CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: HanyaUngu

[Cinta] Melawan Perasaan yang Rumit Ini. Tolong aku ..

ooo .. yap terlupa lak ..
as muslim muslimah ..
itz forbidden coz ia bertentangan dengan
  • Hukum Syarak
  • Hukum Adat
  • Hukum Aqal

so yap ..
ucapan Alhamdulillah Syukrillah
Pemikiran aqal kamu yang dapat membuat kamu sedar ..
supaya kesalahan kesalahan insaf ..
agar dapat lekas d'atasi .. insyAllah
agar kamu letakkan "CINTA" d'tempat yang lebeh murni n harmoni ..

all d'best

Rate

1

Layan je feeling sakit tu. Layan sampai ko bosan. Time will heal. I yakin, ni semua ujian. Keep mintak dengan Allah untuk hilangkan rasa sedap buat dosa and mintak Allah bagi nikmat beribadah. Mintak Allah sungguh2, Allah akan bagi percayalah.

Rajin2 dengar sirah nabawiyah. Esp yang ustaz khalid basalamah punya. Percayalah ko akan rasa halaaaah masalah kita ni picisan sangat.

Semoga Allah mudahkan urusan uols. Amin.

Rate

1

NorAddin replied at 26-10-2023 04:58 AM
could be hormones changes ..
jumpa doktor ..
inform your problems and ask for nasihat  ..

Terima kasih atas pendapat yg membina. Terima kasih atas info juga. Insyaallah. Memang tengah membina kekuatan. Sedikit-sedikit yg tinggal ni akan cuba dilawan sebaik mungkin.

Sangat menghargai info dan nasihat.

NorAddin replied at 26-10-2023 06:53 AM
ooo .. yap terlupa lak ..
as muslim muslimah ..
itz forbidden coz ia bertentangan dengan

Iye. Thank u.

girlfriday13 replied at 27-10-2023 05:07 PM
Layan je feeling sakit tu. Layan sampai ko bosan. Time will heal. I yakin, ni semua ujian. Keep mint ...

Baik. Ye memang ujian sangat. For me dan dia. Perasaan ni terputus waktu masing2 memang tengah pegang kuat. Tp aku amik sebagai tand Tuhan nak aku dan dia sama sama berpaling kepadaNya balik, cari kekuatan.

HanyaUngu replied at 28-10-2023 02:38 AM
Baik. Ye memang ujian sangat. For me dan dia. Perasaan ni terputus waktu masing2 memang tengah peg ...

Betullah tu. At least Allah tak biar ko dan dia lama dalam kemudharatan. Layan je dulu. Kita kat Malaysia ni leka dengan keamanan dan kesejahteraan hidup kita di sini. Kat Palestine tu, takde masa agaknya nak fikir cintan cintun, feeling2 bagai. Semua benda nak ke arah akhirat.
Bertuah dorang ek?

Follow Us
girlfriday13 replied at 31-10-2023 09:22 AM
Betullah tu. At least Allah tak biar ko dan dia lama dalam kemudharatan. Layan je dulu. Kita kat M ...

Ye tulah... Org2 palestine jd medium untuk kita dapat kembali kepadaNya. Aku pun rasa Tuhan tetapkan ni semua pad waktu yang amat baik dah... Dia nak bagi tmmparan tepat waktunya. Kalau au masih hanyut denga perasaan lama tu, tade masa agaknya aku nak muhasabah diri. Tanya dalam ni pun sebb aku nak lepaskan betul-betul. Lega betul dapat menulis sini haritu

HanyaUngu replied at 31-10-2023 10:14 PM
Ye tulah... Org2 palestine jd medium untuk kita dapat kembali kepadaNya. Aku pun rasa Tuhan tetapk ...

Semoga Allah mudahkan jalan awak, sungguh, tiada daya dan upaya kita ini melainkan dengan bantuan daripada Allah.
Allah sahajalah tempat kita bergantung harap. Mintak Allah lorongkan hati2 kita kepada jalan kebaikan. Dan semoga istiqomah di dalam jalan kebaikan tu. InsyaAllah aamiin Allahumma aamiin.

girlfriday13 replied at 1-11-2023 11:02 AM
Semoga Allah mudahkan jalan awak, sungguh, tiada daya dan upaya kita ini melainkan dengan bantuan  ...

Amiin. Terima kasih.

girlfriday13 replied at 27-10-2023 05:07 PM
Layan je feeling sakit tu. Layan sampai ko bosan. Time will heal. I yakin, ni semua ujian. Keep mint ...

Terima kasih for the reminder

Hai ungu, semoga dipermudahkan urusan uols ya. Dugaan buat u timbul perasaan sejenis sebegini. Kuatkan semangat untuk kehidupan yang lebih diredai, buat solat hajat bersungguh² untuk lupakan dia.

Betullah kan ada masa terkenang² kenangan bersama tambah pula saling menyukai. Percayalah sampai waktu dia hanya tinggal kenangan dibawa masa.

Banyak rapatkan diri dengan kawan2 yang baik, insya-Allah u akan terdorong nak ikut diorang juga.

Boleh cuba baca doa ni: caranya letak tangan kat dada sambil baca doa di bawah

" inni akhofullah = sesungguhnya aku takut Allah."

Semoga dipermudahkan urusan tt    .

Rate

1

Kau sunyi … mainan perasaan jer tu .. perbanyakkan dekatkan diri dgn tuhan & lawan perasaan tu … kau akan rasa sakit … teramat sakit … tp percayalah one day kau akan faham knp tuhan uji kau mcm tu

sofi_sofia replied at 26-11-2023 11:32 AM
Kau sunyi … mainan perasaan jer tu .. perbanyakkan dekatkan diri dgn tuhan & lawan perasaan tu … k ...

Ye betullah. Waktu dalam hubungan sebenarnya aku dh rasa semuaya perlu berakhir. Dalam diri duk tertanya-tanya , sampai bila? Hingga aku dah capai the ultimate target hubungan ni bila mana yg aku nk selama ni sampai aku dan dia sama2 sangat syg.... Tp tak dpat nk bwak hubungan tu ke mana pun.. persoalan duk main dlm diri je tapi aku masih teruskan hubungan ... Sbb dh lama...hinggalah ahirnya semua betul2 berakhir dan aku tak dpt nk move on secepat mngkin,biarpun aku nak sgt benda ni beelaku.

Untk pengethuan  ,supaya tak salh paham, hubungan ni memang ats dasar perasaan betul2. Bukan nafsu dan bawa ke tempat tidur. Tak...

Aku juga anggap benda ni teguran Tuhan untuk aku. Supaya berhenti berperaaan begini lg untuk sesiapapun. Memg sunyi tu mencengkam tapi lama2 rsa tu dapat diatasi. Satu2nya yg masih lg mengganggu adalh dia taknak maafkan aku buat dia terjebak dgn perasaan sebeguni tp akhirnya tak ke mana dan dia rasa bodoh setia dgn aku. Aku tak thu mcmna nak pstikan dia maafkan kau selain doa. Aku tkut mati tanpa  dimafkan dia

Catpaw replied at 18-11-2023 10:56 PM
Hai ungu, semoga dipermudahkan urusan uols ya. Dugaan buat u timbul perasaan sejenis sebegini. Kuatk ...

Terima kasih. Aku amat perlukann ni. Masih rasa tak cukup pun berusaha melupa dan kuat. Tapi aku anggap ni cara Tuhan ajar aku yg leka dgn perasaan ni. Dia kata salah pun , aku buat juga... Yg penting aku happy dgn dia. Selagi hubungan ni tak diketahui orang, aku alpa... Terima kasih sgt atas kongsian doa

Tahniah TT berjaya memutuskan hubungan terlarang.

Achik doakan moga Allah terus membantu TT terus berada di jalan yang benar.   

yenil95 replied at 4-12-2023 10:54 AM
Tahniah TT berjaya memutuskan hubungan terlarang.

Achik doakan moga Allah terus membantu TT terus b ...

Tuhan yang putuskan. Ikut leka aku, taktahu sampai bila.... Aku menerima seadanya. Cuma nak melupakan yang memakan masa

Catpaw replied at 18-11-2023 10:56 PM
Hai ungu, semoga dipermudahkan urusan uols ya. Dugaan buat u timbul perasaan sejenis sebegini. Kuatk ...

" inni akhofullah = sesungguhnya aku takut Allah."
dalam bahasa arab ..
إني أخاف الله

Rate

1

12
Return to list New