CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

★-pengalaman sebagai perawat-★

Close [Copy link]
hehehehe.. ada gak malaikat tunjuk rupa dia bila dia datang nak ambil nyawa... wwwaaahhhhh!!!!!

sepanjang2 aku mengubat orang ada yang kelakar....

yang paling kelakar ni

bila pesakit baru datang dengan keluarga dia.. diorang memang xkenallah aku ni siapa... jadi selalunya yang selalu sambut pesakit ni mak aku dengan kawan mak aku je.... dan aku ni selalunya duk kat dalam... bila pesakit tu datang kawan mak aku dulu akan buka ceritalah.. macam mana permulaan untuk mengubat dan dia akan bagi penerangan dahulu supaya pesakit2 xakan memikirkan yang bukan2 semua adalah yang dah ditentukan oleh Allah SWT... jadi dah abis bagi penerangan barulah pesakit akan masuk ke kawasan mengubat.. masa tulah aku yang ada... cuma mak aku dan kawan mak aku tu tunggu je arah aku... kira nurselah.... jadi pesakit tu tunggulah kenapa kawan mak aku dan mak aku macam xbuat ape2 tunggu2 rupanya aku yang nak ubat diorang... yang peliknya aku ni kalau tengok orang nak berubat masa tu selalunya aku suka tunggu diorang ni buka mulut dulu minta nak diubatkan dan diorang akan cerita masalah diorang dengan aku.... so aku ingat diorang tahulah aku yang mengubat rupanya x... yang aku pun duk diam tunggulah diorang ni buka mulut... last aku tanya diorang akak sakit ape siapa yang sakit.. pesakit tu xnak cakap diam je.... diorang kata tunggu orang tu.. aku tanya tunggu siapa.. rupanya diorang tunggu kawan mak aku dengan mak aku... last kawan mak aku dan mak aku cakap bukan diorang yang mengubat tapi aku.. pesakit macma nak lari je.... memang kebanyakan macam tulah... semua pesakit sangka yang mengubat macam tok moh gelang hitam banyak... orang yang sasa... kalau perempuan makan sirih pinang ke... tua ke macam nenek kebayan ke.... ni x budak2 pulak yang nak ubat diorang,.... sampai pesakit nak lari pun adalah... tapi kawan mak aku tahan suruh cuba dulu... datang jauh2 dah penat xkan nak balikkan..? so diorang pun cubalah juga nak mengubat... tapi tulah aku pun malu gak bila diorang pikir aku ni orang tua.. rupanya seorng budak yang comel...

jangan kata dulu sekrang pun sama.. masih lagi pemikiran diorang pikir aku ni seorang yang tua atau kira 30-an ke ataslah tapi aku serkang dah 30 dah.... masih lagi xleh terima...

yang terbaru ni macam tu juga... hubby aku ada cakap dengan kawan dia datanglah ubat dengan aku mana nak tahu kot2 boleh baik.. sebab dah mana pergi ustaz bagai dah cuba tapi masih juga macam tu... tapi mula2 muka dia macma xpercaya je last dia cuba ubat dengan aku barulah dia percaya(sebenarnya dia pun xtahu aku leh mengubat sebab aku xnak ornag tahu aku leh mengubat)... masa tu dia rekeman dengan kawan dia rupanya kawan dia duduk selang 2 baris je dengan rumah aku.. datang berubat.. tapi percaya pulak dia ni...

1 lagi kawan hubby aku ada gak rekeman jiran aku yang selang sebaris rumah dia dengan aku... mula2 bawa 1 sekeluarga pastu nampak aku xjadi terus balik... hubby aku tanya kenapa sebab aku cantik sangat kot...? kebetulan pulak masa tu aku tengah bergaya sakan.. makeup dah mengalah artis lagi nak pergi AJL... hehehehhehehe

menarik...

nak lagi...nak lagi...

eazadd.. u boleh tngok ker? hehhehe.. kat i pon blh kot

ko nak suruh aku tengok ape????

sempat lagi nak jual...

Follow Us
aww.. TT dah tawen belom?
BabeYSHa Post at 17-1-2011 12:25

weh..haku hang taknak tanya kaa??

apa ko nampak kat aku.. ada apa-apa sakit tak.. mana tau ada jin bertendang gak ka

bro..tak tepikir nak buat blog cam HK ke bro??
best ni kalau compile kan sume cite2 ni..
btw,tempat rawatab bro ni kat mana?

ler...TT ni pompuan ke???adeh..mati2 wa panggil bro..

tak leh.. tak per.. saja ja

ko ingat aku leh tengok macma tu je... bagi nama pun x mana aku nak tengok... ape pun ko pm je aku...

xbuatlah blog lagi mel... malaslah nak edit dalam blog...

aku kat batu pahat.. ape pun mel ko pm aku ke...

tak pe.. saja ja.. aku pun ada kisah aku sendiri... sakit lama gak.. baru tau mcm ni rupa nya kalu org buat..

hehehehe... ;)

xbuatlah blog lagi mel... malaslah nak edit dalam blog...

aku kat batu pahat.. ape pun mel ko pm ...
eazzad Post at 18-1-2011 13:15

pm ko?takde pun..nape???

sampai leh nampak la kalu ada org buat aku.. seram gak

mel: memanglah ko xpm aku.. tapi aku suruh ko pm aku kalau ko nak tanya sesuatu ler...

shygirl: itulah dugaan...

mel: memanglah ko xpm aku.. tapi aku suruh ko pm aku kalau ko nak tanya sesuatu ler...

shygirl: i ...
eazzad Post at 18-1-2011 13:31

owh yeke??heheheh..ingatkan ko tanye aku ade pm ko ke tak..sorry2..hahahaha

ok2..pape kalo aku nak tanye aku pm ko..senang sket..pompuan dgn pompuan..

btw...sambung la cite lagi sis...seronok seronok seronok

ai boleh PM tak???