CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: copy_paste

dijodohkan dengan org yg kita x kenal.

wahh ... menarik thread ni ... pada saya la kan ... masa tempoh bertunang tuh atau lebih baik sefore bertunang ... buat la solat isytiharah .. mintak petunjuk dari Allah ... hanya Dia yg maha mengetahui ... kdg2 ibu bapa pun ada masa buat silap ... fikir orang tu sesuai dgn kita .. tapi padahal tidak ... kita yg nak melayari rumah tangga .... tak mo la mai terjah je kan ... karang dah nikah susah nak u-turn ...

merepek di malam hari ....

aku dulu xtau sape bakal suami aku dulu, cuma aku tau sape family dia
family dia is one of my father's best fren la jgk
suami aku ni ada 3 siblings, semuanye lelaki..so, time parents aku bagitau yg diorang nak kawenkan aku dgn anak pak syeikh tu aku xtau yg sebeno2 nye anak dia yg mana satu
tapi aku redha je lah
but after kawen mmg syiok lerr  
pasai aku malu2 xboleh blah dgn laki aku dlm 3 4 bulan kawen gitu
laki aku kata sunggoh shomey!  
tapi time tu je la, la ni semua keshomeylan aku tu hilang ntah mana
tapi hepi la sbb laki aku syg aku sampai la ni, mungkin berkat kitorang akur dgn perancangan femili masing2
wallahualam

Rate

1

x rela .. ateleast nk kenal gak 6 bulan giteww

Senyum je bc pnglm korg. Tambah2 y xde pengalaman tp berangan pk apa nk buat klu jd situasi mcm ni. Kira soleh giteww..huhu sy adalah salah seorg yang pernah berangan mcm tu.

Masa birthday sy bln 5 ritu (motip bagitau) sy ingt org kata klu nk jodoh, puasala time besday. Dan sy buat sbb nak test jerr..wuwu...ye la org xpnah bkapel seumur hidup.heh. Lepas je solat tu dlm masa seminggu lbh mcm tu, Allah nk tunjuk. Ada 3laki nk approach sy

1) kt broga
Tgh hiking ada mamat ni approach. Dia nk kwn blabla...sy sgt la malu nk. Nk ckp bende lain termarah plak mamat tu. Habis kt situ sbb xde masa layan..org sibuk nk hiking jahh...

2) mak tanya
Ada org nk merisik.trus kebas badan. Dlu fefiling klu org nk meminang sy trima je.skali real trus sy ckp xnak.mak ckp jgn tolak..sy tau mak risau sbb sepupu muda belia dh kawen..oomaiii...sy nk jaga hati sy ckp la..mak bg no tepon nnt ceq tepon mamat tu. Muka boleh tahan, tp sy xrasa dia level sy, mksdnya..sy tngk laki tu dri cara dia bckp n bg idea. Lpstu nk keje kt sana. Xkan sy nk korbankan kerjaya sy ikut dia balik kg. A big no. Ada bnyk mulut sy nk bg mkn..mean kelaurga y perlu sy sapot. Sy anak sulung. Sy suka travel dan sy xdpt bayangkan hidup sy dok mcm tu je ngn dia. Pastu konon la sy ckp kita kwn je la mna tau masa depan tbukak hati. Dia ckp xleh sbb klu nk kwn kna serius trus..ohmaigudisbeg. Ko laki kot.....so dipendekkan...sy tolak.heh

3) sepupu kwn nk kenal
Sy tggu je smp skrg dia nk ckp ngn sy tp xde pon.bgtau blakang je.ceh..hehe.sy klu laki pemalu sy jd syaithon skit :p

Itu la pnglmn sy. Sgt drastik..tp sy xbesedia lg...huhu

Rate

1

masyit posted on 15-8-2012 01:46 PM
Senyum je bc pnglm korg. Tambah2 y xde pengalaman tp berangan pk apa nk buat klu jd situasi mcm ni.  ...

kihkihkih...memang hebat awk nih..

jodoh pertemuan nih kuasa Allah... hatta yg bercintan cintun bertahun pun boleh jadi cerai berai.. apa kes kan?

menjawab persoalan thread nih... ntah.. sbb mengenangkan parents dulu mmg tak kenai pun.. keluarga masing2 yg rancang dan kawinkan depa. alhamdulillah bahagia hingga ke akhir hayat...

Follow Us
rottberry posted on 14-8-2012 08:24 AM
aku dulu xtau sape bakal suami aku dulu, cuma aku tau sape family dia
family dia is one of my fathe ...

Dia da adik tak??? Tapi slalunya family sheikh mmg akan kawen n sharifah kan... U ni sharifah le yer???

thrill giler rasanya kalau nikah dgn org yang kita tak kenal...

Ini pandangan aku je la ye, sebab aku mmg jenis thrill seeker..

Shaz123 posted on 17-11-2012 12:37 PM
kihkihkih...memang hebat awk nih..

gggrrr hebat? takut kott.hehe

masyit posted on 15-8-2012 01:46 PM
Senyum je bc pnglm korg. Tambah2 y xde pengalaman tp berangan pk apa nk buat klu jd situasi mcm ni.  ...

aku macam ko juga..
pernah bg tau diri sendiri kalo ada org masuk minang nak terima terus x mo fikir banyak..
tetiba bila ada org masuk minang, sempat g aku cakap aku nak kenal dulu...
siap tukar2 numb fon lagi,,,
tapi mmg harem la ak nk layan msg2 yg dtg sbb ak memang x berkenan...

aku kalo x kenal lama ngan lelaki ni aku ssh nak terima utk dijadikan pasangan hidup..
biar la daku jadi andartua smapi mati (mati aku kalu ayt ni menjadi kenyataan..)
tapi kalo boleh biarla aku kenal dulu ngan laki yg bakal dijadikan somi aku..
aku x mau nnti famil sendiri yang merasa bersalah if laki yg dijodohkan ngan kita 2 menimbulkan masalah di kemudian hari..

apa pun, aku mendoakan agar kita sama2 jumpa jodoh kita yang telah diaturkan di syurga sana..

Rate

1

kalau dri family okay semua, apa salahnya..
tapi kenal2 dulu..
hihihi..

Aku sndri mcm tk percaya... Aku kawen pn tk kenal2 dlu laki aku. Tup2 rupanya dh dkt 19thn kawen.

dulu memang berangan nak bercinta selepas kahwin.
memang tak minat cinta2, couple2 ni.merepek..
berangan nak tunang dan nikah hari yg sama.
lagi best kalau perkahwinan tu diatur keluarga, kita cuma kenal dia dari jauh je.
mcm best je..huhu..

kesudahannya ramai sgt yg nak himpit, mak kata..pilih la sendiri kat U sana..
nanti dah kerja susah, tak de masa nak cari pasangan.
lagila kalau kita berjawatan tinggi, semua org takut nak dekat.
hancur impian ku..finally kena bercinta gak sebelum nikah.

ni cerita kawan, kawin tanpa cinta.
1st night keras kejung..tidur membatu..
lawak gila dengar dia cerita.
tgk gambar kawin pun..masamm jer

hehehe! takleh bayangkan....if takde kekasih hati ok kot....sy dulu mmg dh couple sejak form 4....disebabkan sebaya mak buat usul nak kwenkan sy dgn pilihan dia.....maka sy dgn nekad ckp 'klu mak kwenkan org dgn lelaki yg org tak suka, hari nikah orang panjat tiang letrik kat depan umah kite tu.....takmau turun selagi mak tak cancel!!' (mcm le reti nak panjat tiang konkrit yg maha licin tu )

tetiba adik angkat mak risik sy....tua 10taun...mmg lelaki yg baik & sy kenal....tp sy still tak sanggup....sy call dia sndiri sy ckp sy mintak maaf sy tak sudi....sbb sy dh terlanjur berjanji dgn insan lain.....andai sy takde pilihan hati mungkin sy terima dia....sy takmau jd munafik...dia tnye balik 'boleh pcaya ke pada janji cinta monyet??'...sy juz jwb insyaallah andai ditakdirkan itu jodoh saya janji tetap janji....tp klu bukan jodoh sy pasrah.... (mamat tu anak ke4 dari 18 adik beradik ) akhirnya dia kwen dgn org lain.....masa sy kwen dgn chenta hati sy dia dtg & dia ckp tahniah.....

mak siap pesan...andai ada gelora dlm rumahtangga wlupun sepahit hempedu atau sebisa racun, telan la.....sbb tu pilihan hati saya......smoga berkekalan hingga ke hujung nyawa wlupun byk memerlukan kesabaran....

ni stori pasal kwn saye..jodoh pilihan keluarga jugak..
kenal tgh bulan 11, kawin tgh bulan 1 tahun depan tu..kira2 2buln lebih je..
spnjg 2 buln tu, just contact2 pasal urusan kawin je..takdenye nak cintan cintun bagai..

die ckp, 2 hari die pakai tudung dlm bilik, sbb malu..hehe.. dua hari jugk, tido buat hal memasing..
gelak2 dgr die stori..mcm sweet je..mmg sweet pon sbb dah halal kan...hehe

oooh tidak malu..

aku rase this not about (smart,bergaya,banyak duit ) ,sebab kita xkenal someone tu mcmane kite nak berdepan dengan dia . perghhhhh . susah nye.mungkin makan mase or ntah la ,tgk hati seseorang tu la mcmane .

voted berserah kerana dia suamiku, gitewww

dah halal kan? berkenalan tu we have seumur hidup to know each other

aku ni dah terpengaruh ngan novel2 kawen paksa kah?

mesmerize replied at 12-12-2015 11:40 PM
voted berserah kerana dia suamiku, gitewww

dah halal kan? berkenalan tu we have seumur hidup t ...

ppuan maybe still boleh sbb dorg xtgk rupa sgt.

i wonder klu lelaki yg kena jodohkan dgn sape2 yg dorg xknal.

kalau mcm janna sure sebat jek