi tgn ko.. kang dia ingat ko terhegeh2 lg kt dia..
ko juga ...
doubleA Post at 27-3-2011 01:48

memang malu pon beselah kita dah wat terhegeh-hegeh lagi bangga diri dia jadinya.
Kalau di igat memang tak bes langsung rasanya.Ari ni ke wonderland,melaka enjoy pon kepala melayang.
Puas pujuk hati,puas cakap tak pelah.Mungkin bukan jodoh.Perlu masa ni rasanya.

Block fb,bukan tak nak buat.Nampak macam melarikan diri je.Biar dia rasa sendiri nak buat.Cuma tak nak jengah fb dia lagi.
Lagi buat sakit hati.

First love...susahnya.Kuatkan diri ni agar berjaya melalui semua ini.

aku pn gni gak pas break ngn bf..smalam nmpk name nye dlm phonebook trus gatal msej tnya di ...
aechae Post at 27-3-2011 11:30

Kita serupa,hehe.
Dah tak pasal-pasal msj ex kan?

Setuju sangat pasl "yg ade dlm otak je no fon n emel die"
macam mana nak lupakan benda ni ea?sebab itulah selalu terhegeh-hegeh mencari dia.

Reply 108# apple_honey

???.janji bukan nick aku yer.

Follow Us
aku pn ssh nak lupakan... bile sorg2 terkenang2.. kdg2 jadi stalk fb die.. sekarang membusykan diri dgn keje.. lebih mendekatkan diri pada Allah... spy aku diberi kekuatan melupakan ex..

sebenarnya memang takkan boleh lupakan bekas kekasih dik non..sampai bebila pun mesti ingat..yang hilang cuma cinta dan sayang kepada beliau je..cemana nak hilangkan cinta dan sayang ni, tu masa yang menentukan, doa2la supaya dapat pengganti yang lebih baik ja

kenangkan perangai buruk dia
Lulz Post at 8-1-2011 00:10

ye igt balik perbuatan buruk dia pada kita..wat kita rasa menyampah nk igt...:@:@
dan kalo boleh cari la cpt2 pengganti kompom xigt dah...

fikirkan awek lain yang lebih baik dari dia, dan yg ada possibility untuk jadi awek sendiri.

masalah nye xde org lain nk d fikirkn...ala2 lonely gtu..

hmm...susah nak lupakan actually...akan teringat jugak walau sesibuk mana pun kita...

cadangan untuk TT:
make sure you are not alone or doing nothing! bila kita sendiri atau tak buat apa-apa kita akan terimbau kenangan-kenangan lalu...cari aktiviti yg boleh isi masa yg akan menyebabkan TT teringat pada si dia...

betul tu..saya pun dalam proses untuk melupakan si dia..tapi sy selalu curi2 tengok fb die..
kalau bersama kawan2 ke..tengah buat keje ke memang kita boley lupekan sekejap je la...tapi bila malam2..sorang..mesti akan teringat....susahnye la nak hilangkan perasaan ni..
orang cakap cube cari dan terima yang lain, tapi x boleh..
hati saya seolah-olah dah tawar dekat orang lain...(

untuk pengetahuan TT & kawan2 sumer Aiollss dh 10taun ptas gan ex,terasa bru smlm jer putusnye
aku lah punca kami putus.....gatei nak try pakwe lain kekdahnyer
last2 pakwe yg aku nk try 2 pn x dpt....pakwe aku pn melepas  padan muka aku.....N now masing2 dh kawen....mse aku kawen x jmpt dia,bkn sbb los kontek...tpi sbb aku tkut dia msih marah kat aku(sbb mse break ade drama mengamuk2 kat depan umah aku) sbgi lngkh keselamatn baek x yah jmpt
tpi mse dia kawen dia de jmpt&antr kad kat aku......time 2 x dpt g sbb jauh&pagnen 1st bby....so dri c2 smpi skrng msih kontek...tpi tadek ler feling2 bagai.....
kenangan 2 mmg x bole hilang smpi skrng....even kalo g tmpt2 dating zaman itu harus tingat......smpikn b'day&date2 pnting kami dulu2 pn masih igt smpi skrng

buang semua sekali kenangan bersama dgn dia..........

Macam mana korang lupakan bekas kekasih korang yang korang sangat sayang ?

bila terbayang2 muka d ...
djkidnickiee Post at 7-1-2011 19:57

solat byk2...zikir byk2, bc Qur`an...biar beberapa kali khatam...belajar bercakap ngan Allah, beritahu segala masalah kat Dia..mintak apa yg nak(eg;lupakan dia)..pas tu, TIDOR . hati akan rasa tenang... dan jangan lupa pindah..dok jauh2.. supaya segala kenangan yang mengusik jiwa x dtg buat anda menangis terutama asyik dok terserempak ngan dia , cari bf/gf yg lebih baik dr dia...

busykan diri ngan keje..xpenah wat ot,bantai pulun ot smpai lebam..blk umah da penat,tdo..g enjoy ngan kwn2..jgn duk sesorg...buang sumer bende yg berkaitan dgn die.
herbie Post at 7-1-2011 20:08

setuju 200%....aku dulu lepas clash,terus delete semua sms. lepas clash dia dok sms aku lagi, aku delete terus tanpa baca/reply

cadangan untuk TT:
make sure you are not alone or doing nothing! bila kita sendiri atau tak buat apa-apa kita akan terimbau kenangan-kenangan lalu...cari aktiviti yg boleh isi masa yg akan menyebabkan TT teringat pada si dia.
cheqbibah Post at 28-3-2011 20:45

inilah yg aku lakukan lepas clash last year. hasilnya, aku dapat raaaaaaaaaaaaaaaaamai kenalan baru kat porem ni

dah mcm2 cara cuba... kalau boleh delete memori tu kan senang..
hmm forget..why is so hard

tak boleh lupe. terkenang je selalu. tapi try pelan2 buang die. delete sms, anything related to him. keluar dengan kawan2. pegi shopping ape yang nak.then banyak2 doa, mintak tolong temukan kita dengan jodoh yang baik2. banyak kan baca al-quran. time will heal.