CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kerek_lager

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part II]

Close [Copy link]
For me.. elok je. Bilik saya betul2 di bawah, depan lobby sebelah penyambut tetamu. Bilk air ada retakan, akibat gempa. Sy dah biasa pergi dan nginap mcm2 tempat. Dari camp site sampailah hotel berbintang2. Jadi tak kisah sangat. Rasanya banyak backpack room kat area BT tu. Mengikut tourist guide, sebelum gempa  melanda memang ramai orang bule yg menginap berbulan2 di sana. Kalau kita jalan area Jln China, rasanya banyak rumah untuk bacpack.

nk tumpang tanya pada otai2 bkt tinggi..emm kalo nak backpack kat bkt tinggi senang tak terutama dari segi pengangkutan? lagi satu, kalo nak bermalam di maninjau, emm ada transport tak nak ke sana? ok tak idea ne , 1N maninjau, 1N bkt. tinggi, 1N Padang? kalo kita nak sewa supir sahaja, mcm mana ye?

Untuk otai-otai,nak minta pendapat?

Azi dapat contact supir dan pada hari terakhir di bukit tinggi - padang cuma transfer ke airport sahaja dan di kenakan bayaran sama seperti 12 jam. Okay ker?

Reply 112# melur_30

melur.. pix so cantik!!

me n my fren pun baru balik 1 feb.  Pergi sana 4 hari.
Agaknya kita mesti ada selisih.. sebab gambar budak kat hajjah rosma tgh sulam tu sebijik kain yg sama...

u naik bas ke.. pakai ejen mana?

mama, tq..heheh

saya guna khidmat raunsumatra, naik bas sebab p 13 org..saya ke hjh rosma tu pada hari ke 2 kat sana, 28hb...time tu ada satu group dari m'sia naik kijang hitam kalo tak silap...mama ke tu?

Reply 125# melur_30

oooo... silap kot, sebab saya pergi 29 jan hingga 1 feb.  Tapi kami naik kijang innova hitam juga

Kalau tak silap kami sebijik timing dgn kerek.  Mesti selisih dgn dia hari tu... sebab mmg selisih 2, 3 group from mesia.. yg naik bas ada, naik van ada...

Kat nuansa maninjau mmg saing dgn satu group yg kami terserempak byk kali gak ler.. kat pusat dokumentasi padang panjang yg try baju minang berpasangan agaknya kerek kot.. hihihiiii

Follow Us
adala kita selisih di mana2 tu mama..cuma x kenal aje..hehehe
mama ambil raunsumatra jugak ke? emm banyak  memborong?

Reply 127# melur_30

a- ahh la ada la kot.

Byk juga la beli2 barang yg tak dirancang huhuuuu

To me paling best bargain masa kat parking hotel granmalindo..  dapat murah bangat.  kat pasar atas susah gak depa nak bagi kurang macam yg kita nak...

Melur boleh kontrol shopping ker? hehehe

a-ah ambik raun juga...

test--

nak test gambar tak jadi lak

sunset maninjau

sunrise maninjau

midday maninjau

Nak tanya....better tukar duit kat Msia ke atau kat Padang / Bukit Tinggi...nak pergi hujung minggu depan ni !

Post Last Edit by peYno at 5-2-2011 18:05

.........
.............

taman mini atas bumbung yg kiut di hotel bunda, padang

manggis muda dalam rm1 secucuk.. surprisingly manissss.. masam2 sikit -- sgt sesuai dimakan sewaktu pening2 dalam perjalanan.

Locals call them kek neraka sebab dimasak api atas dan bawah.  "bika talago" nama di signboard

Pemandangan yg sungguh indah di koto gadang - kampung ni ramai tukang silver.  Ahhh sangat indah!!

salah satu sulaman telekung di hajah rosma.. cun bangat, harga lagi laaa cun.  SO ambik gambar je la

Reply 128# blueskymama

time saya p tu takde pulak derang2 ne meniaga kat parking lot mama..tapi bagus jugak selamat!! hahaha
saya bawak 2 juta je, tak habis pun lebih kurang dalam 1/2 juta lagi ada...

mama tido semalam kat maninjau ye? sempat bermalam di padang?

Reply 132# lipazs

saya rasa better tukar kat msia siap2la wak..sana rate dia berbeza sgt2...

Reply 135# melur_30

diaorg ni bergerak ikut hotel yg byk pelancung.  Sekali dgn kami hari tu ada satu bas.. so apa lagi.

Yup 1 malam di padang - hotel bunda (hari sampai, dah kol 5 lebih)
Esoknya bermalam di bkt tinggi - granmalindo
Last skali baru nuansa maninjau

semua hotel best n bersih!!

mama naik AA jugak ke? padang best tak? saya aritu tak singgah pun padang..bila baca balik thread bkt tinggi-padang ne, menarik jugak suasana di padang...emm mama tau tak kat mana letaknya jambatan akar di padang?

maninjau memang bestkan mama..saya mmg truja sangt dgn suasananya..gerun pun tetap ada tapi cantiklah..tak puas rasanya di sini..kebetulan mama bermalam di sini, apa yg best di maninjau selain darpada rumah kelahiran hamka ye mama? ada apa2 aktiviti yng blh dicadngkan tak?

Pergi Ke Padang-Bukit Tinggi Bulan 3 ni. Stay hotel Grand Malindo sebab nak ada family room dan dapat harga special. Betul ke kalau beli di sekitar parking Hotel Grand Malindo lebih murah berbanding dengan harga barang di Pasar Atas?..wahhh teruja gak nie...heheheh

Tak sempat nak ke danau meninjau...Insya allah next time.

Reply 128# blueskymama

Okay tak hotel grand malindo sebab nanti azi akan stay sana bulan 3 nanti. Macam mana dengan breakfastnya ?