CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kerek_lager

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part II]

Close [Copy link]
Reply  blueskymama

Okay tak hotel grand malindo sebab nanti azi akan stay sana bulan 3 nan ...
azi1111 Post at 6-2-2011 15:56

bagi saya mmg ok.. asalkan bersih dan selamat ok la tu.  Yg peniaga yg datang carpark tu bukan hari2 kot...  if ada bas pelancong ker, derang muncul la.  

Mmg boleh tawar gila2, dan last2 depa bagi, tu yg terkejut.  Option tak le banyak.. tapi mmg lebih murah (selepas tawar) kat sini

mama naik AA jugak ke? padang best tak? saya aritu tak singgah pun padang..bila baca balik thread bk ...
melur_30 Post at 6-2-2011 09:40

yup naik AA.  Padang bagi saya -- tak best hehehe.. sebab bukan ada apa2 pun.. dengan berabuk2..  panas, pas tu tak berapa bersih.  Tapi kalau nak nak tengok kesan gempa yg ada.. boleh la utk kesedaran.

Errmm actually kat maninjau ada tasik tu jer la kot.  Selain rumah hamka dan pekan tepi tasik tu.. tak ada apa2 lagi.

Hari tu saya stay kat nuansa maninjau atas bukit (kelok 44) so boleh view tasik dari atas.. cantik!  Cuaca pun dingin.  Mula2 booking kat hotel/homestay kat tepi tasik (selepas kelok 1)... boleh tgk tasik dari dekat.. but kat bawah cuaca panas lah.

May be a good choice la i dok nuansa maninjau.. sebab walaupun bukannya ada apa2 nak buat, kat resort ada sauna, pool spa.. dan boleh view tasik dr atas bukit sepuas2nya.  Tu pun masa nak balik rasa tak puas jer!

Reply 140# azi1111

azi, gran malindo ok sgt2....breakfast pun ok...bab peniaga di parking lot tu ikut nasibla rasanya...sebabnya time saya p tu takde jumpa sorang pun..supir ada bgth derang ne kurang berkunjung ke gran malindo sebab kurang pelancong dari msia...entahlah tapi hotel ne dkt sgt ngan lubang japang..seberang jalan pun ada kedai2, bolehlah kalo nak survey2 kat situ...kalo lapar ptg2, nak cari goreng pisang atu minuman panas, berjalan ke belah kanan hotel..jalan dalam 5-6 tapak akan terjumpalah...saya try jajan palembang kat situ...tak surelah pulak namanya apa, tapi sedap sgt2..kedai goreng pisang pulak selang 2-3 buah dari kedai dia..azi blh try pisang coklat...sedap

Reply 142# blueskymama

tq, mama untuk info nie...

baru 2 mgu lepas..mak mentua pegi ngn ejen kat kg merlimau

dia amik RM750 temasuk hotel dan makan dan jalan2 -4 hari 3 mlm...pegi bawak duit shopping jer
murah ke tak harga ni?saya rasa cam murah

derang punya trip 30 april ni ada lagi..

Reply 145# biscuit_merie

brapa org yg p?

Follow Us
salam..

nak tnya pada sesiapa yang pernah ddk kat Hotel Kharisma Bukit Tinggi.  O.k ke hotel ni....  gran malindo full ada group meeting.. Nak pegi next week.... .

Uncle / Dannyl.. nampaknya uncle pi dulu saya pi masa cuti sekolah 15 - 18 Mac. Kalau sama tarikh  ...
norim Post at 14-1-2011 21:32

reen pegi 12-15 Mac, nmpaknye..xdpt nk hai-hai spe2..sigh~
Space, uncle semalam pun dah terima email dari raunsumatera tak de Lobang Jepang so uncle request balik ngan mereka dan mereka dah pun letakkan dalam itinerary uncle. So problem tu dah settle....

uncle..pm itinerary (yg ade tour ke lubang jepang tu) n pakej price yg raunsumatera offer bley?uncle amik 4D3N pakej kn? thanx

reen pegi 12-15 Mac, nmpaknye..xdpt nk hai-hai spe2..sigh~

uncle..pm itinerary (yg ade ...
reen_haz Post at 8-2-2011 14:03

Reen, uncle dah jawap..

Post Last Edit by dannyl at 8-2-2011 16:19
a-ah ambik raun juga...
blueskymama Post at 5-2-2011 16:50

Mama, uncle nak tanya..hotel Gran Malindo tu dekat tak dengan pasar atas dan hotel Bunda tu tgh bandar Padang ke atau kat mana... Mama tlg review sikit hotel2 ni..

Reply 149# dannyl

ok..thanx a lot uncle!

dah lame tak jenguk thread ni..dah masuk umah ke-3 dah ye..

baru deal ngan amie, raunsumatra..die rate die RM475 per pac (5D4N)
1 mlm kat maninjau,3 mlm kat Bukit Tinggi, 1 malam kat padang.

mule2 nak cut budget taknak stay kat maninjau..tapi bile tengok review korang kat sini kate maninjau best,tak jadi plak..atau pun korang rase camne?nak cut ke taknak?sbb kalau tak stay kat maninjau RM445..

Reply  lipazs

saya rasa better tukar kat msia siap2la wak..sana rate dia berbeza sgt2...
melur_30 Post at 5-2-2011 21:20

yup2! tukar siap2 kat sini and tukar secukupnya. Kalau kita bayar dlm RM rugi sangat2! Macam saya aritu gi ngurut kat spa..kalau dalam rupiah dlm 100K so lebih kurang RM34..tapi sebab nak bayo dlm RM pasal duit rupiah dah abes kene RM39! Pergh!! Mahal seh!! So, better tukar secukupnya..kalau boleh guna rupiah..

baru 2 mgu lepas..mak mentua pegi ngn ejen kat kg merlimau

dia amik RM750 temasuk hotel dan makan ...
biscuit_merie Post at 7-2-2011 12:04

RM750 untuk brapa pax..? Boleh mintak kurang lagi tu..

Mama, uncle nak tanya..hotel Gran Malindo tu dekat tak dengan pasar atas dan hotel Bunda t ...
dannyl Post at 8-2-2011 16:16

uncle..Gran malindo tu kalo jalan kaki semput jugak la nak sampai ke Pasar Atas..eheh, sebab GM ni dia ke belakang skit..kalo ngan Lobang Jepang tu memang dekat..jalan kaki 2 minit sampai..dekat bebenor..kalau tak silap pandangan mata saya, Hotel Gallery dekat ngan Pasar Atas, sebab hotel tu searea dengan The Hills.. Uncle try klik sini: http://www.sumatra-indonesia.com/galleryhotel.htm

dah lame tak jenguk thread ni..dah masuk umah ke-3 dah ye..

baru deal ngan amie, raunsumatra..die ...
skuter_buruk146 Post at 8-2-2011 16:52

skut..aku rasa better ko amik la bermalam kat nuansa maninjau tu..barulah puas hati mu! hehe..aku next time kalo ade rejeki memang nak bermalam kat maninjau..kat padang tu, tak bermalam pun takpe..huhu..

Post Last Edit by dannyl at 8-2-2011 21:52
uncle..Gran malindo tu kalo jalan kaki semput jugak la nak sampai ke Pasar Atas..eheh, sebab GM  ...
semek Post at 8-2-2011 18:18

Semek, tk cuma raunsumatra tak ada akaun kut dengan hotel Galery tu...semek gi aritu dgn raunsumatra kan.. Semek tlg pm no tel Amie raunsumatra boleh...tk

Reply  melur_30

oooo... silap kot, sebab saya pergi 29 jan hingga 1 feb.  Tapi kami naik k ...
blueskymama Post at 5-2-2011 16:41

yg mama jumpa kt pusat dokumentasi tu betul laa group kerek tu tp yg pakai baju minang tu kakak kerek..nape tak tegur..sbb time tu ada 1 bus rombongan cik kiah, tu ke group mama...pastu kat istano basa pagaruyung pun jumpa same group, then kt nuansa meninjau pun jumpa lg..

skrg giliran kerek lak nk citer2 & tempek2 gambo..

Lembah Anai

Pusat Infomasi Minangkabau

View from Wali Kota Bukit Tinggi, supir bawak kiteorg sini walaupun tkde dlm itenerary..

Pasar sayur & buah buahan

@ sulaman Hj. Rosma (same pic ngan melur punya )

view from restoren flora..

lepaking @ danau meninjau