CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idakamaruddin

banglo berhantu & pelbagai cerita seram #42 {GAMBAR PG17,28&36} 03032011

uiks.. nape aku xprasan slama ni ada 1 agi tangan asing..
skeezotone Post at 21-2-2011 18:52

kannnnn...aku ingat mata aku rabun truk sgt dh

Budak pempuan tu sure punya melompat bila tgk ada 'tangan' yg pelok dia. Ni kira kes sexual harrasment ni

horror la bentuk tangan tu..

kannnnn...aku ingat mata aku rabun truk sgt dh
navygold Post at 21-2-2011 20:56

aku yg rabun ni aku rs.. kalo ko tk ckp mmg aku xprasan

Budak pempuan tu sure punya melompat bila tgk ada 'tangan' yg pelok dia. Ni kira kes sexual harrasme ...
wizz Post at 21-2-2011 21:50

skali skala hantu pon nk bergatal-gatalan.. hehehehe

skali skala hantu pon nk bergatal-gatalan.. hehehehe
skeezotone Post at 21-2-2011 23:08

hantu gatal.. mentang2 la orang tak perasan..  :@

Follow Us
Reply 914# skeezotone

tetibe je ko pny title dah di upgrade? adekah dpt credit bonanza dr abg momod??

skeetzone
wah,cik pon ke ciklang kat banglo tu? dpt capture eh..serammmm...

aik...lama betul takde citer biarlah aku citer sikit kisah pengurusan satu jenazah kat kg aku....

pada satu hari ada sorang tua lelaki umur lingkungan 60an meninggal sakit tua....lalu penduduk kg bahagi2kan kerja... ada yg buat keranda...ada yang gali kubur... yang menguruskan mandi dan kafan jenazah dan lain2 yg sepatutnya...

setelah lebih kurang 2 jam dan kubur pun telah sedia, jenazah lalu diusung dalam keranda dan dibawa ke masjid untuk di sembahyangkan.. jenazah diusung bergilir2 memandangkan kg kami tiada kemudahan van jenazah masa tu dan jarak dengan masjid lebih kurang satu kilometer...

setiba di masjid jenazah disembahyangkan dan seterusnya dibawa ke kubur di belakang masjid. setelah jenazah diturunkan ke dalam kubur, beberapa pemuda bergotong royong mengambus dan selesai mengambus imam mengambil tempat dan memulakan talkin.

selesai talkin dan doa, kami beransur-ansur meninggalkan perkuburan dan pulang kerumah masing2.

sekian.

Reply 929# kenesep

misterinya?

mood malas lg nk taip cerita...

Reply 930# idakamaruddin

misterinya?

ala tambah je ler sendiri.. contohnya masa gali kubur tu  3 batang cangkul tetiba patah ke...tak pun masa nak pikul keranda tetiba jer tak boleh, melekat kat tanah ke... tak kisahlah....

Reply 932# kenesep

aku nk amik kesempatan mencelah....penah tak alami atau dengar cite setelah arrwah hemuskan nafas, tiba2 kuar air hitam dari mulut...tau tak tu apa, atau mmg normal org meninggal kuar air hitam....

TT ada lagi takk citer....jgn lah hilang mood menaip...tghh berkobar2 menunggu citer ni

Reply 933# chintalara

cb tnye abg joker...die tau sikit pasal bende ni sbb die wat forensik org dh mati...

Reply 934# manja377

ade tu ade...tp biase la nk cerita kn ade mood...

pe kate manje share plak cerita..kami tmpg dgr...

Reply 936# idakamaruddin

nak tunggu mood datang ntah bila lah tu...apa kata ida rakam lepas tu bagi kat aku...nanti aku taipkan...

oklah sementara tuh aku nak citer kebrutalan kekawan sekg aku masa kat kg dulu...

(kawan aku nama dia bajung, apai ngan napi kira kat kg nih sebut bab2 antu nih dorang mmg tak takut langsung....)

terjadilah satu peristiwa pada satu malam hampir pukul doblas, masa tu kitorang tengah men badminton...open air bukan lam dewan.. yg tengah men badminton 4 org campur yg lepak2 dlm 10 org semuanya...

tak lama lepas tu tiba2 nampak asap kuar dari busut bawah surau lama tak jauh dr tempat kitorg men badminton... boleh nampak sebab lampu court badminton terang.. bila ada yg perasan, memasing pun sound pelan2 ajak blah....  

dorang pun pelan2 bukak net, dan nak tutup lampu kat balairaya tu la... tapi mamat 3 org nih bajung, napi ngan apai tengah men dam...so dorg marahlah pasal apa nak tutup lampu cepat sangat, selalunya pukul 1 pagi baru nak balik...

masa tengah argue tu tetiba nampak satu makhluk cam pocong kat busut tu, aku apa lagi punggah lari pegi dok kat abang aku...
yg mamat 3 org nih punya brutal boleh bangun dan kejar pocong tu... bila tetiba pocong tu ghaib dan muncul lak jauh sikit dari situ, dorang boleh cabar pocong tu bertumbuk plak...lepas tu dorang bertiga boleh kejar sampai masuk kat tepi sungai...tapi lepas tu kitorg tak boleh nampak lagi....

bila balik dorang dengan muka bengang siap cakap... pocong tu takde telur lah..macam2 lagi....
walhal aku punya ler rasa cam nak terkencing pun ada...

ada satu citer lagi... tapi aku takde jumpalah...mamat 3 org nih yg citer, so aku tatau ler betul atau tak...

masa tu kitorg aktiviti cam biasa, men badminton... tak lama lepas tu mamat 3 org nih datang dan ketawa terbahak2 dan bercerita....

masa dorang jalan kaki nak datang balairaya tiba2 ada sekor langsuir( ke pontianak...aku tak baper sure) terbang sambil ngilai2 kat pokok2 tak jauh drp dorang...

dorang citer dorang buat donno jer jalan, sambil tu salah sorang dari dorang amik ada kayu sebesar lengan kat tepi jalan tu....

tak lama lepas tu langsuir tu terbang makin dekat kat dorang...apalagi yg pegang kayu tu pun baling....PLEPAP!!!!

ADOI!!!!!!..... langsuir tu mengaduh....

tang bab nih aku tak caye tapi dorang bertiga mati2 cakap langsuir tu mengaduh....   

kisah 11:
usikan nakal di uitm puncak perdana, puncak alam.

kisah ni di ceritakn kembali oleh wi ...
idakamaruddin Post at 25-1-2011 11:41

fuhhhhh........seraamm siyotttttt......lebih kurang sama mcm citer adek aku kene kt Shah Alam...siang2 buter gak time Zohor....agaknya antu2 kawasan dekat2 Shah Alam neh degey2 belaka ekk.....

opss...sori main terjah  jer....As salam tuan umah.......best2 kisah2 ko kt sini....aku baru je start jengah tred ni arini terus melekat...kipidapppp...

Reply 939# melia_star

ye ke...

tp hantu uitm puncak alam mmg stok berani mati pnye la...

xtakut ngn org..kalu rakam pn mesti die tnjuk muke...

p/s: wat mase ni malas lg nk update cerita...akan di update bile rajin....